Diriliş Ertugrul izliyor musunuz?

Diriliş ertgurul dizisinde kurgu tarihi gerceklerle ne kadar uyuşuyor bilginiz var mı?

Senaryonun ne kadarı gercekte bu şekilde olmuştur.

isimler olaylar vss.

begenerek izliyorum ama bu tarihte bu devirler hakkında fazla bilgim yok. araştırmışlıgımda olmadı.
merak ettim

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kayilar büyük bir boydur Süleyman Şah in obasi kayilarin %40ini oluşturur. filmde ki gibi dodurga ile bir ikilemleri veya dodurga obasina gelme gibi bir olayları yoktur. suleyman şah öldükten sonra oğulları sungur tekin ve gundogdu bey obadan kendisini destekleyenlerle beraber turkistan a gocmuslerdir. Ertugrul bey ve dundar bey batıya gocmuslerdir. Ertugrul gazi nin Halep olayları tamamen kurmaca dır tarihte böyle Birsey yoktur. Ayrıca halime hatun büyük bir beyin kızı dır büyük bir düğün töreni ile düğün olmuştur Konya ile ilgisi yoktur. İstersen daha yazayım

0|0
    0|0
    • yazarsan bayagı iyi olur.:)
      öğrenmek istediklerim bunlardı aslında. Olay kurgularının tarihi gelişimle alakası yok demek.

• Allahim ne kadar çok şey biliyomm

• İbni Arabiyi biliyordum dogru o donemde yok.
      teşekkür ederim.. verdigin bilgiler için

Erkekler Ne Diyor 10

• hayir uyusmuyor, isimlerin cogu gercek sanirim en azindan onemli oyuncularin. Zaten dizinin amaci bence insanda merak uyandirmak tarihi arastirmak icin, cunki dizi o gecmis duygusunu cok guzel geciriyor izleyiceleri. Zevkle izliyorum.

1|0
    0|0
  • Kısmen doğru osmanlının kuruluşunu anlatıyor.
    Ana karakterler doğru ama bazı hayali karakterler de mevcut senaryo gereği.

1|0
    0|0
  • Hiç izlemedim.

0|0
    0|0
  • Bizimkiler izliyo. Mecbur

0|0
    0|0
  • Ilk sezonu izledim de ertugrulun sürekli kari kiz pesinde kosmasi gicik etti beni.

0|0
    0|0
  • bugün yok ama bak

0|0
    0|0
  • Severek izliyorum 👍👍

1|0
    0|0
  • yok hacı ertuğrul benim için ölmüştür :D

0|0
    0|0
  • sadece onu değil hiç bir diziyi izlemiyorum

0|0
    0|0
  • evet sitedeki keferelere sormana gerek yoktur bacım herkes izliyo :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Evetttttt🙈 şöyle ki dizide 1200 lü yılları çekiyorlar yani taaaa Osmanlı 'dan önceyi. Biliyorsun ki Ertuğrul Gazi Osmanlı Devleti 'nin kurucusu olan Osman Bey 'in babası olur. Karakterler tarihle aynı çoğu olayda aynı fakat o zamanlara dair tarihte yeterli bilgi olmadığı için bazı yerleri kendileri ekliyorlar. Çok mükemmel dizi🙈

0|0
    0|0
  • izliyor kardeşm

0|0
    0|0
  • İzliyorum. http://youtu.be/EZ6asJksvrU
    Bak bu linkte anlatiliyor
    http://youtu.be/EZ6asJksvrU
    Tarih ogrenmek istersen talha ugurluel dinle

0|0
    0|0
  • İzlemem saçma sapan şeleri