Türk halkı niye yerli dizileri izlemiyor da sıkıcı Amerikan dizilerini izliyor?

Türk halkı niye yerli dizileri izlemiyor da sıkıcı Amerikan dizilerini izliyor?
Yani bana göre sıkıcı... Türk dizileri (mesela Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney, Kara Para Aşk, Muhteşem Yüzyıl) duygusal, heyecan verici. Bihter öldüğünde ne kadar ağlamıştım ben, ya da Ali öldüğünde ve Kuzey ağladığında, bir de Muhteşem Yüzyıl'da bir sürü böyle dramatik sahne var. Amerikan dizileri beni hiçbir zaman ağlatmıyordu, onları izleyemiyorum, siz nasıl izlersiniz?

1|1
37|45

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 44

• spartacus izledim; 1 sezon bahsedilen büyük dövüşçü, bir bölümde öldürüldü
    tam olarak polat alemdar'ın ir sahnede türkü eşliğinde yürüme süresinde..
    house izledim;aşk yok, gerilim yok, sevişme yok
    adamlar izleyiciyi aptal yerine koymuyorlar bu yüzden izleniyorlar

0|1
    0|0
  • Türk dizileri sürekli zengin bir psikopatın çıkıp mantıksız işler yaptığı, esas oğlanın hep yiğit bir delikanlı olup "kadınını" kurtardığı, esas kızınsa "erkeğine" saçma sapan tripler yapıp sonra onunla barıştığı şeklinde giden bir senaryo izliyor hep. O kadar heyecanlanacak bir şey yok. Bir de, para getirince gereksiz yere uzatıyorlar, senaryo kalmayınca saçma sapan şeyler yapıyorlar, ayrıca sırf dizi uzayabilsin diye 5'er dakikalık fon müzikli bakışma sahneleri kullanıyorlar. Basmakalıp senaryoları ve acı verici bir dizi süreleri var. İyi oyuncuların iyi senaryolarda oldukları görülmemiş şey değil fakat onlar da dizinin gereksiz uzatılmasına kurban gidiyorlar genellikle.

0|0
    0|0
  • Türk yapımlarında ya senaryo tırt oluyor ya oyuncu ya da hepsi birden. Onu bunu bırakta adamlar diziden değilde nerdeyse gerçek kurumdan (KVP -Polat A. istihbarattan - Arka Sokaklar ekibi de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden) emekli olacaklar :D İstisnai olarak Behzat Ç. senaryo ve oyunculuk olarak biraz daha kaliteliydi diyebilirim. Son zamanlarda Filinta'nın ilk sezonu başarılıydı. Yerli dizilerin süreleri cidden çok çok uzun. 2 saat süren dizi mi olur ya. :D :D :D Yabancı dizilerde yeni bir konunun başlanıp düğümlenmesi ve düğümün çözülmesi ortalama 40 dk sürüyor. Ayrıca içeriğinde ciddi anlamda zeka konuşturan konular ve çözümer oluyor. Bunların yanında dekora, yapıma ve montaja ciddi emek harcıyorlar. İşte bu yüzden yabancı yapımlar daha çok tercih ediliyor.

0|1
    0|0
  • Dizi ne mk.. Belgesel ve haber izlerim ben..
    Bu sabah tesadüfen uyduruk bir Türk dizisi açık kalmış, bir baktım saçma sapan mafya hikayeleri, sakallı sakallı tipler, biribirine gider yapmalar falan..
    Ben de diyorum sokaklarda kendini mafya sanan bu kadar kanka niye var, işte hep bu diziler yüzünden..

1|0
    0|0
  • Türk dizileri iğrencc ondan

1|1
    0|0
  • Türkler ne anlar diziden beceriksiz insanlar :)
    Film bile ceviremoyorlar. Bir kara ekmeği baba candiri sevdim onlarda bozuyorlar bir sure sonra :)

0|0
    0|0
  • Kuzey Güney'e lafım yok ama diğerleri genel olarak neredeyse birbirine yakın hep aşk dizileri ve birbirine yakın bizim türk sineması çok geride, korku kategorisin de gayet gelişme gösterdi ve diğer ülkelere göre hızla gelişme gösterildiğini zaten avrupa medyaları da açıkladı ama diğer kategoriler de kötü bence

0|0
    0|0
  • "Türk halkı niye yabancı dizileri izlemiyor da sıkıcı yerli dizileri izliyor? " şeklinde olmalıydı bu soru :))

1|0
    0|0
  • Ben yerli izliyorum valla

1|0
    0|0
    • Aferin :) Ne dizileri izliyorsunuz?

