Doctor Who izleyenler, dizinin izleme sırasını biliyor musunuz?

Merhaba arkadaşlar,

Aramızda Doctor Who (2005) dizisini izleyenler mutlaka vardır. Bence birçok açıdan gelmiş geçmiş en iyi dizi olmaya adaydır; severek izleyen birçok arkadaş da böyle düşünüyordur.

Sorular:
- Peki Doctor Who dizisinin bölümlerinin izleme sırasını ve ekstra bölümlerini biliyor musunuz?
- Doctor Who evreninde yer alan ve Doctor Who dizisiyle organik bağı olan "Torchwood" ve "Sarah Janes Adventures" dizilerinin de Doctor Who izleme sırasında olduğunu biliyormusunuz?

Anketin sonucuna göre konuyla ilgili geniş çaplı bir "Bence" hazırlamayı düşünüyorum.

Diziyi bilmeyen arkadaşlara not: İlk sezonu tamamladıktan sonra bırakamayacaksınız ve diziyi baştan sona en az 3 kere izleyeceğinize eminim.

- Diziyi en baştan her izlediğinizde yeni şeyler fark edeceksiniz.
- Kaçıncı kez izlediğinize göre, izleme sırasında küçük değişiklikler ve eklemeler oluyor.

Anketi unutmayın...

• Diziyi izliyorum ama sıralamayı bilmiyorum. İzleme sırasını paylaşırsan iyi olur.
    35% (24)30% (13)33% (37)Oy Ver
  • Diziyi izlemedim, izlemeyi düşünüyorum. İzleme sırasını paylaşırsan iyi olur.
    35% (24)41% (18)37% (42)Oy Ver
  • Sıralamayı biliyorum.
    30% (21)29% (13)30% (34)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Su anda beşinci sezonunu izliyorum..
    ancak yeni yıl bölümlerini bulamadım yani indirip tv den izledigim için indirecegim uygun bir site bulamadım
    onun dışında dizi baya heyacanlı

0|2
    0|0
    • Evet, maalesef özel bölümlerini bilmiyor siteler. Koymuyorlar o yüzden. Veya koysalar da sıraları karıştırıyorlar.

Arkadaşım sitesine yükleyecek. Eksik bölümlerin linkini atarım, oradan izleyebilirsin. Bütün listeyi de hazırlayacağım zaten, kaçırdığın başka şey olup olmadığına da bakabilirsin oradan.

• Soran bu gün o kadar bildirim aldım ki kimin nereye yazdığını anlayamadım sorry

Kızlar Ne Diyor 11

• Torchwood ve Sarah Janes Adventures spin off serilerdir. Yani asıl seride bulunmuş olan yan karakterlerin kendi hayatlarının, maceralarının ana hikayeden bağımsız olarak anlatıldığı seriler.
    Tamamını olmasa da bir kısmını izledim fakat temel konuyla bağlantısı olmayan seriler. Ha, Torchwood'un ne olduğunu, neler yaptıklarını daha ayrıntılı öğrenmek için, ya da Sarah Janes'in doktordan sonraki hayatında oğluyla beraber neler yaptığını öğrenmek için izlenebilir. Ama izlemeyen de bir şey kaybetmez yani.
    Yine de Doctor Who'yla ilgili bir bence okumak isterim.

1|1
    0|0
    • - Evet, o diziler genel itibariyle öyle. Doctor Who evreninde yer alan iki farklı seri konumundalar.

Ciddi ciddi diziyi kafaya takanların izlemesini tavsiye ederim. 2 sebebi var:

1- Çok kritik noktalarda yapılan bazı göndermeler var. Doctor Who'da açıktan açığa söylenmeyen ama sadece Torchwood'u izleyenlerin anlayabileceği şeyler. Sarah Jane nispeten daha az önemli bu açıdan, ama yine birçok yerde yerde önemli bazı şeyler var. Matt Damon'da karşımıza çıkan "Silence" gibi. Clara'ya musallat olmadan çok önce, Sarah Jane'e musallat oluyor Doctor'u yok edebilmek için. (spoiler sayılmaz bu, izlemeden anlaşılmaz zaten)

2- Doctor Who'nun bölüm sıralamasına doğrudan dahil olan bazı bölümler var. Mesela Captan Jack'in, Davit Tennant ile yeniden karşılaşması gibi. Veya Matt Damon'a yardım eden Sontaran'ın kim olduğu gibi.

