Merhaba KizlarSoruyor, Ben Sevinç Erbulak #ÜnlülerCevaplıyor etkinliğinde hangi sorularınızı cevaplıyorum?

Herkese sevgiler,
Ben #SevinçErbulak. KizlarSoruyor'un düzenlediği #ÜnlülerCevaplıyor etkinliğine katıldığım ve sizlerle tanışma şansı yakalayacağım için çok mutluyum.

Sevinç Erbulak video soru cevaplarını buradan izleyebilirsiniz.

Sevinc Erbulak sorulari cevapliyor
Merhaba KizlarSoruyor, #ÜnlülerCevaplıyor etkinliğiniz için hangi soruları cevaplıyorum?
Görüşmek üzere

Güncellemeler:
Şahane bir 2 buçuk saatti, elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım...
Hatta bütün sorulara yetişmeye çalıştım, umarım başarmışımdır :)
Hepinize, merak ettikleriniz ve yazdıklarınız için çok teşekkür ederim.
Her şeyi merak etmeye ve yanıtları aramaya devam edelim derim.
Bazen yanıtlar yolculukta saklıdır.
Boşverin nereye çıkacağını patikanın, yürüyün gitsin...
Çok çok sevgiler...
Sevinç.

18|29
54|98

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle hoş geldiniz...
    Süper Baba, benim ve benim gibi o dönemin çocuklarının hayran olduğu sımsıcak bir diziydi ve bende milyonlarca kişi gibi sizi o dizi sayesinde tanıdım. Yatmadan evvel sorularımı yazayım ve yarın gece geldiğimde umarım yanıtlarınızı okuma fırsatı bulurum.
    Benim sorularım birkaç maddeli olur o yüzden fazla uzatmadan hemen sorularımı yazayım:
    1- Süper Baba ile birlikte girdiniz dünyamıza, aklımıza ve çocukluğumuza... Peki, siz o diziye ilk adımı attığınızda aklınızdan geçen şey ne olmuştu. Tam da o gün o sette ilk ne hissettiniz?
    2- Dizi bittiğinde içimizden bir parça da kopup gitti sanki peki, sizin içinizde ne oldu o vakit? Aynı boşluğu siz de yaşadınız mı?
    3- Erbulak Evini kurmaya nasıl karar verdiniz?
    4- Oyunculuk ve yazarlık yeteneğinizin olduğunu biliyorum. Peki, babanızdan miras çizim yeteneğiniz de var mı?
    5- Sahte sanatçıların ve sanatçı adı altındaki yer mantarlarının türediği şu çağda hakiki sanata gönül veren genç oyunculara, yazarlara ve çizerlere vermek istediğiniz öncelikli tavsiye nedir?
    Bu beş sorum biraz fazla kabul ediyorum ama ben kısa kısa yazıp geçemiyorum. Sağlıcakla kalın ve hep gülün...
    Dahası, içinizden içimize o eski değerleri katmaya, aşılamaya devam edin. Hoşça kalın...

1|0
    0|0
    • 1- Aklımdan geçen ilk şey hemen eve geri dönmek olmuştu. Sette ilk "ne işim var benim burada" diye hissetmiştim ama kısa sürmüştü. Çünkü bütün ekip benim o işin bir parçası olmam için beni kucaklamıştı.
      2- Sudan çıkmış balığa döndüm. Çok uzun bir süre ben şimdi ne yapacağım diye düşündüm. Sanki tek başıma yurtdışına taşınmışım da bütün ailem kilometrelerce uzağımda kalmış gibi.
      3- Bu hafızasızlık yüzyılında bildiklerimizi paylaşmak ve öğretirken aynı zamanda da öğrenmek için Erbulak Evi'ni kurmaya karar verdik.
      4- Hiç yok :) Hatta çizdiklerimi görsen ağlarsın ama kızımda var. :)
      5- Yer mantarı olmayanların tavsiyeye ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Onlar ne yapacaklarını benden daha iyi biliyorlardır. :)

• Pekala, her bir yanıt için çok ama çok teşekkür ederim. Yine de şu çizdiklerinizi görmek isterdim:)

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin sahip olup hissettiği ama bir türlü tam tanımlayamadığı 'Aşkı' siz nasıl tanımlarsınız. Görüşünüzü merak ediyorum bu konuda.

Bir de sonuna kadar aşk mı? Yoksa reddedilince bırakmak mı? Hangisi daha doğru, aşk da gurur olur mu? Yaşça büyük bir abla olarak ne tavsiye verirsin? İlk aşkını düşünürsen şimdi aklında onla ilgili neler kalmış?

Bir de aşkda yapılan en büyük hata nedir? Ve neden kizlar soruyoru tercih ettiğiniz sorularını da cevaplarsanız sevinirim 😊😊

Hiçbir yapımınıza denk geldim sanırım. Birazdan biyografinizi okumayı planlıyorum. Belki izledim de hatırlamıyorum. Ancak sitemize gelmenize sevindim. 😊😊😊İçten birine benziyorsunuz bu yüzden sorularımı ünlü sevince değil de insan olan toplumsal hayatınızdaki yemek pişiren arkadaşları ile takılan aşık olan üzülen yani kısaca ünsüz olan "insan" Sevince sormuşum gibi içten cevaplarsanız çok sevinirim. Yani uzutmayayım lafı özden kalpten cevap vermenizi istiyorum. Mesleki ya da sanatsal sorular değil bunlar 😊 Ayrıca cevaplarınızı hayatımda uygulayacak kadar da değerli gördüğümü ifade etmeliyim.👍

Şimdilik sorularım bunlar, hoş geldiniz siteye yeniden umarım memnun kalırsınız 😊
    İyi cevaplar dilerim. 😊😊😇

2|4
    0|0
    • Süper babada izlemiştim sizi şimdi hatırladım 😊 Sevdiğim bir diziydi 😊

• Annemle hastaneye gittik ama görüşemedik. Bildiğim kadarıyla artık ev ortamında tedavisi sürüyor. Kenan Beye acil şifalar diliyorum.

