Ben Füsun Demirel, KizlarSoruyor'un #ÜnlülerCevaplıyor etkinliğinde sizlerleyim, sorularınızı alabilir miyim?

Ben #FüsunDemirel ,
#KizlarSoruyor tarafından gerçekleştirilen #ÜnlülerCevaplıyor etkinliğinde siz gençlerle olmaktan çok mutluyum. Bana soracağınız sorularınızı bugün 16.00-18.00 arası cevaplamaya çalışacağım.
Füsun Demirel sorulari cevapliyor
Füsun Demirel sorulari cevapliyor
Görüşmek üzere

Güncellemeler:
Bana zamanınızı ayırdığınız, uzaklardan kucak açtığınız, bu son iki saatimi çok güzel geçirmemi sağladığınız için, çünkü biz oyuncular da bazen şımartılmaya ihtiyaç duyuyoruz, sizlere çok teşekkür ediyorum.
Her ne kadar üstümüze gri bir perde örtülmüş gibi hissetsek de, ülkemin gençlerinin bu perdeyi kaldırmakta çok başarılı olacağına inanıyorum ve hepinize çok güveniyorum.
En kısa zamanda hem tiyatroda ve sinemada yepyeni projelerle sizlerle yeniden buluşacağız.
Teşekkürler.

0|0
67|161

En İyi Erkek Görüşü

• Bir gay olarak şunu sormak istiyorum: Neden hiç gay temalı bir sinema filmimiz veya tv dizimiz yok? Toplumun yüzde 10'luk kesimini oluşturan gay'ler neden yerli sinema ve televizyonlarda yok sayılıyor? Ve siz bir oyuncu olarak gay'lerle ilgili homofobiyi yıkmak için bir şeyler yapmayı düşünüyor musunuz?

9|5
    10|11
    • Yapılmıyor çünkü sistemin gelir geçer bakış açısı son derece homofobik. Bildiğiniz gibi bir eşcinsel karakter, genelde dalga geçilen ti'ye alınan bir karakter olarak yansıtılır. Toplum ve sistemin homofobik bakış açısıyla yıllardır mücadele ediliyor. Biz de bu anlamda çeşitli örgütlerin destekçisiyiz. Mesela "yalan dünya" ekibi olarak 2 yıl önce "Onur Yürüyüşü'nü desteklemiştik. Bir transgender kişisinin özyaşamıyla ilgili "Pardon, kim ben mi?" isimli kısa filmin süpervisorlüğünü yaptım.

• Çok sağolun yanıtladığınız için, çok sevindim böyle düşünmenize. Siz sanatçıların bu konuda farkındalık yaratması çok önemli bu konuda. Benim de bu konuda yazmayı tasarladığım bir roman var. İleride gay temalı bir tv dizisi ya da sinema filminin senarist ve prodüktörlüğünü de yapmak istiyorum. Ayrıca bir hukukçu olarak meselenin hukuki boyutuyla ilgili de mücadele vermek istiyorum. Tabi dediğim gibi sizin gibi sanatçıların bu konuda yaratacakları farkındalık da çok önemli.

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba Füsun Hanım bugün usta gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutukluluğunun 12. günü bu konu Türkiye'de basın özgürlüğü konusu ve Türkiye'nin siyasi gidişatı hakkında bir sanatçı olarak ne düşünüyorsunuz?
    #CanDündar #ErdemGül

11|10
    4|7
    • Çok uzun zamandır basın üzerinde çok büyük bir baskı ve susturulma politikası var. Can Dündar bunun son örneği. Bu iktidarın son derece antidemokratik ve fazşizanca bakış açısı her türlü felakete hazır ol diyor. Ahmet Hakan dövülüyor. Nedim Şener, Ahmet Şık gibi pek çok gazeteci tutuklanıp bırakıldı.

• Bu sadece bir başlangıç. Sıra tüm muhaliflerde.

Erkekler Ne Diyor 160

• sıteye gelmıs gecmıs en degerlı sanatçı sızsınız teşekkürler.. sıdıkada yalan dünyada harıkaydınız.. uçurtmayı vurmasınlar deyınce aklımda kalan tek sızdınız.. başarılarınızın ve omrunuzun uzun olmasını dılerım... yalan dünya gıbı kalıtelı bır yapım var mı yakında?

27|21
    3|3
    • bencede en değerlisi

• Çok teşekkür ediyrum önce, moral buldum gerçekten. Güzel bir iş için ben de 9 aydır bekliyorum ve nihayet ocak ayında yayına girecek "Aile İşi" adındaki diziyle sizlerle buluşacağım.

• yalan dünya yapımına kaliteli demen olmamış üstadım...
      bide o kadar değerli filmlerde oynamış bir sanatçının sadece sıdıkayla bilinmeside durumumuzu özetliyor.

