"Facebook kullanan aranıyordur" diyen evlilik terapistine katılıyor musunuz?

Evlilik terapisti Selin Karacehennem Hayatta Her Şey Var adlı programda bu cümleleri kullanmış. "Aranmak" ve sosyal medya hesapları kullanmak arasındaki bağ nedir? Bu kadar büyük bir genelleme yapmak doğru mudur?

Haber linki - Sözcü

• Katılmıyorum, sosyal medya amacına uygun kullanılabilir.
    70% (214)60% (135)66% (349)Oy Ver
  • Katılıyorum, sosyal medyanın flörtleşmek için kullandığı doğrudur.
    30% (90)40% (90)34% (180)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
69|70

En İyi Erkek Görüşü

• Anketteki soru bu ülkede sorulacak soru değil. İnsanlar her haltı cinselliğe, hatta sapkınlığa çekiyor çünkü. Aranmak nedir ya? Böyle iğrenç bir tabirin kullanılması bile hata. Bunun sebebini de söyleyeyim mi? Eski çağa ait düşünce sisteminin yeni oluşumlara uygulanamamasından kaynaklanıyor. İster beğensinler ister beğenmesinler, her geçen gün internet ile iletişimin daha da yoğunlaştığı bir dünyada yaşıyoruz ve buna uyum sağlamaya mecburuz. Bu demek değil ki tabletlerin telefonların kölesi olalım, fakat onları gereğince kullanamıyorsak ve köleleri oluyorsak sebebi eski kafalılığımızdır. Yeniyi reddetmeye o kadar alışmışız ki iyi yönlerini görmüyoruz ve kötü yönlerinden etkilenmeden kullanmayı da öğrenemiyoruz. Her facebook kullanan abaza mı? Ne facebook fanıyım ne başka bir sosyal ağın, kullandığım tek ağ facebook zaten. Orada da arkadaşlarımla bir sürü farklı şey paylaşabildiğim için duruyorum. Birçok farklı ilgi alanındaki sayfayı takip ederek tek yönlü bir bilgi akışından kurtuluyorum. Bu aranmak mıdır?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• katılıyorum. sürekli aktif kullananlar için doğru bir önerme. sürekli resim falan paylaşıyorsa sürekli gönderiler falan yapıyorsa ya aranıyordur ya da eski sevgilisine falan gönderme yapıyordur kıskandırıyordur vs vs... kimse masum değil valla sallamasınlar. çok mutlu olanda nispet yapmaz zaten umrunda olmaz diğerleri. ben şahsen çok mutlu olsam niye sevgilimi eşimi herkese göstereyim yani onlara ne. en fazla arkadaşlarım görür private yaparım yarlarımı ki öyledir benim. instegramıda yeni açtım zaten. facebookum gizli. hepsini kapatıcam evlenirsem bir gün. banane ya çocuk gibi koca koca adamlar bunlarla uğraşıyor.. kimi eltisine kimi kaynanasına gönderme yapıyor. ben mutluyum ben şöleyim böleyim diye. aptallar sürüsü işte.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 69

• Yakında face kullanan kadınlara tecavüzde ceza indirimi gelirse şaşırmamak lazım..

3|1
    0|0
  • Yanlıştır.
    Bizim ülkede sosyal medya çoğunlukla bu amaç için kullanılıyor zaten. Birbirine yazan yazana. Hatta yürüyenler depar atanlar, fighter jetle uçanlar falan var. Ama buradan bu kadar düz ve leş mantığı çıkarmak fazla basitlik. Evlilik uzmanı olmuş olabilir terapist olmuş olabilir ama beyin yok işte. Sağlıklı düşünce yok. Herkese o gözle bakamazsın. FAcebook kullanan aranıyordur cümlesine katılanda o kişi kadar leş ve basittir. Bizim milletimiz çok duygusal, rasyonel davranamıyor. 3-5 bir şey görüyor hemen şelale gibi duyguları boşaltıyor hedefe. Her konu da böyle olunca sosyal medyanın da adı çıkıyor "aranma aracı" .

0|0
    0|0
  • Katılıyorum, sosyal medyanın flörtleşmek için kullandığı doğrudur.

1|0
    0|0
  • Evet, katılıuorum, önceleri arkadaşlarını eşini dostunu bulmak için giriyordu herkes o maksatla yapılmış bir sosyal paylaşım yeriydi şimdi ise farklı amaçlar için kullanılıyor farklı amaçlara hizmet ediyor.

1|0
    0|0
  • İlgi çekmek için tepki çekecek cümleler sarf edenleri kaale almıyorum.

#TürkErkeğii

2|0
    0|0
  • Yazan etkilenen kızlar zaman zaman başıma bela olabiliyor. Yok şunu niye yazdın yok bunu niye yazdın. Bir tanesi rüyasında görmüş beni, okulundan çok zeki bir profesörün oğluymuşum ben de çok zekiymişim falan filan. Hukuk öğrencilerinin vize zamanı kafası karışık olabiliyor ondan mütevellit ellam. Onun haricinde sosyal medyada kayda değer milyonlarca abaza olmasından kaynaklı kadınların daha çok sıkıntı çektiği düşüncesindeyim ama bir terapist hele aile terapisti asla taraf tutmamalı ama çiftlerden birinin feysuk kullandığı bir aile gelse karşısına kesinlikle taraf tutacaktır, al sana başarısızlığın anahtarı. Buradan aile terapistlerine iki çift lafım var; karı koca arasına girmeyin onlar barışır siz küs kalırsınız başka alanlara yönelin.