• Aynen alkışlar çok güzel bir bakış açısı ben hep diyorum zaten büyükler çocukları örnek alsın saygı duysun. .

Büyümek aslında kirlenmektir. .
      Ne güzel hep çocuk kalanlara 😊

#YaşasınMasumiyet 😇😇😇

Karşılıklıysa sonuna kadar
      Değilse bir yerden sonra çekmek lazım aynen çok doğruuu çok beğendim 👏👏😊🙈👍

Erkekler Ne Diyor 97

• Hoşgeldiniz

"Geceler biter, hep sabah olur" şu an bile canım ne zaman sıkılsa bu sözle avuturum kendimi. Cevdet abi Fiko' ya söylediğinden beri hâlâ kulağımda çınlar bu söz.

Ayrıca Zeynep' e aşıktım ben. Öyle böyle değil. O ağladığında bende ağlardım. Bütün kadınların güçlü olabileceğini Zeynep' ten öğrendim.

Bir gün babamın karşısına dikilip, "ben gidiyorum baba bu benim seçimim benim hayatım dediğimi hatırlıyorum." İlk dayağımı Zeynep yüzünden yedim.

Bir döneme damgasını vurmuş bir dizinin en önemli oyuncularından biri olmak kariyerinizi nasıl etkiledi? Olumlu veya olumsuz etkileri oldu mu?

5|1
    0|0
    • Umarım ilk ve son dayağın olmuştur. Bildiğim kadarıyla Zeynep rolü o sıradaki yaşdaşlarımın hayatını çok etkiledi. Sokakta durdurulup "istediğim okula gitmeme yardım ettiğin için çok teşekkür ederim" diyenlerin çokluğu kadar, "yav Sevinç Hanım, azıcık sakin olun da, bizim çocukları zaptedelim" diyen anne babalar da vardı. Bunları gülümseyerek hatırlıyorum :)
      Olumsuz hiç bir etkisi olmadı. Süper Baba bana bitmeyen bir öğrencilik armağan etti.

• Hoşgeldiniz..

Baba evi veya Süper Baba dizilerinden sizi hatırlıyorum.

Bu iki dizinin tekrar başlaması, yeni jenerasyonla çekilmesi mümkün mü?

Böyle eski dizilerin ya da filmlerin yeni jenerasyonla çekilmesine nasıl bakıyorsunuz?

Örnek: Hababam sınıfı gibi.

5|1
    0|0
    • Çok mümkün, keşke... Zaman zaman bunun hayalini kuruyorum. Mesela o karakterler aradan bunca zaman geçtikten sonra ne yapıyorlar, bunu gösterebilmeyi çok isterdim.
      Hem yeni jenerasyondan oyuncular, hem de bizler bir araya gelip yaparız belki :)

• Merhaba Sevinç,
    Kaliteli yapımlarda tanıdım sizi. Fakat son zamanlarda ekranlara uzaksınız. Sebebi nedir? Yeni bir projeniz var mı? Sevgilerle. :):

4|4
    0|0
    • Heyecanlanacağım bir proje olduğu zaman mutlaka içinde olacağım. Ufukta bir proje var, hayata geçerse görüşmek üzere :)

• tiyatro ve televizyon
    daha bir çok yeteneğiniz
    tiyatroda birçok kez seyrettim sizi... arasıra aşık bile olmuşluğum vardır...
    dikkati çekmek için neden bu kadar uğraşıyorsunuz? şımarık oyuncu olmanıza gerek var mı?

2|4
    0|0
  • Öncelikle hoşgeldiniz.
    Süper Baba dizisi bana göre gelmiş geçmiş en iyi ilk 3 dizi arasında.
    Bir çok misyonu vardı bu dizinin. Bana göre Türkiye'de dizi bağımlılığının ve dizi sektörünün oluşmasına neden olmuştu. Bu dizi sayesinde sizi de usta oyuncu rahmetli babanız Altan Erbulak'ın kızı olmanız dışında muhteşem oyunculuğunuz ile tanımıştık.

Politik cevaplar vermeyeceğinizi umarak şu soruları yöneltmek istiyorum :)

Dizide çalıştığınız en iyi yönetmen kimdi ve hangisi diziye marjinal fayda sağladı?
    Dizi haricinde size göre Türkiye'deki en iyi yönetmen kimdir?

1|0
    0|0
    • Reha Erdem ve Çağan Irmak çok sevdiğim iki yönetmen. Politik cevaplar vermeyeceğimi neden umduğunu çok merak ettim.
      Dizideki bütün yönetmenlerim bence harikaydı. Marjinal fayda değil de hepsi kendi dilleriyle kendi üsluplarını oluşturdular. Bir sürü okula gitmiş gibi oldum.

• Politik cevap ibaresini kötü anlamda kullanmadım aslında. Sanatçılar bu tür sorulara diğer yönetmenler üzerine alınmasın diye kaçamak cevaplar verirler. Sizin açık ve net konuşacağınızı umarak sormuştum ve öyle de yaptınız. Gerçi benim duymak istediğim başka bir isimdi :) Ancak söylediğiniz isimler de çok değerli yönetmenler.

Samimi cevabınız için teşekkür ederim.