• Diriliş Ertuğrul entrikalı değil mi ki?

• Ya biraz var tabi ama devlet içinde dönen entrikaları anlatıyor sıkmadan uzatmadan öbürleri gibi baştan sonra gerilim değil sürekl bir üçgen dönmüyor bilmem anlatabildim mi

• Asıl sen neden izliyorsun türk dizilerini onu kendine bir sormalısın. Çok şey kaçırıyorsun farkında deilsin. Yabancı dizileri birtek Türkler değil dünya izliyor. Muziktede Sinemada da ne yazıkki çok kötüyüz. Ama adamlar yapıyor hakkını vermek lazım. Game Of Throne gibi bir dizi yaparsa bizimkiler emin ol izlerim izleriz izlerler ( :

0|0
    0|0
  • Turk halki aglatan huzunlu diziler seviyor, ben sevmiyorum. Yabanci dizilerdeki oyunculuk, efektler, senaryo cogunlukla daha iyi.

0|0
    0|0
  • deli yürek gibi dizi çektiler de izlemedik mi

0|0
    0|0
  • Hiç birini izlemem hepsi gerizekalıca. bir tane dizi izledim o da kuzey güney onun dışında hepsi fasa fiso. Dahada dizi izlemedim.

0|0
    0|0
  • Türklerin izlenecek bir yanı mı var

1|1
    0|0
  • Valla soyle belirteyim , bizim cogu dizilerin figüranları kameraya bakıp rol yapıcam derken doğallıklarını bozuyor ya , işte bu yüzden.

Amerikalıların dizi anlayışı maksimum 1 sezon 18 - 22 bolum arası gerçekten uzun uzun uğraşıyorlar. Bizimkiler her hafta yeni bolum... Boyle olmamalı bir diziyi iple çekip , izlediğin dizideki figüranların bile sanki filmin bir parçasıymış gibi hissedilmesi gerekiyor...

0|0
    0|0
  • çünkü türk dizileri hep aynı telden çalıyor aşk aşk aşk nedir saçma saçma şeyler o onu seviyor o da onu seviyor biri ara giriyor sonra birbirlerini seviyorlar saçma sapan klasik türk dizileri o sıkıcı dizi dediklerin bizimkileri sollar

0|1
    0|0
  • bütün yerli dizilerde aynı karakterlerin olması sıkıyor artık. her dizide bir kabadayı, sempatik çocuk, kötü kalpli anne, masum kız, şaşkın oğlan. yani biri olmasa diğeri mutlaka oluyor her dizide. konularda ayrışsalar bile olayların işlenişi de birbirine çok benziyor. bide 2 saatlik dizi reklamlarla 3 saat sürüyor. bu klişeler üzerine kurulmamış birkaç yerli diziyi zaten takip ediyorum.

0|0
    0|0
    • Hangi yerli dizileri izliyorsunuz?

• iki trt dizisi var ilgimi çeken bide kurtlar vadisi güncel konuları işlediği için.

• Tam tersi türk dizileri ne kadar saçma gereksiz şey varsa barındırıyor. Oysa yabancı dizilerde kalite var

0|0
    0|0
  • Sen izle işte ne güzel ben genel olarak izlemiyorum zaten.

0|0
    0|0
  • sürekli aşk meşk sevişme. bu ne ya azcık aksiyon bilim kurgu çeksinler biraz yaratıcılık istiyoruz çok mu?

0|0
    0|0
    • Sevişmeler Amerikan dizilerinde olur. Alkol, uyuşturucu da sadece Amerikan dizilerinde var.
      Türk dizilerini bunun için de seviyorum.

• Ne dizileri izliyorsunuz mesela?

• The walking dead var, eskiden viistors'u izlerdim. yakında mr. robot'a başlicam

• türk kanalllarında olan yapımları severek izleyen tiplerle paylaşacak bişeyim olamaz

1|0
    0|0
  • Türkiyedekiler dizi çekilebiliyor mu ki bir kaç istisna dışında?