• https://www.youtube.com/watch?v=-ik-YEPWuGE

Unutulmaz bir sahne söylemek istedim..:/

8|9
    1|1
  • Sıdıka'nın annesine sevgiler <3 :)

23|8
    0|1
  • Siz ünlü değil sanatçısınız.
    Ünlüler bilirsiniz sönüp gider.
    Lakin siz yani (Sıdıka ) nın annişi olarak tüm Türk annelerin temsil edersek evrensel bir saygı kazandınız.

( güzel yazdım ama )

11|4
    2|1
  • Bu filmiz çok güzeldi hep izlerim çok duygularım 46 yaşındayım gene olsa büyük bir zevkle izliyorum

https://youtu.be/xpZepAvs6q0

Böyle güzel bir filmde tekrar görmek istiyorum hayalinizde oynamak istediğiniz bir filim var mı ah keşke ben de oynasaydim dediğiniz teşekkürler başarılar dilerim

11|4
    0|0
    • bu filmin müziği beni acaip sinir ediyordu eskiden beri ve halan daha çok sinir ediyor çok gıcık değilmi ya.

• Bu filmi izlediğimde bende barış kadardım, o zamanlar izlerken hep ağlardım. Ahh barış ah, ben yapmadım miki yaptı :)

• teyzeme çok benziyorsunuz bu yüzden fazladan, torpilli seviyorum sizi
    sıdıkanın annesi ile günlük hayatta ki haliniz örtüşüyor mu acaba?

10|2
    5|2
  • Nihayetinde site yönetimi siteye iyi bir sanatçıyı davet edeblmeyi başardı, hayretler içindeyim.

Füsun Hocam, Dario Fo çevirilerinizden bazılarını okudum ve oldukça beğendim. Tiyatro oyunlarını çevirmenin zor bir iş olduğunun bilincindeyim. -Bertolt Brecht'in oyunlarından bazı bölümler çevirmeye çalışmıştım ama anlaşılan edebiyat çevirisi benim pek becerebildiğim bir alan değilmiş- Çeviri ve çeviremenlik hususunda bazı merak ettiğim noktalar var, sizin gibi bir sanatçıdan alacağım cevaplar beni oldukça mutlu edecektir.

1- Çeviri süreci nasıl ilerliyor? Nasıl başlıyorsunuz ve devam ediyorsunuz?
    2- İdealinizdeki hedef okuyucu kitlesi ile yaptığınız çeviriler birbiriyle örtüşüyor mu? Çeviri yaparken okuyan herkesin anlaması için mi yapıyorsunuz yoksa belirli bir kültür ve sanat bilincine ve sevgisine sahip okuyuculara yönelik mi çeviriyorsunuz?
    3- Dario Fo'yu çevirmenin zorlukları nelerdir? Bu zorlukları nasıl aşıyorsunuz?
    4- Çeviri eğitimi aldınız mı ve Türkiye'deki çeviri eğitimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
    5- Yaptığınız işin karşılığını aldığınıza inanıyor musunuz? Harcanan bunca zamana, verilen bunca emeğe değiyor mu?

Sevgiler.

5|1
    1|1
    • Brecht çevirisi oldukça zor, o yüzden yine de çabalamış olmanı kutluyorum. Ben çevirmenliği meslek edinmedim ama tiyatro oyunculuğu nedeniyle tiyarto oyunlarını çeivrmeyi seçtim. Sadece bu oyunları Türkçeye kazandırmak amacıyla bunu yaptım. Dolayısıyla bir oyuncu için oyun çevirisi yapmak çok da zor değil.
      Bir tiyatro oyununu çevirip edebi bir eser gibi insanlara ulaştırdım. Oysa oyun çevirileri sadece tiyatroda oynanması içindir. Dario Fo Türkiye'de en çok okunan tiyatro oyunu kitaplarındandır.

• Ben bu işleri bir karşılık almak için yapmadım. Oyunlar sahnelendiği zamanki mutluluk bana yetiyorç Dairo Fo'nun özel bir dili var, bu yüzden çevirisi evet zor. Fo'nun anlatım dilini tanımak gerekiyor ki oradaki mizahı okuyucuya geçirebilelim :)

• Bazen çok güzel, güldüren, eğlendiren, düşündüren, film ya da dizileri seyrederken kendi, kendimi dışarıdan izler bulurum. O anlıkta olsa dünyadan uzak ve huzurlu bir mutluluk hissederim. Bu duyguyu bana yaşatan nadir sanatçılardansınız. Size çok teşekkür ederim.

3|0
    0|1
  • Öncelikle hoşgeldiniz.
    25 yıllık evlilik dönemini boşanarak bitirmiş oldunuz.
    Bu dönem siz bayanlar için ne kadar zor olur?

5|1
    1|0
  • lgbt ye çok destek veriyorsunuz size anne diyebilirmiyim 😭

20|6
    9|13
  • Merhaba. Siteye hoş geldiniz, sayın Demirel. :)
    "Sanatçı" ve "Oyuncu" kavramlarının, tam anlamıyla içini dolduran,
    ender değerlerimizden birisiniz. Kişisel görüşüm, bu yönde.

