Evlenme programında "vajinismusum ben" diyen abla hakkında ne düşünüyorsunuz?

Esra Erol'da bu Etiler'den, Bebek'ten taliplerini bekleyen Nevruz, vajinismusmus meğer... Ne düşünüyorsunuz, denir mi canlı yayında, siz diyebilir miydiniz?

Güncellemeler:
Bir de orkestra "gel hiç acımayacak" şarkısını söylediler... Allahım ne hallerdeyiz 😅

12|15
185|214

En İyi Erkek Görüşü

• Hem vajinismus olacaksın hem de koca arayacaksin. Alacak kişi seni ne yapsın? kocaya karşı bazı yükümlülükleri yerine getirmezsen bu evlilik nasıl yürüyecek? Zaten 8 yıl boyunca bir erkeğin hayatını karartmışsın. O adamın sana 8 yıl nasıl katlandığı ayrı bir muamma.
    ...
    "Efendim evlilik cinsellikten oluşmuyor. " diyenlerede evliler her akşam birbirlerine şiir okuyor olmalı. Bunu yapmaktan haz alıyorlar dimi?
    Lan bunun dedikodusu bile kötü.
    Farzedin bu kadin Komsu ile kahve içerken:
    -"Dün gece kocam bana çok güzel bir şiir okudu. Çok haz aldım. Sonra bana sarılarak uyudum. "
    - şey falan yapmıyor musunuz?
    - Ayol ben vajinismus um. 8 yıldır böyle birbirimize şiir okuyoruz.
    - Aa bir yaşıma daha girdim.
    - Benim Kocam çok anlayışlı.
    - Ay ne diyecem bilmiyorumki. Bizim Mahmut da anlayışlı ama senin ki kadar değil. Vajinismus majinusmus dinlemez. D. tünden tikerdi. Bana bak kız senin kocan gey falan olmasın?
    - Yok canım. Gey falan değil. Anlayışlı anlayışlı.
    - Hadi canım sende erkekleri bilmesem sözünü yerdim. Erkek dediğin bu konudaki anlayışı azdır.
    - ?

Lan sonrasını yazmayacağım hem kötü hem çirkin olacak.

9|5
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tavırlarından belli psikolojik bir takım sorunları olduğu. ve bu tavırlarının sebebi de kendisini korumak için duvarlar örmesiydi. 2 kere evlenip ayrılmış ve dile getirmiyor bunu, vajinismus olayı yaşadığı için. ortaya çıkacağını düşünemiyor. oysa açıkca kamera karşısında değilde programda ki ekipten birisine anlatsaydı kendiside bu kadar gerilmezdi, en sonunda da kamera karşısında açıklamak zorunda kalmazdı. kötü oldu bir bayan adına. bütün duvarlar yıkıldı orada birden bire. bunu geçtik hade tarkan gibi birisi ile evlenmek istemesine ne demeli :) semti de anlıyorum kaliteli semtlerde oturmak istemesi en doğal hakkı. buna kimse karışamaz. zaten aşk evliliği aramıyor mantık evliliği arıyor. o zaman da kriterlerini de sıralaya bilir. çıkan olursa olur. olmazsa da illa çıkacak birisi demiyor. ama insanlar hemen sanki hepsi her geleni çaya götürüyormuş gibi tepkiler yağdırmaları da biraz ters. empati kurmak gerek. kimsenin özelini kimse bilemez. ama tekme tokat girişmeyi pek severiz :) sorunlu birisisiyse bu biraz daha dikkat gerektirir bence. mesafeli duruşunun sebebi de budur. kendini korumak için savunmaya gerek duymamak belkide gücü olmadığı için.

1|0
    0|0
    • gerçi tarkan gibi birisi ile evlenmek istemesi de anormal değil :)

Erkekler Ne Diyor 213

• Esra erol'un paralı elemanı.

Öyle değilse müslümanların yüz karası.
    Tarkan'ın fotografina öpücükler kondururken günah değilde gelen taliplerle tokalaşmak mı günah? Bu kadın troll'ün teki.

Bu tipler insanları islamiyetten soğutuyor.

Ayrıca farkettiyseniz kadın kriterlerinde rizeli talip istiyorum, Allahın aslanı olsun dedi.
    Atv'nin subliminal mesajları. Allahım ya ahahahah.