• Kuzenlerim dizisinden hatırlıyorum sanırım sizi çok eski dizi pek hatırlayan olmaz o diziyi orada 3 kuzeniyle yaşayan tatlı bir kızı canlandırıyordunuz sanırım birde biraz şişman kankanız vardı tabi bunlar kalmış aklımda yeni projelerde görmek kısmet olmadı lütfen aşk dizisi değilde kuzenlerim tarzı eğlenceli gençlik dizilerle dönün ekrana ekranda o kadar çöp dizi varken güzel içerikleri özledik :)

3|0
    0|0
  • Merhaba Sevinç Hanım
    Nadal mı? Federer mi? Djkovic mi?

4|3
    0|0
  • Kazandığın ilk parayla ne aldın?

5|1
    0|0
    • Kazandığım ilk parayı Ali Poyrazoğlu bana vermişti. 11 yaşındaydım, sahneye çıkmıştım. 1000 TL idi ama o zaman için çok büyük bir para değildi. Ertesi gece de sahneye çıkacağımdan emin olduğum için Vakko'ya gidip kendime oyun kostümü almıştım :)

• Bende eve bir kilo üzüm almıştım

• DÜnyanın en şanslı insanlarından birisiniz. Muhteşem bir aileye sahipsiniz. Erkan ve Fusun hocalarımın başarısı ortada hep. Lakin en çok hoşuma giden şey hayatınızın hiçbir döneminde (gördüğüm / gördüğümüz kadar), hiç bir proje öncesi veya sonrasında ailenizle adınız anılmadı. Yani onların basarısının altına saklanmadan kendi ayaklarınızın üzerinde kendi başarılarınızın temsilcisi oldunuz. Bu harika bir duygu olmalı.

Peki arka planda ailenizin size ne gibi destekleri oldu? Acaba gittiğiniz yoldan sizi hiç döndürmeye çalıştılar mı?

Çok teşekkürler.

0|1
    0|0
    • Öncelikle babamın adı Altan :)
      Çok teşekkür ediyorum güzel sözlerinize...
      Ailem elbette en büyük destekçim oldu hep, hep, hep..
      Ama emin ol ne yapmak istersem isteyeyim destek olurlardı. Çünkü ben onlardan her daim, insanın mutlu olacağı mesleği seçebilmesinin ne denli önemli olduğunu öğrendim...

• :( Ops. Keske bii google yapsaydaım Erkan kalmıs aklımda. Cok özür dilerim. Her ne kadar ismi hatalı yazdıysamda kendisi asla unutulmayacak değerli bir kişi. Çok teşekkür ediyorum. Tekrar özür dilerim. Cevap için de cok tesekkurler...

• Sanırım profilinize yanlış yazılmış, sahiden 40 mı? Çok genç gösteriyorsunuz 30-32 falan.. ☺️☺️

~ Hoşgeldiniz mutlu #kizlarsoruyor ailesine. :))

1|0
    0|0
  • Baba Evi dizisini sırf sizi seyredebilmek için izlediğimi itiraf etmeliyim, bu itirafı o zamanlarda yapsaydım Halil Ergün bacaklarımı kırabilirdi:) Hoşgeldiniz:)

3|1
    0|0
  • Merhaba Sevinc Hanim,
    Super Baba'da sizinle beraber buyuduk. O yuzden Şu an "eski tanidiklardan birini" gormus gibi hissediyor insan :)
    Tv'de bu kadar sık gorunmemenizin sebebi tiyatro olsa gerek. Erbulak evi'nin hali hazirda oynadigi bir tiyatro oyunu var mi? Guncel projeleriniz nelerdir?

2|0
    0|0
    • Şahane sorular. Bu eski tanıdık meselesini çok iyi biliyorum. İnsana kendini çok iyi hissettiriyor. Evet, tiyatro hayatımın çok büyük bir bölümünü kapsıyor. Erbulak Evi'mizin provada olan 8 tiyatro oyunu var, hepsi sınıf oyunları. Haziranda Türkan Saylan'da prömiyer yapacaklar.

• Bir basin mensubu niteliginde 2 tane soru hazirladim. Yanitlarsaniz cok memnun olurum.

1) Ilk sorum uzun zamandir merak ettigim bir soru uzerine:
    Sizce sanat sanat icin mi yoksa toplum icin mi yapilmalidir?

Yani sanat degeri cok yuksek olan eser toplumca ilgi gormez. Cunku profesyonel cizgileri halka yansimayabilir. Ote yandan toplum icin birseyler ifade eden karakterlerin sanatsal anlamda ifade gucu sinirlidir.

Kendi kendime soyle bir cevabim var ama cok yetersiz. Sizden su durumda kalsaydiniz nasil bir yol izlerdinizi cevaplamanizi rica ediyorum:
    Bir tarafta begenilen bir dizi ve halkin izlemek istedigi bir yapit var.
    Oteki yanda ise sizi odulden odule goturecek bir yapit.
    Ve tum sanat dunyasi ikiye ayrilmis bir bicimde size geliyor. Karariniza gore bir yapit yayimlanacak.
    Hangisi ve neden Sayin Sevinc Erbulak?

2) Bu sorum daha cok ozel hayat ile ilgili. Daha once de bir yakinim benzer bir durum yasadigi icin kendisinin rizasiyla soruyorum bunu.

Toplumumuzda Avrupa' da olmayan seyir sebebiyle acik sacik sahneler diye nitelendirebildigimiz durumlar oluyor. Ben mesela acikcasi en kotu anilari paylastigim sevgilimin dahi oyle bir sahnede yer almasini istemem. Biz dogu insanlari batiya gore biraz daha katiyiz. Ki arkadasimin sanatci bir kizla iliskisi vardi. Sirf bu konudan dolayi anlasamayip iliskilerini sonlandirdilar ustelik evlenmeleri icin hicbir sorun yokken.