Aklımda herhangi bir soru yok, sadece size olan hayranlığımı yazmak istedim. :)
    Sevgiler, saygılar... :)

2|0
    0|0
  • Neden tüm kaliteli insanlar hak ettiği değeri görmezken, bazı kalitesiz insanlar el üstünde tutuluyor hanımefendi?

4|2
    1|1
  • Herkesin yüzünü tanıdığı ama kimsenin ismini bilmediği oyunculardan olmak nasıl bir duygu

5|0
    2|0
  • neden türk yapımları sürekli aynı konu üzerinde film dizi ceviriyor neden bizimde bir wolverine terminatör gibi yapımlarımız yok hep aşk ve komedi

4|3
    0|1
    • haklısın. inşallah ben o tarz filmler yapmak isterim. ama daha çok toyum emekleme döneminde bile değilim. sadece merak var. kısmet.

• Çünkü televizyonlar bunlarla da çok para kazandığı için farklı işlerle riske girmek istemiyorlar.

• riske girmek istemiyolarsa cok sıkıyor insanı artık aynı diziler aynı konular ben bikaç senedir tv izlemem hep aynı konulu diziler bir işte risk yoksa başarı olurmu füsun hanım @füsundemirel

• Sinema Sanatçısı olmasaydınız, kendinize en yakın meslek olarak neyi uygun görürdünüz?

4|2
    4|8
  • Öncelikle merhaba... (:

Sizin gibi usta bir oyuncunun siteye konuk olması oldukça sevindirici... (:

Yılların deneyimli bir oyuncusu olarak gerek diziler, gerek filmlerde olsun oyunculuğunuzla önemli bir "sanatçı" oldunuz...

Sizin gibi başarılı bir oyuncu ve "sanatçı" olmanın altın kuralı var mı? Varsa nedir? Çok çalışmak mı başarılı olmanızdaki temel sebep yoksa başka şeyler de var mı?

Bir de, tiyatroya veya oyunculuğa başlamak isteyen gençlere önerileriniz nedir? Sizler gibi önemli bir yere sahip olmak için nasıl bir yol izlemeliler?

Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler. (:

2|0
    0|0
    • İnsan şansını kendi yaratıyor biraz. Birincisi olmak istediğin her ne ise, onunla ilgili büyük tutkuların olması lazım. Onun için disiplinli bir şekilde çok çalışmak gerekiyor.
      Ben bütün bunlara ilave gerçekten o kadar çok tutkuyla bağlıydım ki mesleğime, yüreğimi koydum işime. Akademik kariyerim mi derim hep ama ben yüreğimden çok şey koydum ben.

• Teşekkürler.

• Füsun hanım merhaba,

Öncelikle kızlarsoruyor platformunda bizlerin sorularını cevaplayacağınız için çok teşekkür ediyorum.

- Tiyatro akademisi mezunu olduğunuz için bu soruya hakkı ile cevap vereceğinizi düşünüyorum. Sizin için film/dizi oyuncusu ile tiyatro oyuncusu arasındaki en büyük fark nedir?

Şimdiden teşekkür ederim, keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

3|0
    0|0
    • Aslında oyuncu oyuncudur, böyle bir ayrım olmaması gerekli bence. Sadece dizi çok tüketildiği için dizilerde daha fazla oyuncuya ihtiyaç doğuyor ve seçme yapılırken alaylı ya da akademili eğitimi bu yüzden pek yapılamıyor.
      Zaten dizi oyunculuğu için akademik bir eğitim de çok gerekli değil.

• Aslında sorum size değil, sizin yapımcınıza:
    Biz Sıdıka dizisini çok seviyorduk ve bildiğim kadarıyla çokta reyting alıyordu.
    O halde neden o güzelim diziyi kaldırdınız yahu?

3|2
    0|0
  • Biz sizi dizilerde olsun filmlerde olsun her zaman bir anne, bir yetişkin olarak tanıdık. O rolleride çok güzel bir şekilde izleyiciye yansıttınız.

Peki size bırakılsaydı hangi rolde daha başarılı olacağınızı düşünüyorsunuz?
    Pamuk prenses yerine cüceyi oynamak size neler kazandırdı?
    Yeni oyunculara bu konuda tavsiyeniz nedir?

3|0
    1|0
    • Hangi rolde başarılı olacağımı düşünmedim ama bana önerilen rollerin hepsini başarmaya çalıştım. Farklı bir şey düşlemedim.

• Bazen cüceyi oynamak oyunculukta daha çok işe yarıyor. Çünkü zaten cüceyi oynadıktan sonra her şeyi oynayabilirim diye bakıyorsunuz. Ama pamuk prenseslerin böyle bir şansı yok :)

• Çok teşekkür ederim :)

• hocam sanatçıların telif hakları için okadar uğraştın.
    bu konuda sana sanat camiasından yeteri kadar destek var mı yoksa tek başına mı adalet arıyosun?
    bide tüm bu uğraşına değer mi?
    mevcut sanat camiası gerçekten bu derece uğraşıyı hakediyo mu?
    -son dönemlerde çekilen türk filmleri neden bomboş? neden espri ve zeka yoksunu sahnelerle geçiştiriliyor?