10|5
    0|0
  • kamyoncunun biri evlenir ve gerdeğe girerler kamyoncu odaya girer ve bakar kız vajinaya krem sürdüğünü görür.
    kamyoncu: kız sen ne yapıyon
    kız: annem krem sür acımaz dedi bende krem sürüyorum kamyoncu hemen boynundaki zinciri çıkarır ve penisine dolar
    kız: sen ne yapıyon
    kamyoncu: 40 yıllık kamyoncuyum kaygan yola zincirsiz çıkar mıyım...

39|32
    1|0
    • Fikrani aldim kardes helal et birisine atacam cok güzel bir fikraymis 😀😀😀

• Çoğu ortaokul ya da lise terk. Doğru düzgün hayata tutunamamış kişiler. Gelip buralarda maddi durumu iyi, kültürlü, dört dörtlük kişi istiyorlar ya çıldırıyorum işte. Şunlara bir bak Allah aşkına ya

www.tvmagazinhaber.com/.../...67643963677519_n.jpg
    www.tvmagazinhaber.com/.../...57446374447391_n.jpg

11|6
    0|0
  • O kadın hakkında dün de bir soru görmüştüm burada. Hiç izlemedim ama sağ olsunlar sitedeki arkadaşlar sayesinde izlemiş kadar oldum.
    Her gün yeni bir skandala imza atıyor galiba...
    Cahil ya da patavatsız biri olsa gerek.. böyle şey denir mi yahu...

12|6
    0|0
    • @ÜmranGergün ben kadını izlemedim bile sen neyim kafasındasın... :) görüşte de belirtmişim, hiç izlemedim diye. Nereden bileyim açık mı kapalı mı... ama net bir şey var ki, sen okuduğunu anlayamayan birisin.

• Sohbetinize göz ucuyla misafir oldum, bu sitede hala hasbihal edilebilecek arkadaşların olması güzel gerçekten. Site bildiğin günah çıkartma işlevi görüyor, sorulara bakıyorum ulan bu millet bu kadarmı dar, bu kadarmı aptallaştı demekten alamıyorum kendimi, gündemi takip edip sallayan yok.

• @ChrishtianGrey aynen öyle, haklısın...

• ya o kadinin psikolojik bir sorunu var bence gercekten destek almali diye düsünüyorum bu konuda
    zaten gelen adaylarida begenmiyor neden orada bilmiyorum annemde cok kizdi hanima )

20|13
    0|0
  • Dinle yakından uzaktan alakası olmayan.

Daha nerede ne yapacağını bilmeyen bu tür insanların ki bu kadının kesinlikle psikolojik rahatsızlığı var veya tahtaları tam değil.

Bunu bu halde TV ye çıkartan binlere izleten zavallılara mi yoksa kadına mi acıyayim bilemedim.

27|8
    0|0
  • Hangi akla hizmet koca arıyor ki?

14|5
    0|0
  • Kadın cidden sorunlu biri. Biri resmi, diğeri dini nikahlı olmak üzere iki evliliği cinsel birleşme olmadı diye yok sayması ve hala bunda ısrar etmesi anlaşılır gibi değil.

Baştan sona izledim videoyu. 9.32'den sonra gülmekten koptum :)

Acaba yanlış mı anladım diye tekrar dinledim.
    Esra Erol; "Senin bu hastalığın için psikolog ayarlayacağım" dedikten sonra taliplisi olan şahsi davet ediyor, bu lafın üzerine orkestranın "Gel gel güzelim, söz söz hiç acımayacak" şarkısı eşliğinde adam içeri giriyor.

Şaka gibi ya, sanki özellikle seçmişler şarkıyı :)
    Orkestra artık psikolog adına mı konuşuyor, gelen talipli adına mı konuşuyor, nasıl anlarsan anla :))

Bu arada kadın çok kaba davrandı, paravan açılınca doğru dürüst yüzüne bile bakmadan hayır dedi. Ömür boyu vajinismus ol emi :P

7|0
    0|0
    • Şarkıya sen de dikkat etmişsin, güncellemeyi yazdıktan sonra gördüm :)

• Kadın yalancı, şov peşinde, herkesi kafaya aldığın7 sanıyor, terbiyesiz, ahlaksız ve marjinal.
    Dün sanıyorum ya burada, ya da kadını haber yapan gazete haberi deki yorumda gördüm:
    NEVRUZ YABANCI, BİZİM MAHALLEDE OTURUP, BİRİYLE 8 SENEDİR EVLİ (İDİ) CANLI YAYINI ARIYORUZ AMA BAĞLAMIYORLAR dedi.

