En iyi Türk yapımı tarih dizi hangisi?

Son dönemlerde ülkemizde de popüler olan tarihi dizilerden, en çok hangisini beğeniyorsunuz ve neden?

• Muhteşem Yüzyıl
    32% (19)20% (11)26% (30)Oy Ver
  • Diriliş Ertuğrul
    51% (30)57% (32)54% (62)Oy Ver
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem
    8% (5)4% (2)6% (7)Oy Ver
  • Filinta
    3% (2)14% (8)9% (10)Oy Ver
  • Kurt Seyit ve Şura
    6% (3)5% (3)5% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Not: başlık tarihi dizi olacaktı pardon😁

0|0
9|18

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle diriliş. Çoğu tarih dizisine gore daha gercekci ve sapmalar cok daha az.

3|2
    1|2
    • Nesi gerçekçi? Kılıçlar bile oyuncak tahtadan yapışmış gibiler.. Ne zevksizsin...

• @aerolite bir daha olmasin.

En İyi Erkek Görüşü

• Muhtesem Yüzyıl diyorum harika bir sanat eseri kaldıki insanların tarihe olan ilgisini artırdı belki bazı sahnelerinde abartı ve kurgu vardır. Ama zaten araştırması çok kolay artık çoğumuzun elinde internet var :-)

0|1
    4|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Diriliş Ertuğrul. Efendi, mülayim bir dizi. Bizim özümüze daha yakın. Kurgudaki hataları söyleyip duranlardan da bıktım. Muhteşem Yüzyıldaki damga efektli savaş sahnelerine göre daha başarılı. Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu. Gönül ister ki başka ülkeler gibi hayali karakterlere bile milyon dolarlar harcayacak bütçeler olsa da en azından tarihimizdeki önemli karakter için de diziler ya da film serileri yapılabilse. İlerde olur umarım.

1|0
    1|1
  • siyasi bir durumla alakalı değil bu ama gerçekten tarihi anlatan dizi hepsinin içinde diriliş, hatta bu dizide bile yanlışlar var, ama muhteşem yüzyıl gibi padişah saraydan çıkmıyor algısı vermiyor en azından, koskoca padişahı karı kız peşinde koşan adam kılığına soktular ya neyse :/

2|1
    1|0
  • Bence dirilis dirilis

2|1
    1|1
  • Muhteşem Yüzyıl

0|2
    4|1
  • Diriliş Ertuğrul

1|0
    1|1
  • Dirilis ertugrul tabiki

0|0
    1|0
  • bunların hiç birini bilmiyorum

0|0
    1|0
  • MYK tabi

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Muhteşem yüzyıl değil muhteşem rerzalet

2|0
    1|1
  • Muhteşem yüzyıl son derece kaliteli bir üretimdi.. Dünyadaki satışları da bunu gösteriyor. Diriliş diyenlerin ortak yanı siyasi yandaşlık.. Sanatla ilgili hiç bir taraf yok eleştirilerinde.

0|2
    3|0
    • Ben açık konuşmak gerekirse ikisinide severim, ama bu konuda haklısın diğer diriliş fanlarının sırf kendi siyasi görüşlerine yakın olanlar tarafından çekiliyor diye diziyi fazla abartmaları ve rakip dizileri yerin dibine sokmaları şaçma

• @blackwhite11 Cüneyt Arkının filmleri gibi mi :) Neyse bizim amacımız tarih dersi değil de güzel vakit geçirmek.. Onun için prodiüksiyonun kaliteli olması şart.

• Diriliş Ertuğrul dedim ismi güzel geldi Muhteşem yüzyıllı tarihi dizi diye izleyen var öyle tarih yok saçma sapan bir dizi alt tarafı

1|0
    1|2
  • Bütçe ve Profesyonellik Olarak Muhteşem Yüzyıl Savaş Sahnelerinde Kullanılan Figüran ve Efektlerde Gerçek Olsaydı Gelmiş Geçmiş En İyisi Olabilirdi..

0|0
    2|0
  • Diriliş Ertuğrul:

1|0
    1|1
  • Diriliş tabii ki de

1|0
    1|0
  • of buda sorumu o he dirilise oy verenlerde akil yok dirilis muhtesem yuzyil kadar efsane olabildimi karsisina cikmaya korktu finalini bekledi ciksaydi karsisina ezilirdi coktan final yapardi

0|0
    1|0
  • Sayısız yanlışı olmasına rağmen Diriliş. En azından "saldırı" maksadı taşımıyor. Filinta da kaliteli bir yapım fakat gerçek kişiler canlandırılmadığı için istediği şekilde yazabilirler senaryoyu.

0|0
    1|0
  • sanırım Kurşun Yarası tarzı dizileri izlememiş bir nesil var

0|0
    1|0
  • Diriliş Ertuğrul izlemiyorum ama en mantıklısı o.

0|0
    1|0
  • Muhteşem yüzyılın tarihle zerre alakası yok

0|1
    1|2
  • Türk dizilerine göre cevap vereceksek Diriliş. Dünya çapında vereceksek hepsi çöp

0|0
    1|0
  • Diriliş Ertuğrul

0|0
    1|0
  • Bunu tartışmaya açmak bile gereksiz. DİRİLİŞ ERTUĞRUL

0|0
    1|2
  • 1. Dedim ama behzat c ve kavak yelleri

0|0
    1|0
  • Kanuni Sultan Süleyman 72 yıl yaşamış ve 30 yılını at sırtında geçirmiş bir Padişah... Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise Meryem Uzerli ''at'' rolünü çok güzel oynuyordu... O dizi izleyenlerin hiçbirisi ''Aaaa tarihimiz böyle yazılmış...'' falan diye izlemiyordu, bakış açısı şu; ''Hürrem bakalım Mustafa'yı öldürttürecek mi?'' ya m*l, aç da tarihine bir bak, öldürtüyor zaten neden 1 hafta daha bekliyorsun? Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan ise apayrı bir şey... Kösem Sultan o kadar güçlü bir kadındı ki; Bir ülkeyi yönetebilecek iradeye sahipti... Dizideki frikikleri ise iradesinin ne kadar ''yüksek'' olduğunun kanıtı... Tamamen tarihimizi karalamaya çalışıyorlar... Şunu bilin ki hiçbir zaman tarihimizi doğru öğrenemeyeceğiz.. Diriliş Ertuğrul dizisini de izlemedim şahsen ama çevremdekilerin yorumuna göre en doğru şekilde bilgi veren bir diziymiş... Genel olarak dizi izleyen biri değilim zaten...

0|0
    1|0
  • Kösem

0|1
    1|0
Yükleniyor...