0|0
    0|0
  • 3 saatlik bir dizinin 20 dk sı hikaye anlatır. 40-50 dk lık Amerikan dizilerinde oturup çişini tutarsın çünkü her sn si ilgi çeker, kaçırdın mi ne oldu ne bitti diye sağa sola sorarsın. Fark bu

0|0
    0|0
    • Aynen öyle Türk dizilerinde ben, çişimi tutarım ve büyük bir ilgiyle izliyorum. Ay Yapım projelerini genel olarak.

• Burda Türk dizilerini gömdüm aslında :))

• Yerli dizi ve yabaci dizi farki bence senaryo oyuncu performansi. yabancı dizilerde cidden saglam bunlar. Sahsen yerli dizi hiç izlemedim izlememde.

0|0
    0|0
  • işte arz talep meselesi senin gibi embesiller olmasa böyle saçma diziler de ortaya çıkmazdı.

0|0
    0|0
  • Amerikan dizileri mi sıkıcı? Prison Break'ın son bölümünü izlemedin sanırım.
    The Walking Dead'ı ışıkları kapatıpta izlemedin sanırım?
    Game of Thrones'ı yazmama gerek bile yok.

0|0
    0|0
    • Prison Break erkeklere uygun sanırım. The Walking Dead izlemedim çünkü korku filmlerini sevmem. Yani sonra halüsinasyonum olabilir..
      Game of Thrones'ta çok sevişme var, yani herşeyi açık açık gösteriyorlar. Beğenmiyorum böyle şeyleri. Türk dizilerinde herşeyi böyle açık göstermiyorlar.

• Türkiye'de RTÜK var

0|0
    0|0
  • Aglatmiyormu. Saka olmali bu.
    Troll sun sen

0|0
    0|0
  • sürekli drama sürekli drama bıkmadınız mı şu aşk hikayelerinden.

0|0
    0|0
    • Biz böyle insanız ki zaten. Duygusal.

• Korku filmlerini sevmem, korkmayı sevmiyorum.
      Macera, aksiyon Kara Para Aşk'tır zaten.

• hiç izlemedim ama Türkiye'de yapamıyorlar ya. bir kere adamlar daha fazla bütçe ayırıyor. teknolojiden daha fazla faydalanıyor. oyuncular daha kaliteli bizdeki gibi sırf manken ya da güzel diye başrol vermiyorlar.

• Türk dizileri acayip uzatıyor, sıkıyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 36

• Çünkü yerlilerde hep cool adamlar ve güzel kızlar var yabancılarda ise güzeller hep " kötü" rolde ve ilk Desperate Housewife dizisini izlerken annemin ve kendimin de umutsuz güzel bir hatun olacağıma inanmıştım
    Üstelik bizim türkler gibi sona doğru öpüşmüyor ilk bölümlerde seks yapıyorlar ve o kadar gerçekçiler ki Eva Longoria ' yı dizide olmayan bir futbolcuyla gördüğümde "vay kaşar kocasını aldatmış" demekten kendimi alamadım 😞
    Sadece içimde zuhur eden bir siluetten ibaretti oysaki...

1|0
    0|0
    • İlk bölümlerde seks yaptıkları normal mi yani? Pes...
      Anladım ben ne için izlediğinizi bu Amerikan dizilerini.

• Ah sadece devede dikeni anlayan mentaliteler seviyom sizi ❤️

• Affedersin ama türk dizileri kadar b*ktan şey yok bence
    Aynı senaryo 2-3 saatlik dizi görende o kadar önemli sahneler o kadar güzel konusu var ki sanacak 2-3 saatlik dizi bırak sıkmayı intihar etmeye neden bile olur bide onun 2 saatlik reklamı var tam bir işkence bide hep aynı konu erkek zengin kız fakir erkek kıza ilk kötü davranır kızda erkeğe kız başka birini seviyordur erkek bunu öğrenir kıza aşkını dahada acı verici bir şekilde hissettirir bla bla bla saçma tamamen SAÇMA! sen git bir supernatural izle ya da The Walking Dead izle konusu biraz gerilimli korkulu geliyorsa bir Pretty Little Liars izle (Yani bence PLL'de güzel) :D ya da Doctor Who izle (açıkcası ben daha başlamadım ama arkadaşlarım çok beğenerek izliyor) Teen Wolf ya da bir bakta bir yabancı dizileri araştır konularına bak izlede konuş izlemeden Kuzey güneymiş kara para aşkmış :(

0|1
    0|0
    • Ben İnternet'ten izliyorum, o yüzden reklam sorun değil

• Charmed izlemeyi düşünüyorum, yazın başlayacağım. Ama Amerikan oyuncularını beğenmiyorum yine de. Oradaki müziği de öyle.

