Sizi televizyon izlemeye iten veya uzaklaştıran nedenler neler?

Ben şu Survivor, evlilik Programları gibi insanların ahlak değerlerini hiçe sayan ve benim için kutsal olan değerleri alaya alan yayınlar yüzünden televizyon izlemiyorum. Sizleri etkileyenler nelerdir?

5|5
123|105

En İyi Kız Görüşü

• dediklerinize ek olarak ensest ilişkileri yasak aşkları konu alan diziler ve onca derdimiz varken kim nasıl giyinmiş diye ağlayan zırlayan insanlar yüzünden izlemiyorum toparlayamadım ama anlamışsınızdır umarım siz beni

12|14
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Medya çok ciddi bir tahrip yapmaya başladı..

İnsanları umutsuzluğa sevk edip artık şükür edecek bir meseleleri kalmamış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor..

Bu insanları isyana sürükler, kaos ortamı oluşur..
    Bu durumda "kan emicilerin" işine gelir..

Halinden memnun olmayan insanlar ümitsizliğe düşerek hiç bir işe konsantre olupta başarılı olamaz.. Buda toplumsal olarak yozlaşmaya, toplumu felakete sürükler..

Sanki bütün kainattaki zulümlerden kendisini sorumluymuş gibi hisseder..
    Halbuki bu kainatın dizgini Allah'ın elindedir.. İnsanın eli kısadır her şeye yetişmez..

Televizyon yokken de zulümler vardı, tecavüz vardı, hırsızlık, ahlaksızlık vardı..
    Yeni bir şeymiş gibi önümüze sunulup duruyor..

"Her koyun kendi bacağından asılır." halbuki..

Olması gereken pencerelerden seyretmektir, içlerine girmemektir..

"Dehşete kapıldığın zaman; İbrahim Hakkı gibi "Görelim Mevlâ neyler, neylerse güzel eyler.." de.. Pencerelerde seyret, içlerine girme."
    (Yirminci Mektup Risale-i Nur'dan..)

#Vesselam

0|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 122

• İyi yayınları izliyorum ya hepsinden toptan vazgeçmiyorum... Yarışma programlarını ya da acun medya yı izlemiyorum genelde çok saçma oluyor.. Bir tek rising star mıydı neydi onu sevmiştim, yarışma formatı iyiydi adildi. Ve de kazanması gereken kişi kazanmıştı. Onun dışında sevmiyorum zaman kaybı geliyor nitekim de öyle. Ben skeçleri, sağlık programlarını, filmleri, müzikleri , denk gelirse belgeselleri izliyorum, onları bile günde yarım saatten fazla izlemiyorum, bazen hiç izlemiyorum bazen bir iki saatim gidiyor ama onu da tv izlemek için değil, her hangi bir iş yaparken açıyor dinliyorum. Yoksa hiç bir şey yapmadan boş boş oturmam karşısında tv nin...

0|1
    0|0
  • Dizi izlemeyi seviyorum. Programları ciddiye almıyorum sadece eğlence amaçlı izliyorum.
    Televizyon aptal kutusu falan diyenleride anlamıyorum açıkçası. Televizyon değil içerisindeki yapımlar acınası (hepsi için demiyorum)
    Tabi haber takibide önemli. Herkesin interneti yok sonuçta ki olsa bile üşenen insanlar var. Tam saatinde haberleri izliyorun bence hoş birşey.

0|1
    0|0
  • ben televizyon izlemekten uzaklaşalı 13 yıl oldu, açma kapama düğmesinin yerini bilmiyorum desem yeridir. Kızımla zamanı hep kitap okuyarak geçiriyoruz, bize dizilerde yarışmalarda çok basit geliyor.

1|1
    0|0
  • Hiç aklıma gelmiyor Tv açıp izlemek.. İş yerinde yemek yerken, cafede Tv var bir tane. Ona gözüm takılıyor. O Tv'ye de bir ayar yapmışlar, bazen sesi gidiyor 😆

0|1
    0|0
  • Uzaklaştıran zaman kaybetmek istememem.

