Cem Özer 'Sevgilim başkasıyla yatabilir bunu aldatma saymam' demiş. Ona katılıyor musunuz?

Cem Özer'in açıklaması oldukça düşündürücü... Umarım okumadan görüş paylaşmazsınız...
Aslında anlattığı şey, başka bir kadınla birlikte olmuş erkeğin kadının önüne koyduğu açıklamadan pek farklı değil. Hani erkek de der ya "hayatım öylesine bir şeydi, önemli değildi, ben seni seviyorum" diye...
Cem Özer 'Sevgilim başkasıyla yatabilir bunu aldatma saymam' demiş. Ona katılıyor musunuz?
Açıklamasında şöyle demiş:

*Sevdiğim kadının, birlikte olduğum sevgilimin canı bir başka beden çekmiş, gitmiş başka biriyle yatmış, benden genç, benden diri biriyle... Yapabilir. Bunu aldatma saymam ki. Ama kadın gider de dertlerini, sevincini, mutsuzluğunu başka bir adama anlatırsa işte o zaman beni aldatmış sayarım! O zaman benden hiç zevk almıyor, ilişki bitmiş demektir.
Tensel birliktelik çok doğal, insani bir şey. Mum yanar, müzik güzel gelir, seni hatırlar ya da sen onu hatırlarsın, deniz fış fış yapar, anlık olarak karşındakiyle bir şey yaşarsın. Aşırı insani! Pınar (şimdiki sevgilisi) beni böyle kabul ediyor.

• Katılıyorum, tensel birliktelik aldatmak değildir.
    11% (504)11% (365)11% (869)Oy Ver
  • Katılmıyorum, tensel birliktelik aldatmaktır.
    89% (3972)89% (2969)89% (6941)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

4|9
268|391

En İyi Erkek Görüşü

• Ortalama erkeğin tutkusu da takıntısı da tendir.
    Sevdiği kadın başkasına gönül verse aldırmaz ama eline başka erkeğin eli değse cinayet işleyebilir. Şöyle düşünür:
    “İsterse başkasını sevsin, yeter ki sevişmesin.”
    Kadında cümle tersine döner:
    “İsterse başkasıyla sevişsin, yeter ki sevmesin.”
    Çünkü kadına göre vücudun merkezi yürektir; erkeğe göre etek...
    İstisnalar dışında ikisi de o merkezi koruma derdindedir.
    Erkek eteği paylaşmaz, kadın yüreği...
    derler biz paylaşamayız o kadar... o kadar daha erkekliğimizi kaybetmedik modern olma uğruna

13|3
    0|0
    • Güzel bir açıklama ama Ben ten olarak ta yürek olarak ta sevdiğimi paylaşmam kendimi de başkasıyla paylaşmam
      Yani ben onunsam O da benimdir ben ve o. İkimiz içinde, beden ve yürek olarak başkası olamaz.

• Kardeşim tüm olayı özetlemiş bu konuya girip ankete katılan herkesin bu yorumu görmesi gerekir

En İyi Kız Görüşü

• Adam olmak ile adam olabilmeye çalışmak diye kavramlar söylenir. Aslında adamlık cinsiyet ile belirlenmiyor :) Bunun en basit örneğini bu yazıdaki bu iğrenç düşünce yapısına sahip olan sözde adam gayet net bir şekilde belirtmiş :) Bu kişiyi zaten hiç sevmiyordum ne kendisini ne görüşlerini bana hitap eden hiç bir sanatı bulunmamakda. Ama sanatçı diyorlar. Sanatçı ortaya kayda değer bişiler bırakan kişidir. Bu kişinin gerçekten sanatçılık adına neler ortaya koyduğunu merak ediyorum :) Geçmiş yıllarda bir stand up gösterisinde "Fatih istanbulu fethetmeseydi ne olurdu yani" diyerek Fatih Sultan Mehmet Han ile dalga geçmiş bir kişidir kendisi. Ama o sırada seyirciler arasından bir kişinin çıkıp şu sözü söylemesi çok hoşuma gitmişti. "Fatih fethetmese ise siz fethederdiniz Cem bey... Haddinizi bilin !!" :) Hala kulaklarımda gibi bu söz. Uzun lafın kısası son zamanlarda isminden cisminden haberdar olmadığımız bu şahıs sanırsam gündeme gelebilmek adına böyle bir tiyatro sergilemiş... Bence kendisini çok güzel ifade etmiş :)

0|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 390

• Gitgide o kadar rahat o kadar ahlaksız o kadar midesiz bir zamana gidiyoruz ki...