*Esra Erol dan iş istedi
    *Tarkan ı istedi, beni neden Tarkan a yakıştırmıyorsunız dedi
    *ille de Rizem (!) olsun, ille de Allah ın aslanı (!) olsun dedi.
    * Tarkan ın yanında olmak, ona hizmet etmek, lahana çorbası, sarma sarmak istedi
    * Talipleri in Etiler, Levent, Caddebostan, Nişantaşı vs, 3. köprünün öbür tarafından ve iki defa (!) :ille de cihangirden olmasını istedi
    VS vs..
    Şimdi vajinismus imiş.
    Aşağısı vajinismuş olacağına ağzı olsaydı da, bu kadar şeyi ağzından zıçmasaydı..

5|0
    0|0
  • bir kere tesettürlü bir kadın islama göre kendini pazarlamak için milyonların izlediği bir programa çıkmaz (islama göre diyorum munafiklar alınmasın) bir ikincisi isteklerk ve konuşma biçimi dış görünüşü ile alakasız hayatında Kuran'ı Kerimi açıp okumuş mu acaba.
    Eğer okusaydı bu programa cıkmazdı ve bu kadın bence ruhsal sorunlara sahip biri.

5|1
    0|0
  • mk cizrede evin bodrumunda 25 kişi ölecek bunu konuşan yok kadının biri tv programında birşey saçmalıyor herkes onu konuşuyor

6|4
    0|0
    • Özerkmişsiniz ya. Bizene, siz niye kurtaramıyosunuz?

• @şukufecandır allah mazlumlarla beraberdir demekle olmuyor. orada yaralanan ölen herkes gerilla ya da milis değil 70 yaşındaki kadınlar da öldü

• Demekle olmuyor da dağa mı çıkalım. ben legal bir yapılanma olan Türkiye cumhhuriyetine güveniyorum ve masum insanlara zarar vermeyeceğine gönülden inanıyorum. Aksini iddia ediyorsanız mücadelenize devam edin. Ben insanca yaşamayı hak ediyorum bir elim yağda bir elim balda büyüdüm ama benim aile büyüklerim hiç ölmeycekmmiş gibi dünya için yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalıştılar. Sabah namazdan sonra uyuyan hastadır. En kötü hastalık tembellliktir. Busözlerle geldim bu yaşa niçin? İnsanca yaşamakk için biz dağa çıkamayız çünkü mücadelemizle tahta çıkarız. Sakın ırkç zihniyetle kürtlere yaklaşıldığını iddia etme ben ermeni asıllıyım aleni yerden yere vurulanlardan ama biz hiç bir zaman aşağılık kompleksine kapılmadık eğitimimizle birikimimizle hep bir adım önde durmaya çalıştık Türk kardeşlerimizden çünkü bir adım geri kalan on adım geri kalır.

• böyle insanların üzerine haşere ilacı sıkmayı öneriyorum kabul eden :) :)
    http://i.hizliresim.com/qPD7jd.jpg

5|1
    0|0
  • Bu karida dolandirici tipi var.

5|0
    0|0
  • O kadın vajinismus olsun zaten.

Çoğalmasına gerek yok

6|1
    0|0
  • Bunlarin tamami cast ajanslara bagli figuranlardir ne gelinler ne adaylar gercek degil hepsi roldur. Allah bilir o basortuyu bile basina rol icabi takmislardir, benim tiyatro oyuncusu arkadasim dahi davet edildi buralara, hatta annesini bile davet ettiler; "kaynana rolu yapmak ister misiniz?" diye.. Maksat boyle aykiri tipler olusturup milleti ekranda tutmak ve reyting yapmak.. Lutfen saf olmayin ve her onunuze konulan sacmaliga inanmayin.

