Miras hakkı kaldırılmalı mı?

Miras hakkı kaldırılmalı mı? Miras hakkı kaldırılsa ve miras kalacak mülkler devlete verilse devlette onu sosyal devlet anlayışına uygun bir şekilde kullansa daha iyi bir yaklaşım olmaz mı?

• Kaldırılmalı
    7% (1)18% (3)12% (4)Oy Ver
  • Kaldırılmamalı
    60% (9)76% (13)69% (22)Oy Ver
  • Bilemiyorum
    33% (5)6% (1)19% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Devlet zaten o miras dediğin birikimden hakkı olmamasına rağmen vergisini alıyor senin içtiğin suyun aldığın havanın vergisini alan bir ülkede yaşıyorsun. Adaletli bir ülke olsa emin ol herkes üzerine düşeni yapar. Devlet sana kalan bir çuval altından daha fazlasını sırf kıçı ısınsın diye her ay yakıta harcıyo. Eğer içinde yardım olarak kullnılsın dersen sen kendi elinle git bağışla ha bu arada verdiğin bağıştan bile pay kesiliyo 😉

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• miras haktır

0|0
    0|0
    • babam kalmış mal miras hak tır

• baştakiler devleti yiğyor bız devete vergi ödüyoruz üç kuruşu mallı mız var onu da devet alır yakırım yıkrım vermem

• bız kimin için çalışıyoruz evlatrımız için devlet deyil

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne alaka o senin en doğal hakkın ve etrafındakilerinde.

0|1
    0|0
  • Kısaca birinin mülkünü hakkı olmayan biri yesin diyorsunuz. Mümkün değil.

0|0
    0|0
    • Senin babanın mlkünde niye hakkın olsun ki?

• Anlaşılan size düşen bir miras olmayacağından bu düşünce biçimi başka bir açıklaması olamaz.

• Gayet yeterli bir miras düşecek bana babam müteahhitlik yapıyor.

Erkekler Ne Diyor 6

• Devlete dunyanin vergisini veriyoruz zaten bir de alin teriyle ve emekle kazanilmis malimi mulkumu mu verecem. He he.

0|1
    0|0
  • Ömrü boyu senin için çırpınıp durmuş ailen , vefat edincede herşeyinin evlatlarının kardeşlerinin yakınlarınnın olmasını ister. İslam nasıl buyuruyorsa öyle olmalıdır

0|0
    0|0
  • Devlet bunlari yapamayacak kadar fakir degil ki. Niye babamin dedemin mali mulkunden yapsin?

0|0
    0|0
  • bu devlet mi?
    bu yemeye alışmış halkı sömüren kanemiciler mi

0|0
    0|0
  • Sen diyorsunuz ailelerimizin aldığı herşey boşa gitsin herkes normal gelirli olsun

0|0
    0|0
    • Ben diyorum ki biriktirme olmasın

• Senin dediğin şey ne olur biliyormusun devlet onları satar bir güxel parasını yer ne Koç kalır ne Sabancı herkes züğürt olur kimse kusura bakmasın hiç kimse babasının evine başkasına vermez

• çok yardım etmek istiyorsan bağışla, zorla niye alıyor devlet? bir o kaldıydı yani donunuzu alsalar padişahım çok yaşa diyeceksiniz

0|0
    0|0
Yükleniyor...