Kısmetse Olur: Kadında geçmiş, erkekte gelecek mi aranır?

Kısmetse Olur programınının sevgili sunucusu Seda Akgül'ün ağzından çıkan bu cümleler hakkında ne düşünüyorsunuz? Haklı mı?

Bana göre saçma sapan cinsiyetçi bir söylem, bize neler izlettiriyorlar dedirtiyor.

0|0
134|158

En İyi Erkek Görüşü

• InsanlarIn eşitliğine inanırım ama bu eşitliği denklik olarak algılamıyorum.
    Erkeğin kadından , kadının erkekten hiçbir farkı yoksa neden insanları erkek ve kadın diye sınıflandırmışız?
    Bu atalarımızın bir suçu mu, onların ataerkil bakış açısı mı erkek ve kadın diye sınıflandırmamıza neden olmuş? Yoksa sadece cinsel organların farklılıgjndan ötürü mü birine kadın birine erkek demişiz? Cinsel organların rolünü bu kadar abartmış mıyız? Yoksa fark daha derinlerde , modern terminolojiye göre sosyolojik , psikolojik, eskilerin deyimiyle manevi farklar da devreye girmiyor mu?

Kadın ile erkek, manevi ve maddi bircok şeyde farklıdır. kadını kadın yapan şeylerden uzak durmamalı erkekle eşit olacagım diye, erkekte aynı şekilde...

Kadını bence kadın yapan şeyler naifligi, hassaslığı, inceliği, duygusal zekası , güzelliği , anneliği , uyum ve beraberliğe eşitliğe yönelik anlayışı ve adeta sevmek sevilmek için yaratılmış olmasıdIR.

Erkeği erkek yapan ise , cesareti , koruyuculuğu, yiğitliği, gücü , asaleti , iş ve çalışma , uyum ve beraberlik ruhu yerine yönetme ve kontrol etmeye yönelik zihinsel yapısıdır.

Bu demek değildir ki uyum ve beraberlik erkekte olmamalıdır, hayır , erkek ve kadın her ikisinde olmalı ancak kadınların zihinsel yapısı buna uygunken erkeğinki daha cok yönetme ve kontrole yönelik. Bu ikisi de zaten. Doğada dengeyi sağlayan şeylerdir.

Kadının sevmek ve sevilmeğe cok uygun olması ve bunla orantılı olarak ilgi bekleyen bir varlık olması onun erkek tarafından inanılmaz kıskanılması durumunu ortaya çıkarmıştır. Kadına zulme dönüşmediği sürece erkeğin kıskançlıgı doğaya da akla da uygundur aynı zamanda..

Bu nedenle kadın gibi erkeğinde geçmişinde hassas olması gerektiğini düşünmemë rağmen kadının daha cok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ki kaldı ki erkek kadının geçmişine daha önem vermekte iken kadın daha dikkatli olmalı. Bu eşitliğe aykırı değildir.
    Ben sevdiğim kızın ayaklarını, parmak uçlarını bile öperim ama eşit olalım diye o öp

0|0
    0|0
    • Öpmesin lütfen :)
      Ben onun alışverişten sonra poşetlerini bile taşırım ( bu arada bunlar gerçekte olan şeyler değil olası bir aşk senaryosundan bahsediyorum:) ) ama ona taşıtmam. bunun güçle alakası yok üstelik. yarısını taşıyabilecek bile olsa ona taşıtmak istemem.
      Hergün yemeği ben yapmam , arasıra yardım edersem bile o yapsın , ama yemektensonra onun o yemek yapan parmaklarını bile yalarım :) sevdiğim kadının ellerinden yemek yiyorum diye şükrederim :) çocugum olursa annelerini daha cok sevmelerini söylerim, bende annenizde eşitiz illa beni Sevin demem. babaları olarak üzerlerinde ayrı bir otoritem olmasını istemekle beraber annelerine karsı ayrı bir muhabbet beslemelerini beklerim.
      Tıpkı bunlar gibi sevgili @Soran iffet ve hayanın, temizlik ve saflığın ileride anne olacak hanıma daha cok yakıştıgını düşünüyorum.
      Cinsel ilişkideki rollerimiz bile erkeğin sahipleniciliğine adeta vurgu yapıyorsa , erkeğin daha cok kıskanması ve kadının daha dikkatli olması yanlış bir düşünce midir?

