Bulent gunduzun Kurdistan Kurdistan londradaki ödulu avrupaya ikiyuzlusunuz diye red etmesini nasil goruyorsunuz?

Daha önce girmiş olduğu film festivallerinde çektirmiş olduğu (Kurdistan Kurdistan) filmi ile 5 ödül alan yönetmen Bülent Gündüz, son olarak Londra uluslararası Sinemacılar Film Festivalinde 50 ülke 800 film içerisinde kazandığı ödülü Avrupa ülkelerine "iki yüzlüsünüz" diyerek red ederek.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden öyle demiş anlamadım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sırf Türk düşmanlığından dolayı pohpohlanmış Kürt entelektüellerinin gerçeği bir nebzede olsa gördükten sonraki tepkisi derim.

0|0
    0|0
    • Keśke on yargini bir nebzede olsa birakip araştirma lutfende bulunsaydin, belki daha duzgun bir yorum yapiyor olurdun

• anlayamayacağı mevzulardr bunlr.
      Son olarak bana Altan Tan'ı önermişsin :) Bu nası bişeydr bilio musun? Osmanlı tarihini okumak isteyene Namık Kemali önermek gibidr. N. Kemalin Osmanlı tarihi 5 para etmez. ya da milli mücadeleyi git K. Mısırlıoğlundan öğren der gibidr. İdeolojik belli bir görüşe fanatizme varacak boyutta sahip olanlardan tarihi olayları hap gibi almak kendini kullandırtmaktr. Okunmaz demiorum okunabilir ama sadece okunup cebine koyulur ama ona göre bir mevzu hakkında karar verilmez. Bir etnik grup hakkında bilgi sahibi olmak için o etnik grubun milliyetçisinin anlattıklarına kendini teslim etmek, inanmak istediklerine inanan, ırkçılık kokan bir yaklaşımdan başka bişey değildr.
      Bakıorum yaşın en fazla 24 yani daha gençsin daha bu konular hakkında öğrenebilecein biçok şey var benden sana bir tavsiye bu topraklarda etnik kimliğini ne biliosan bil buna dinin imanın gibi sarılma çünkü mecburiyetlerden dolayı anadolu tarihindeki insanlar bir gecede başka bir kimliğe bürünmek

• zorunda defalarca kalmışlardr. Sana bildiğim 100lerce örnekten 1 tanesini söylemek istiyorum; benim en yakın arkadaşım D. Bakırlıdır ve Kürttür. Amerikada yıllar önce yaptırdığı DNA araştırmasında baba tarafı %89 İrlandalı, anne tarafı %60 Dağıstanlı çıktı :)
      Ha son bişey daha; senden kaynak isteyen birine "bak araştır" gibi cvp verilmez. Anlaşılan hiç tez hazırlamamışsın ya da bilimsel makalelerle pek alakası olmayan birisin benim bazı noktalarda yukarıda yaptığım gibi kaynak yeri gelince syfsına kadar verilir

• içinde kürdüstan diye sözde devletın gectıgı hıcbı cumle haber yazı resım kalee almıyorum. o yzuden ılgılenmedım kım ne demıs dıye

0|0
    0|0
Yükleniyor...