Normal bir dizi gibi bakılarak izlendiğinde, hikayenin bütünlüğünü bozmaz ama diziden alınan keyfi artırmak için gerekli bence.

• Jack'in tekrar gelmesi orijinal seride açıklanmıştı mesela. Öyle hatırlıyorum, ya da Torchwood anımla mı karıştı bilmiyorum...
      8 yıl normal bir dizi bakış açısıyla izlemek için uzun bir süre. Dediğim gibi, zaten tamamen bağımsız değiller ancak bunları izlemezsen tat alamazsın, bir şey anlamazsın demek de çok mübalağa kaçıyor. Spin-off'lar işin eğlencesidir, büyük serilerin çoğunun vardır. Biz bunu burda açıklamayalım spin-off izleyen anlasın zihniyetine sahip bir yapımcılar, senaristler yok Doctor Who'nun kadrosunda. :)

• klasik seriyi çevirecek bir superman olsa da aslında onları da izlesek... ben orijinal dilden izleyeyim dedim ama o yılların ingilizcesini anlamak kolay değil.

2|1
    0|0
  • Ben 5-6 bölüm izleyip bırakmıştım. Bana fazla fantastik gelmişti. Ben de daha çok sci-fic beklediğim için devam etmemiştim. Ama şimdi sen birinci sezondan sonra açılıyor yazınca yine merak ettim doğrusu. Çünki çoğu dizide bu oluyor, ilk başlarda sarmıyor sonradan heyecanlı olmaya başlıyor.

0|1
    0|0
  • sadece yeni doctor who serisini izledim diğer ikisine veya klasik serisine bakmadım

0|1
    0|0
    • - Hazırlayacağım izleme sırası 2005 serisi için. Belki izlemediğin, eksik kalan bölümler vardır.

• Bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Diziyi izlemiyorum

0|1
    0|0
  • Touchwood bitti ama Sarah Janes Adventures a başlayamadım hala klasik seride çeviri olmadğı için yarı kaldı :( benceyi hazırlamalısın kesinlikle

0|1
    0|0
    • Peki sıralamaya göre mi izledin yoksa Doctor Who'yu ayrı Torchwood'u ayrı mı?

Bu üç diziyi birbirine karıştırarak izlemek gerekiyor.

- Az kaldı. Sıralamayı tamamladım, açıklama kısımlarıyla uğraşıyorum şu an. Bir de altyazısı olmayan bölümler var, onları çeviriyorum. Listeyi yayınladıktan sonra da çeviriye devam edeceğim; mümkün olduğunca hızlı olmaya çalışacağım artık beklemeyin diye.

- Arkadaşımdan rica ettim sitesinde özel bir Doctor Who sayfası açacak. Bulunması zor olan özel bölümleri de oradan izleyebileceksiniz.

- 40 dakikalık bir bölümü çevirmek 2 - 3 saat arasında bir zamanımı alıyor; Klasik seriyi ileri bir zamanda hazırlayabilirim ancak.

• - www.dizi720p.com 'da özel bir bölüm hazırlıyoruz. 1. ve 2. sezon linkleri yenilendi şu an.

- Özel bölümlerin altyazılarında sıkıntı olduğu için onları ben çevirdikçe atacağız. Şu an "DW 1.15 : The Christmas Invasion" bölümünü çeviriyorum. Normalde bir bölümü 2.5 saate çevirebiliyorum ama kaynak altyazılarda problem olduğu için uzadı biraz. Bir de daha çok özen gösteriyorum tabi :)

- Torchwood ve Sarah Jane Adventures dizilerini Doctor Who tamamlandıktan sonra yükleyecek arkadaş.