• Hmmm sana iyi bir tane önerebiliriz
      bu arada çevrendekilere aldırış etme en azından Pretty little liars'ın 1 bölümünü izle beğenirsen devam edersin beğenmezsen devam etmezsin sana göre olmadığını anlarsın :)
      Ama tabii bir izle derim sadece 1 bölüm izle bir bak ve sen nasıl bir tür seviyorsun mesela türleri ne sevdiklerinin ben sana önereyim :)

• 40 dakikalık yabancı bir dizi bile sıkıyorken 3 saat bir dizinin başında oturamiyorum.

0|0
    0|0
  • 3 dizinin 3undede zengin oglan fakir kiz itemi var. Film gecekonduda varlar sarayda biter. Genelde aldatan aile yapisi filan. Guzel Turk dizisi yok

0|0
    0|0
  • Herkesin zevki farkli. Bir insan illa aglamak icin dizi izlemiyorda olabilir. Bu yuzden aksiyonlu, bilim kurgu icerikli yabanci dizileri tercih ediyor olabilirler

0|0
    0|0
  • Türkiyede adam akıllı dizi bir iki tane geri kalanı klasik ergen dizileri adamlar öyle bağlayan konular buluyorki izledikçe izleyesi geliyor insanın türkiyedeki konular bellidir kız zengindir oğlan fakir klişe vıcık vıcık romantik diziler bunlarda izleyecek birşey yok bence

0|1
    0|0
  • Siz neden türk dizileri izler siniz? Turkiyenin yaptigi cogu dizinin yabancı dizilerinden calindigini biliyor musun?
    Su dramatik konusuna gelince supernatural izle bakalim dean ve sam in kardes sevgisinde ki duygusalligi hangi turk dizisi hakkiyla vermis? Bakiyorum bizim dizilerde batidaki ahlaksizligin daha kotusunu goruyorum o onu amcasinin jarisiyla o onu teyzesiyle frlan filan. En azindan yabanci diziler gercekciler konusu sinirlamasi yok istedigim konulu diziyi bulabiliyorum ne zaman turkler zombili ya da bilim kurgulu dizi cekerler ozaman turk dizilerini izlerim ayrica not olarak yabanci dizi izlemek yabanci dili gelistirir :)

0|0
    0|0
  • Öncelikle sıkıcı bir şey varsa o da 2 saat süren bir dizi süresidir, sanki bana film. İkincisi, oyunculuklar, senaryo, vs. çok daha kaliteli. Ask-ı Memnu eyvallah güzeldi de bitti, geri sarıp sarıp mı izleyelim habire? Muhteşem Yüzyıl da dünyanın en özgün dizisi değildi sonuçta. Tudors'tan arak çok şeyi vardı ama yine onunla yarışamaz.

0|0
    0|0
    • Oyunculukları berbat bence..

• kime gore neye gore, senin ulkende oyuncular modellikten oyunculuga cok rahat gecis yapabiliyor, cunku kimse oyunculuk egitimiyle ilgilenmiyor

• Türkler ahlaksızlıkta için suyunu çıkarttı mide bulandırıcı türk dizileri konular standart Ama Amerika dizileri farklı her konuda birşeyler yapmış adamlar bilim kurgu ve spiritüel konularda harika dizileri var adamların 👏

0|0
    0|0
  • Sıkıcı mıı emin misin 😄

0|0
    0|0
  • Saçma sapan hepsi aynı hikaye üzerine kurulu oluyor zaten genelde. 2 saatlik dizi yapıyorlar araya ne tür saçmalık koyacaklarını bilmiyor. 40 dklık bir yabancı dizi bizim bu saçmalıklara bin basar

0|0
    0|0
  • Evet bu saydıkların efso diziler ama genel olarak kiraz mevsimi kiralık aşk çilek kokusu gibi dizilerde sıkmaya başladı çünkü hep aynı konular işlemiyo türk filmlerinde

0|0
    0|0
    • Kiraz Mevsimi ile Çilek Kokusu gerçekten kötü... Kiralık Aşk'ı izlemedim de güzel bir dizinin olduğunu söylüyorlar. Öyle değil miymiş?