3|1
    0|0
  • Yorum atayım da memlekete gidince izleyim. Merak ettim.
    13 dk'lık videoyu izleyip mb'lerimi bitirmeyim :D

Kapalı ya da açık farketmiyor. Bunu bir ateist olarak söylüyorum.
    Açıklar da pek düzgün değil. Programlarda kafayı yemiş çok insan var. (izdivaç programlarında)

3|0
    0|0
    • Gerçi sadece izdivaçlarda değilde neyse.

Bide yorumumu da ekleyim >

Bari çay içerken söyleyeydi be..

• Bu kadının ben normal olduğunu düşünmüyorum. Zaten şu evlilik programlarını bizim başımıza saran şu lanet yönetmenlere de ayrı bir kılım. Bilmiyorum bizim ülkeden başka bu tarz programlar var mı ama eminim ki bu tip formatlı yayın tek bizde var 😀 çünkü dünya'nın hic bir yerinde böyle mantıksız programlar olacağını sanmıyorum. Zaten akıllı adamın o programda ne işi olur ne de saatlerce tv başında oturup bu gereksiz programları izleyerek zaman kaybı yapar kendine. Video da ki sorunlu (benim tabirimle) diyor ki kadın olmadım 😀 biri şu cahile söylesin kadın olmak sadece cinsel ilişkiye girmek mi? 😀

1|0
    0|0
  • Muhtemelen cinsel bastırılmışlık sonucunda vajinismus yaşayan,
    bkz.
    www.jinekolognet.com/vajinismus-nedenleri.asp
    ve yine muhtemelen, bunun farkında bile olmadığı için,
    bu durumunu televizyonda yayan bir kadın, ve bu kadına gülenlerin olduğu,

bu kadın ve benzeri durumda olan kadınların varlığına rağmen;
    kadınlara ayrı otobüs yapılmasını savunan bozuk zihniyetlerin olduğu,
    kadınlara ayrı otobüs yapılması durumunda,
    halihazırda zaten birbirine yabancı olan kadın ve erkeğin, iyice birbirlerine yabancılaşacakları gerçeğinin görülemediği,
    trajikomik bir toplumda yaşamaya çalışmak, gerçekten çok sinir bozucu bir durum.

1|0
    0|0
  • Kadının akıl sağlığı yerinde. Bizim toplumumuz çoğunun akıl sağlığı yerinde. AAA tesüf ederim ne demek istiyorsun? Tarkan'a başörtüsü hediye eden birisinden zaten...

1|0
    0|0
  • Esra Erol her zaman ki gibi dalga geçmeyi seven, bir programa gelmiş bir aday neden dalga geçmesin ki veya neden buna takıldınız ki? Böyle bir programı izleyerek sizler de bu kadından bir farkınız yok bence, bir bunu düşünmek gerekir. ;)

Ayrıca şu kadınların vajinasını Türk insan usulü 'nün vazgeçemediği oyuncak gibi gören gençlik öyle bir övdüler ki Amerika 'nın en iyi tıp araştırma merkezini getirsen bu kadar övmezdi.. Alt tarafı bir vajina sanki çalışma fabrikası.. vajinismusum diye birşey yoktur takma ad koyar gibi davranılıyor böyle insanlardan iğreniyorum..

Daha önce ilişkiye girmemiş bir insanın vajinası doğal olarak zaten dardır, esnek olması falan hikayedir beyler bu konuda uyanık olsunlar ve fazla uzatmadan bu boru değil ki geniş olsun zaten geniş olsa mikrop yuvası olur.

1|0
    0|0
  • Bence bunların hepsi kurmaca hepsi

5|1
    0|0
    • Kadin normal degil ya izle anlarsin canim kadin 8 yil evli kalmis iliskiye girmedim diye bn gic evlenmedim dedi esra erol kanitladi kadin patavatsizlik yaptı. Izle yprum yap canim @nakuel

• @heyecanperestt sizin gibiler yüzünden uçak balık var deseler inanırsınız gözünü aç gözünü

• Tamam sizin dediginiz olsun. Canlar

• Sorunlu birisi

4|1
    0|0
  • Canı meşhur olmayı çekmiş olmalı.

