DiCaprio sonunda muradına erdi?

Dicaprio sonunda oscarı aldı. Peki sizce oscarı hak etti mi? Oynadığı film alan oscarlık gösterilen 'Revenant' başarılı buldunuz mu? Görüşleriniz neler?

DiCaprio sonunda muradına erdi?

Bunu yapmazsak olmazdı zaten

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• Adam yillarca aday oldu geri kafali ayrimci juriler yuzunden alamadi artik hak etti yani film umrumda degil hakki yendi senelerce :D

0|0
    0|0
    • Bu sene ödül alması kesindi. Bu konuda filmle ilgili yazdığım Bence'de de DiCaprio alır demiştim.
      www.kizlarsoruyor.com/.../a51167-the-revenant-film-yorumu

Fakat daha önceki yıllarda ödül alamaması konusunda haksızlık ediyorsunuz. Önce şunu söyleyim Oscar (Akademi Ödülleri) bir jüri tarafından verilmiyor. Yaklaşık 5000 kadar kişiden oluşan Akademi üyelerinin oylarıyla belirleniyor. O yüzden ortada ayrımcı olacak bir jüri yok.
      Peki hakkı yendiği söylenen 5 adaylığına bakalım.
      1993 - En iyi yardımcı oyuncu ödülü.
      What's Eating Gilbert Grape filmiyle aday olmuştu. O sene Tommy Lee Jones'a gitti ödül. Bence Schindler's List'teki oyunculuğuyla Ralph Fiennes almalıydı. DiCaprio'nun hakkı değildi ödül.
      2005 - En iyi erkek oyuncu.
      Kötü bir yıldı. Aviator ile ödüle çok yaklaşmıştı ama film çok başarılı değildi. Ray ile Jamie Foxx'a verilen ödül duygusaldı. Benim favorim Finding Neverland ile Johnny Depp idi.

• 2007 - En iyi erkek oyuncu.
      Blood Diamond ile Oscar'a en yaklaştığı yıldı. Oscar'ın verilse kimse şaşırmazdı. 2007 kötü bir yıldı. Normal zamanda çok daha iyi yıllar oluyordu. Hiç bir film favorim değildi. The Last King of Scotland filmiyle Forest Whitaker alması sürpriz olmuştu.
      2014 - En iyi erkek oyuncu.
      Dallas Buyers Club filmiyle Matthew McConaughey layıkıyla aldı. Muhteşem bir oyunculuktu. DiCaprio The Wolf of Wall Street filmini 2007'de çekseydi hava karada alırdı ama ne yazık ki McConaughey'e takıldı. Yazık oldu.

Burada bir tek şunu söylemem gerek.
      2012 Yılında benim En İyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne Django Unchained filmindeki rolüyle kazanması gerekirdi. Aday bile gösterilmedi. Moneyball'da ki Jonah Hill bile aday olduktan sonra kısa süreyle göründü diye aday göstermediler. Bence hakkı yendiyse 2012'de yendi.

• @DoctorGraham ben oscarın ölçücü bit kurum olduğuna inanmıyorum. Bence avrupadaki festivaller çok daha ölçücü ve sanatsal açıdan tescilli ve saygındır. Bakarsanız bütün iyi yönetmenlerin altın aslan ya da altın palmiye aldığını görürsünüz. Ama oscar genellikle aynı çevreye verilir. Ayrıca sanattan çok popüleriteye göre ölçüm yapıyor. Asla Cannes ya da venedik kadar olamıyor.

Kızlar Ne Diyor 9

• Hakettii kocum

0|1
    0|0
  • Redmayne'in hakkı yendi.

0|1
    0|0
  • şükür kavuşturana :D

0|0
    0|0
  • Dün izlemedim bence hak etti, adam her kılıfa giriyor.

0|0
    0|0
  • her şekilde ne yaparsa yapsın o bir efsane sonuçta oynadığı her filmde efsane olmayı başarmış birisi
    her şekilde haketmiş hangi filmle almış olsa bile

0|0
    0|0
  • hihihih biz çıkalım kerevetine:)

0|0
    0|0
  • aynene

0|0
    0|0
  • Asjsk aynı soruyu kaç kere daha görcez acep

0|0
    0|0
    • Sıkı takipcisiyim daha önce sorusu var ise görmedim kusura bakmayın.

• Bence romeo ve Juliet filminden beri hakediyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Şimdi filmi izledim zorla ittire ittire filmi uzatabilir uzata çile çeke çeke oskari aldı. . heralde rakip olacak bir aktör yoktu ben öyle düşünüyorum.

0|2
    0|0
    • Buna katılıyorum. Hemen hemen rakipsizdi.
      Biraz Matt Damon (The Martian) biraz da Eddie Redmayne. Diğerlerini gördüm ve Oscarlık performans yoktu.

• @DoctorGraham öyle sahne çok ama şimdi buraya her sahnesini yazmaya kalkamayiz. Hissettirme konusuna katılıyorum replikler çok duygu aktarımı vardı

• Zaten bu filmi özel kılan DiCaprio'ya ödül getiren hususlardan birisi de bu değil mi. Az replikle bunları yaptı.

• The Revenant için Bence yazmıştım.

DiCaprio'nun alacağı çok belliydi. Ben önceki yıllarda 5 defa aday olup alamamasına şaşırmamıştım çünkü o yıllarda hep güçlü rakipleri vardı. Bu sene ise gerçekten hak ederek kazandı. DiCaprio'nun bebek yüzlü erkek güzelinden karakter oyuncusuna dönüşmesini izledik yıllarca. Bunun sonucu olarak da bu yıl Oscar ödülüne uzandı. Gereksiz bir DiCaprio Oscar ilişkisi basında yer aldı ama artık bu sorun da en doğru şekilde çözüldüğüne göre sıradaki Oscar takıntılılara bakma zamanı. Örneğin Will SMith.

0|0
    0|0
  • artık bir kurban kesmeli

0|0
    0|0
  • ben oscarın ölçücü bit kurum olduğuna inanmıyorum. Bence avrupadaki festivaller çok daha ölçücü ve sanatsal açıdan tescilli ve saygındır. Bakarsanız bütün iyi yönetmenlerin altın aslan ya da altın palmiye aldığını görürsünüz. Ama oscar genellikle aynı çevreye verilir. Ayrıca sanattan çok popüleriteye göre ölçüm yapıyor. Asla Cannes ya da venedik kadar olamıyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...