3|0
    0|0
    • Telif hakları yasası çıktıktan sonra 2011 yılında oyuncu meslek birliğini kurduk. Birlik oyuncuları tekrarlardan doğan haklarını takip edip yeni sözleşmeleri yapacaktı. Gerçekten çok uğraş verdim ve TRT Kurumu ile, Show TV ile, Boyut Yayın Gurubu Müzik Market'le yeni sözleşmeler için masaya oturduk ancak, sizin de söz ettiğiniz gibi sektörden yeterli desteği bulamadık.
      Ben bu mücadelede yorulup geri çekildim. O yıllarda emsal olması için "Sıdıka" dizisi adına bir mahkeme açtık. Davayı 11 sene sonra oyuncular kazandı. Türkiye'de oyuncuların telif hakları için açtığı ilk davadır.
      Şimdi yaşadığımız dönemde bu haklarımızla ilgili büyük bir umutsuzluk içindeyim.

• saçma bir sebeple özenti bir parti düzenlesen bisürü sözde ünlü boy göstermek için katılırdı ama böyle değerli bir uğraş olunca kimseler yok piyasada.
      olan işte sizin gibi değerli insanlara oluyor. keşke isminiz sadece sıdıka yapımıyla anılmasa. gerçi o basit dizi günümüzdeki pek çok yapımdan kat kat ileri düzeyde ama işte kültür seviyemiz anca bu kadar.
      neden ottan çöpten her meseleyi büyütüp sosyal ortamda görece kıyameti koparan o sözde öncüler sizin bu uğraşınıza hiç destek vermedi?
      ayrıca cevaplamaya değer bulduğunuz için teşekkür ederim

• Merhaba Füsun Hanım hoşgeldiniz. Bütün herkes sizi ya Sıdıka ya da Uçurtmayı Vurmasınlarda tanımış fakat ben sizi Mem-û Zîn filmi ile tanıdım o zamanlar küçüktüm ama hafızamda derin bir iz bıraktı bu film.
    1) Mem-û Zîn filmi hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?
    2) Tiyatro oyuncusu olmak isteyen genç arkadaşlara iyi bir tiyatrocu olabilmeleri için tavsiyeleriniz nelerdir?

Umarım bizleri o eski tos pembe, o mistik kokulu zamanlara, kırmızı boyalarla umut iklimine harfler yazdığımız, usul usul karbonmonoksit yağan zamanlara götüren filmlerle devam edersiniz sanat yaşamınıza da bizde geçmişteki teknolojisiz zamanlari hatirlayarak ( dostluga ve iyi insanların su anki zamanda var olmadığına inancimizi kaybetmisler olarak ) eskiyi yadedip o burun sızımızla göçüp gideriz bu dünyadan. Sevgiler.

2|0
    0|0
    • Mem-u Zin 1991 yılında Diyarbakır, Mardin, Midyat, Nusaybin, Cizre ve Hasankeyfte 6 hafta çekim yaptığımız bir filmdi. Biz filmi savaşın ortasında tamamladık. Meslek en özel deneyimlerinden birisidir. Son aylarda evleri ve mahalleri bombalanan, kurşunlanan o insanların ben hayatlarına, evlerine girdim, onları kendi koşullarında tanıdım ve o hayatlara tanık oldum.
      Mem-u Zin destanı Kürt halkı için çok değerli. Filmi çekerken yaşadığımız tüm sıkıntılara değdi diye düşünüyorum. Çünkü bu film bu halka bir hediye oldu.

• #ÜnlülerCevaplıyor Türkiyede belirli bir kitle tiyatroya gidiyor yani katılım oranı ^%10 en fazla bunun nedeni acaba türk senaristlerinin oyun yazmamasından kaynaklanıyor olabilirmi çoğu sahnelerde hep yabancı tiyatro oyunlarını türkçeye çeviri yapıp sahneliyorlar türk tiyatrosunun ilerlememesinin en başta nedeni bu olabilirmi acaba çünkü türkiyede tiyatro yazarı çok az ya da yazar var ama ilgi alanını sinema filmleri ve dizi filmlerine mi yoğunluk veriyor ben konservatuar öğrencisiyim benim görüşüm budur usta oyuncu olarak sizin görüşünüz nedir acaba teşekürler.

2|1
    0|0
    • Türkiye son 30 yılda o kadar kültürsüzleştirildi ki; bu siyasi bir tercihtir aslında. Önlerinde bir televizyon kutusu, tek eğlence o oldu. Dolayısıyla tiyatro bundan çok etkilendi. Sinema dahi bundan çok etkilendi.
      Neden daha çok kitap okunmuyorsa, neden kültürel faaliyetlerle uğraşılmıyorsa tiyatro da o yüzden ilgi görmüyor.