- Listeyi, izleme linkleriyle birlikte yarın akşam yüklemeyi planlıyorum. Eksik linkleri de zaman içinde atarım. En azından bölümleri görürseniz başka yerde de arayabilirsiniz. Ama baştan başlayacaksanız, siz ilerlerken ben zaten tamamlamış olurum linkleri :)

• Hiç izlemedim

0|1
    0|0
  • benim babam çok seviyor bu diziyi :D

1|1
    0|0
  • şu doctor değişene kadar izliyordum.. ama sonuncuyu sevmedim ve izlemeyi bıraktım

0|1
    0|0
  • İzleme sırasını paylaş bakım :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben izliyorum. Klasik seriden bir kaç bölüm izledim. Modern serinin 9. sezonuna kadar hepsini izledim. Torcwood un 4 sezonunun hepsini izledim. Yakında diğer yan dizi class a başlayacağım. Merak etme Doctor-Who Türkiye sayfası klasik seriyi de Türkçe ye çevirmiş. Hatta 2013 te ilk doktor ve matt in filmini izledim. David Tennant ın ve martanın olduğu zamana yolculuk animasyon filmini bile izledim. Tam anlamıyla Whovian ım

0|1
    0|0
    • - Zaten klasik seriyi çevirmeyi gözüm çok yemiyordu; epey vakit alırdı.

- Ben ilk izlediğimde bunların hiçbirinden haberim yoktu. Sonradan öğrenince çok fena tutuldum diziye. Bizim için diziden fazlası olmuş herhalde :)

- Bizim gibi Doctor Who seven bir arkadaşım Doctor-Who Türkiye sayfasını epey takip ediyor. Altyazı desteği verebilirim oraya, eksikler varmış herhalde.

• @afrasiyap64 50 yıllık bir dizinin tüm bölümleri çevirilse dahi belli bir süre sonra linkler kırılır. Facebook sayfasından istekte bulunun bölümleri güncellerler

• . Linklerin kırılması mümkndür ançak hiç yüklenmemis zaten. Bos vakitlerinde tamamlayaçaklarmıs yavas yavas.

• Sıralamayı biliyorum lakin tek bir sitede hepsini bulmak imkansız. Bahsettiğiniz sitede eksiksiz olursa ve bir de ayrıça forum bölümü olursa sadeçe Doççtor Who için çok güzel olur. Çünkü nlılmsı zor ve bazı bölümlerinde fikir alısverisi yapılmsı gereken komplike bir dizi. Aratırmadan üerine düünüp kafa yormadan anlayabilmek neredeyse imkansız. Dizi sıfır hata ile devam ediyor.

0|1
    0|0
    • Zaten ben de uzun zamandır bundan dert yanıyordum, kendim hazırlamaya karar verdim.

İlk izleyişimde, sıralamadan, özel bölümlerden ve yan dizilerden haberim yoktu. Öğrenince öyle izlemeyi denedim; çok şaşırmıştım.

- Umarım burada hepsi bir arada bulunacak.
      - Sitede ayrıca bir forum da açılabilir tartışmalar ve bilgi alışverişi için.

• Sayisini hatrlamiorm ama bir suru doctor who gelmiş ben en çok David denen bir doktor who ile izledm ve o adam gerçekten efsane

0|1
    0|0
    • David Tennant, 10. Doktor.

Benim de en sevdiğim odur.

• Aynen mimikleri çok iyi ben bayiliyom onun mimiklerine digerleri pek iyi değil ama izledigim ilk doctorda çok iyi 90 li yillarin doctoru o da basarili

• doctor candır

0|1
    0|0
  • Sıralamayı biliyorum.

0|1
    0|0
  • Diziyi izlemedim, izlemeyi düşünüyorum. İzleme sırasını paylaşırsan iyi olur.

0|1
    0|0
Yükleniyor...