Sanatci kiz orada sadece sanat oldugundan soz etti. Bana da defalarca anlatmistir ki ikna edeyim diye. Ama bana da pek inandirici gelmedi acikcasi. Sonunda ayrildilar. Kendimi arkadasimin yerine koydugumda ayni tepkiyi verecegime eminim. Bu toplum yargisindan ote bir istek ile ilgili. Maalesef boyle seylere sanat gozuyle bakamiyoruz. Simdi ikisi de hala birbirini seviyor ama bir araya gelemiyorlar. Arkadasim bu yuzden isini gucunu birakti ayrilicak Turkiye' den. Durumun +

0|0
    0|0
    • + ciddiyeti bu seviyelere gelebiliyorken, siz degerli bir sanatci olarak bu konuda neler soyleyebilirsiniz. Erkek ya da Kadin hic farketmez bu tur bir durumda kalsaydiniz tepkiniz ne olurdu? ornegin biz erkekler icin bu konu guvenle hic ilgili degil. zira bu konuda arkadasimla ayni dusunuyoruz. olayin bu tarafinin disinda, bilboard gibi yerlere bakip canimiza laf edilmesini hazmedemeyecegimize kanaat getirdik. belki biraz fazla katiyiz ama uzulme esigimiz bu maalesef. bu sartlar altinda neler soyleyebilir ve neler onerebilirsiniz benzer durumdaki genclere veyahut profesyonel ve potansiyel calisma adaylariniza?

Sayin Sevinc Erbulak cok tesekkur ederim dinlediginiz icin. Yanitlarinizi birden fazla yorum seklinde cok detayliya yakin bir bicimde anlatabilirseniz cok minnettar olurum.

Bayagi uzun suren bir soru grubu oldugu icin de lutfen kusura bakmayin. Lakin siz de takdir edersiniz ki sanat dunyasiyla bu firsati her zaman elde edemiyoruz.

Saygilarimi ve sevgilerimi sunarim.

• İzini yolunu bilmediğin her yere git. Çok seyehat et, bol bol yürü. Mükemmeliyetçi olma. Bakınız Gaudi.

Harika :D

Mukemmelliyetci nasil olmayayim? Kanima islemis durumda? Karsi ates yakmak icin ne gerek?

• Sevgili KS halki,

sizi bilmem ama ben kendisine bayildim. :)

Cooook mutlu oldum tesekkurler :)

• Seni sen yapan karakteristik ozelliklerin hangisi?

Maksat muhabbet olsun

1|0
    0|0
  • Yeni yılda projeniz var mi?

Hoşgeldiniz 😊

0|1
    0|0
  • yaşınıza rağmen güzelliğinizi neye borçlusunuz?

ya da şöyle sorayım... bu kadar tecrübe edindiğinize göre çok şey yaşamış oldugunuza eminim. bildiğimiz üzere kadınlar daha çabuk olgunlaşır. herşeye rağmen güzelliğinizi nasıl korudunuz? güzellikten kastım sadece dış görünüm değil. oturuşunuz, kalkışınız, konuşmanız, ses tonunuz, mikikleriniz, tarzınız, sağlığınız, sıhhatiniz ve dahası...
    @yalnizamamutluu dostum ile sık sık adınıza dair muhabbet ediyoruz..

Gülüşün, pozitif enerjin yüzünden, yüreğinden hiç eksik olmasın olur mu? Saygı ve selamlarım ile.. Sağlıcakla kal güzel insan !

0|0
    0|0
    • Siz ne güzel bir insansınız :) E yaşadım bir şeyler tabi. Güzelliğimi değil de ruhumu korumayı bir zamandır daha çok hayır diyebilmeye, bol bol su içmeye, yürüyüşe ve varlığı hafif insanlarla dostluk etmeye borçluyum. Yükte hafif pahada ağır arkadaşlarım var.

• Hoşgeldiniz..

Dizilerde fimlerde gördüğümüz hayatlar bizim hayatlarımızdan çok uzak ve bunun etkisini negatif anlamda görüyoruz..

Bu şekilde olmasının sebebi, bu işi yapanların bizim hayatlarımızdan bir haber olması mı yoksa kasıtlı mı sizce?

Kesinlikle şahsınıza bir eleştiri olarak sormuyorum, o tabakanın içindeseniz ve gerçekçi yorum yapabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • Diziler artık uzun reklamlar gibi. Her kare yeni bir şey satmak üzerine kurulu. Bence hayatlarımızdan haberdarlar. Neyin izlendiğini çok iyi bildikleri için böyle olmayan hayatları yazıyorlar.
      Reyting sonuçları da yazanları hep haklı çıkarıyor.

• Yani kasıtlı bir art niyet söz konusu dizilerde..

Çok teşekkür ederim.

• Sizce bir kadını güçlü kılan özellik veya özellikler nelerdir?

3|0
    0|0
    • Neyi istemediğini, neden hoşlanmadığını neyi sevmediğini bilmesi. Yani sanırım kendini iyi tanıması.

• Hoşgeldiniz
    Sorum şu; doğru ile başarı bir midir?
    Ya da başarıya giden yol nereden geçer?
    Teşekkürler

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
    • @Armysounds Aynen, katılıyorum

• Başarıya mı bilmiyorum ama mutluluğa giden yol sakin kalmaktan geçiyor. Bir de akışa bırakmaktan. Doğru ile başarının bir olduğunu düşünmüyorum. Bazı yanlışlar uzun vadede "can"dır :)

• Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim

• En sevdiğiniz müzik grubu hangisi, GRUP YORUM dinler misiniz :) ?

0|0
    0|0
  • Merhaba,
    Gördüm ki burada size bir çok soru sorulmuş. Benim sorum sorulan sorularla ilgili ve şöyle ki; "size soru sorulduğu zaman ne hissediyorsunuz ve soruları mesleki karakterinizle mi yoksa kendiniz olarak mı cevaplıyorsunuz?