• Sitemizde sizin gibi değerli sanatçıları ağırlamak bizim için bir onurdur. Küçüklüğümde izlediğim sıdıka dizisinde sizi tanıdım ve sonrasında yalan dünya ve en önemlisi uçurtmayı vurmasınlar filmiyle size olan hayranlığım artarak devam etti ve ediyor.

Size sorum: Meslek hayatınıza kaç yılınızı verdiniz ve bu zamana kadar meslek hayatınız ile pişmanlık duydunuz mu?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

2|0
    0|0
    • Oyunculukta 30. yılım, hatta tiyatroyla beraber 35 yıl oldu :) Mesleki pişmanlığım olmadı.

• Koskoca 35 yıl...
      Gerçekten dile kolay ve sizin gibi sanatçılara bizim bir 35 yıl daha ihtiyacımız var. 😊
      Bana cevap vererek beni çok mutlu ettiniz. Hayranım size, teşekkür ederim.

• Merhaba Füsun hanım,

"Sıdıka" dizisinde ki performansınız ile şimdiki performansınızı karşılaştırsanız çok fark var diyebilir misiniz?

2|0
    0|0
    • Elbette :) Oyunculuk sonsuz bir serüven ve aynı proje içinde bile sürekli kendini geliştiriyor insan. Dizide her bölümde oluyor, tiyatroda her oyunda. Sadece sinemada her şeyi baştan tasarlamak gerekiyor. Elbette oyunculuğumun daha da olgunlaştığını düşünüyorum.

• Sitenin görüp görebileceği, en kaliteli isimlerden birisiniz. Sizi çok seviyoruz.

Soruma geçecek olursam eğer, yeni dizi projeniz var mı?

0|0
    0|0
    • Evet, bu hafta çekimlerine başlayacağımız 'Aile İşi' dizisi var yeni proje olarak.

• Bu kadın değilmiydi ''gerilla'' annesi olmak istiyorm diye ya neyini seviyosunuz?
      Bu burda kalsın.

• Füsun hanim bu 90 lari bilmeyen cocuklarin, sizin sidika da oynadiginizi bilmeleri bile ne kadar takip ve takdir edildiginizin gostergesi.
    Icimdeki ses filmin de adeta annemi canlandirmişsiniz :)
    2 kere sinemada ve dvd de izlemekten doyamadim.
    Iyi ki varsiniz olmayada devam edin lutfen.

2|1
    0|1
  • Öncelikle hoşgeldiniz.
    Sizi aramızda gördüğümüz için mutlu oldum.

Hayatınız da " dönüm noktası " olarak gördüğünüz bir şey var mı?

0|0
    0|1
  • Merhaba Hoşgeldiniz nasılsınız?
    İyi bir oyuncu olmayı neye bağlıyorsunuz?
    Bir oyuncuyu vazgeçilmez kılan nedir sizce?

0|0
    0|0
  • Kadın olmanın zorluklarını ve gençlere bırakacağınız en güzel mirasınızın ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Sanatçı kişiliğiniz dışında bir vatandaş ve büyüğümüz olarak bu tavsiye ve deneyime çok ihtiyaç var🤔

Birde toplumsal sorumluluk projelerinde bir rolünüz oldumu?

2|0
    0|0
    • Kadın olmanın zorluklarını sayarsam bu akşamı tamamlayamayız. Sadece kadın olmak ülkemizde ve dünyada zorluk anlamına geliyor. Bir çok konuda erkeklerle aynı hakları yaşayamıyoruz. Şiddete ve ölümlere kadar varan hazin, trajik hikayeleri hep kadın yaşıyor.
      Gençlerin ve kendi çocuklarımın da her zaman dik durup, muhalif kimliklerini koruyabilmelerini, kendileri ve bedenleriyle barışık olmalarını, özgüven ile yetişmelerini ve güçlü kişilikler olmalarını isterim. Nefes alırken bile hep bununla ilgili şeyler yaptığım için, benim işlerim onlara bu anlamda miras olacak diye düşünüyorum.

• kadın olmak evet yaratılış gereği zor bir yaşama sahip lakin günümüzde dünya ve ülkemizde kadınlara pozitif bir ayrıcalık tanınıyor. bu konuda örnek verilecek olursa. iş konusunda girişimci kadınlara erkeklere nazaran 20 kat fazla kolaylık sunulmakta... bu sadece bir örnekti. deminde söylediğim gibi kadın yaratılış gereği yükü fazla olan bir canlıdır erkeğe göre. duygu ve düşünce hatta en önemlisi annelik yükü.. bunun dışında hayat şartları ve tabi erkekler... esasında yükümüzü paylaşırsak eşitlikten çok paylaşımcılığı katlanmaktan çok saygıyı sevgiyi konuşur olurduk.

bu arada söylediğiniz sözlere katılarak bu sözlerimi devam ettirdim. cevabınız için teşekkür ederim.

günümüz gençlerinin sözlerinizi dikkate alacağını umut ediyorum..