En İyi Kız Görüşü

• Böyle bir programın adını dâhi duymamıştım yemin ederim.
    Soruda görünce neymiş diye googledan baktım.

Tek kelimeyle iğrendim. Hala kadın , evlilik ve sabah programlarını izleyenlere acıdım doğrusu.

Kadınların metalaştırıldığı , evlilik programlarının adeta köle pazarını andırdığı oyuncu gibi taliplerin geldiği bir programı izlemek , vakit kaybı ve sinir bozukluğundan başka ne kazandırıyor insanımıza?

bir kişide çıkıp diyormu
    " kansere çözüm bulduk ! "

-------------------------
    Ayrıca ; merak ettiğim ikinci boyut ise neden kadınlar " evlilik kurumunu " sorgulamıyor hâlen bu yüzyılda?

Bir kadında çıkıp diyebiliyormu ,
    iş hayatında serbest girişimc olacağım , yönetici olacağım..

Gelinlik hayallerini kenara bıraktığınızda bu ülkede ileri gidebilecek ama nerede?

Bu ülkede adeta evlilik ve akabinde gerçekleşen boşanma davalarından avukatlar para kazanıyor.
    Ekonomiye böyle mi can veriyorsunuz? :)
    ---------------------

Bir kadın kendi kıymetini bilmiyorsa , ona "sen değerlisin " diyemeyiz.
    İlk önce insan kendi değerini kendi bilmeli.

#PatriyarkâlSistemeHayır
    #Apple

4|0
    2|0
    • Ne kadar kariyer yapmak istesen de annelik bir içgüdüdür 30lu yaşlara gelince mutlaka anne olmak istersin ve bunun icin evlenirsin

• aynen katılıyorum ama yok işte ne şanslısın ki modern bir ailen var

• @Almıla97 kötü söz sahibinindir.

Erkekler Ne Diyor 157

• Kadın da aranıyor ise geçmiş, erkekte de aranır.
    Erkekte aranıyor ise gelecek, kadında da aranır.

Kadın yapamaz erkek yapar demiş o sözü söyleyen kimse. Öyle bir dünya yok.

Herkes kendi gibi birine layıktır.

36|1
    0|0
  • Tv aptal kutusudur. İzlemeyin. :):

scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/.../...21727495_n.png

36|12
    0|2
  • Erkeği bilmem ama kadında geçmiş benim için çok önemli.

19|10
    26|2
    • Eksileyen kişiler keşke yorumda yazsaydı. Geçmişinde her haltı yemiş bir insanı kabullenecek kadar geniş bir insansınız sanıyorum...

• erkeğin de geçmisi önemli bazı kızlar için merak etmeyin

• @ablanız-geldi Hiç şüphesiz haklisiniz kesinlikle. Sizinle hem fikirim...

• Duygudan yoksun buz gibi bir kadın zaten sunucu diye koymuşlar ama ikitelli mobilyacılar sanayisinde ki beşe on kalaslar gibi durup onlar gibi konuşuyor

8|0
    1|0
  • Yapılanı ifade ediyorsa haklı, ama yapılması gerekeni ifade etmeye çalışmışsa %100 hatalı. İnsanların baktıkları açısından genelde kadında geçmişine, erkekte de iş-güç geleceğine "bakılıyor" çünkü gerçekten de. Ayrımcı ve cinsiyetçi bir yaklaşım olsa da durum bu.

1|1
    1|0
  • Şu saçma sapan tv programlarını ve saçma sapan insanların oynadığı ve saçma sapan insanların laflarını neden bu kadar önemsiyor tanıyorsunuz?

Sen nasıl isen karşınada öyle biri çıkar. Bu kadar basit.

7|0
    3|0
  • insanlar sığır olsun
    ufku açılmasın diye bile bile izletilneler bunlar

4|1
    0|0
  • Hmm tv izlemem, izlesemde böyle bir program asla izlemem.
    Haksız tabiki.

7|0
    0|0
  • Televizyon, aslında böyle bir şey...
    http://i.hizliresim.com/4b84NY.jpg

Son 4 yıldır, televizyon izlemiyorum.
    Çünkü, insanları manipüle etmekten başka bir işe yaramıyor.

