Dizilerin zarar ve yararlari?

Size gore diziler iyi yonde veya kotu yonde davranisimizi etkiliyormu ne tur filmler izliyorsunu?

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Günümüz insanların televizyon izlemelerine karşıyım.

0|1
    0|0
    • Sence baska ne gibi ugras ve paylasim gerekli?

• Ne gibi uğraş ve paylaşımın gerekli olduğunu herkes gayet iyi biliyor, bir fikri olmayan da bir şeyler düşünebilir bu zor değil. Asıl sorun bunları yapmaktan insanları neyin alıkoyduğu.
      Yıllarca bazı şeyler yanlış gittiği için şu an ülke içerisindeki inanların çoğunluğu boş zamanlarını değerlendirebilecekleri aktiviteleri tamamen dört duvar arasında gerçekleştiriyorlar.
      Dışarıyı ''öcü'' gibi algılayan aileler çocuklarını kısıtlıyor.
      Kısıtlanan çocuklar/gençler de net aracılığı ile kendilerince eğlenmeye çalışıyorlar (genelde saçmalayarak). Büyükler de TV karşısında...
      Herkes kutusunda mutlu. En önemlisi de güvende. Zombileşiyor olmaları mühim değil.
      Cehalet giderilmediği sürece, yani yıllarca süre gelen düzenin yan etkileri (yobazlık, cehalet, önyargı, sapıklık, dedikodu, dolandırıcılık vs vs vs) kaldırılmadığı sürece bu durumun değişeceğini düşünmüyorum.
      Kısacası ''ne gibi uğraş ve paylaşım gerekli'' sorunu cevaplasam dahi bunun pratikte uygulanması söz konusu bile olmaz.

• Valla konuyu oyle guzel anlattinki helalin var.😊

Kızlar Ne Diyor 8

• toplumun ahlak yapısını bozmaya yönelik oldugunu düşünüyorum iki eşlilik aldatma yasak aşk sadece bu konulaara yoğunlaşıldı

0|1
    0|0
  • Genelde tarihi ve polisiye diziler izlerim yararlari tarihi dogru anlatiyorsa tarih ogrenirsin vs zarari dersen zaman kaybi 😊

0|1
    0|0
  • beyin yikamakla mesgul.. ulke dagiliyor millet omerle defne opusdumu diye merak ediyor.. kemalin biyiklarini seyrediyor

0|1
    0|0
  • evet benim etkiliyor özellikle kırgın çiçekler erkeklerle konuşmayan ben konuşur oldum artık

0|1
    0|0
  • Ne zaman fantastik/bilim kurgu filmi izlesem asansöre bile binsem kendimi uzay gemisinde falan hissederim neden bilmiyorum çok etkiliyor 😂

0|1
    0|0
    • Demekki kaptiriyon kendini😊

• Zenginlerin mutsuz oldugunu yani paranın aynı zamanda mutluluk vermediğini. Kimin kiminle oldugu belli degil. Bana fakir olmanın guzel birsey oldugunu ve evımdeki o sıcaklığın herseyden onemli oldugunu öğretti...

0|1
    0|0
  • Bence artık zararlı olmaya başladı eskiden diziler daha gerçekçi daha komik ya da daha yön göstericiydi şimdi amcamın karısı kardeşimin kocası 2 eşlilik sevgiliyle evlilik hayatı yaşamak artık çok çok saçma evet bu tarz diziler reytingi alt üst ediyor ama psikoloji bırakmıyor insanda

0|2
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 4

• Kesinlikle etkiliyor özellikle genç yaşta olup karakteri oturmamış ya da daha kendini bulamamış tanıyamamışlar üzerinde ciddi etkisi var. Türkiyedeki dizilerin yarardan daha çok zararlı msjlar verdiğini düşünenlerdenim. Ama yarar olarak bazı dizilerin toplumsal bazı farkındalıkları sağladığı oluyor. Zararda ise bir sürü bişey sayabilirim ama bence en belirgini insanları aldatmaya, sadakatsizliğe, boşanmanın sıradan bişey olduğuna, bir insan eğer aşıksa evli bile olsa aldatabilir psikolojisini insanlara aşılıyorlar.

0|1
    0|0
  • Ben bir fayda bulan görmedim

0|1
    0|0
  • dizi müziklerinin hemen hepsi çok iğrenç adamı bunalıma sokar bunlar

0|1
    0|0
  • zararı çok yararı az diziler var genelde :) bence

0|1
    0|0
Yükleniyor...