4|1
    0|0
  • Özel olarak söylenecek bir şey olduğunu düşünsemde evlilik programında gelecek kişilere bunu önceden söylemenin mantıklı olabileceğini düşünüyorum

2|0
    0|0
    • Her ne kadar soylenmesi gereken bisey de olsa orda o sekilde soylememeliydi kadinin neler dedigini bir izle gor sonra mantikli bisey mi yapmis yargila canim

• Yoktu çünkü :)

• Yalnız programda ki herkes ne kadar uyuzmuş öyle, ben izlesem sinir krizi geçirirdim ( ki sadece izlemekten bahsediyorum 😂) gerçi yinede sunucu için izlenebilecek bir program😅😅

• 2 kez evlendim bakireyim diyebiliyor. Bu tip konular özeldir yahu çok çirkindi ekşide gördüm bir içim kalkti

2|0
    0|0
  • İlk kez burda izledim sanırım sunucu bayan ve ordakileri ti ye alıyor :-)

3|0
    0|0
  • Daha once gormemistim, ama bugun bu kadinin konusmalarina iyi denk geldi. Acidim birazda aslinda, gercekden de tramva gecirmis ki evlilik yaptigi halde yok diyor. Baska sekilde ifade edebilirdi ama yapmadi, yapamadi. Masallah esra erolda agzindan zorla aldi lafi sanki.
    Bu daha ne ki, seyi kalkmaz diyeni gordum ben, ustelik soyleyen de 50-60 yasinda kadin :)

1|0
    0|0
  • Okan Bayülgene ekmek çıkıyor işte :)

6|0
    0|0
  • Ya gelmiş kadınla dalga geçiyorlar bende canlı olarak şahit oldum ama kötü bir durum yok. Dalga geçenlerin zihniyetini *

3|0
    0|0
  • Spora gıttıgım kcın kacırmıstım bugunku programı ıyı oldu ızledıgım kanks

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    183

Kızlar Ne Diyor 184

• İnsanlar dürüstlükle patavatsızlığı birbirine karıştırıyorlar maalesef. .
    Başka da bir şey demem bu konuda :D

11|4
    0|0
  • Keske basortunun hakkini verseydi.

5|6
    0|0
  • Vajinusmus değil de "beyinismus" olmuş kız

5|6
    0|0
    • @clair_de_lilune var ya su beyinismusu gordujce tepem atiyo biliyon mu. mbunun kadar embesil insan gormedim bn hayatimda.. cekiskili celiskili konusuyodu bir kere denk geldi icimden nasil sayip sovdum buna

• Kafasındakinden de utanmıyor ya. Bu kadın kurgu değilse ben de bişey bilmiyorum

5|6
    0|0
  • Yeni koca arayacağına elindeki kocayla bu sorunu çözme yoluna gitmek daha mantıklı olabilirdi. Ayrıca hiç samimi gelmiyor bu kadın bana.😒

3|3
    0|0
  • Ne kadar da önyargılıyız? Esra Erol eğer orada reyting kırmak için sırıta sırıta "Bak nasıl da yakaladık, en güvenilir program biziz." dercesine kadına baskı uygulamasaydı, kadın orda açıklayamayacağını belirtti zaten. Kadını öyle bir sıkıştırdılar ki, kadında da var bir cahillik fakat orda bunun yapılması hiç hoş bir şey miydi? Esra da kendine geyik arıyor. Batk

3|0
    0|0
    • Ekran da tamamen izlemeyenler de gelip burada saçma sapan yorum yapmasın lütfen ya. Bari hemcinsleri yapmasın!

• Ben kadın değilim onun için hiç evlenmemiş erkek istiyorum diyor bir de ya 😖
    Bugün de başkaları adına utandık

2|1
    0|0
  • Troll ülkeyiz resmen

6|4
    0|0
  • Ben onları evlilik sanmıyorum çünkü ben kadın olmadım diyor ve hala ben bakireyim bana hiç evlenmemiş talipler gelsin diyor. Esra Ablam çok güzel cevap verdi "evlilik sadece cinsellik değildir"

1|1
    0|0
  • Kadını zorladılar resmen napsın kadında söyledi sonunda ve o kadının iyi oldugunu düşünmüyorum pskolojik olarak

1|1
    0|0
  • Ne dusuneyim hem diyor tamam da hemde o istekleri ne öyle yahu

1|2
    0|0
  • Geçen gün tarkanin fotoğrafında dudaklarına yapisiyordu bu getirsinler tarkani bakın vajinasmus (!) falan kalıyor mu? Ne günleri kaldık ya söyleyecekse bile canlı yayında söylememesi gerekirdi ordaki herkesin ve izleyenlerin bitmesine gerek yoktu bence biraz reyting işi olmuş gibi

1|0
    0|0
  • Ne gereği var demeye ki.
    Denilmesi saçma.

