Eserimi senaryoya çevirip ölümsüz yapabilmek için ne yapabilirim?

Bazı olaylar yaşadım. Çok etkilendim.5 ay kadar yazdım. En sonunda yazmaktan yoruldum. geri dönüp baktığımda çöpe atmaya kıyamadım. Maddi beklentim yok. Tek amacım sağlam bir elden geçirilmesi ve değerlendirilmesi. Bunun sonunda gelecek tepkiyi merak ediyorum. Tvde birbirinin taklidi gösteriş düşkünü yapmacık insanlar yerine gerçek hikayeler görmek isterdim. Bilmiyorum ne yapabilirim çünkü senaryodan çok günlük tarzı olaylar yazdım. Konular birbirini takip ediyor Eserimi senaryoya çevirip ölümsüz yapabilmek için ne yapabilirim?Sabahınınız bereketli hayırlı olsun

1|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Sen senaristmi olacaksin

0|0
    0|0
    • senarist değilim olmak gibi derdimde yok ama birşeyler karalamışken elimden çıksın istiyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle senaryolaştırıldıktan sonra birebir senin beklediğin gibi olmayacaktır. Senarist kendi yorumunu katacak , ilgi çekmeyeceği ya da kurgunun devamlılığını sağlamayacağı için bazı olayları çıkaracak ya da değiştirecek. Yani demem o ki eğer sen bu günlüğü senaryo haline getirebiliyorsan getir kendi adına tescil ettir öyle bir yapım şirketine git. Ayrıca işin içinde olduğum için biliyorum bu ortamdaki insanlar dışarıdan göründükleri gibi değiller. Hayal kırıklığına uğrayabilirsin. O yüzden bence günlüğün hatıra olarak kalsın. Yok etme sonra pişman olursun bence.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İlk olarak notere git ve kendi adına tecil ettir. Birisi ile paylaşırsan hakkını çalabilirler.

0|0
    0|0
    • ne yaparlarsa yapsınlar yeter ki sağlam bir yere gitsin yoksa çöpe gidecek 5 ayın birikimi var

• Emeğin başkası tarafından izinsiz kullanıldığında çöpe gitmiş sayılır. Emek var ortada 5 ay değil 5 saat bile olsa bir emek sonuçta.

• öyle ama işime yarayacağını düşünmüyorum

• E bir dene. Peşini bırakma.

0|0
    0|0
    • peşine düşecek halim yok. Önemli olan elimden çıksın yeter her biri günün özeti olan iki tane 120 sayfalık arkalı önlü dolmuş defterim ve küçük bir not defterim var. Bunlardan sıkıldım kıyamıyorumda. olaylar baya çekici renkli ve kimsenin okumasınıda istemiyorum. o yüzden yok etmeden önce böyle bir şey düşündüm. Bildiğin yapımcılar var mı?

• Hallederim derken bu yoğunlukta pek vakit ayıracağımı sanmıyorum merak ettiğim için öyle yazdım, açık açık söyleyeyim. :D
      Belki atmaya karar verirsen bir kopyası bende olur :)

• neyse boşver

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...