0|0
    0|0
  • Kendinden mi biliyor çözemedim. Saçmalamış.

1|0
    0|0
  • Ordaki tüm arkadaşlarım gerçek hayattada arkadaşım. Bir tane bile yabancı kişi yok. Ama gençler böyle kullanmıyo rastgele tanımadıkları kişileri ekleyenler var.

2|0
    0|0
  • o kadının konuşmaktan başka bir becerisi yok

Ama koca bir konuşmanın içinde bir cümleye böyle odaklanmak yanlış. Tahminime göre evlilik konuşuluyordu, bir kişi eşinden gizli bir şekilde facebook açıyorsa o kişinin başka ne niyeti olabilir? Sosyal medya başka şey

0|0
    0|0
  • Facebook aslinda cok kotu bir sey evliler icin ozellikle dusiunsene evki bir kadinin facebooktan bir erkekle tanisip bulusup iliskiye filan girdigini ayni sey erkekler icinde gecerli araniyordur kasti bu iste prenses

1|0
    0|0
  • Bizim halkımızın zihniyeti maalesef ki B olduğu için kadın toplum adına her ne kadar kabul görmüyor ya da ayıplanıcakta olsa doğru kelimeyi konuşmuş zira durum bu şekilde

1|0
    0|0
  • Bence mlca bir cümleden öte değil soy isme bak hayır yok

0|0
    0|0
  • katılıyorum flörtleşmek için kullanılıyor ama bunların çoğunu bekar ve abaza gençler oluşturuyor... katılmıyorum amacına uygun evli, yaşının olgunluğun da olan ve farklı konular hakkında görüş bildiren kullanıcılar da var... yani madolyonun bir bu yüzü var, bir diğer yüzü var...

1|0
    0|0
  • Tam o anlamda kullanmadı sanırım o kelimeyi. Aranmak demek flört arama anlamına gelmez.. Her şeyi arayabilir bir insan sosyal platformlarda.. Kimi bir arkadaş, kimi bir iş, kimi de paylaşım yapıp ya da okuyup rahatlayacağı bir mekan arar..

1|0
    0|0
  • Evliyse araniyordur

2|1
    0|0
  • Sosyal medyadan bulunan kişiden ne kadar Hayır gelir ki ben faceye eskiden beri eğlenmek gülmek gündemi takip etmek için girerdim

0|0
    0|0
  • Kişi kendinden bilir işi demişler kpss vs sınav sonuçlarını fetoculara dağıtarak yapmaya çalıştıkları sosyal ve politik darbe meyve vermiş kusura bakmayın hanımefendi cevabım biraz politik oldu fakat kesinlikle yanlış düşünüyor insanın içinde olan bir durum bu o Zaman sokağa da çıkmayın değil mi

0|0
    0|0
  • Başlıkta düzeltme yap istersen, facebook kullanan erkek aranıyordur demiş, sen kızları da katmışsın, ve evliler için diyor, verdiğin haber sitesinden zihniyetin malum :) çarpıtma tamamen.

0|0
    0|0
  • Mini etek giyen kıza tecavüz edip sonra o tahrik etti diyen tecavüzcüden çok daha saçma birşey sanıyorum ki bu :)

0|0
    0|0
  • Sosyal ağın tek amacı var ! Bilmeyen ya saftır ya da işine gelmiyordur.

1|0
    0|0
  • Katılmıyorum, sosyal medya amacına uygun kullanılabilir

0|0
    0|0
  • çok saçmalamış. Sosyal medyayı tamamen arkadaş iletişimi olarak kullanıyorum ben. Whatsapp varsa bence daha tehlikeli. Bir de telefonda aşırı şifreleme varsa.

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • O kadının sağlıklı bir birey olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • annesi aranıyordur onun..

0|0
    0|0
  • evliler için diyor onu saçma başlık atmayalım lütfen

1|0
    0|0
  • Buradaki insanlar flört amaçlı bulunmuyor.

0|0
    0|0
  • soy isim de şekilmiş he

0|0
    0|0
  • Facebook falan bilmem de swarm kullanan kişi net aranıyordur...

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak yanlış , ama büyük çoğunluk aranıyor. Aranmıyor diyen kızlar facebook ta diğer mesajlar bölümüne bir göz atsın gelsin :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    39

Kızlar Ne Diyor 68

• Her şey, her şey için kullanılabilir. Bu diğer kullanıcılara sıfat bulma hakkı vermez kimseye.

Güzel ülkemin damacanaları su taşımak için mesela. Keçileri kıllarından ve sütlerinden faydalanmak için.

Daha basit örneklerle asansörde sevişenler var. Bu danışman plazasına girerken asansöre binmesin. Aranıyor olur alimallah.

