Bu güzel Türk dizilerinden hangisini en çok beğendiniz?

Hangi Türk dizisini en çok beğendiniz bunlardan?
Bu güzel Türk dizilerinden hangisini en çok beğendiniz?

Bence bu en iyi yerli diziler. Benim TOP-5 (sıra ile);
1. Aşk-ı Memnu (başyapıt kesinlikle)
2. Kuzey Güney (çok etkilendim)
3. Kara Para Aşk (heyecanlı dizi, güzel bir aşk hikayesi)
4. Medcezir (daha yeni izlemeye başlıyorum)
5. Güneşi Beklerken (güzel gençlik dizisi)

• Medcezir
    12% (6)17% (5)14% (11)Oy Ver
  • Kara Para Aşk
    6% (3)10% (3)7% (6)Oy Ver
  • Güneşi Beklerken
    15% (8)14% (4)15% (12)Oy Ver
  • Aşk-ı Memnu
    48% (25)21% (6)38% (31)Oy Ver
  • Kuzey Güney
    19% (10)38% (11)26% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Konu, senaryo ve akıcılığıyla kesinle Kara Para Aşk. Tabi 2. Sezon için aynı şeyleri söylemek biraz zor. En azından istikrarını yitirdiği çok açık. Kara Para Aşk, adı gibi iki kısıma ayrılan bir dizi. Bir tarafta "Kara Para" yani gizem, suç, risk, heyecan, gerilimin olduğu diğer yanda ise "Aşk"ın olduğu bir yapıt. Senaristler hikayeyi muazzam başlattı, güzel devam ettirdi, kötü bitirdi malesef. O diziye o final yakışmadı. Dediğim gibi iki taraflı bir dizi, 2. Sezonun ortaları ve sonlarına doğru Kara Para Aşkın yanlızca "Aşk" kısmını gördük. O dizi bütün sevenlerin birbirine kavuştuğu klasik aşk dizisi biçiminde bitirilmemeliydi. En azından konuya bağlı kalarak dram ve gizem ağırlıklı bir son daha çok yakışırdı. Ama malesef senaristler yine aşka teslim oldu.
    Diğer diziler içerisinde, "Kuzey Güney" de hayranlıkla izlediğim dizidir. Özellikle Kıvanç Tatlıtuğ kendini bulmuştu o projede. 2. Sezonda o dizininde reytinglerinde düşüş yaşanmıştı malesef. Türk dizilerinin genel olarak ortak sorunu bu galiba. Senaryo bomba gibi başlıyor ama malesef devam edemiyor.

1|0
    0|0
    • Çok güzel bir yorum.
      Aşk-ı Memnu dizisini izlediniz mi peki?

• Takip ettiğim bir dizi değildi ama neyin ne olduğunu biliyordum. Ara sıra bakmıştım. Son 3 bölümünü izledim final çok iyiydi.

Erkekler Ne Diyor 16

• Kuzey güney :)

6|4
    0|0
  • Türk dizileri çöptür, içlerinde nadiren adam gibi iş çıkar.

Şu an yapabildiğimiz en adam akıllı iş Muhteşem Yüzyıl, onun bile bir sürü olmamışlıkları, tutarsızlıkları var.

Aşk-ı Memnu'ya başyapıt diyen adam da ömründe kaliteli dizi izlememiştir.

0|0
    1|0
    • O kadar çok kere izlemiştim ki Muhteşem Yüzyıl'ı, bu listeye eklememişim bile. Bu dizinin yeri kalbimde çok ayrı.
      Aşk-ı Memnu sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada başyapıt olarak tanınır.

• Tabii canım Sherlock varken herkes Arka Sokaklar izliyor.

Sallama boşuna, ben Ukrayna'da yaşıyorum, bizdeki televizyon kitlesinin aynısı izliyor dizileri, işi gücü olmayan, hafif şeyler izlemek isteyen ev kadınlar.

Benim eve iki haftada bir temizlikçi geliyor, ben yabancı dizi izlediğimi söylediğimde 'Sizin diziler bana daha iyi geliyor, çünkü karmaşık olaylar, kan, vahşet falan yok, hep duygusal şeyler üzerine' falan demişti.

Kaliteli olduğu için izlemiyorlar, çok basit ve izlemesi kolay olduğu için izliyorlar.

Yoksa bir Dexter, Breaking Bad gibi dizilerin kalitesinin yanına yaklaşması bile mümkün değil bizde yapımların.

Ulan hepsini geçtim, 2.5 saat dizi mi olur lan? Resmen uzun metrajlı film, atlamadan izlemek mümkün değil.

• Nasıl kadınlar çok beğeniyor diye uyuz romantik komediler kaliteli olmuyorsa, bir grup ingiliz izliyor diye ingiliz dizilerinden daha kaliteli olmuyorlar yani.

• Kuzey Güney

1|0
    0|0
  • Aşk-ı Memnu

1|0
    0|0
  • Kuzey Güney

1|0
    0|0
  • Kuzey Güney izlerdim güzeldi lan feratı o. c diye kaydetmişti Kuzey çok ipneydi önce ezikti sonradan tekrar açıldı dizide ki herkesi zikti.

1|0
    0|0
  • medcezir ama boku cikti cabuk

0|0
    0|0
  • alayı ergen dizisi gibi.

0|0
    0|0
  • ertuğrul diriliş...

0|0
    0|0
  • Ben süper baba ve ikinci bahar kadar güzel diziler görmedim bunlar bana çok kolpa geliyor. Bitek kıvanç kankimi seviyorum

0|0
    0|0
  • Hiç biri bunlar ne la :D nerede kurtlar vadisi? Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz? Kaçak? hııı :D

0|0
    0|0
  • saçmalık hepsi behzat ç nerde

0|0
    0|0
  • Hiç birini izlemedim

0|0
    0|0
  • bizimkiler'in üstüne Türk dizisi tanımadım daha...

0|0
    0|0
  • Diriliş Ertuğrul <3

0|0
    0|0
  • aski memnu dizi olarak degil ama turk roman tarihinde bir bas yapittir

hepsi cok kalitesiz diziler ve tam ergenlere yonelik diziler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• beni beni bihterini :(

1|0
    0|0
  • Kanal D dizi konusunda en iyisi. Aşk-ı Memnu ve Kuzey Güney kapışır.

1|0
    0|0
  • Kuzey güney cok guzeldi yaa 😊😊

1|0
    0|0
  • Aşk-ı Memnu efsanedir

1|0
    0|0
  • Hepsi tirt
    46 dan umutluyum behzat c gibi bir eser bekliyorum ❤

0|0
    0|0