Eşini başkası ile düşünebilen , Bundan rahatsızlık duymayan , kıskanmayanlar için günlük program : 40.media.tumblr.com/.../...hfKBW1txam2ko1_1280.jpg

32|26
    0|0
  • İki insanın birbiriyle yaşayacağı ve paylaşacağı en özel şey cinselliktir..

Herkesle yaşanabilecek birşey değil ve dediği cidden iğrenç birşey..

17|4
    0|0
  • konya ovasına onun ismini verelim o zaman!

29|19
    0|0
    • Mezhebi baya geniş çünkü 🙆

• @seraaah cok nazıksın erkek olsan super bir espiri yapardım cuk otucakdı veriler var olmazmı googlede yazıyor canım arastır :D

• @salto Ankara'da üretilen içkinin Konya'da depolanıp bölgelere sevk edildiğini bilmeyenlerin, kamyon kamyon içkiyi görüp, bunların hepsinin Konya'da tüketildiğini sanarak bunu dillendirmesinden kaynaklanan doğru bilinen bir yanlış
      Ayrıca kolonya üretiminde de konya 1. sırada kolonya ya alkol katıldığını biliyorsun bunu da baz alarak istatistik yapılmış 2010 a gore 19 . sırada , ilk sırada İzmir var sen iyi araştır dostum ;)

• Acaba annesi de başka bir adamla yatsa tepkisi böyle olur muydu

Gençlere bunun gibiler ornek oluyor ya ona yanıyorum

5|4
    0|0
  • 99 yılında Cem Yılmaz'ın bir lafı vardı. 'Okulumuza Cem Özer geldi, televizyonda herkesin tanıdığı çok popüler bir insan, yıllar öncesinden bahsediyorum'

Heralde durumun özetidir. Piyasası bitmiş bir adam prim yapmaya çalışıyor.

Onun dışında, kimin kiminle ne yaptığı beni ilgilendirmiyor, sevgilimin falan gidip birileriyle yatması benim için rahatsız edici ve kabul edilmez bişeydir, sekse çok kıymet verdiğimden, aa namus gibi kavramları çok salladığımdan değil, ilişkide iki tarafın birbirini mutlak suretle tatmin etmesinin gerektiğini düşündüğümden.

3|2
    0|0
  • Senin soru başlığınla , mezhebi İstanbul boğazı kadar geniş hıyarın anlatmak istediği Anket seçeneklerin ayrı şeyler.

Her iki şekilde de

Şerefsizliğin ve gavatlığın en masum kelimelerle anlatılması.

6|1
    0|0
  • Godos değiliz

9|1
    0|0
  • Hele bir de bu açıklamaları dünya üzerinde hep kitleler tarafından tanınanlar yapar ve gündeme taşırlar ya? İşte bu anlarda hep derim ah özgürlük ahh... Seni yine nelere alet ediyorlar!
    Milletin gözünü boyamak, şüpheye düşürmek, toplumsal yapıyı dinamitlemek için bu tür edepsiz, şerefsiz, adice düşüncelerin zehrini milletin zihnine akıtmaya çalışıyorlar.
    Yaptıkları sadece ensestten tutun da en namussuz ve şerefsiz düşünceleri insanlara kabul ettirip bunları meşru göstermeye çalışmaktan başka bir şey değil.
    Cem Özer de bunlardan biri ki zaten ne halt olduğu yaşamından belli. Yaptığı da zihniyeti de beni ilgilendirmez ama şu hayatta bu kafasıyla birini etkilemişse kendi kepazeliğini ve zehrini bir başka akla akıttıysa bu dünyada ve öte tarafta yaptıklarının bedelini ödeyeceğini düşünüyorum. Düşünceleri, en açık tabiriyle kepazelikten hatta halk içindeki deyişiyle g... t'lıktan başka bir şey değil...