• Bende sadece en fazla 1 bölüm izlemişimdir hepsinden ama hepsi aynı

• Öncelikle güzel dizi olduğunda izliyorum ama genelde yapmacık yapmacık davranan salak ve güzel kızla dolu bir piyasada saçma sapan konularla çıkarılan dizileri neden izleyeyim?

0|0
    0|0
  • Çünkü türk dizileri boka sarıyor ayrıca bir bölümü sinama filmleri uzunluğunda ve senelerce devam ediyor bide zaten türk dizileri uyarlama oluyor genellikle ama buna rağmen güzel türk dizileride yok değil

0|0
    0|0
  • Türk dizileri çok yavaş ilerliyor, iki saat bakıştıkları için yabancı diziler tercihimdir.

0|0
    0|0
  • Türk ler ne dizi ne film çekmiyor çekmiyor da ondan ayrıca sıkıcı olsa 4 tane dizi izlemem geçen sinemaya gittim Türk korku filmine sözde korkuydu

0|0
    0|0
    • Film çekmeyi beceremiyorlar evet, ama dizileri seçeceksem sadece Türk dizilerini izleyeceğim.

• Yerli diziler sadece trajedi saçmalığından ibaret

0|0
    0|0
  • Şişirilmiş abartılmış aşklar kara sevdalar şiddet aldatma, zengin kız fakir çocuk ya da tam tersi. Geneli bunlardan oluşuyor başka konu yokmuş gibi

0|0
    0|0
  • Yerli dizileri sevmiyorum çünkü hep başrol güzel kız kasıntı kasıntı gezen çocuklar heo aynı aşk dizisi ya da zengin kız fakir oğlan

0|0
    0|0
    • Zengin kız fakir oğlan konusu sadece Kara Para Aşk'ta ve Medcezir'de var izlediğim dizilerden.

• Zaten başka konu yok bir bunu yapıyorlar anca aşk. Bilim kurgu desen o kadar para yok

• Çünkü Türkiye dizileri saçma sapan! Hep aşk sevişme. yap kurtlar vadisi gibi bir dizi bak herkes izler

0|0
    0|0
  • Yerli diziler hep aynı konulardır

0|0
    0|0
    • Yok. Kara Para Aşk'ı izleyin mesela, hiç böyle konuyu gördünüz mü diğer Türk dizilerinde?
      Aşk-ı Memnu ve Kuzey Güney de çok özel, benzeri dizi yok Türkiye'de...

• Ben yabancıda yerlide izlemiyorum sjsjs

• yıllardır aynı hikayelerden siz nasıl sıkılmıyorsunuz.
    salak saçma diziler zengin kız fakir oğlan biri yakışıklı diğeri güzel iki gencin aşkı ama kendi koydukları sınırlar yüzünden kavuşulamayan nalet olası bir aşk hikayesi.

0|0
    0|0
  • Yerliler berbat

0|0
    0|0
  • Kaç tane amerikan dizisi izledin ki
    Karşılaştırmaya bak shjshhj

0|0
    0|0
  • Mesela Teen Wolf u izlerdim ve cidden güzeldi kurgusunuda severdim.

0|0
    0|0
  • Yerli diziler sıkıcı malesef

0|0
    0|0
  • Bence halk olarak IQ yüksek ama senarist ve yapımcı olarak gerizekalıyız

0|0
    0|0
  • türk dizileri iğrenç diğil size öyle geliyor hayatı anlatıyor en sevdiğim dizilerden biri şevkat yerimdar

0|0
    0|0
  • Türk dizileri aptallara hitap ediyor

0|0
    0|0
  • Bizdekiler hep aynı konular hep aynı şeyler onlarınki çok farklı oluyo bir kere tadını alsan beğenmezsin Türk dizilerini 😄

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6
Yükleniyor...