• öncelikle sitemize hoşgeldiniz sizin gibi degerli bir oyuncuyu sitemizde görmek güzel bir duygu..

Malum sizin jenerasyon artık yaşlandı ve birçok genç oyuncu Televizyon dünyasına dahil oldu.. peki yeni jenerasyonda dikkatinizi çeken bir oyuncu var mı?
    Ayrıca sanat hayatınızda hangi rolü oynarken daha çok zorlandınız?

0|0
    1|2
  • Erkekler Devam
    130

Kızlar Ne Diyor 66

• Merhabalar :)
    Çok farklı rollere, çok doğal sanki mahallemizdeki biri gibi bürünmenizin ne kadarı eğitim ne kadarı yetenekle alakalı acaba?

Bir de, Hasibe Eren'le birlikte ana-kız ı ikinci kez oynamanız rağmen hiç sırıtmadı; tekrara düşmedi. Bunu nasıl başardınız? Sevgiler :)

5|5
    4|0
    • Merhaba... Eğitimi çok önemseyen bir oyuncuyum. Eğitimden elde ettiğimiz kazanımlar meslekte çok işimize yarıyor. Bir o kadar da önemli olan, çok yüreğini koyarak, içtenlikle, samimi olmaya çalışıyorum. Belki bu benim için bir artı oluyor.
      Hasibe ile şu anda da 4. projenin hazırlıklarını yapıyoruz. Farklı karakterleri oynadığımız için bir tekrara düşmek söz konusu değil.

• Teşekkür ederim benim soruma da cevap oldu 😊

• ayy çocukluğum aklıma geldi :)) sıdıkamın anası :)) kesinlikle ks ilk defa bir sanatçı getirdi siteye..
    sorum: bu zamana kadar, en keyifle oynadığınız rolünüz hangisiydi? ve sıdıkanın annesi ( Safiye Saka), Füsun Demirel'e benziyor mu? yoksa tamamen zıt mı :)

origin.komedi.com/sidika-kardan-adam_o_3589.jpg

5|3
    0|0
    • Çok teşekkürler... Dizilerden Sıdıka, Şaşıfelek Çıkmazı, Yalan Dünya çok keyifliydi. Sinema filmlerinden Züğürt Ağa, Ah Belinda, Boynu Bükük Küheylan... O kadar çok var ki, 50ye yaklaştı sinema filmleri...:)
      @Wopsy_fellow @pembe_beyaz

• Teşekkürler ; severek izliyoruz 👍😇😊

• Yıllardır bir çok projede rol aldınız. Bütün rollerinizde oldukça sıcak kanlı, izlemesi büyük keyif veren hatta aileden birisiymiş gibi hissettiren nadir oyunculardansınız. Öncelikle hoşgeldiniz.. :)

Ben özellikle rol almış olduğunuz 'Tövbeler Tövbesi' dizisinin tam anlamıyla tutkunu hatta manyağı olmuş bir şahsiyetim. Yayınlandığı dönem hiçbir bölümünü kaçırmışlığım olmadı hatta biçok işimi ertelediğim, eve geliş saatimi bile ona göre ayarladığım zamanları bilirim. Tabikide bu diziye sizin katkınız yadsınamayacak derecede büyük.

Sorum ise şu;Bu dizideki hal tavırlarınız mesela anaç ve doğal ruhunuzu , kendi karakterinize yakın buluyormusunuz? Rol aldığınız karakterin dizinin izlenilebilirliğini arttıracak nitelikte sempatik ve eğlenceli buluyorum. Gerçek hayatta hangi yönlerinizi bu rolünüze yakın buluyorsunuz veya farklı olduğunuzu düşünüyormusunuz?

Bunları yazarken bile içim bir pozitif enerjiyle doldu :D Bence oyunculuğa katkınız fazlasıyla büyük hani derler ya o oyuncu olmasa ne değişirdiki hayatta diye bence siz olmasaydınız oyunculuk farklı bir mizaçtan yoksun kalırdı kesinlikle. Başka projelerdede bekliyoruz ks ailesince başarılarınızın devamını diliyoruz :)) Neyse çok uzattım kolay gelsin size

5|1
    0|0
    • Ben çok çok teşekkür ediyorum. Evet, Tövbeler Tövbesi'ndeki anne bana gerçekten yakın bir karakterdi. Ben de özel hayatımda ailesine ve çocuklarına aşırı düşkün ve fazlasıyla onları mutlu etmeye çabalayan, bu nedenle de "hayır" demesini bilmeyen bir anneyim :)

• Hoş geldiniz. Duydum ki LGBT nin destekçilerindenmişsiniz. Fakat bu sene o kişiler alenen dinimizle dalga geçerek epey üzdüler. Siz ne düşünüyorsunuz bu fotoğraf hakkında?
    Her dine saygı olmalıdır fakat İslam hariç diyenlerden misiniz?

media-cache-ak0.pinimg.com/.../...06b92a5058a2.jpg

3|7
    4|5
    • Bir yere de dini muhabbet sokmayin ya bir yerde de eksik kalsın! Oradaki kinayeyi alamayacak kadar safsiniz ya.