1|1
    0|0
  • Ne yazık ki katılıyorum sana. Artık televizyonu açmak dahi istemiyorum. Kadını aşağılayan, erkeği sürekli kadını aşağılamaktan başka bir şey yapmayan biri gibi gösteren evlilik programları, tamamen senaryo olduğuna inandığım, ahlaki değerlerden yoksun (ki benim ahlak ölçütüm tutucu değildir hatta bir çoğuna göre ahlaksızım buna rağmen bu görüşteyim) yarışmalar artık rahatsız ediyor. Eskileri özlüyorum diyenler o kadar haklı ki. O televizyon sadece yeşilçam filmleri başladığinda denk gelirse açık. Yoksa rutin hep aynı kanalları gez-bir şey bulamadan kapat.

0|1
    0|0
    • Eskiden dizilerde toplum hayatını yansıtırdı. Bugün sadece entrika ve saçmalık var. Yani Unutma beni veya aşkın bedeli gibi senaryo felci geçirmiş dizilerin capslerinden anlaşılıyor ki o kutunun eve bir faydası yok.

• Gereksiz buluyorum. Basina oturdugunuzda sizi sacma sapan reklamları ve programları izlemeye çekiyor. Zaten yayın akışları benzer ve hangi kanalı acsan aynı türden seyler var. Diziler desen hangisini açarsan aç hep mutlaka yasak ilişki ya da ahlak bozucu olaylar var. Bunlar normalmiş gibi nüksediliyor, ve artık gerçekten bazı şeyler öyle algılanmaya başlandı. Dizi izlemiyorum, televizyonu belki açarsam sabah haberlerini izlemek için. Ya da müzik dinlemek için. Hepsi bu.

0|1
    0|0
  • Ben izlemiyorum. Bana uygun program yok

0|1
    0|0
  • Saçma sapan evlilik programları dandik konulu diziler yüzünden tv bakmıyorum arada bir beğendiğim talk showlara bakarım o kadar .

0|1
    0|0
  • Bende buz saçmalıkların hiçbirini izlemiyorum ve nefret ediyorum Türk ahlaki değer ve gelenek görenek yapısını değiştirmeye yönelik davranışların aşılandığı saçmalıklar.13-14 yaşındaki çocukların bunları kendilerine model seçerek üslüb ve davranış bozukluklarını normal sayarak yetişmelerine neden oluyor ve burda da karşılaştığımız gibi orasını burasını göstermeyi marifet sanan kişilik karakter ve hissiyat yerine hayvanlar gibi dürtülerine göre hareket eden bir insanlık olup çıktık bir ülkeyi Nasıl mahvedersin en büyük kitle imha aracı tv ile.

0|2
    0|0
  • ben hint dizisi izliyorum

0|1
    0|0
  • Tv arkasını iyi bilirim , herkes sahte , sahtecilikten nefret ederim.

0|2
    0|0
  • Ben sabah sabah işte sabah programlarını sevmiyorum, çok manasız. Sonram öğlen yemek programları, Ev kuşu gibi, Müge Anlı, yarışma programları, Asla vazgeçmem gibi salak kurgulu dizileri sevmiyorum, adeten tiksiniyorum😪

0|1
    0|0
  • Tv de gorulen herseyin tamamen ironik olmasi sacma programlar vs. Ustelik sosyal iliskileri bozuyor vakit aliyor. 13 yildir tv izlemeyen biri olarak su an tv olan odada bile oturmaya tahammulum yok. Bunu yapmak zor değil. Keske herkes çıkarsa hayatından

0|1
    0|0
  • o saçma sapan programlar sayesinde insanlarımız sorgulamayan çalışmayan üretmeyen ve aklını kullanamayan birileri haline geliyorlar! zaten amaç bu ahlaksızlık taraf tutma cinsellik vsvs kültürümüze uygun olmayan çok şey var!!! aslında izlenecek birşeyler yok mu elbette var ama insanlarımız 2 krş daha fazla verip belgesel kanallarını öğretici programları seyretmiyorlar!!! herşeyi geçtim RTÜK ne işe yarıyor anlamıyorum o aptal evlilik programları hala yayınlanıyor ya pes ne diyim ben...

