Türk dizilerinin arap ülkelerine satılmasını ve pazardaki yerinin artmasını olumlu buluyor musunuz?

Batının yıllarca bize dizi satmasından sonra, yavaş yavaş bizim diziler de özellikle arap dünyasında kapış gidiyor. Bu konu sizi memnun ediyor mu yoksa batıyla yarışsınlar da görelim mi diyorsunuz?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Araplar diye ayırmiyorum şu an Türk dizileri 100.. küsur ülkede yüzlerce tv kanalında oynuyor bence çok olumlu etkiliyor.

Özellikle uzak latin amerika tarzı vede Avrupanın büyük kesiminin türkiyede herkesin çarşafla gezdiği aşırı muhafazakâr gibi gördüğü bir sürü yanlış düşüncenin tezini çürütüyor beni mutlu ediyor.

Çünkü arap kültürü bana aşırı saçma kötü geliyor Türklerin araplarla benzer tek tarafı ortak din yoksa yaşanan hayat tarzları çok alakasız , İslamın modern yaşama , Müslüman bir kadının sözü geçen başarılı işler yapan bireyler olabildigini diziler sayesinde yansitiyoruz.

Bu yüzden muhafazakâr arap ülkeleri, iran, hindistan gibi ülkelerdeki kadınlar bunu görüp gerçekten daha güçlü olmaya başlamış bu çok güzel kadınlara neler yapabileceklerini gösteriyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır satışını doğru bulmuyorum, ticaret çok önemli ama türk dizileri tıpkı bize satılan Brezilya dizileri gibi vasat ve toplumu geriye götüren diziler. Arap dünyası zaten geri dizilerin sosyal mühendisliği yüzünden iyice geriye doğru gidiyor. Güzel diziler yapılsa da dünyaya satsak keşke.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Türk dizilerinin Arap ülkelerinde yok satmasının sebebi din ortaklığı ve yakın kültürdür. Ben hep Araplarla yakınlaşmaktansa uzaklaşılmasını istemişimdir

0|1
    0|0
  • araplar türk dizisini alıyor ama biz araplaşıyoruz çelişkiye gel
    bu arada rusya yunanistan gibi daha başka ülkelere de satılıyor dizilerimiz

0|1
    0|0
  • Amerikalilar uzayda film cekiyo baska kime satcaklar turkler dizilerle bozuldu birazda hacilar bozulsun

0|0
    0|0
  • Olumlu

0|0
    0|0
  • Olumlu bence.

0|0
    0|0
  • para gelsin de sıkıntı yok yani. İsterlerse çin e satınlar. Bize yorum yapmak düşmek ama neyse sonuçtan satıştan bir para cebimize girmiyor

0|0
    0|0
  • olumlu bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • evet satılsın.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Bizim diziler bu kalitesiyle zaten en fazla arap ülkelerinde satılır önemli olan avrupada bile izlenebilecek kaliteli işlere imza atabilmekte

0|0
    0|0
  • olumlu buluyorum... bir sakıncası yok... bari dizi ihraç edelim...

0|0
    0|0
  • Zaten avrupada gosterimde olan dizilerimizde var :)

0|0
    0|0
  • Memnun ediyor tabii ki şu an Türk dizileri batı dizileriyle boy ölçüşemez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Olumlu bakmıyorum

0|0
    0|0
  • Arapları satılması benim için pek önemli değil ama şu an latin amerikada da türk dizileri çook izleniyor bundan memnunum işte!:))

0|0
    0|0
  • Evet ülkemize+ bir puandır

0|0
    0|0
Yükleniyor...