Paylaştığı fotofaki hakaretlerden 1 tanesini LGBT ler İslamcılara dese ölüm fermanı verirsiniz dusun su milletin yakasından artık

• Benim muhatabım Füsun Demirel. Bir başkası değil.

Fotoğraftaki yazıdan bahsetmiyorum beni ilgilendirmez kim yazmışsa yazmış. Ben fotoğraftan bahsediyorum. @oLdness07

• " intihar edersen baban seni öldürür Sıdıka"

Inanin çok degerlisiniz. ..

Günümüz dizilerini nasıl buluyorsunuz?

6|0
    2|1
  • Öncelikle hoşgeldiniz :) sizi buralarda görebilmek, sizin gibi değerli bir sanatçıya soru sorabilme şansına sahip olabilmek gerçekten çok güzel bir duygu...
    Ben öçel hayattan soracağım size sorumu cevaplarsanız çok mutlu edersiniz :)

Herkesin hayatında zorlandığı, herşeyden vazgeçtiği, uçurumun kıyısına geldiği kötü dönemleri olmuştur. Peki ya sizin de oldumu? Nasıl

1|1
    0|3
    • Sorum sorulmadı sanıyordum meğer eklenmiş yarım sorumu tamamlayayım :) peki böyle bir döneminiz olduysa nasıl atlattınız? Bizlere neler tavsiye edersiniz?

• Umarım hep beraberce umutsuzluğun ne olduğunu unuturuz ... cevap için çok teşekkürler :)

• Nasıl severim sizi ah bilseniz. Sırf şu siteye aylar sonra size yazmak için girdim. Sağlıklı huzurlu nice seneler dilerim! Yüzünüzden gülücük eksik olmasın

1|0
    0|0
  • Merhaba füsun abla ben sizi çok çok seviyorum sizi #Bir küçük bulut filminden taniyorum ve butun filmlerini izledim zugurt aga falan. Cok seviliyorsunuz. Saygılar ablacım ellerinden öpuyorum.

2|1
    0|0
  • Merhaba Füsun Hanım,
    Ekranda veya sinemada ne zaman sizi görsem çocukluğumun muhteşem dizilerinden Sıdıka gelir aklıma :) Gerçekten çok iyi bir Sanatçısınız. Günümüzde sanatçı demeye dilimin varmadığı birçok kişiye sanatçı demelerine gerçekten gıcık oluyorum sizin gibi Kaliteli Sanatçıların bir farkının olması gerektiğini düşünüyorum ünvan olarak. Her neyse çok uzatmayacağım. Merak ettiğim bir konu var :) Acaba Sıdıka dizisinin benzeri veya onu bile geçecek bir proje var mı veya gelirse rolü üstlenmeyi düşünür müydünüz? Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için :)

0|1
    0|0
  • ben çok seviyorum siizi takip de ediyorum sıdıka dizisinden bu yani çok samimi ve çok doğalsınız çok tatlısınız :) g. antep' e gelmeyi düşünüyor musunuz?:)

1|0
    0|0
  • Madimak filmi etkileyici güzel ve cesaret dolu bir filmdi bence. Sizin gibi değerli bir sanatçı orada o acı olayı oynadığı için size minnettarim. Allah bir daha o gunleri yasatmasin. O filmde neden oynamak istediniz?
    Saygılar

2|1
    1|0
  • Aklıma herhangi bir soru gelmiyor sadece sizi sevdiğimi söylemek için uğradım.

1|1
    0|0
  • çamaşır suyunu koklamalarınıza bitiyordum cidden =) iyi oyuncusunuz başarılarınız devam etmesi dileğiyle =)

1|0
    0|0
  • Öncelikle hoşgeldiniz :)

Gerçekten çok ama çok başarılı bir oyuncusunuz :)

Sorum: oyunculuğu çocukluğunuzdan beri istiyormuydunuz yoksa hiç ummadığınız bir anda mı oyuncu olmaya karar verdiniz. Nasıl keşfedildiniz

0|0
    0|0
  • Özellikle Yalan Dünya da sizin oyunculuk performansınızı çok beğeniyordum bence çok değerli bir sanatçısınız gençlerin sizden öğrenecek çok şeyi var. Peki siz oyunculuk ve tiyatro konusunda gençlere ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz? Başarılı bir oyuncü olmanın ölçütü nedir sizce?😊

0|0
    0|0
  • Sitemize hoş geldiniz öncelikle. Sorum ise şuana kadar oynadığınız karakterler arasinda kendinize en yakistirdiginiz ve en severek oynadiginiz karakter hangisiydi?