:)

0|0
    0|0
    • Her zaman kendim olarak cevaplıyorum. Karakterler selam sırasında yerlerini yeniden bana bırakıyorlar :)

• Merhaba.. Öncelikle süper baba izleyerek büyümüş bir neslin ferdi olarak sizi tv'de görünce "aa süper babadaki kiz" falan diyorum genelde. Bunu belirtmek istedim ozellikle. Baba evi gibi dizilerde de oynadınız ama bence en başarılı ve akılda kalan projeniz süper babaydi. Sorum da su olacak.. Size süper babayı yeniden çekiyoruz fikonun sevgilisi rolunde oynayacaksin deseler yeniden çekilmesini ister miydiniz ve oynar miydiniz? Merak ettiğim soru buydu teşekkür ederim :)

1|1
    0|0
  • aaa Sevinç Hanım Merhaba, sizi çok beğendiğimi öncelikle söylemek istiyorum. Burada gördüğüme de ayrıca çok çok çok memnun oldum :)

Sorum şöyle; Sizce sanatın herhangi bir dalına gönül vermek, o dala dair bir öğrenim görmeyi gerektirir mi? Yani ben bir sanatkar olmak için "teorik" eğitim almalı mıyım?

1|0
    0|0
    • Elbette, elbette, elbette...
      Hatta sana bir şey söyleyeyim ki zaten biliyorsundur, eğitim hiç bitmese şahane olur.
      Girdiğin okul sınavlarını kazanamaman durumda da kendine o yolculukta bir usta, bir hoca seçebilirsin. Çünkü bazı insanlar kendi başına okul gibidir :)

• Eğitim insan hayatında çok önemli. Yapılan işin ve yaşanılan hayatın şekline bakılmaksızın, eğitimim son derece gerekli olduğu konusunda size kesinlikle katılıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

• Sizi böyle ünlü yapan herkes tarafından tanınmaniza neden olan proje hangisi idi?

2|0
    0|0
  • Açıkçası sizi tanımıyordum, ama şöyle biraz araştırınca Altan Erbulak'ın kızı olduğunuzu öğrendim. Babanızın Trt'de ki eski görüntüleri, programlarını kullanmıştım geçtiğimiz günlerde tesadüf oldu. :)

0|0
    0|0
  • Merhabalar :) Hiç aşık olup, terkedildiniz mi?

1|1
    0|0
  • Sizin bence çok başarılı ve kaliteli bir oyuncusunuz süper baba da ve bir çok dizide rol aldınız merak ediyorum da oyunculuk bir şizofrenlik mi? Yani hiç bilmediğiniz bir karakter olmak bir duyguyu taklit yoluyla insanlara aktarmak bence hiç kolay olmasa gerek bir Zaman'lar bende oyuncu olmayı istemiştim

1|0
    0|0
    • Her karaktere kendinden bir parça koyuyorsun. Aslında bu bir başkası olmak değil, kendi içindeki başkalarla tanışmak ve yüzleşmek.

• Hayatinizin dönüm noktası neydi? Dönüm noktasi size keşke mi dedirtti yoksa iyi ki mi? :) Bu arada hoşgeldiniz efenim.

0|0
    0|0
    • Babamı kaybettiğim gündü. O sırada hiç bir şey dedirtmedi ama sonradan çok şey dedirtti. Erken büyümek zorunda kaldım. Hem keşkeli, hem de böyle bir babam olduğu için iyi kili bir hayatım oldu.

• Güzel uyusun, sabirlar. Tesekkurler cevabiniz için

• Merhaba. Müjdat Gezen'in Atatürk geldi adlı oyununda küçük bir rolüm var. Bana göre adına sanat diyemeyeceğimiz klişe yığınıdır. Sizce, kendisiyle konuşarak tiyatroya ve Atatürk'e zarar verdiğini söylemeli miyim?

0|0
    0|0
    • Müjdat Hoca'nın okulundan mezunum ve orada eğitmenlik yapıyorum. Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri orada okumaktır. Duygularınızı Müjdat Hoca'ya açmanızı tavsiye ederim.

• Öncelikle hoşgeldiniz, uzun süredir ekranlarda göremiyoruz sizi acaba tiyatroya mı devam ediyorsunuz? Ediyorsanız Ankara'da sizi izlemeyi çok isteriz. Teşekkürler :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    67

Kızlar Ne Diyor 53

• Sevinç Hanımı sempatik ve cana yakın halleriyle tanıdım. Kuzenlerim ve Çat Kapı dizilerinde de başrol aldı kendisi. Ben özellikle Kuzenlerim dizisinde Sevinç Hanımı çok sevmiştim, tam da üniversiteye hazırlandığım dönemlerdi, Ece karakteri benim için bir idoldü. Aynı bölümde de çift anadal yaptım zaten. Bir Bora gibi sevenini bulamadım o kadar :)
    BENİM SORUM : Sevinç Erbulak'ın yazarlık yeteneği de çok iyi, ''Gözünü Kırpma, Düşerim adında bir kitabı da var değinilmemiş, ekleyeyim. Acaba kendisi günümüz gençlik dizileri için senaristlik-yönetmenlik yapma gibi bir düşüncesi var mı? Ekran önünde göstermiyor kendisini, en azından bize bu şekilde ulaşsın istiyorum.
    Sevgilerimle

0|2
    0|0
    • yok yok, senaryo yazmayı düşünmüyorum, yazamam zaten. oynamak iyidir. çok iyi senaristler var, onlar yazsın biz oynayalım derim :)

• Çok teşekkür ederim, çok seviyorum sizi Sevinç Hanım. Ks teşekkür ederim, sevdiğimiz ünlülerle bizi buluşturduğunuz için.

