Ahmet Kayanın mı, yoksa Barış Mançonun mu hayatta kalmasını; ve günümüz yıllarında kimin eserlerini dinlemek isterdin?

Ben her ikisinide severekten dinliyorum, ve vazgeçilmez olarak görüyorum. Ama bir tercih yapsam Ahmet Kayadan yana kullanırdım sanırım. :)

• Ahmet KayaAhmet Kayanın mı, yoksa Barış Mançonun mu hayatta kalmasını; ve günümüz yıllarında kimin  eserlerini dinlemek isterdin?
    48% (14)44% (7)47% (21)Oy Ver
  • Barış MançoAhmet Kayanın mı, yoksa Barış Mançonun mu hayatta kalmasını; ve günümüz yıllarında kimin  eserlerini dinlemek isterdin?
    52% (15)56% (9)53% (24)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle Ahmet Kaya. Barış Manço'yu tanımıyorum ( bilmiyorum ). Bir Ahmet Kaya daha dünyaya gelmeyecektir. Yüreği güzel adam...

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ahmet Kaya.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Barış manço

0|2
    0|0
  • Ahmet kayanin sarkilarini cok severim o yuzen ahmet kaya

0|1
    0|0
  • Tabi kide Barış Manço neyini Sevim Türk düşmanı Apocu Ahmet kayanın

0|1
    0|0
    • Irkçılık katmayalım arkadaşlar delikanlı gibi objektif yaklaşın... Ayrıca bölücülükle alakası yoktu adamın sadece kürt ırkını kayırıyordu türkçülüğe hitaben aynı şekilde bir kürt ırkçısına değin ayrıca da bir türküm de diyebiliyordu ezilen kesimden yanaydı sosyalist devrimciydi işçi kesiminden ve halktan yana bundan da doğal bir şey yok. Adamı ülkesinden etdiniz kendi ırkını önplana çıkardı diye çıkarmasan mı inkar mı edecekti ama kürt olduğunu alt tarafı kürtçe albüm yayınlanamak istiyorum piyasaya sürmek istiyorum ve trt müzik vardı o zaman o dönemin şartları ve usülleri bu zaman ki gibi açık oynanmıyordu ne yapsın kanallarda falan kürtçe şarkı söylemek istiyorum dedi izin vermediniz sanat camiasından dışlandı adama kaşık çatal fırlatıldı. bu her ne kadar inkar edilsede Ortaç ve medya tarafından bu yapıldı yani...

• Irkçı falan değilim ırkçılık yapacak son kişiyim genlerimde farklı farklı ırklar var ama ben Türk bayrağına aşığım bize her türlü hakkı veren Atatürkü babam belledim bu vatan kolay kazanılması kolay da kaybedilmeyecek Apocu birini bana savunma Apocu biri benim için asla masum olamaz Terörist Apo 30 bin Türkiye cumhuriyeti askerimizin ölmesine sebeb oldu sen nasıl olurda bana Apocu vallahi apoyu özledim diyen adamı savunursun böyle yaparak Türk vatandaşkığını layıkıyla taşıyamazsın eğer ay yıldızlı bayrağımızı sevmiyorsan sende bir apocuysan çek git bu ülkeden

Erkekler Ne Diyor 5

• Barış Manço isterdim.

0|1
    0|0
  • Barış Manço

0|2
    0|0
  • Her ikisininde

0|2
    0|0
  • ikisininde hayatta olmasını isterdim biri değil sadece

0|2
    0|0
  • Tabi ki barış manco, ahmet kaya yı eskiden severdim ama ne zaman ki apo nun posteri önünde vallahi o dostu özledim diye şarkı söyledi benim için bitmiştir.

1|1
    0|0
    • Irkçılık katmayalım arkadaşlar delikanlı gibi objektif yaklaşın... Ayrıca bölücülükle alakası yoktu adamın sadece kürt ırkını kayırıyordu türkçülüğe hitaben aynı şekilde bir kürt ırkçısına değin ayrıca da bir türküm de diyebiliyordu ezilen kesimden yanaydı sosyalist devrimciydi işçi kesiminden ve halktan yana bundan da doğal bir şey yok. Adamı ülkesinden etdiniz kendi ırkını önplana çıkardı diye çıkarmasan mı inkar mı edecekti ama kürt olduğunu alt tarafı kürtçe albüm yayınlanamak istiyorum piyasaya sürmek istiyorum ve trt müzik vardı o zaman o dönemin şartları ve usülleri bu zaman ki gibi açık oynanmıyordu ne yapsın kanallarda falan kürtçe şarkı söylemek istiyorum dedi izin vermediniz sanat camiasından dışlandı adama kaşık çatal fırlatıldı. bu her ne kadar inkar edilsede Ortaç ve medya tarafından bu yapıldı yani...

• Ama apoya sempatizan olarak o denli yaklaşması kötü olmuş o kadar takipçisi değilim olayların aslı varsa o kadar... Evet Barış Mançonun o şarkısını bugün dinledim çok güzel gerçekten de dostum. :)

• Ne ırkçılığı kardeşim, apoyu öven adamın nesini savunuyorsun, bende sosyalistim, devrimciyim, ben deniz gezmislerin aşığıyım, vatanseverim, Akyıldız için ölürüm, öldürürüm, aç İnterneti bak "vallahi o apoyu özledim, vallahi o dostu özledim" diye apo piçinin posterini önünde şarkı söylerse bende ona vatan haini pkk lı derim, sanatına yapılana katılıyorum tamam dışlandım ama o konuyla benim dediğimin arasında yıllar var.

Yükleniyor...