Sinemaya da gitmesin. Sinema mervelerin bir önceki ismi malum.

0|0
    0|0
  • katılıyorum. her anını, her türlü halini (daha cok iyi oldugu kısımları) sosyal medyada göstermek, onunla bununla ekleşmek, beğenmek, yazışmak falan filan bana yolluluk gibi geliyor.

0|0
    0|0
  • Bu aklı başında olmayan ne dediğini bilmeyen kadın ne zaman mantıklı konuşmuş ki şimdi konuşsun tamamen saçmalamış

0|0
    0|0
  • Onun kendi ya da yakinlari arandigi zaman giriyomus ki oyle demistir. Ya da egitimini uzaktan, baya uzaktan, mesela dag basinda bir kulubede almistir oyuzden o denli geri kafalidir.

0|0
    0|0
  • Eşler evlilikte sosyal medyayı bırakacaklar ya da ortak tek hesap kullanacaklar yoksa ben asla güvenmem

0|0
    0|0
  • Bu kisinin hangi partiye oy verdigini tahmin etmek bence hic zor degil.

0|0
    0|0
  • Yanlış bence.

0|0
    0|0
  • arakadaş olarak

0|0
    0|0
  • Ne alaka ne kadar saçma bir durum bu!

0|0
    0|0
  • Saçmalık..
    Kişi kendinden bilir işi

0|0
    0|0
  • Facebook'u sadece işi için kullanan bir insan olarak o kişiye kesinlikle katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • İnsanın zihniyetine bağlı bir durum. Flörtleşmeyi seviyorsa kişi sosyal ortam olsun başka yerler olsun ona farketmez. Bazı kişiler facebook gibi sosyal ağların sıradan olup herkes tarafından kullanıldığı icin kullanıyor. Mesela ben :/ facebook'a video izlemek için giriyorum.

0|0
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|0
  • tv izlemem iş güç bütüngün ama konuşmalarına saygı duyarım herkes fikrini söyleyebilir boş işsiz güçsüz insanlar bütüngün sosyal aglarda takılıyor bende gazetede okumuştum türlü türlü yalanlarla boş vaatlerle sohbet eden çok dogru kullanlara saygı duyoruz ama işi gücü olan insan daha az kullanıyor sosyal agları bu bir gerçek...

0|0
    0|0
  • Adam haklı sosyal medya çoğu zaman hatta genellikle amacı dışında kullanılıyor

1|0
    0|0
  • Doğru demiş insaları şaşırtıyor yapmam diyen, bakmam diyen herkes sosyal medyada sohbet etmese bile eski sevgilisine bakıyordur.. aklı çeliyor insan nefsi zayıf

0|0
    0|0
  • Sadece üyelerin verdiği oyları görebilmek için oy kullandım bu ankette. Ve inanamıyorum. 115 kişi B şıkkını tercih etmiş. Bu zihniyet, kadına, kıza, erkek çocuğuna, hatta hayvana tecavüz eden ve bunu normalleştirmeye çalışanları savunan zihniyettir işte. İğeniyorum. Nefret ediyorum!

0|0
    0|0
  • Cidden cehennem gibi kari

0|0
    0|0
  • Sacmalik

0|0
    0|0
  • Bunu bir de evlilik terapisti bir kadın söylüyor

0|0
    0|0
  • Yobazlık amaciyla söylenen herşeye karşıyım. Ama facebookta çok işler döndüğü doğrudur. Sosyal medya meraki evlilikte olmamali. Tv internet vs hepsini kapatip insan esiyle gezmeye gitmeli. Vakit oldukça Ev temizliğini yemeği birlikte yapmali. Kitap okuma saatleri vs

0|0
    0|0
  • Katilmiyorum
    Cevremde erkek kalmadi sanki -.-

0|0
    0|0
  • bu kafayla nasıl evlilik terapisti olmuş acaba. gerçi belki de aldatılmıştır face aracılığıyla o da olabilir.

0|0
    0|0
  • İnsanın fikri neyse zikri de odur.

0|0
    0|0
  • Sürekli dikkatleri üzerine çekmek için herkese açık fotoğraf paylaşanları, tanımadığı insanlarla iletişim halinde olan ya da olmaya çalışan insanları böyle değerlendiriyorum. Onun dışında kişisel fotoğraflarını paylaşmayıp sadece güncel hayattan konulara yönelik paylaşım yapanlar da var. Elbette herkes aynı amaçla kullanmıyo ama şu doğru. Kullanıcıların %30 güncel haber akışı, bilgi platformu, iş gereği kullanırken %70i flört amaçlı orda.

0|0
    0|0
  • Anime gruplarında insanlarla uğraşıyorum ne aranması yav

0|0
    0|0
  • Na salak bir adammis o :-D :-D :-D

0|0
    0|0
  • Sacmalamis.

0|0
    0|0
  • Kendisi çok aranmış heralde

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum bende kullanıyorum aranıyor muyum yani tövbe yarabbim. Herkesi kendi gibi sanıyor demekki

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    38
Yükleniyor...