1|0
    0|0
  • Füsun Hanım hoş geldiniz, sefalar getirdiniz :)

14-15 yaşlarındaydım Uçurtmayı Vurmasınlar'ı izlediğimde. O zamandan beri hayranınızım :) Ay, çok heyecanlandım :)

Benim sorum:

Rol yaparken bu kadar gerçek olabilmek nasıl bir duygu? Komedi, dram her türlü rolün hakkından gelebilmek nasıl bir his?

Seviyorum ben sizi çok :) Çocuklarınızla upuzun bir ömür mutluluklar size :)

2|0
    0|1
    • Çok teşekkür ediyorum öncelikle. Ben rol yaparken çok hesaplayan, teknik anlamda fazlasıyla kuran bir oyuncu değilim. İçgüdülerim beni hep doğru tarafa yönlendiriyor. Belki de doğallık oradan kaynaklanıyor.

• Teşekkür ederim :)

• Mahsun kirmizigulun filminde yer almamanizin sebebi az parasi vermesi olmasi sebebiyle oynamamissiniz bu dogru mu?
    Simdiden tesekkur ederim ☺

0|0
    0|0
  • Değerli güzel hanfendi çok beğeniyorum sizi.
    Benimde oyunculuğa çok bir isteğim var ama nasıl adım atacağım bilmiyorum siz nasıl ilk başladınız bana fikir verir misiniz güzel insan? :)

0|0
    0|0
  • Gerçekten çok değerli bir oyuncu ile karşı karşıyayız ve bu beni çok mutlu ediyor.
    Şu soruya bile yazarken elim ayağım titriyor karşınıza çıksam ne olur diye düşündüm bir an :D
    Sorum şu ; eğitime destekte bulunuyor musunuz? Burs verdiğiniz veya ücretsiz bir şekilde oyunculuk eğitimi verdiğiniz arkadaşlarımız var mı?

1|0
    0|0
  • Merhaba öncelikle hoşgeldiniz. Sanatçıların hep zorlu yollardan dişini tırnağına geçirerek zirveye geldikleri söylenir. Sizinde böyle zor zamanlarınız oldu mu? Bizimle birini paylaşır mısınız*

0|0
    0|0
  • Saygıdeğer insan, hoşgeldin.

1|0
    0|0
  • Merhaba, öncelikle ünün sadakâti götüremediği birisi olduğunuzu düşünüyorum. Birçoğundan farklı olarak.
    Sizce yönetmen karşısında zor bir rol yapmak mı daha zor, yoksa sevmediğiniz birisiyle oturup çay içmek zorunda olduğunuzda takınmanız gereken rol mü? :) Başarılarınızın devamını dilerim.

1|0
    0|0
  • Merhaba siteye hoşgeldiniz.

Sizi bir çok rolde ekran başında gördük. Büründügünüz karakterler içerisinde kendi hayatınizda örnek alıp o karakteri çevrenize yansıttınız mı?

1|0
    0|0
  • Sıdıka dizisi çok uzun süre akıllarda kaldı halende unutmuş değiliz. O dizide unutamaığınız olay an ya da bir kare neydi ve bu dizi size ne kattı?

Belçikadan sevgiler 😊

0|1
    0|0
  • Sorum yok sizi seviyoruz

1|0
    0|0
  • Bir anda aldığınız kilolar beni çok şaşırttı sebebini çok merak etmiştim bunu sormak istedim bide aşka bakışınızı merak ediyorum son sorum diziler neden tutmuyor?

0|0
    1|0
    • Ben şu sıralar Dario Fo'dan uyarlayarak yazdığım "Aşk Dersleri" adlı bir oyunun provalarındayım. Özellikle dünyada ve ülkemizde yaşanan bunca trajedi ve iktaidar koltuğundakilerin vurdumduymazlığı karşısında bizim tek sığınağımızın aşk olduğunu düşünüyorum ve oyunumda bunu anlatıyorum.
      Aşk karşındakine olan duygularının kendi çıkarlarının önüne geçtiğinde ve karşındakine birşeyler verebilme gücün olduğunda gerçek bir aşktır, derin bir aşktır. İnsanlığın tek ilacının da aşk olduğuna inanıyorum.

• Hasibe Eren ile 2 kez farklı projelerde rol almak nasıl bir şeydi? Eski dizide ki rolleriniz aklınıza gelip yeni karaktere geçişte zorlandınız mı?

1|0
    0|0
  • Öncelikle hoşgeldiniz Çocukluğumun Sıdıka si ile hayatımda çok güzel bir yere oturdunuz ünlü olarak size çok saygı duyuyorum çok ta iyi bir kız yetiştirmissinz tebrik ederim soracağım soru Madımak karina nin günlüğü ile seyirci karşısına çıktınız sizinde rol aldığınızı duyunca çok sevindim ama sanki filmin hakkını veremedi konusu ile çok etkilemedi film siz ne dusunuyosun uz Sizce de basit anlatilmamismiydi?

0|0
    0|0
  • Soruyu nereye soruyoruz bilen duya varsa bir yardimci olabilir mi lütfen ilk kez sorcam ünlü birine

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    36
Yükleniyor...