6|0
    0|0
  • Bunun tirger kayışı kopmuş

8|2
    0|0
  • evet zamanında eşinin de neler yaptığını öğrendik..
    aklı bir başkasına giderse bile aldatmadır..
    ne bedeni , ne sevgisi..

6|0
    0|0
  • Saygı duyarım cem kardeşime ama katılmıyorum. Nurgül çok bozdu adamın psikolojisini

6|0
    0|0
  • Dunyanın b0ku cıkmıs kanks

5|1
    0|0
  • Bu adam yakında vurdurur da

4|2
    0|0
  • Unlu olmak gaaavvat olmaya engel değil demek ki, gercekten ilginç.

7|0
    0|0
  • Tensel veya diğer fiziksel temasların aldatma olmasından önce etik olmadığını bilmek lazım. Ancak ahlaki yapının tartışma konusu olduğu bir dönemdeyiz. Namus kimine göre din iman esasları ve günah-haramlardan korumaktır. Kimine göre ise namus doğru insan olmakla yeterlidir. Yani görüş farkı ortaya çıkıyor burada. Biz şimdi bu konuda ne desek boş.

0|0
    0|0
    • Çünkü elit kesimin ve beyaz Türklerin namus anlayışı tabandan çok farklı. Bana göre namussuzluğun katmerlisidir bu dediği.

• Kadınını kıskanmayan erkek baskasının bakmasına dahi tahammül eden erkek ayın yenilikçi felan filan değil bildiğiniz ibnedir..

galeri3.uludagsozluk.com/.../...e-tolga_272808.jpg

0|0
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur.

4|0
    0|0
  • ben böylelerinde şeref olduğunu sanmıyorum

0|2
    0|0
  • Düşüncemi söylemedem önce Orda bir sözüne katılıyorum gerçekten insanın sevdiği değer verdiği birinin kendini sevene değer verene değilde başka birine anlatması kötü bir şey ana mevzuya gelecek olur isek başka biri ile olur ama bu aldatma sayılmaz bu nasıl bir düşüncedir yaa
    Adamda mesheb 20 futbol sahası büyüklüğünde içinde at koştur.
    Bundaki meshebi paraya çevirsen İngiltere premiere ligini satın alır ordan arta kalan para ilede katalan takımı olan Barca ve Madridi satın alırsın😄

0|0
    0|0
    • Kendisi sevdiğim sanatçılardan dı eğer bunu gerçekten söyledi ise gerçekten bu mantıkta ise hiç yakıştıramadım.

• Cem Özer 3 Kapak Getir Sana 1 Akıl Vereyim :)

1|2
    0|0
  • Anlatığı şey felsefik açıdan baktığında doğru. Sonuçta aşkta kavramsal bir olgu soyut bir şey. Ancak bizim 1000 yıllık tarihi geleneklerimiz, göreneklerimiz , dini inançlarımız bu durumu kaldırabilecek biçimde evrimleşmemiştir. Her ne kadar bazı fiili durumlar oluyorsada bu geneli yansıtmaz. Yansıtmasınada biz erkekler ve kızlar izin vermemeliyiz.

0|0
    0|0
  • marjinal görünmeye calısıyor bence
    bunu yapan eşinden boşanır ya da onunla ayrılır..

3|0
    0|0
  • Ee namus yoksa nasıl aldatma saysın adam :D

2|1
    0|0
  • Erkekler için bunlar sıradan diye diye ahlaksizlikta erkekleri gecriniz

3|0
    0|0
  • Annesi için filan da acaba böyle düşünüyor mudur çok merak ediyorum.

