Devlet eliyle televizyon programlarına ve dizilere düzenlemeler getirilmesi gerekmiyor mu?

Bu konuya acilen bir düzenleme yapılması gerekiyor. Senaristler iyice kafayı yedi. Devlet işte tam olarak buraya el atmalı diye düşünüyorum. Senaryoların bir çeşitliliği ve bir yaratıcılığı olmalı. Her senaristim diyenin yazdığı şeyler halka sunulmamalı. Bu fikrimi geçende akademisyenlere yaptığım bir sunumda da değindim onlarda çok beğendiler. Şöyle ki devlet eliyle devlet sanatçılarından oluşan bir kurul oluşturulmalı ve görevleri sadece yayına başlayacak olan dizilerin, programların içeriğini incelemek olmalı. Bazılarınız RTÜK var diyecek ama RTÜK'ün görevi bu değil.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Aynen kutluyorum seni hislerime tercuman oldun bende rahatsizim bu konudan aile var mi yok mu hic dusunmuyorlar mal mal senaryo yaziyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Öncelikli olan şey şu:
    Devlet sanatçıları dediğiniz kurul kimlerden ve hangi sanatçılardan oluşuyor veya oluşacak?
    Nitekim, kendini sanatçı sanan ve sanat ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bir yığın insan var. Önce buna açıklık getirelim...
    Kimmiş bu devlet sanatçıları?

0|0
    0|0
    • Devlet sanatçısı devlet tarafından bu unvana layık görülmüş kişiler. Birçoğu ününü sinemayla kazanmış olsa da tiyatrocu kimliği mutlaka olmalı. Örneğin Şener Şen veya tiyatroya ömrünü vermiş kişiler. Örneğin Dilek Türker, Haldun Dormen. Bunlar örnek devlet sanatçısından kastım bu tip sanatçılar.

• Fatmagül'ün suçu ne tecavüz ettikten sonra boy abdestini denizden alınmasını öğrettiği gibi dimi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...