• Sevinç hanım merhabalar,

Uzun yıllardır sizi dizilerden ve tiyatrodan tanıyoruz. Ama çok uzun zamandır sizi artık TV'lerde göremiyoruz. Bunun nedeni nedir?

Ayrıca nacizane birkaç sorum daha olucak bunlarada cevap verebilirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Şimdiden teşekkürler.

* Şu anda yaptığın işinizin dışında (hayattaki tüm işler kanuni olsaydı) ne iş yapmak isterdiniz?

* Yaşayamadığınız için pişmanlık duyduğun birşeyler var mı?

* Ulaşamadığınız biri ile tanışıp sohbet etme olanağınıs olsaydı bu kim olurdu? Ondan neler öğrenmek isterdiniz?

* Hiçkimsenin göremediği bir özelliğiniz var mı? Varsa neden bugüne kadar gizli kaldı?

* Sizi benzer yaştaki, benzer işi yapan, benzer konumdaki kişilerden farklı kılan özellik nedir?

0|1
    0|0
    • tvde görememenin özel bir nedeni yok, içinde olmak istediğim bir proje olduğunda elbet göreceksin.
      yaşayamadığım için değil de dünya o zamanlar bu kadar küçük olmadığı için yurtdışında eğitim alamadım, ayrılamadım ailemden, buna birazcık üzülüyorum.
      bu dünyada ulaşamayacağımız biri olduğuna inanmıyorum, herkes birbirine en fazla altı derece uzak. yani ulaşmak istediğin insanla aranda sen ve o dahil toplam en fazla 6 kişi var ve önemli olan doğru kişiyi bulmak...
      robert downey jr'a ulaşmak isterdim, çok sıkı arkadaş olurduk bence...
      hiçkimsenin göremediği bir özelliğim olduğunu sanmıyorum çünkü açık biriiym, kendimi fazla saklayamıyorum insanlardan :)
      benimle benzer yaştaki benzer işi yapan benzer konumdaki kişilerden beni farklı kılan özelliğim her gün başka bir cevabı içinde saklıyordur, sürekli değişen, dönüşen biriyim.

• Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim :) :)

* Marka tutkunluğunuz var mı? Varsa neden?

* Sizi en çok ne kızdırıyor? Bu kızgınlıkla baş edebiliyor musunuz? Edemiyorsanız, neden?

* Yaptığı işte mutlu ve aynı zamanda başarılı olan birisini tanıyor musunuz? Onu örnek olarak alıyor musunuz?

* En son “… özelliğinden dolayı senle gurur duyuyorum” lafını kime söylediniz? Hangi özellikti o?

diyerek sorularımı gene sıraladım :) :)

• Merhaba Sevinç Hanım;

Öncelikle bir 90lar çocuğu olarak sizi Baba Evi sonrasinda 2000ler başında Kuzenlerim'den beri çok seviyorum :)

Senaryolar yazan bir trans kadin olarak, sinema tv sektöründe transseksüeller için iş alanını ve sizin transseksüellere kişisel bakışınızı merak ediyorum.

Ayrıca; belki çok özel bir soru olacak kabalık etmek istemem ancak Baba Evi'nden ayrılma sebebinizi çocukluğumdan beri merak etmiş hatta bunu zaman zaman internetten bile araştırmıştım. Hâlâ merak ediyorum, ne şans ki birebir sormuş oldum size:)

Çok teşekkürler.

1|0
    0|0
    • Öncelikle senaryolarınızı okumayı çok isterim. Ötekileştirmenin moda olduğu bu günlerde bütün ayrımcılık fikirlerinden uzak durmaya çalışıyorum. Bir transseksüelle benim aramda hiç bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ama malesef sektörde böyle bir ayrımcılık olduğunu görüyorum. Her ne kadar son zamanlarda özellikle dizilerde transeksüellerin görünürlüğü fazlalaşsa da bu ülkede hala tabu olan bu konuda yenilecek binlerce fırın ekmek olduğunu düşünüyorum.
      Baba Evi'nden ayrılma nedenim çok kişiseldi. Oyuncu kadrosuyla en ufak bir ilgisi olmayan bu neden beni diziden ayrılmaya itti ve hiç pişmanlık duymadım.

• serbulak@yahoo. com adresim, beklerim. büyük keyif olur benim için de...

• Çok teşekkürler :)

• Hoşgeldiniz öncelikle. Sizi süper babadan tanıyorum. O zamanlar çocuktum tabi ve en sevdiğim unutulmaz diziler arasında. Bir tiyatro sanatçısı ailesi olduğunuzu biliyorum. Anne ve babanızda (rahmetli) Türkiye'nin sevilen oyuncularından. Benim sorum sizin en severek oynadığınız proje hangisiydi? ve gerçekten keyif alarak oynadığınız tiyatro oyunu mu? Televizyon dizisi mi? Sinema mı?
    Teşekkürler.

1|1
    0|0
    • Televizyonda Süper Baba, tiyatroda Kiralık Konak, oyunculuğu tiyatro tv veya sinema diye ayırmıyorum, oyuncu oyuncudur.

• Merhaba Sevinç Hanım öncelikle hoş geldiniz. Sizi beğeniyor ve ilgiyle takip ediyorum. Türkiye'de örnek bir isim olduğunuzu düşünüyorum :)

- Benim sorum hangisinde rol almak sizi daha mutlu eder? dizi mi tiyatro mu sinema mı?

- Birde rol alma konusunda seçici misiniz?
    Teşekkürler.

0|1
    0|0
    • Oldukça seçiciyim ama dizi tiyatro veya sinema diye ayırmıyorum. İnandığım işlerde yer alıyorum. İnanmadıklarımı da hiç okunmamış kabul ediyorum.