0|1
    0|0
  • Yıllardır Türk dizisi izlemiyorum.. izlemiyoruZz ailecek yabancı dizileri izliyorum annem bile alıştı alt yazı okumaya kadın bu yaştan sonra... tv ancak 1,5 saat açık olur evde.. genede internetten dizi felan bakarız o da haftada bir.. böyle arkadaşlarla daha mutluyum ayrıca Türk dizileri igrenc otesi ailler nasıl izletiyor kadınlarına anlayabilmiş degilim

0|1
    0|0
  • Cocuklugumdan beri izlemiyorum.. onlarin bana daysttigi seyleri degilde benim izlemek istedigim seyleri izlemeyi tercih ediyorum

0|2
    0|0
  • Haberleri takip ediyorum

0|1
    0|0
  • Hep aynı olması kişiler değişiyor ama içerikler aynı

0|1
    0|0
  • Televizyonun kumandasını alıp düğmesine basmak zor geliyor şu eve tv alındı alınalı bir kere açıp izlemedim

0|1
    0|0
  • Zamanim pek olmuyor
    Bide duzgün bisey cikarmiyorlarki anaisna
    bir baktigim baba candir ve tatli intikam 🚬

#rr

Genelljkle alman kanallarina bakiyorum
    Ve haberlerde iyi oluyor
    Ama bu aralar oda biktirdi

0|1
    0|0
  • Bilinc altina gönderilen binbir türlü subliminal mesaj.. yozlasmaya sebep görüntüler diziler, toplumun zihnini seylerle doldurmaya calisan sacma sapan evlilik programlari.. gercek disi büYük ask dizileri vs.. sakincali..

0|1
    0|0
  • Sıkılmam

0|1
    0|0
  • Severim dizileri

0|1
    0|0
  • Televizyonu hic kullanmiyorum artk. Nadiren 1-2 dizi izlerim. O da zaman olunca yani 2-3 hafta da bir falan

0|1
    0|0
  • ben 5 6 yıldır tv izlemiyorum programlardan dizilerden haberim yok hiçte sevmem

0|1
    0|0
  • Hipnotize ettiğinin farkında olduğum için uzak duruyorum

0|1
    0|0
  • Can sıkıntısı izlerim bazen

0|1
    0|0
  • Vakit kaybı

1|3
    0|0
  • Hoşlanmıyorum, başına hiç geçmiyorum

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    92

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 104

• İzlenecek bir şey olmaması. Filmlerin dizilerin içine ettiler zaten kırpa kese, magazin programlarını zaten izlemezdim. Haberler artık insanı intihara sürüklüyor, spor programları desen aynı halt..
    Arada sırada national, discovery ilginç bir belgesel olursa ona bakıyorum onlarda reklamla katlediyorlar kapatıp gidiyorum :D

İndirip izliyorum ne izleyeceksem, dizi, film, belgese vs..

2|2
    0|0
  • neredeyse 17 yıldır tv izlemem yani diğer insanların söylediği manada izlemem varsa haber arada maç bide çok kaliteli belgesel varsa o veya leylayla mecnun tadında bir dizi varsa ancak o

0|1
    0|0
  • televizyon izlemeyi çok severdim çocukken birinci olarak pc yoktu bundan dolayı sabahleyin erken kalkıp çizgi film izlerken kahvaltı yapmak çok güzel ve hoş bişi di fakat şu an saçma sapan yerli dizilerden başka izliycek bir şey yok ve dizilerin hepsinin konusu aynı ya bir aile ya 30 yaşında ki liseliyi oynıyan oyuncular ya da 4 oyuncu var emir ayşe emre gizem var emir ayşeyi seviyor ayşe emreyi seviyor sonra emre ayşeyi seviyor emir gizemle çıkıyor sonra ayşe emir nasıl gizemle çıkar diyor ayşe emir le çıkıyor emre triplerde gizem emreyle sonra sezon finali gibi bişi ve bu bahsettiğim konularda ki herkes zengin neden? çünkü İstanbul'da yaşıyan herkes zengin =D

