Azerbaycanda savas?

dun 20 sehit verdik bugun iki kentlerimiz ermenistandan alindi savas basliyor artik ne dusunuyorunuz?

1|0
4|36

En İyi Erkek Görüşü

• İsmet İnönü zamanında Sovyet Rusya'dan kaçıp sınır karakoluna sığınan Azeri kardeşlerimizi iade etmiştik ve Boraltan Köprüsü'nde Rus askerleri tarafından infaz edilmişlerdi. Bu iğrenç ve hain olay için Esat Kabaklı şu satırları yazmıştı;

Boraltan bir köprü, aşar geçer Aras’ı
    Yuğsan Aras suyuyla, çıkmaz yüzün karası

Karası, karası, merhamet fukarası
    Karası, karası, merhamet fukarası

Düşman bekler karşıda, önüne kattı beni
    Can alınan çarşıda, kardeşim sattı beni

Dönüp seslendim geri, merhametsiz birine
    Beni siz vursaydınız, şu gavurun yerine

İsmet İnönü'nün iade emrini bir çok kez teyit ettiren karakol komutanı bu olayın ardından intihar etti.

Lafla değil, özde kardeş olmak lazım. Onlara bir borcumuz var çünkü.

1|0
    0|0
    • ismetin yaptıkları meçhul zaten bu ülkede her zaman hainler var olmuştur maalefes

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 35

• Allah Yardımcısı Olsun Yiğitlerimizin.

10|4
    0|0
  • rusya yine ermenistanı korur Azerbaycan yalnız kalır kusura bakmasın kimse
    bizim milletimiz türk değil ( türkiye ) arap hayranlığı var arap olmayan millete hiç bir şekilde çıkarı olmadan yardım edeceğini sanmıyorum.

Ama türkiyeyi büyüten insanlar var aslında Azerbaycan daha büyük bir güç bana göre çünkü orada ki dayanışma türkiye de hiç bir zaman olmayacak artık insanların geldiği hale bakılınca Azeriler milletine vatanına daha bağlı ve bunun için ciddi sebepleri var umarım türklere güvenip sırtlarını yaslamazlar ve rusya ile çok ters düşmeden savaş olayları bitip gelişmesine devam eder.

1|1
    0|0
  • Allah yardımcıları olsun. Türkiye olarak yanlarında katilmamiz lazım.

3|1
    0|0
    • durum vahim dun iki dinc ahali olduruldu ilham aliyev cebhede savas elbsielerini giyindi

• bunlar dünya savaşının hazırlıkları sanki ya ama tam anlamıyla bir savaşın başlayacağını da düşünmüyorum çünkü daha hazırlıklar tamamlanmadı tabi belki aklı selim birileri çıkarak bir savaşın dünyanın sonunu getirebileceğini bu yüzden durulması gerektiğine ikna edebilir milleti böylece biraz daha yaşarız

1|0
    0|0
    • savaş olucak kormuyorum zaten hazirlikliydik top falan atiyorlar artik bir canimiz var zaten

• yorumum yanlış anlaşılmasın tabi ki ateş düştüğü yeri yakar bizimde canımız yansa içimiz acısa da asıl olayın içindekilerin yakınına bile yaklaşamaz
      bu yüzden öyle dedim şimdilik topyekün bir savaş olacağını sanmam orada da iki ülke karşılıklı güç gösterisi yapacak bir kaç şey kırıp dökecek sonra diğer devletler bir şekilde bunun büyümesini önleyecek daha doğrusu geciktirecek
      ama şu da var ki gün doğmadan neler doğar yaradanın vardır bir bildiği en doğrusunu zamanla göreceğiz

• yok yanlış anlamadim tabiki iki devlet bir milletiz biz ayni kan ayni soy allah turku korusun cok uzuluyorum ama elden ne gelirki

• Helal olsun kardeslerime Allah yardımcınız olsun inşallah türkiye olarakta arkanızda dururuz insallah bastakiler azerbaycanı yalnız koymaz..