2|1
    1|0
    • bende öyle 4-5 yıldır tv yi oturup izlemişliğim yok herşeyi istediğini internetten edinebiliyorsun zaten tv nin eksikliğini lise yıllarımda çok hissederdim üniversite ve sonrası dönemde hiç açmak bile gelmedi içimden o kadar gereksiz ki

• işte bu hala erkeklerin baskın oldugu bir dünyada söylenen bir söz bence
    ama dogrusu..
    gecmiş aranacaksa iki tarafta aranmalı..
    ama bence geçmiş aranmamalı birlikte gelecege gitmeli ciftler

1|1
    0|0
  • Örnek diyalog
    kadın: ya geçmişimde çok yanlış tercihlerim oldu beni anlamayan insanlara çok fazla şans verdim artık geçmişin yüklerini omzumdan atıp beni gerçekten hak eden, beni sorgulamayn , geçmşimi önemsemeyen, birisiyle düzgün bir ilişkiye başlamak istiyorum
    Meali: ya ben aslında s-ürtü-ğün tekiyim , önüme gelenle sokuş yaptım , ağzıma aldım, üstümde bir sürü herif tepinim , hayvan gibi bana attırdı, bedenimi tatmin ettiler şimdi de bir enayi bulup hiç bir şey olmamış gibi parasını yemek istiyorum.
    erkeğin cevabı: haaaaassssssssssssssktr la dürtük

0|0
    0|0
  • saçma sapan programları yapan hazırlayanların alayı neyle besleniyor hangi kafayla çıkıyorlar neyin nesiler anlayabilmiş değilim. milleti aptallaştırmak aşağılamaktan başka birşey değil. şahsen tv izlemiyorum yıllardır

2|0
    0|0
  • Programı bilmiyorum; bileceğimi de sanmam. Ama konuya gelirsek hem erkekte hem kadında, hem geçmiş hem de gelecek aranır;ben ararım.

2|0
    1|0
  • Gelecegimizi geçmişimiz şekillendiriyor bizim. Kısacası erkekte de kadında da gecmis önrmli. Fakat geçmişi hayatın merkezine yol alırsan 1 arpa boyu yol katedemezsin.

4|0
    1|0
  • Hayır her iki tarafın da sana nasıl bir gelecek vereceği önemli..
    Olaya sadece maddiyat olarak bakmayın.. Gelecekte bana huzur vermeyen kadının geçmişi süt gibi temiz olsa neye yarar?

2|0
    0|0
  • erkekde de kadında da geçmişe bakılır gelecek görünür

ben hiç bir insanda geçmişinin yükümlülüğünü ve problemlerini atıp
    0 dan başlayabilen görmedim

her sefanın cefasını çekmek dünya kaidesidir

istediğin kadar silgi çek geçmişte yaptıkların gelecekte yapabileceklerindir

insan için
    kadın + erkek insandır.

1|1
    1|0
  • Kısmetse olur programı oyundan başka bişey değil.
    Deşifre edildi program boşa izlemeyin yani.

İşte kanıtı :

https://www.youtube.com/watch?v=wgB1se90TYM

2|0
    0|0
  • TV aptal bir kutudur , izlemeyin ! Beyninizin yıkanmasına izin vermeyin !

serminece.files.wordpress.com/.../televizyon.jpg

1|0
    0|0
  • Saçma sapan bir söz

4|0
    0|0
  • Saçmalığın daniskası, geri kalmış bir halka hitab ettikleri için ona göre saçmalamışlar. Son derece saçma, medeniyetsiz bir söz...

Bence evinizde ki TV leri atın boş kalan yerlere KİTAPLIK yaptırım ve her okuduğunuz kitabı o kitaplığa yerleştirin.

2|0
    1|0
  • saçma proğramlar hep

3|0
    0|0
  • reytinng için ne pok yicekklerini bilmiyolar

4|0
    0|0
  • bunlar hep yalan duzmece senaryolar yalandan kavgalatr amac raytıng paralar kanala ızleyenlerın ömurlerınden calıyorlar asıl zaman hırsızı bunlar bence

0|0
    0|0
  • O kadın dobra filan diyorlar da tam tersi, ağzından çıkana hakim olmayan, kendi lafını beğenen çok bosbogaz ve gereksiz birisi. Dediklerini onemsememek lazım. Kendisi hem çok hayvansever ve Humanist bir imaj çizmeye çalışır, bu arada kadın haklarını abarta abarta savunur, buyrun ağzından çıkan söze. Bundan ayrımcılık mi olur. Siz bir örnek verdiniz, kadının yüzlerce faul konuşması var bence.