• @kermitttt ile buluşmanız Emirgan Sütişteyse ben de gelebilir miyim?
    Ama ben kazandibi yiyip gidicem :)

0|2
    0|0
  • Merhaba güzel bayan, oynadığınız iki dizi de baba ile ilgili. Baba evi, Süper baba.. sebebi neydi , denk mi geldi? :O
    Teşekürler :D

2|0
    0|0
    • Tamamen tesadüf. Ama benim de çok dikkatimi çekiyor. Hayatta en zor söylediğim kelime ve neredeyse hayatımda iz bırakmış bütün dizilerde adı geçiyor.

• Sizinle gurur duyuyor olmalı.
      Cevap için teşekkürler 😘

• Hoşgeldiniz Sevinç Hanım,

Aşk'a inanıyor musunuz? Oyuncu olmasaydınız hangi mesleği seçmek isterdiniz?

0|1
    0|0
  • Merhaba, kötü geçmekte olan bir günde ne yaparsınız ki hayata ya da yapmakta olduğunuz işe odaklanmada sorun yaşamayın? Yani kötü zamanlarda bile sizi motive eden, size yaşamak için neden veren sebepleriniz var mı? Örneğin o durumlarda kullandığınız cümleleriniz nelerdir?

0|1
    0|0
    • Cümleden ziyade öncelikle mutlaka spora giderim. Cep telefonumdan uzak kalırım. Sevdiğim müzikleri döne döne dinlerim ve yalnız kalırım.

• 😊 cevapladığınız için teşekkür ederim çok naziksiniz.

• Sizi severek izliyorum fakat uzun zamandır ekranlarda göremiyorum.. Sizin gibi basarili, kaliteli, sansasyondan uzak sanatçı pek rastlanmıyor. Aynı zamanda çok sevimli buluyorum.. Bir projeniz olduğunu şimdi duydum, başarılı olacağınıza eminim peki hiç senaristlik düşündünüz mü? ☺😊

0|1
    0|0
    • yok hiç düşünmedim. ben öyküler yazıyorum sadece... çocukluğumdan beri günlük tutuyorum, büyük etkisi var sanırım üzerimde... ama senaryo yazmayı düşünmüyorum. sadece okuduğum senaryolara fikir katkısı yapıyorum bazen o kadar :)

• Abla siz ünlüler televizyon karşısında yaptığınız herşey rol mü? abla sen değilde diğer ünlüler falan için diyorum. özellikle ünlülerin aşk ilişkileri bana hiç samimi gelmiyor. sanmıyorum ki kameralar önünde ve kamaralar arkasında aynı hayatı yaşıyorsunuz

0|0
    0|0
    • şimdi bütün ünlüler kardeş değil tabii :)
      oynadığımız zaman rol yapıyoruz, bunun dışında kalan şey, hayat.
      orada herkes, kendi elbette...
      kameraların önünde olmadığı biri gibi davranan da vardır, tam olduğu gibi olan da...
      bence.

• Barbara'yı nasıl buluyorsunuz? Barbara.. manken olan?

0|2
    0|0
  • Hoşgeldiniz😊
    Sizi bir çok dizilerde gördüm ama hepsinde de fiziğinız farklı farklı, spor yapıyormusunuz?

0|0
    0|0
  • Oyunculuk kariyerinize ilk nasıl başladınız?

0|0
    0|0
  • fark etmez soru sorudur

0|0
    0|0
  • Merhabalar hoş geldiniz. :)

Oyunculuğun yanı sıra, katıldığınız birçok yardım kampanyası, hayvan haklarıyla alakalı çalışmalar olduğunu biliyorum ve halka bu kadar örnek bir insan olmanızdan dolayı çok mutluyum.

Anne babanızın, bu meslekle alakalı size önerileri ne olmuştu acaba? Kulağınıza küpe ettiğiniz bir öğütleri oldu mu?

0|0
    0|0
    • anne babamın bana en güzel önerisi şu oldu sanırım hep, kızım istediğin şeyleri yap, sevdiğin bir mesleğin olsun, gece yatağa yattığında hemen uyuyabil.
      hep destek yani, arkanda olduklarını bilmenin şahae güven hissi...
      hayvanları çok seviyorum, onlarla paylaşıyoruz bu dünyayı; onlar da can.
      bu konuda hassasım evet çünkü çok zulme uğruyorlar.
      kendimizden güçsüz olan canlılara işkence etmekte çok hızlı ve cömertiz, bu konuda farkındalığı yükseltmek için çalışmalara katılmaya, bir parçası olmaya özen gösteriyorum hepsi bu. insan, yardım edebildiği müddetçe yardım etmeli ve bu konularda da bık bık konuşmamalı :)

• Merhaba. Öncelikle aramıza katılıp bizlere cevap verecek olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim, hoşgeldiniz.
    Tiyatrocu bir ailenin kızı olmak, mesleğinizi yaparken sizi olumlu ve olumsuz yönde ne kadar etkiledi? Yani mesela kendinizi ailenize uygun davranmak için ekstra bir çaba içinde bulduğunu

0|0
    0|0
    • Bulduğunuz oldu mu?*

• Öyle bir ekstra çabam olmadı. Küçük yaşlarda olumsuz etkiliyordu, kazandığım bütün sınavları ailem sayesinde kazandığımı sanıyordum, zor zamanlardı ama uzun sürmedi. Nicedir etkiler her daim olumlu.

• Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, başarılarınız daim olsun :)

• Merhaba sevinç abla, hemen soruma geçiyorum..

Gençlerimize ben dahil:) hayatla ilgili olan tavsiyeleriniz nelerdir? Neleri hatırlayıp düşünüp yola çıkalım..