0|1
    0|0
  • Herşeyin uzmanı olmuş yorumcuları, ahlaki değerleri geçtim insani değerleri hiçe sayan dizileri, her dizide yakışıklının ve güzelin başrol olması, evlilik programları, kendini komik zanneden talk showları, Mahmut Tuncer ve b*k bilimci Feridun Kunak'ı, kimin izlediğini bir türlü öğrenemediğim Flash Tv'si, Big Brother'ı, Survivor'ı, Bugün ne yesemi Yarın ne giysemi ay nereye s*çsam bilemedim şimdisi, Türkiye'nin her karışını dolaşıp kuzu-kebap-börek-çörek-baklava yiyen ve yetmezmiş gibi bunun üstüne para alan o p*ç Macerası mı ne zıkkımı, çantasından çamaşır suyunu çıkarım hava atan Ayşe teyzesi, uçan adam Sabrisi, Erman Toroğlu, hiç bir tarafsızlığı kalmamış haber bültenleri, ne zaman açsam s*kko şarkıların çaldığı müzik kanalları, Behzat Ç.'nin bitmesi, Leyla ile Mecnun'un bitirilmesi, yarpah dökümünün yüz küsür bölüm çekilip zamanın şampiyonlar ligi finalini canlı izlememe engel olması, siyasi ideolojinin her bir yere bulaşmış olması, sağcı kanallarda solun, solcu kanallarda sağın aşağılanması, haber saatlerinde en çok "herşeyi en iyi biz biliriz" "şehitlerimizi toprağa verdik" gibi şeyleri duymam, Arda Turan Barcelona'da antrenman sırasında osursa haber olduğu, doğru düzgün kitap okumadan etmeden sırf benden yakışıklı benden güzel diye benim ömrüm boyunca bir arada göremeyeceğim parayı kazanan başrol oyuncuları... daha da sayardım televizyon izlemememin sebeplerini ama yoruldum..

0|1
    0|0
  • Aklıma Emrah Serbes'in bu yazısı geldi:
    "Televizyonun diktatör dediğine diktatör, terörist dediğine terörist, hain dediğine hain, şehit dediğine şehit, şerefsiz dediğine şerefsiz, kahraman dediğine kahraman diyen uydu alıcıları sizi..
    Spikerin dudak uçlarında yaşayan; okumaktan, sorgulamaktan, araştırmaktan nefret eden üniversite mezunları sizi.. Hiç okumayın, sorgulamayın, araştırmayın, incelemeyin..
    Sadece kumandanin tuşuna basıp ezberleyin.. Televizyonda yemek yiyenlerin görüntüleriyle beslenip, öpüşenlerin sevdasıyla tatmin olup, askere gidenlerin kanlı elbisesiyle cesur olun..
    Dünyanın öbür ucunda hiç tanımadığınız birini alçak ilan edin, yine dünyanın öbür ucunda hiç tanımadığınız birini kahraman. Yalnız dua edin elektrikler gitmesin!"

0|1
    0|0
  • Televizyon yayınları halkın zeka seviyesine göre yapılıyor. Bizim milletimiz saçma sapan survivor programında ne buluyor anlamadım? Adada çekilmiyor bence lakin var sayalım adada çekiliyor. Ulan bunlar erkekli kızlı kalıyor bunlar sırayla birbirlerini s*kip duruyorlardır nasıl hamile kalmıyorlar? Doğal prezervatif mi yapıyorlar yapraktan? Green screen teknolojisi ile yapılan basit bir program.

0|1
    0|0
  • Beni televziyon izlemeye iten sebep: Tüm Türk dizilerinin, evlenme programlarının, yarışmalarının saçma, gereksiz ve hepsinin aşkla ilgili olması...

0|1
    0|0
  • Uzaklaştıran sebepler
    Diziler
    Haberler
    Salk sulak magazin programları
    Survivor gibi mlca programlar

İzlemeye iten
    Youtubedaki videoyu tam ekran hdmı ile izlemek için tvye bağlarım o kadar

0|1
    0|0
  • Televizyonun hayatıma katkısı sıfır. Onu izleyerek vakit kaybedeceğime bilgisayardan herhangi bir şey araştırırım daha iyi.

0|1
    0|0
  • Hicbir neden. Cunku izlemiyorum. Lig tv ve cumartesi gecesi dada dışında :) sayilirsa tabi bunlar. Dunyanin en gereksiz dizileri bizim kanallarda. Ya 18 yaş alti henuz olgunlasamamis kisilere hitabediyor. Ya da 40 yaş ustu hayatta fikir olarak hic bir ideali olmayan tiplere.