2|0
    1|0
  • bekaret önemli ama herhaltı yemiş bakireyi napayım ben?
    bir de erkek bekaretini korumuşsa bakireyi hak eder, değilse bakireyle işi olmamalı.
    bizim toplumda erkek adamdır istediği karıyla yapar ama kız bekaretini korumalı kültürü olunca işler tam tersi oluyor :) ben onu bunu bilmem, erkeğin de bekareti var kardeşim.

0|0
    0|0
  • o program trolldür izlemekten vazgeçtim oyunculardan ve makenlerden oluşuyor gerçe değilmiş öğrendim

1|0
    0|0
  • O söylemi bende duydum ama her iki cinsiyette de aynı şeyler aranır. .. NET.

2|0
    0|0
  • İkisinde de geçmişe bakılmaz benim düşünceme göre.

3|0
    0|0
  • Cok doğruyu bencee. Ama erkejtede geçmiş lazim erkek diye gencecik kizlarimizin gunahina girmişse baslarim öyle erkege

0|0
    0|0
  • Tv izlemiyorum

3|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    127

Kızlar Ne Diyor 133

• Her ne kadar saçma bir program olsa da izlediğim kadarıyla sunucusunun çok iyi ve doğru konuştuğunu düşünüyorum. Bu soruyu da eminim o öyle düşündüğü, söylediği şeyi savunduğu için değil de, Çoğu insanın gerçekten kadında geçmiş, erkekte gelecek aramış olmasından dolayı sormuştur. Benim de savunduğum bir şey değil. Her şey karşılıklı olmalı. Bir kadında geçmiş arıyorsan eğer, erkekte de aramalısın. Bu söze katılmıyorum. Ama genelde insanlar böyle bakıyorlar olaya ne yazık ki.

7|2
    0|0
  • Bu kadar gerikafalı bir sunucu olamaz herhalde. Neden kadında geçmiş aranıyor olsun? Erkek geçmişte yaptıklarından muaf olacak kadın da geçmişinde yaptığı şeyler yüzünden yargılanacak mı yani? Yine bizim toplumun yosun tutmuş beyinlerinin saçma sapan yorumları işte. Erkekler geçmişte her haltı yapsın bişey yok, kadınlar geçmişte bir birliktelik yaşayınca ya da bir ilişkisi olunca dışlansın. Oh ne ala.

3|1
    0|0
  • Olmaması gereken çok ayrımcı bir durum ancak Türk toplumunun gerçeği bu.

6|1
    0|1
  • malesef mahalle baskısından dolayı bu böyle. şaunki ahlak kriterlerimize göre doğru bir laf. erkeğin eski sevgilileri elinin kiri olurken kadının ki alın lekesi oluyor. üzücü ama öyle

2|1
    0|0
  • Saçma sapan cümleler kurarak polemik yapmaya çalışan , buna da kani olan jenerasyonu peşinden gitmeye iten , bağnaz nesli amaç edinen boş programları izlemeyi tercih etmiyorum.

3|0
    0|0
  • Ülkenin genel mantığı. Cinsiyetçiliğin ve ırkçılığın tavan yaptığı bir toplumdan ne bekliyorsun ki?

8|0
    1|1
  • bir lafa bak bir söyleyene bak bir söylediği yere bak bir söylediği kişilere bak ! Yalan dünya tv alemi

0|2
    0|0
  • erkekte güven kadında tecrübe aramaktır. bana göre gelecek güven, geçmiş ise tecrübe demektir. şimdi bu tecrübeyi cinsel yönden ele alırsak düşünülenin tam aksine cinsel deneyimi olan yani bakire olmayan kadın çıkar ortaya ki o zaman da ezberden konuşmamanın gerekliliği de çıkar ortaya. nedir bu ezber? kalıplaşmış bir şekilde kadın ve geçmiş kelimelerini yanyana görünce bunu kadın ve bekaret olarak algılayan çok insan var. bu insanlar bütün erkeklerin kendisinde gözü olduğunu düşünen 40 yaş üstü bekar kadınları hatırlatıyor bana. erkeğin ağzından çıkan her sözü kendisini yatağa atmak istediğinin bir ispatı gibi görür, bir şekilde buna bağlar. ama eminimki ben geçmişi olan bir kadın arıyorum diyen birinin hiç kimse bakire bir kadın aradığını düşünmez.

0|0
    0|0
  • saçmalamış.. valla ben geçmiş ararım erkekte. onla bunla düşmüş kalkmış gününü gün etmiş adamdan koca, çocuklarıma baba olmaz.

