Günümüz müziklerinde söze mi müziğe mi önem veriliyor?

Eskiden şarkıların sözleri ve sesiydi önemli olan. Teknoloji ile artık önemi olan unsurlar yer değiştirmeye başladı bence. Artık müzik alt yapısı daha önemli diye düşünüyorum. Sizin fikriniz ne?

Güncellemeler:
Sanatçıların sesi olacak detaydaki 2. Kısım :)

1|1
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Günümüzde artık günümüz diye bir şey kalmadı. Kısa ve net durum bu. Aşklar desen Hak getire, müzik desen "Nerdesin aşkım burdayım aşkım" yemek desen "Beni yeme kekimi ye" diye absürt saçma şeylerle aksesuar olmuş gitmiş.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben sözleri etkileyeni dinlerim. Duman, Teoman vs.
    Bunlar da bize özel kalsın, herkes dinlemesin.

Günümüzde, insanlar "mış miş" adlı parçayı milyonlarca kez dinliyor.

1|0
    0|0
  • Eğer vokalsiz sözsüz dinleniyorsa bir müzik o kalitelidir abi önemli olan enstrumental kısım yani müzik. Yani bunu klasik müzik dinliyen insan anlayabilir.

1|0
    0|0
  • sözleriyle pek ilgilenen olmadığı için saçma sapan bir sürü şarkı var ortada.. oysa bir Orhan Gencebay şarkısının sözlerine bak her biri ayrı bir duygunun eseri...
    beste ile sözler esasında şarkıya uyum katan..

1|0
    0|0
  • Eğer melodisini dinliyorsanız mutlusunuz , Sözlerini dinliyorsanız mutsuzsunudur. Çok nadir güzel ve içe dokunan sözleri olan Türkçe müzik çıkıyor artık. O yüzden çoğu zaman yabancı klasikleşmiş hit slowları dinlerim.

1|0
    0|0
  • Hiçbirine..
    Klibe ve şarkıcının seksiliğine önem veriliyor..

1|0
    0|0
  • Müzik ve sese daha çok önem veriyorum. Sözleri hepsinde ilgimi çekmiyor.

1|0
    0|0
  • Muzik

1|0
    0|0
  • söz unsuru ve görsellik önemlidir. Kimse tebrik etmez besteciyi aranjörü ama o şarkıyı söyleyene hayran olurlar. O belki söylüyordur yani katkısı odur. Asıl unsur alt yapı akor, ara nağme meyandır

1|0
    0|0
  • Ben müziği dinliyorum sözleri umrumda değil açıkçası.

1|0
    0|0
  • Müziğe tabiki

1|0
    0|0
  • Müziğe önem veriliyor :/ 4ever 90's

1|0
    0|0
  • hiçbirine önem vermiyorlar. Oynak bir şeyler çal yeter :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 1|0
    0|0
    • Demet için söz önemli bence, gider yapıyor ya: D

• Ama gel gör ülkede en çok albümü satan kişi demet iki hande. :)

• Ne diyeyim Ferman Akgülün güzelim şarkısı varken fazla minnet eylemiyorum ben onlara

• Müziğe de söze de önem vermiyorlar, özellikle popçular. Müzk dijital ortamlarda yapılıyor, dikkatli dinlersen bilgisayardan çıktığı belli ve hep birbirine benziyor yine çok abartmak istemem ama düşüncem bu.
    Sözleri de anlamlı ve yaratıcı bulmuyorum.

1|0
    0|0
  • İkisine de önem verip birbirine uyduramıyorlar bence oo aşkım beni terkettin çok mutsuzum falanı fistan yüksek ririmli hareketli şarkılarla söylüyorlar

1|0
    0|0
  • Bencede öyle ne yazıkki

1|0
    0|0
  • Müzik

1|0
    0|0
Yükleniyor...