1|0
    0|0
  • Farklılık her zaman güzeldir kelimesini bu kamil yanlış anlamış galiba

Cinsellik bir ihtiyacın dışında özel birşeydir, sırf tatminlik söz konusu değil sevdiğin ve aranda duygusal bir bağ olan kişi ile yaşarsın.

1|0
    0|0
  • Marjinallik böyle birşey. Asla kabul etmem saçmalık bu.

4|0
    0|0
  • Gavatligi normal birsey gibi millete göstermeye calismayin

4|0
    0|0
  • Cem burada duygusal bağlara tensel bağdan daha fazla önem verdiğini söylemiş. Ancak şu kısmı unutmuş arkadaşların ya da akrabaların da seninle dertlerini, hüzünlerini paylaşabilir. Tensel paylaşım çok özel bir şey, sevgilinin tensel paylaşımını başkasıyla yapmasının manası o paylaşım için sen doğru kişi değilsin demek. Seninle doymuyor demek. Kimse kusura bakmasın ama aşkın içinde yoğun cinsel dürtüler de var. O konuda sen ona yetmiyorsan bu aşk değildir zaten başka bir duygudur. O yüzden bana aşık olmayan bir kadının hayatımda ne işi var.

0|0
    0|0
  • "Her lafa verecek cevabım vardır. ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"
    Demiş adamın biri yıllaaar önce..
    Ağanın pohunun üstüne poh mu olur.
    Bu pohun üstüne laf mı olur.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    360

Kızlar Ne Diyor 267

• Cem Özer dünyayı içine alsa ıhh demez bence. Öyle bir genişlik

9|11
    0|0
  • Adam aldatılmaktan hoşlanıyor sanırım :D

Pardon adam mı demiştim asdhf :D
    Değiştirin siz oraya uygun olanını yazın :D

3|6
    0|0
  • Katılıyorum düşünce yönü güzel ama gönül ister ki aldatmanın hiçbir türü olmasın. Ama dediği gibi insani şeyler var, itiraf etmese de çoğu kişi yapıyor bunu gözle bile olsa.

1|6
    0|0
    • Katılıyorum diyen güzel kardeşim şimdi sana soruyorum Annen babanı senin gözlerinin önünde aldatmış olsa şu an ki gibi katılıyorum diyebilecekmiydin tabiki hayır oyüzden boş konuşmaya gerek yok net bir örnek verdim.

• Bilmiyorum kim.. ama ben adama harfi harfiyen bile katılıyor olsam gelip muhalefet olmamalı kimse, saçmalık yani ne deyim.

• @Wishdropper kesinlikle katılıyorum.

• Benim için ters bir durum fakat adamın aldatma olayına karşı bakış açısı farklı belli ki, olabilir.. duygusal aldatmaya karşı ama fiziksel teması aldatmadan saymıyor demek ki. Hepimizin her konuda kıstasları farklı olduğu için tuhaf karşılamadım.

Bazısı gizli saklı yaşıyor, böyle olacağına bileyim daha iyi demiş bir bakıma.. Çoğu insan aldatılıyor ama haberi olmuyor, bir de böyle düşünmek lazım.

3|2
    0|0
    • Aldatılıp haberi olmuyor insanların diyosun peki haberi olsa bir erkek sence neyapar. bir insan eğer Türk ise namusu onuru ve şerefi için yaşar ve bu uğurda gerekirse ölür gerekirse öldürür siz böyle g. v. t ların söylediklerine nasl saygı duruyorsunuz anlamş değilim

• @Atakan13250 "Gerekirse öldürür" ne demek ya?