0|1
    0|0
  • sadece dini yönden degil.. her yonden insanlari yonlendiriyolar.. aski memnuda bihter kocasini aldatiyor ustelik yegeni ile.. ama bu yopluma buyuk bir ask hikayesi olarak gosteriliyo biliyorum cok eskiye gittim ama bunun gibi birsuru ornek var.. show programlarinda yapilan espiriler hep belden asagi.. toplumu ne hale getirdiler getirmeyede devam ediyorlar.. hem bu sebepten seyretmiyorum hemde cok sıkıcı bir hal almaya basladi. birtane duzgun birsey yok.. yabanci filmlerde bile bilinc altimiza bu kadar girmiyo.. adamlar filmlerinde bizim dinimizi bizden daha cok onemsiyo. ne hale geldik yaa..

0|1
    0|0
  • yaklaşık olarak 2-3 senedir tv izlemiyorum. askere giderken bıraktım. hala daha izlemiyorum. çekmiyor beni artık. arasıra babam veya annem tv izlerken haberlere denk gelirsem izlerim. onun dışında dizi ve film fantazim yoktur. sadedce tolga çevik'in programı olan müdür ne aptın'ı izliyorum. onun dışında gidip açmışlığım yok tv'yi

0|1
    0|0
  • Haberlerde rte ve davudoğlunun yüzünü görmem, sıkça gelen şehit haberleri ve bunlar üzerinden yapılan magazinler, yerli aşk dizileri, evlendirme programları beni tv den soğuttu.

0|1
    0|0
  • artık televizyon izlenmez durumda yarışma programları insanları rezil durumlardan da reziline sokuyor.
    diziler desen fan fini fon seksi don kafasında amca yeğene yeğen dedeye atlar hale geldi.
    izleyecek hiç bir sey yok yabancı diziler iyidir bilim kurgu falan insanın aklına gelmeyecek seyler cıkarıyorlar ortaya

0|1
    0|0
  • Kurtlar sofrası olarak görmekteyim televizyon dünyasını.

0|1
    0|0
  • Yalan haber..
    Bütün köpekler iplerini tutan elleri koruyo
    Hatta köpek bile değiller
    Köpeğin bir sahibi vardır
    Hergün biftek bile versen ondan vazgeçiremezsin

0|1
    0|0
  • Saçma geliyor izlemiyorum. ( Ha bide tv yok 😅 )

0|1
    0|0
  • Gemide iken can sıkıntısı izliyorum. Ama evde aklıma bile gelmiyor

0|1
    0|0
  • türk dizilerinin hep aşk konulu ve saçma olması

1|1
    0|0
  • Survibor be yabancı iyi filmler diziler çekiyor beni :)

0|1
    0|0
  • Aynısı. Tam bir aptal kutusudur televizyon.

0|1
    0|0
  • maç ve haber harici birsey ızlememeye gayret gosterıyorum , çünkü dizilerin bır cogu aldatma ve cınsellık içeriyor. programların bır cogu da özenti kitlesi oluşturuyor

0|1
    0|0
  • bir leyla ile mecnun vardı zaten.
    onu kaldırdılar işler güçler vardı olmadı kardeş payı olmadı mutlu ol yeter olmadı beş kardeş...
    izlediğim tüm yapımları harcadılar
    rezalet dizileride izleyemem

0|1
    0|0
  • Survivorü izliyorum. insanın kişilik davranışlarini anlatir. gayet eğlendirir. eğlendirirken düşündürür

0|1
    0|0
  • İzleme sebebi belgesel izlemeyi çok seviyorum, yok survivor yok işte benim stilim yanda evlilik programları tamamen insanı salaklastirmak üzere yapılmış şeyler.

0|1
    0|0
  • yarışma programları ilgimi çektiği için televizyon izliyorum.

0|1
    0|0
  • Hiç izlemediğim için o kadar bile düşünmedin üzerine

0|1
    0|0
  • özellikle evlilik proğramlarından nefret ediyorum

0|1
    0|0
  • sıkıcı olduğu için izlemiyorum..

0|1
    0|0
  • Televizyon insanı kendi değerlendiren yozlaştırır ben öğrencilik hayatımda 4 yıldır televizyon tutmam evimde. Hem zaman kaybı , hem insanı sosyallikten uzak tutuyor hemde dediğim gibi yozlaştırıyor herhangi bir tv kanalı hiç farketmez hepsi insanı değerlerinden uzaklaştırıyor en gereksiz teknoloji benim için tv'dir.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    74
Yükleniyor...