AŞK-I MEMNU ( HALİD ZİYA UŞAKLIGİLİN ESERİNDEN?

Aradan kaç sene geçti fakat hayla aynı zevkle izlediğim bir dizi sizcede Sonu ölümlemi bitmeliydi bihterin başka bir yolu yokmuydu yasak aşkı kalbine sıktığı tek bir kurşunlamı sonlandırmalıydı birde en çok beğendiginiz sahne teşekkürler ;)

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Bihter ölmemeliydi, behlül nihalle evlenmemeliydi. En sevdiğim sahneler cemilenin azarlanma sahneleri gıcık oldum o kıza :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• BİR EDEBİYATÇI OLARAK SÖYLÜYORUM;
    O zamanın toplum yapısı gereği ahlaksız ilişkilerin tevazu ve anlayışla karşılanması mümkün değildir. Aşk-ı Memnu romanı Realizm akımının etkisiyle kaleme alındığından dizi sonunda ahlaksızların ölmesi tabii bir durumdur.
    Romanda da Halid Ziya Bey beklenen sonu hazırlamıştır. Romanın asıl dikkat çeken yanı Bihter karakterinin ölmesi değil dil ve üsluptaki inceliktir.
    Ancak en dikkat çekici yan elbette Beşir'in bildiklerini uzunca bir müddet saklamasıdır. Bu durum realizme aykırıdır ve yazar Beşir karakterini beklenmedik bir şekilde biçimlendirmiştir.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bazı soruların cevaplarını buldum :)

Kızlar Ne Diyor 4

• en dogrusuydu olmesi.. iyiki olmus

0|0
    0|0
    • Behlül korkak olmayıp sevdiği kadına sahip çıksaydı Bihter tek çıkar yolun ölüm olduğunu düşünmezdi
      Bihter çok cesurdu Behlül korkak Kim bilir Bihter nasıl bir acı cektiki son çarenin ölüm olduğunu düşündü :(

• @felakettin haklisin ama adnanda Kızı yasında bir kızla evlenmicekti onun neyine 25 yaşındaki kızla evlenmek madem evlendi bunları olabileceğini dusunucekti kusura bakma

• hiçbir şekilde haklı çıkarmaz bu o zaman kızda evlenmeseydi derim nolacak şimdi bildiğin aile içi sapıklık bu o romanı yazanda sapık biri zaten

• Başka yolu olamazdı. Yasak aşk gerisinde sadece pismanliklar ve hüzün bırakır. Ve en sevdiğim sahne bihterin ölüşü

0|0
    0|0
  • Olum sen erkeksin la git maç izle belgesel izle haber izle sanane dizilerden hele ki Bihterden 😂

0|0
    0|0
    • Ne alakası var erkek ler sadece macdan haberdenmi ibaret bu kadar basit ve kolay bir cinsmiyiz biz

• en çok begendm sahneler behlül bihter yiyişmeleri :DDD

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Dramatik olmasi disinda ne isiklari, ne diyaloglari ne sanat yonetimi iyi bir diziydi.

Selcuk Yontem disinda bir tane bile dogal tonlamalarla konusan oyuncusu da yoktu.

0|0
    0|0
    • Sana katilmiyorum ama saygı duyuyorum

Yükleniyor...