Türk halkına dayatılan dizi, film ve programlar hakkında düşünceleriniz neler?

Bildiğiniz üzere özellikle bazı dizilerde ahlaksızlık ön plandadır. Bunları ne yazık ki her kesim izlemektedir. Buradaki olaylar ön plana koyulup halkın kafasını karıştırma, bilinç altına yerleştirme politikası izlenmektedir. Günümüze baktığımızda da bunu başardıklarını rahatlıkla görebilmekteyiz.

Bir bakalım en çok neler oluyor; Evli kişilerin sürekli birbirlerini aldatmaları, çocuk yaştakilerin ve tüm genelin suça ve cinselliğe teşvik edilmesi, sürekli bir kavga gürültü, huzursuzluk, para için herşeyi yapmalar, özentilik (özellikle giyim ve lüks yaşam) vb. bir sürü durumlar oluyor. Sizce ne yapılması gerekir? Yeterince tepki koyuyor muyuz? Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Türk halkına dayatılan dizi, film ve programlar hakkında düşünceleriniz neler?
Ahlak toplumun temel taşıdır. Bunu yıkılırsa hiç bir şeyin önüne geçilemez. Ne yazık ki yıkılmaya çoktan başlandı ve buna devam edilmektedir. Doğrular yanlış, yanlışlar kabul edilmeye başlanmış. Birini doğruluk için uyardığımızda tepki alır hale geldik. Toplumumuz, insanlığımız nereye gidiyor. Ahlaki değerlerimiz başta olmak üzere, bir çok şeyi düzeltmek için çaba göstermeliyiz.

Kalın sağlıcakla...

Güncellemeler:
Güncel.

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• benim en sinir olduğum nokta bu kadar basit ve yapmacık hayatlara özendirilip beş kuruş sanat değeri olmayan dizilerin bu kadar büyük bir çoğunluk tarafından izlenmesi içler acısı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Amerikan dizilerin uyarlanmış versiyon bugünkü dizileri Türk toplumun yansıtma değil sadece popi kültürü yayılma çabası. (Nihayet bu cümleyi bitirdim). Yani özü içeren Türk ile yazılan bir dizi değildir. Ayrıca millet belli bir kalıba alıştıktan sonra sade ve basit hayatlar ilgi çeker mi acaba? Aslında çeker Girls dizi gibi.

0|1
    0|0
    • Sonuç olarak kendini bilmeyen manevi bilgisi zayıf olan insanların kolayca etkilenebileceği aşikar.

• Evet
      Ya da bu tür diziler izlediği sürecinde beyni çalışmıyor uyarı almıyor sadece estetik olarak sana hitap ediyor. Bu sanki seni rahatlatıyor.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 11

• Saçma sapan diziler hep aynı anasını satim saçma sapan bomboş diziler aşk meşk bir bilim kurgu yap bir korku yap bir macera yap bir walking dead falling skies , hannibal vb cıkart la hep aynı başlarım aşkınıza da sevginize de

0|1
    0|0
  • Hakkisin

0|1
    0|0
  • türk milleti koyundur ne koyarsak onu izlerler diyolar

0|1
    0|0
  • Bence çok saçma ve abartılı eğitici ve öğretici birşey yok kadının cinsel bir obje gibi gösteriyor aldatmalar hasta sevgililer insan öldürmeleri... Bu yüzden toplumsal olaylar çok oluyor kendi fikrim diziler çoğu ama çoğu yayından kaldirimali

0|1
    0|0
  • İnsanlari asosyal, tembel, fikirsiz yapmanın en kolay yolu ver evlenme programını gömülsün Ler içine..

0|1
    0|0
  • dayatmak? ne dayatmasi yahu ayni konular zaten kitaplardan alintilaniyor.. sanki dizilerde aldatma olmasa insanlar artik aldatmayacak...

0|0
    0|0
    • Bilinç altı diye bir durum var. Örneğin cinsel konuda hiç bir şey bilmeyen bir birey geliyor ks deki cinsel kategorideki tüm sapıklıkları okuyor. Birden aklı o şeylerle doluyor. Yok isteğim arttı falan mevzularına giriliyor. Tv her yere hükmettiği için bilinç altına işlemek daha basit oluyor.

• yahu hocam 100 yil önce 500 yil önce tv mi vardi? asalak insan zaten bir yolunu bulup kötülük yapar. "bilinçalti" medya palavrasidir. hiç bir bilimsel araştırmada geçerliliği kanitlanmamiştir

• Dostum basit bir örnek vereyim. Bundan 40 50 yıl öncesinde insanlık bundan daha iyiydi. Bir adam namaza giderken dükkanını açık bırakıp gidermiş. Çünkü toplum birbirine daha güvenirdi. O adam da alacağını alıp parasını bırakıp dükkandan çıkarmış. Şimdi bunu yapabilir misin? Toplumun çoğunluğunun bozulması durduk yere mi oldu bir yerden dayatmalarla olmadı mı?

• Yıllar oldu herhalde ben TV izlemeyeli.

0|0
    0|0
  • acun yokolsun yeter türk halkının önündeki en büyük engel o bence

0|0
    0|0
  • Ayakta uyuyoruz

0|0
    0|0
  • Walking dead gibi diziler çekemiyoruz ki türk sektöründe yok adam gibi kaliteli diziler çekmek

0|0
    0|0
    • Bence bilinçli çekilmiyor.

• Belli olmaz, ben izlemiyorum zaten türk kültür yapısını da aşındırıyor ve gereksiz zaman harcatıyor kimseye de önermem şu ülkede adam gibi diziler çekilene kadar izlemelerini.

• Kimsenin bisey dayattigi yok. Izlemezsin olur biter.

0|0
    0|0
    • Bu kadar basit değil. Ben izlemem bir kaç kişi izlemez. Ama bu demek değildir ki kimse izlemeyecek. Bunlar her izlendiğinde birilerini illa ki etkileyecek.

Yükleniyor...