Baycu Noyan'ı destekleyen bir tek ben mi varım?

Baycu Noyan'ı destekleyen bir tek ben mi varım?
Şimdi bazı kekolar gelip 'Ecdadımızın düşmanını mı destekliyorsun' falan diyecektir ancak gene de soracağım bunu, Diriliş Ertuğrul'da Baycu Noyan Kayı'nın toplamından daha karizmatik değil mi lan?

Barış Bağcı bu propaganda amacı taşıyan saçma dizide yardırıyor resmen. Ses tonu olsun, konuşması, Türkçe'ye hakimiyeti, tonlamaları, ifadeleri falan muazzam. Geçen hafta 'Bu kadar böğürme Tuğtekin, boğazın yıpranır' derkenki karizmasını atarlı ergen Ertuğrul'da göremiyoruz.

Tarihe göre işleyeceklerse Ertuğrul'u da, türkleri de madara edecek zaten. Adam 30.000 kişiyle 60.000 kişilik türk ordusunu darmaduman etmiş.

0|0
43

En İyi Erkek Görüşü

• benim hiç aklıma gelmezdi bir düşmanı sevceğim mesela Titus vardı hain olarakKurdoğlu resmen benim öldüresim gelirdi ama Noyan nedense hiçbi şekilde gıcık değil belki de tavırları konuşmaları sempatik geliyo bize o yüzden olabilir :)

0|0
    0|0
    • Yabancı dizilerde görülen birşey bu kötü adamı sevme işi bizde belki de ilk örneğidir.

Titus vs tipler gibi tüm olayı hinlik olan bir duruşu olmadığından heralde, Ertuğrul'dan zerrece korkmadığından, kodu mu oturtan bir tip olduğundan olabilir.

Bir de Titus, Kurdoğlu falan bu herifin yanında hanımevladı kalıyor.

Ayrıca ben Kurdoğlu'nun dizinin en iyi oluşturulmuş karakteriyken sonradan arkadaşım edildiğini düşünüyorum. Onun üzerinden türklerin o devirdeki mutlak otoriteye boyun eğmeyip kafasına göre davranabilme huyunu anlatabilirlerdi ama diziyi uzatmak için Kurdoğlu'nu önce fikir ayrılığı yüzünden çeşitli hinlikler yapan, sonra işi bayağı bildiğin haçlılarla rakı sofrasına oturmaya kadar vardıran bir tiplemeye çevirdiler.

• Yok la yok şu yukarıda koyduğum videonun birazını izlerken düşündüm, sebebi komple haksızsın denemeyecek bir karakter olması. Moğolların tarihe damga vurduğu dönem, bakıyorsun, dizide türk tarafı cidden he.

Ertuğrul mesela, 'birazdan moğollar gelir' diyor, silahlarını falan da almış ellerinden, sonra onları öylece bırakıp bölünerek grubu ayırıyor. Yani düşün ya , tuzak olduğunu biliyor, eğer Noyan Tuğtekin'i öldürürse ihalenin üstüne kalacağı bariz, ama bunu düşünemeyip 'Kardeş kanı dökülecek' diyor, hem de karşı tarafı silahsız bırakmış, kontrol kendisindeyken.

Bu diziye bakacak olursak ecdadımız gayet salakmış ben böyle mantıksız hareketlerden zibilyon tane gördüm bu dizide, Muhteşem Yüzyıl'a laf ediliyor ama bence bu dizi asıl hakareti ediyor tarihimize. Muhteşem Yüzyıl'da padişah uyanık ama öncelikleri farklı bir adamdı en azından. Salağın teki değildi.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• ertuğrul ile kıyaslamıyorum. tarihi işin içine hiç karıştırmıyorum ama adamda karşı konulamaz bir cazibe olduğu net! hem Barış Bağcı halinde hem de Baycu Noyan halinde.

0|0
    0|0
    • https://youtu.be/YJUuo8ije5k?t=36m4s

YouTube genelde bir dakika ileriden verdiği için ne olur ne olmaz diye daha geriden verdim.

Şu sahnede Tuğtekin'in yerinde olsam, 'Reis zamanını alıp seni uğraştırdığımız için Dodurga adına senden özür diliyorum' derdim.

• Bak gene, benim verdiğimden başka bir dakikadan açıyor videoyu., 37. dakikadan bahsediyordum ben.

• tam bir lider karizması var. yani izlerken bile büyülüyor insanı; görüntüsü olmasa da sesi ve tonlamaları yeter!

• Izlemediğim için bilmiyorum

0|0
    0|0
  • sağlam dizikoliksin he 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Propaganda dizisi derken?

0|0
    0|0
    • Dizi alttan alttan ağır Akp propagandası yapıyor, günümüze göndermeler, sürekli fitne fesat çevirip 'Birlik olalım liderimizin arkasında duralım' imajı ve dönem türklerini tarihle cidden örtüşmeyen, saçma sapan biçimde yansıtan bir tavır içeriyor.

Örneğin bu dizide moğollar ile türklerin ne giyim, ne oba yapısı olarak o kadar da farklı olmaması lazım ama hiç yansıtmıyorlar, türkler o devirde sünni bile değildi, islam da tam olarak yayılmamıştı ama Kayı'ya bakıyorsun mübarek hepsi sahabeden.

• Kimse dindar veya müslüman olmak zorunda değil boşver.

• Doğru, Allah bile seçim hakkı vermiş.

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben varım yerinne yawww

0|0
    0|0
  • adamın sakalsız hali bir şeye benzemiyor ama sakalla yürüyen karizma olmuş yav :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...