İlk özel televizyon kanalımız hangisidir?

Evet soru yukarıda yazıldığı gibi cevapları ister yoruma yazarak ister anketten oylayarak verebilirsiniz... 📺📺📺📺

• TGRT
    50% (11)10% (4)24% (15)Oy Ver
  • STAR
    27% (6)80% (32)61% (38)Oy Ver
  • KANAL D
    9% (2)10% (4)10% (6)Oy Ver
  • SHOW TV
    14% (3)0% (0)5% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Star diyen arkadaşlar doğru yanıt verdiler 👑❤ (yani çoğunluğunuz 😇)

1|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Gayet iyi hatırlıyorum. Magic Box adıyla ilk televizyon kanalı kurulmuş ve Star-1 logosuyla yayına başlamıştı.

Birçok sunucuyu kadrosuna katmıştı. İlk aklıma gelenler Kaan Yakuphanoğullarından, Güler Kazmacı, Gülgün Feyman ve Müge Oruçkaptan. TRT kanalının devlet televizyonu olmasının gerektirdiği resmiyet ve ciddiyetten sonra dekolteli sunucular seyircilere farklı ve garip gelmişti.

O yıllarda 1. Körfez savaşı başlamıştı. Bu savaş aynı zamanda canlı yayınlanan ilk savaştı. Saat 12 gibi ekranı kararan televizyonlar, geceyarısı uçakların yaptığı sortileri yayınlamak için yayınlarına devam ediyordu. İzleyiciler "Sorti" kelimesini ilk kez o zamanlar duymuştu. Star-1 bu nedenle 24 saat süren yayına başlamıştı. Sonradan bu uygulamayı TRT de devam ettirdi.

Magic Box Star-1aynı zamanda uydudan yayın yapan ilk televizyondu ve izleyebilmek için çanak anten almak gerekiyordu. Daha sonra açılan yeni kanallarla birlikte çanak anten furyası başladı. Evin en temel demirbaşları arasına girdi.

Sorunuzu anket seçeneklerine tek tıklama ile cevaplamak yerine, bu şekilde cevaplayarak bir nevi nostalji yaşamış oldum. Umarım sıkıcı olmamışımdır.

1|1
    0|0
    • Yanıt için çok teşekkür ederim, hayır tabi ki sıkılmadan okudum. 😊

• Magic Box.
    Star'dan önce ismi Magic Box idi.

1|1
    0|0
  • Star tabi.

1|0
    0|0
  • Star tv ilk özel kanalımız cem uzanın kurduğu sonradan ondan satıldı falan çok el değiştirdi

1|0
    0|0
  • Magicbox Star 1

1|0
    0|0
  • Star

1|0
    0|0
  • Ben kendimi bildim bileli hepsi var aslında starı işaretledim ama kanal D bence çünkü amerikan kanalı çok eski kanal aydın doğana ait olsada amerika ilşkili bir kuruluş :)

1|0
    0|0
  • Bence kanal D

1|0
    0|0
  • Star TV olması lazim

1|0
    0|0
  • Star

1|0
    0|0
  • Liseliler Bilmez Star Tv

1|0
    0|0
  • Interstar di :)

0|0
    0|0
  • ilk özel televizyonunuz starbox tır sonra interstar olmuş sonra da star olmuştur. stardan sonraki show tv ardından cine 5 ve ardından kanal d dir sonra hbb ve kanal 6 gelir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...