1|1
    0|0
  • Yuh dedim o karının bir pot kıracağı belliydi zaten

2|0
    0|0
  • tam bir rezalet. Zaten millet olarak yerlerdeyiz böyle program milletimizin gerçek kalitesini dahada düşürüyor dicek birşey yok.

2|0
    0|0
  • Milletin çivisi çıkmış.

2|0
    0|0
  • eşim kanalı sildi :(

3|0
    0|0
  • Gun gecmiyor ki yeni ve daha da sacma seylere uyanmayalim. Artik sasirtmiyor hicbirsey.

1|0
    0|0
  • Buda bir hastalik ama boylede soylenmezki seviyesiz bir programin orkestrasindan nasil bisey bekliodunki ;))

1|0
    0|0
  • yaaa o bu değil de şarkıları nasıl buluyorlar yaaa :D gel gel gel güzelim gel hiç ACIMICAK ÇALDILAR YA :d

2|1
    0|0
  • Harbi oyle mi demis dkdifnnddk

1|0
    0|0
  • Bu kadın iyi değil

1|0
    0|0
  • Soysuzlar iste

1|0
    0|0
  • İzlemedim ama bir sağlıkçı olarak söylemesinde hiç bir problem görmüyorum. Sonuçta tedavi edilirken evleneceği/ evlendiği insanında anlayışına ihtiyacı var. Olaylara çok da dar bakmamak lazım.

1|1
    0|0
    • Bir sağlıkçı olarak sokak başı tecavüzün olduğu bir ülkede cinsel yaşamının topluma bu denli açılmasını ben de hoş bulmuyorum.

• bir hastalıgın bile dile getirelemeyecegi tabusuna sahibiz.. cinsel yasam toplumda konusulamadigi icin belkide hala tecavuz yaygindir. Tam tersi olarak düsünürsek.
      Yine de tecavuz cok farkli bir boyut. Tartışmasız.

• Koptuk resmen ya. Tam bir salak :D

1|1
    0|0
  • yaşadığı travmalar sonucu böyle olduğunu düşünüyorum kendine savunma sistemi kurmuş bilinç altında

2|2
    0|0
  • vajinismus olması utanmasnı gerektirecek birşey değil ama ulu orta yerde söylemesi gerekmezdi. talibiyle özel konuşurken iletebilirdi. ki böyle bir hastalığın varsa önce tedavi ol sonra gel programa gerçi bu kızın tek sorununun bu olduğunu da sanmam konuşmalarından normal biri olmadığı belli zaten.

1|0
    0|0
    • Tabi ki utanılacak bir şey değil ama canlı yayın hoş olmadı. Ama kadının suçu da çok değil çünkü üstüne geldiler, böyle bir durum varsa önce onunla arkada konuşulmalıydı gerekli açıklama sonra yapılabilirdi.

• Ahaha ilk defa izledim cok guldum ama biraz da acidim acikcasi dunyada boyle rezil insanlarin varligina. Biz ne yapalim sen vajinismus hastasiysan. Hic mi utanmiyor cidden merak ediyorum

1|0
    0|0
  • Boyle psikopatlari utanmadan canli yayina cikariyorlar. Ne yalan soyleyecegini sasirdi. Zaten konusmaya baslayinca kirpikleri dans ediyordu , yalan soyledigi cok belliydi. Hastaligin olabilir tamam ama evlenmedim dedim , erkek arkadasim gibi yasadim falan filan. Sen evlimiydin degil miydin soru buydu. Basta evlendim dese bu durumlara dusmezdi. Zaten konusmalari , taliplerine davranislari falanda cok kotu , tam bir egoist ve normal olmadigini dusunuyorum.

1|0
    0|0
  • Ya kapalisin kibar kibar giyiniyosyn neden hakkini veremiyorsun ya yalan soyledi vir de inkar etti orda pat diye ben vajinusmusum diyorsun duzgn bir sekilde boyle sorunlarim vardi boyle oldu diyemiyormusun sen gercekten bu kadinin destege ihtiyaci var

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    154
Yükleniyor...