0|0
    0|0
  • Bu ne ya cidden

3|0
    0|0
  • Kızların hepsi eşit olmalı erkekle kadın yazmış ama ben katılmıyorum. Allah kadınla erkeğe aynı hakkı verseydi Kuranda yazardı ki kadın kocasına istediği sözü söyleyebilir falan eşitdirler ama yazmıyor. Allah bizi öyle yaratmış ki biriyle cinsel ilişkide olduğumuz zaman belli oluyor. Kızlık zarı diye bir şey var. Ama erkekde öyle şeyler yok. Erkek zina yapar diye savunmuyorum ben ama kadınla erkek aynı değil. Erkek 5 kere evlene bilir dinimizde: ama kadın değil. Gerikafalı ve ya canım değilim. Sadece kadınların geçmişi temiz olmalı herzaman.

0|0
    0|0
  • Kadında aşk sevgi erkekte güven aranır ikisindede gelecek geçmiş aranır

1|2
    0|0
  • Bence çok kalıplaşmış bir düşünce, artık biraz daha geniş bir çerçevede bakılmalı kadın erkek ilişkilerine

1|0
    0|0
  • Öyle bir programdan ne bekliyorsun?

1|0
    0|0
  • Cinsiyet ayrımcılığını, kadının değersizliğini insanların beynine empoze eden şey televizyon değil mi zaten. Saçma saçma programlar...

3|0
    0|0
  • Kadınında erkeğinde geçmişi önemlidir tek taraflı olacak bir şey değil

0|1
    0|0
  • Cok cinsiyetci. Ne demek ya hatta terbiyesizce bir soylem. Kimse gecmisimle ilgilenemez. Karsimdaki insanin gecmisine degil suanina bakarm bende

3|1
    1|0
  • Buradan bende gelecek arayan, işinde yükselmenin istiyorum diye saçma hırs yapan, her yaptığım harekette geleceğin nasıl etkilenir diye düşünüp, gündüzleri icmeme yasak koyan, iş yerine alkollü gittiğimde beni nereye sağlayacağını şaşıran sevgilime sesleniyorum:
    Yanlış yoldasin. Gecmisime bir bak, arkani don ve cik, istenmiyorsun artık.

1|0
    0|0
  • Tabiki cinsiyetci bir yaklasim erkek ne halt yerse yesin kadin yaparsa mi sikinti bir tek

3|0
    0|0
  • Kesinlikle çok saçma. Ne demek o? Erkek ne b*k yerse yesin önemli olan bundan sonrası ama kadın için durum farklı demek resmen. İkisi içinde sadece gelecek aranır, geçmiş değil

1|0
    0|0
  • erekgin de geçmişine bakılır.. önemlidir

2|1
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • Sacma bir cümle olmus kadın da ne aranıyor ise erkekte de o aranır

0|0
    0|0
  • Igrenc la.

3|0
    2|1
  • Bence de çok saçma. Her iki tarafta da geçmiş önemlidir. Nasıl ki eğitim olarak kademe atladığımızda yeni bir boş, temiz ve beyaz bir defter alıyorsak, yeni bir ilişkiye başlandığında da böyle olmalı.

0|0
    0|0
  • Saçmalamış kendisininde kadın olduğunu hatırlasa iyi olur.

0|0
    0|0
  • Doğru demiş :)

1|1
    2|0
  • gerçekten saçmalamışlar

0|0
    0|0
  • Türkiye açısından ele alırsak doğrudur. Herkes demiyorum ama genelleme yapacak olursak erkekler bakire olmayan kızlarla evlenmek istemez yani geçmişine bakılır. Kadınlar bir adama körü körüne bağlanmaz, ondan ilerde nasıl baba ve nasıl koca olacağına yani gelecekte ki haline bakılır :D

0|0
    0|0
  • Perşembe günü haricinde tv açmam evde. Türkiye ve gelişmekte olan ülkelerde yapılan yayınların beyin yaşı 7dir. Çok tv izleyen yetişkinlerin zamanla olaylara bakış açısı daralır dikkat edin. Bu kadının söylemine gelince dediğin gibi cinsiyetçi bir tavır takınmış fakat anladığım kadarıyla bu bir evlilik programı toplumun nabzına göre şerbet dayamış hanım ablamız bana göre kimsenin geçmişine bakılmamalı eğer kusur aranacaksa kadı kızında dahi buluruz

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    103
Yükleniyor...