2|0
    0|0
  • Zeka uzlaşmayı cehalet çatışmayı dogurur. Umarım savaş olmadan çözüm olur. Cografyamizda yeterince savaş var zaten

1|0
    0|0
  • dört tarafımız düşman..
    Rabbim yar ve yardımcımız olsun..

2|0
    0|0
  • ilham aliyev cebhede savas elbsielerini giyindi.
    bu ne kadar gurur verici bir tablo aslında bir devlet başkanının yiğitçe askerin önünde durması. inşallah savaş olmadan mesele hallolur savaş hiçbir zaman iyilik doğurmaz savaşa hayır.
    ama zorunlu olması durumundandada gardaş azarbeycanın yanındayız

1|0
    0|0
  • Hayırlısı be gülüm

1|0
    0|0
  • Korkmayın, Allah her daim gerçek müminlerin yanındadır!

2|0
    0|0
  • Eğer yine Azerbaycan i ezdirirsek yuh olsun bize. 30 yıl daha fazla yasayacam diye oradaki kardeşlerimizi yalnız bırakmak istemiyorum savaş çıkarsa inşallah bu sefer tarafsız kalmayız

1|0
    0|0
  • Bir yerden çıkacak ama kestiremiyorum ama dünya savaşlarının biri de kıytırık bir avusturya macaristan veliahtı mıdır nedir onun öldürülmesi ile başladı.

1|0
    0|0
  • Azerbaycan icin savasmaya hazirim

1|0
    0|0
  • Oha harbiden mi

1|0
    0|0
  • çok yazık olan yine masum insanlara olacak ve dünyanın geri kalanı her zaman olduğu gibi hiçbir şey yapmayacak.

1|0
    0|0
  • tayyip suriyeye yardım edeceğine size destek versin, ermeni itlerine karşı beraber savaşalım

1|0
    0|0
  • ortalık baya karışacak gibi duruyor hayırlısı

1|0
    0|0
  • yakında türkazeri - rusermeni savaşı çıkacak gibi duruyor

1|0
    0|0
  • Kardas azerbaycanın yanındayız.
    İki ülke tek devlet inş bı gun karabagda azerbaycan bayragı dalgalanır

1|0
    0|0
  • Terör heryerde var Allah yardımetsin bütün kardeşlerimize umarım bunlar son çırpınışları olur.

1|0
    0|0
  • agzeri kardeşlerimiz yanlız degiller

1|0
    0|0
  • ALLAH rahmet eylesin ermenistan ve pkk köpeklere olum cehennemei yasatalim

1|0
    0|0
  • Savas coktan basladı zaten.

1|0
    0|0
  • zaten PKK, ermeni topluluğu demektir. Ortak karar aldıklarını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • turkıyenın tek dostu azerbaycandır sonuna kadar yanındayız :)

1|0
    0|0
  • haberim yoktu ama ermenistandan iki kenti alan askerlerin alnından öpmek isterdim

1|0
    0|0
  • Tanrı türkü korusun derim. Karabağ artık türkün yurdu olmalı

1|0
    0|0
  • olur normaldir.

0|0
    0|0
  • sen önce ülkendeki savaşı bitirmeye bak senin ülkenin askeri polisi insanı ölüyor ona bak onaaaaaa!!!

0|0
    0|0
  • Burda da başlar yakında

0|0
    0|0
    • oyle deme lutfenn ya en azindannn Turkiye iyi olsun o guclu olmali

• Erkekler Devam
    5

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Vay şerefsizler diye düşündüm refleks. Allah kirli oyunlarını bozsun inşallah

1|0
    0|0
    • bozar tabiki seferberlik olucak bizde inşallah yeter artik biktik şehit haberlerinden ne olucaksa olsun

• Allah yardımcımız olsun ✔

1|0
    0|0
  • evet bende Azeriyim malesef ALLAH PKK ninda E rmenistaninda belasini versin

1|0
    0|0
    • ALLAH belalarini versin hayvan demiyicem cunki hayvanlara hakaret olur

• çok eskiden çin yakın geçmişte bizans şuanda ermeniler ve k*rdler rabbim Türk milletini soysuz düşmanları karşına getirerek sınıyor

Yükleniyor...