• Katılmıyorum. Aksine bir başkasıyla dertlerini acilarini paylaşmak aldatma değildir. Karsindaki kisi sevgilinde olsa bazen seni anlamadigi icin baskalariyla dertlesmek isteyebilirsin bu normal bir seydir. Baskasiyla birlikte olmaksa -tensel olarak- bu bir aldatmadir. Biz sevgili olurken, evlenirken birlikte bir hayati paylasmaya söz veriyoruz. Yok mum işıgıymis falan.. bir anlik adrenalin ile seni unutup baskasiyla olabiliyorsa hayatini paylastigin kisi, paylaşma daha iyi. Bu mantikta bir insan gidip bir kisi ile zaten hayatini paylasmamali, he seni bu sekil kabul eden sevgilin varsa ne hoş. Tencere yuvarlanmis kapagini bulmuş der geçerim

1|3
    0|0
  • yo düsündürücü degil
    tiksindirici

2|5
    0|0
  • Vay arkadaş hadi bu adam ünlü uçmuştur, amaçlidir, haplidir bşeydir tamam da normal insanlara ne oluyor da bu normal gorulebiliyor? Benin bu goruse saygim dahi yok. Biraz suurlu olunuz ya. Sevgiliyle esle paylasimi farkli kilan tek sey cinselliktir. Kankanla da dertlesirsin kuzeninle de paylasirsin neseni. Iliskiyi ozellestiren odur onu da gidip baskasiyla yapacaksa bu nedir ya? Ayrica erkekler ve kadinlarin cinsel durtulerinin birbirinden fazla olmadigi artik biliniyor. Yani oyle erkek adamdir yapar bilmem ne yok. Baskasina meyil etmisse ondaki ben zedelenmistir. Gidip baskalarinin ustunden gecerek onaracaksa bunu yapsin acik acik soylesin ciksin gitsin hayatindan insanin. Yalan soylemek de aldatmaktir evet ama "e bu kabulumuz en azindan soyluyor kandirmiyor nedir ya? " hicbirini yapmayacak tabi ki iki taraf da. Iliski bu be sorunluluklari kisitliliklari var. Gecelik takil o zaman. Ay geriyorsunuz insani gece gece yaa cildim zarar gorecek stresten : )

0|2
    0|0
  • ben o kafaya gelebilmeyi istemiyorum. nasıl aldatmak değildir ya. Hayvani bir olay mı o. kişi o birlikteliği gerçekleştirirken hiç mi duygusal olarak etkilenmeyecek.

2|2
    0|0
  • Okudum, fikrim zerre degismedi.

Ne demek aldatma sayilmaz ya? Ben o kadar genis degilim. Zina yapalim yani o zaman herkesle serbest oyle mi? Sacmalamayin Allah askina. Bu modernlik vs adi altinda bir sacmalik resmen. bir insan gercekten birini seviyorsa kendini tamamen ona adar. Fikri de zikri de o olur. Baskasini ne dusunur ne ister ne cani ceker. Sen kendine bu hakki verir aman banane baskalarini dusunebilirim seklinde bakarsan baskasi aklina gelir. Sen kendini sakinirsan sadece sevdiğine bakarsan gormezsin gormedigin sey de aklina gelmez kusura bakma. Bunun da kizi erkegi de yok.

0|1
    0|0
  • Tensel birliktelik aldatmadır tabiki. Ama onların ilişkisinde iki taraf da bunu sorun etmediğine göre saygı duymak kalıyor

3|3
    0|0
  • o duruma baska bırsey dıyorlar 5 harften oluşuyor g. v. t.. lık. iğrenç.

0|5
    0|0
  • Hayvani dürtülerini bastıramayanı insan olarak saymamı beklemeyin.

1|4
    0|0
  • Katiliyorum. Eger iliski yasadigi kisiyleyken "carsidayim" demiyorsa aldatma sayilmaz. Buna acik insanlar da var.

1|2
    0|0
  • Aldatmanın tenseli, zihinseli, fizikseli, beyinseli olmaz.

2|5
    0|0
  • Evet dusuncesi cok cok hemde cok genis, bunu asla kaldiramam karsimdakinin de kaldirmasini istemem, ama mantikli bir gorus, haftada bir gitsin yapsin demiyor adam aliskanligi olsun demiyor, insani bir durumda karsi koyamamasi beni uzmez diyo, kararsizim ama mantikli geldi gibi bana

0|1
    0|0
  • Katılıyorum. Benim de savunduğum bişey. Ha üzülmez miyim üzülürüm ama kızmam. Benim sevgilim, eşim bile olabilir. Ama her şeyi benimle yapmak zorunda değil. Başkasını isterse onu bana zorlayamam.