Kısacık bir cevap yeterlidir:)

Iyi günler

1|1
    0|0
    • Harikulade bir soru cumlesi. Cevabini bende bekliyorum. +1

Yanitlarsaniz seviniriz.

• Gideceğiniz yeri değil de yolda yaşayacaklarınızı düşünerek yola çıkın. Bazen o yere varılamıyor ama yolculuk çok öğretici olabiliyor.

• Harikulade. Cok tesekkurler :)

• Hoşgeldin bayılarak izlediğim Kuzenlerim dizisinin Ece' si :)
    Size sorum şu;
    Neden günümüz dizilerinde sizi göremiyoruz? Şu an ekrandaki dizilerden birinde oynamak isteseydiniz bu hangisi olurdu?
    Teşekkürler :)

1|0
    0|0
    • Günümüz dizilerinde içinde olmak istediklerim reyting canavarına yenik düşüyor. Şu an Kördüğüm'de oynamak isterdim.

• Merhabalar Sevinç Hanım sizi süper baba dan tanıyorum. Sizi burda görmek çok mutluluk verici. Genç kalmanızın sırlarını bizimle paylaşır mısınız? :) bir de ben düşük puanla sağlık üzerinde hangi bölüm okumalıyım.

1|1
    0|0
    • Klasik cevap düzenli spor, bol su ve dikkatli yemek, güzel insanlarla dostluk etmek, sevdiğin işi yapabilmek ki bu ülkede büyük lüks.

• Hoşgeldiniz ,
    Kuzenlerim dizisini çok özlüyoruz sonrasında bu kadar güzel mütevazı projeler olmadı malesef , günümüz televizyon dizilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Simdiden teşekkür ederim.

0|0
    0|0
    • benim izlediklerim yayından erken kalkıyor maalesef...
      kalitesizlik modası çok hakim uzun zamandır.
      aklı başında senaryolar sıkıcı, plastik hayatlar daha cazip geliyor belki de...
      benim izlediğim bir iki dizi var şu anda.
      kördüğüm ve çifte saadet.

• Yüzü kadar aydınlık bir konuğu var KS'nin bugün, mutlu oldum kendi adıma. Aydınlık diyorum çünkü toplumsal her konuda yaralara parmak basmak istediğinizi görüyorum. Kadınlar, çocuklar ve hayvanlar için içinde bulunduğunuz projeler var mı? Sanatçı "aydın" olmalı mı?

1|0
    0|0
    • olmalı. hem de çok.
      yolu aydınlamalı yani.
      ya da aydınlatanın peşinde gidip ışığın sönmemesini sağlamalı.
      kadınlar çocuklar ve hayvanlar ülkemizde en çok zulme uğrayan canlılar.
      keşke böyle projelere hiç gerek olmasa değil mi?
      keşke herkes farkındalığı yüksek tutsa da bu projelere ihtiyaç kalmasa...

• Hoşgeldiniz, şu zamane oyuncularından hangisi favoriniz?

0|1
    0|0
  • Merhaba Sevinç hanim öncelikle çok iyi bir oyuncusunuz ekranlarda severek izliyoruz :)
    Sorum biz gençlere tavsiyeleriniz neler hayat yolunda ve genç bir anne olarak annelikle ilgili tavsiyeleriniz var mı :)
    Sevgilerle :)

1|0
    0|0
    • Annelikle ilgili bütün tavsiyeler kişiseldir. Her annenin kendi içinde dünyanın en iyi annesi olduğunu düşünüyorum. Tabi istisnalar kaideyi bozmasın.
      Gençlere tavsiyelerim değil de önerim, hep genç kalmaya devam edebilsinler.

• Merhaba Sevinç Abla,

Dizilerinizi pek izlemesemde sizi tanıyorum. Yeni dizilerde oyunculuk yapmayı düşündünüz mü ya da düşünüyor musunuz?

0|0
    0|0
  • Merhaba 😊

Hic birine mektup yazdin mi?

0|0
    0|0
    • Evet. Bin kişiye yazdım. En son bir öğrencimden mektup aldım. Bu akşam derste de ona yazığım mektubu vereceğim.

• Merhaba Sevinç hanım. Siz benim gerek tvde gerek tiyatroda çok beğendiğim sanatçılardansınız. Ben de tiyatro oyuncusu olmak istiyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?
    Cevabiniz icin simdiden teşekkür ederim.
    Başarılarınızın devamını diliyorum. Ve sizi daha sık görmek isteriz :)

1|0
    0|0
    • Size yardımcı olabilmem için benim eğitmenlik yaptığım okullardan birinin sınavını kazanmanız gerekiyor.

• Muhteşem yüzyıl Kösem sultandan teklif gelse kabul edermisiniz? :) cevabınız için şimdiden teşekkürler :)

0|0
    0|0
  • Çok tatlısınız maşallah 😊
    Sizi en çok ne mutlu eder?

0|0
    0|0
  • Merhaba 😊 oyuncu olmaya kac yasinda karar verdiniz? Nasil oldu ne dusundunuz ilk zamanlar nasil hissettiniz? Ve hayatiniz nasil gelisti. istediginiz gibi oldumu hersey?

Simdiden tesekkur ederim cevabiniz icin opuyorum 🙈❤

1|0
    0|0
    • Gerçekten hatırlamıyorum. Lise yıllarımda karar verdim sanırım :) Tiyatroya olan düşkünlüğüm anne ve babamı daha çok görme isteğimle başladı. Her şey istediğim gibi olmadı. Bazı şeyler beklemediğim gibi oldu, bazı şeyler de beklentilerimi aştı.

• Kızlar Devam
    23
Yükleniyor...