Yabancı dizide Osmanlı'nın istediği şartlar neydi :D?

Videoyu bugün gördüm. Vay be dedim Osmanlı'nın o dönemki gücüne muhteşem bir örnek üstelik yabancı bir dizide :D İzlediniz mi bu videoyu arkadaşlar?

• İzlemiştim.
    20% (1)50% (3)36% (4)Oy Ver
  • Yeni gördüm.
    80% (4)50% (3)64% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Beğendin mi şimdi sen bunları? Padişahın itibari için güzel olabilir. Ama kesinlikle islam ve ümmet için güzel değil:) Altını çizeyim halife değil padişah:/

0|0
    0|0
    • Baksana adamlar nasıl tutuşuyor :D O şartlarla kastedilen şu guvenliğiniz için şartlarımızı yerine getirin. Şu da var hani Osmanlı tek bir devlet tüm Avrupalılara kafa tutuyor. :) Hristyanların liderinden istediği şartlarla tüm hristyan alemine kafa tutmuş oluyor o devirde :)

• @delisorular96 videoda kafa tutan ikinci beyazid degil mi? Sinir olmaya basladim yalniz, bakis acimi anlamiyorsunuz. Islama hizmet ediyor diyorsun yalniz hizmet islama degil saltanata:///
      Omer bin hattap hakiki bir halifeydi, fatihle kiyaslanamaz zaten://

• Nooo fatih

Bu suizan belki iftiradır. Biliyorsun Hz. Ömer ile Hz. Fatihi karşılaştırmayacağimi. Fatih duysa kellemi alırdı öyle olsa. Ne demek istedigini anlıyorum ama Fatihin henüz halife olmadan Trabzonlu feth ederkenki hassasiyetini bilseydin saltanata hizmet etmek için demeye dilin varmazdı. Keza çok daha padişahın da öyle...

Şunu da belirteyim Allah seriatinda herhangi bir yönetim biçimi belirlememiş. Ona göre ne hüküm veriyorsak verelim.

En İyi Erkek Görüşü

• adamlar tabi muhteşem yüzyılımızı izledi kanuninin gücünden korktu birde pislikler dizimize hakaret eder

0|0
    0|0
    • Muhteşem yüzyıldan etkilenmiş olabilirler mi acaba :)

• Reis videodaki beyazid dönemi fatihle kanuni arası en güçlü dönem zaten sıkıntı yok :D Ben hiç izlemedim muhteşem yüzyılı :)

• ooo muhtesem yuzyil izlenezmi be turkiyenin en zengin dizidir

Kızlar Ne Diyor 2

• Yeni gördüm.

0|0
    0|0
  • Yeni gordum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Osmanlıyı kotü gostermiş zorla İslamı kabul etmeleri falan okumadan bbilmeden araştırmadan yabancı dizideki senaryoyu yutuyosunuz

0|0
    0|0
    • Orada şart sunuluyor. Zorlama yok. Güvenliklerine karşı bir istek.

• tamam dostum dediğim de o dizide zorla yaptırıyorlarmış gibi gösteriyorlar

• Dediğini anladım ama orada onların güvenliğine karşılık bir şart sunuluyor. Haklısın tarih bilmeyenler zorla kabul ettirilmeye çalışılıyor diye düşünebilir.

• Sen bide roma imparatorluğunun gücünü araştır
    Ordu anlamında dünyanın en güçlü devleti moğoollardı
    Sistematik ve etkileme açısından en güçlü roma
    (sömürge devletleri hesaba katmadım yoksa en güçlü imparatorluk tabikide britanya imparatorluğudur)

0|0
    0|0
    • Sorumla alakasız bir görüş oldu ama onları biliyorum zaten.

• Türklerin tarihte yeri önemli evet. Şu da var Roma'yı yıkan da Müslüman bir Fatih'ti. Ecdadımız yani. :)

• Çok devlet kurup yıkmış Türkler.

Yükleniyor...