0|4
    0|0
  • Ben sok ben manset
    Dinozor olsaydim da bugunleri gormeseydim

3|2
    0|0
  • Böyle bir düşünce tarzı da yeni moda oldu... Batılılarda çok olur böyle sapkın düşünceler... Bize de bulaşmış sanırım. Ya da henüz bulaşmadı ama bu adam öncülüğünü yapmaya niyetli... Sevmek nedir aşk nedir daha öğrenememiş ya da... Belki de o kadar çok aldatılmış ki, artık aldatılma kriterleri belirlemiş kendisine... Artık bilemiyorum nasıl bir ruhsal bunalım içindedir..

0|0
    0|0
  • Bunu bende sevgilime teklif etmiştim. Bunda yadırganacak ne var? Kime gidiyosa gitsin ben onun muslukçu başımıyım? sürekli birlikte olmak zorunda değiliz. Cem Özer'de benzer bir fikre sahip olabilir. Bence böyle bir ilişki sıkıcı ve rutin olmaktan kurtulmuş oluyor

1|0
    0|0
  • Adam genişmiş biraz
    Katılmıyorum

0|3
    0|0
  • Bu adamın kafasından istiyorum yıllardır nasıl bulabilirim

4|2
    0|0
    • @leonn07 kasar demek istedigini anladim... burda kafa beyin anlaminda kullandim o senin anlama kitligin.

• tamam kardeşim sana kusura bakma dedim işte anlasana.. hem bana kıt anlayışlı diyip niye hakaret ediyon... kıt anlamı : ger*zek manasına. gri hücre kıtlığından muzdarip olma hali... yani son mesajımdan sonra hiç yakıştıramadımmm sana..

• Çünkü mal.

0|2
    0|0
  • Ya iyice sapıttılar

0|2
    0|0
  • Katılmıyorum

0|2
    0|0
  • Midesi genişmiş, ne diyelim.

0|2
    0|0
  • Bayağı genişmiş demek ki 😂 Avrupalılaşmayı ve medeniyeti farklı anlamışlar sanırım 😂

0|2
    0|0
    • di mi.. oysaki batının iyi yanlarını alcan :D

• @zakkumkolik ben Avrupa böyle demiyorum herkes yorumu yanlış anlıyor evet böyle şeyler rahat karşılanır avrupada ama Avrupalılaşmak derken medeni, bilimsel, kültürel anlamda ilerlemekten bahsediyoruz Avrupalılaşmak bu demek ama bazıları bunu yanlış anlıyor Avrupalılaşmanın rahat rahat cinsel birliktelik yaşamasını ve eşini başkalarına sunmayı medeniyet Avrupalılaşmak sanıyorlar fakat olay bu değil ; ben bundan bahsetmek istedim yaptığım yorumda

• Evet anladimki ben ne demek istediğini 😊

• kesinlikle katılmıyorum. affedip affetmemek kişiden kişiye değişir elbette. sadece adamın neye vurgu yapmak istediğini anlamaya çalıştım. duygusal açıdan olayı ele aldığını düşünüyorum. duygusal olarak paylaşım olması ve sevgi, aşk varsa bu insanı belki de daha derin yarayan bir aldatma olur. çünkü artık başkasını seven biri duygusal olarak da cinsel olarak da artık kendini diğer kişiye ait hissedemez. umarım kendimi ifade edebilmişimdir. sonuç olarak her türlü aldatma, aldatmadır. kabul edilmesi benim için imkansız olan bir durum.

0|0
    0|0
  • Bencede böyle. Saçma gelebilir fakat benim açımdan bakarsam ben bakire bir insan olarak erkek arkadaşımın biriyle yatmasını izin veririm. Çünkü ben onun istediğini karşılamam.

0|2
    0|0
  • Allah akıl fıkır versin emi :D

0|2
    0|0
  • katilmiyorum

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    237
Yükleniyor...