Muhteşem Yüzyıl Kösem'i beğendiniz mi?

Benim çok hoşuma gitti. İzlediğim tek dizi Muhteşem Yüzyıldı o bitince üzülmüştüm. Sonra yabancı dizi izlemeye başladım, fakat bi' yandan da dizinin müziklerini karakterlerini özlüyordum.
4. bölümü verdiler gayet iyi gidiyorlar sizce?

• Beğendim
    26% (21)25% (16)26% (37)Oy Ver
  • Beğenmedim
    74% (59)75% (48)74% (107)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|14

En İyi Kız Görüşü

• Muhteşem! Çok beğendim. Sülüman gibi gıcık karakter yok ve Hurrem gibi iğrenç bir şivesi yok mahpeykerin.

1|0
    2|2

En İyi Erkek Görüşü

• kaliteli bir prodüksiyon... Saçma sapan aşk dizilerinden zaten bıkmıştık. Ama bizim millet kaliteden pek anlamaz.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Hiç beğenmedim. Beklentileride genel anlamda karşılayamadı. Muhteşem yüzyıl gibi tutmadı sevilmedi onun kadar.
    Zaten rezillikten başka bir şey değil tarihi dizilerde yatak sahneleri çekiyorlar. Tüm tepkilere rağmen.
    Tarihi dizilerde dikkat etmeleri gerekir. Bunların hain olduğu belli bu yapımlara bakma rezalet başka bir şey değil.
    Adamsalar öpüşme ve yatak sahneleri çekmeden yapsınlar bakalım adamsalar yapsınlar. Pis köpekler.

1|0
    0|0
  • Beğenmedim

0|0
    0|0
  • Beğenmedim

1|0
    0|0
  • izlemedim

2|0
    0|0
  • Hayır izlemedim bile

0|0
    0|0
  • Bence çok sıkıcı yapmışlar oyuncular iyi aslında ama genel olarak iyi değil pek

1|0
    0|0
  • harika bence şu an en sevdiğim dizi o ama ne zamandır şu nasya ile ahmetin şaapmalarını bekliyorum bir yapamadılar gıcık oldum ya 😂😂😄😄😄😂

0|0
    0|0
    • Ahadhdjshdjdsj nasya devamlı kaçacağım diyo yapamazlar sjdjd

• tarihe baktım çocukları varmış birsürü yapcaklar yani ehehe kdjdnf 😈😈😈😊😂

• Aynen asdsjf xdd

• İzleme tenezzülünde bile bulunmadım :D

0|0
    0|0
  • beğenmedim türk dizileri bana göre değil

0|0
    0|0
  • İzlemedim

0|0
    0|0
  • Begendim 😍👌🏼

0|0
    0|0
  • Beğendim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• 3|2
    0|1
    • İki dizide de büyük emek var, ikisi de güzel.
      Birine gazoz diğerine efsane demek hoş olmaz ;)

• Biri hakkaten tarih hakkında dönem havasına uygun işlenen, ciddi karakterleri olan, öyle iyiler-kötüler diye ayrımın olmadığı herkesin gerçek hayattaki gibi iyi ve kötü yönleri olduğu bir yapımken.

Öbürü tarihle hiç alakası olmayan, her bölümde bir yığın mantık hatası içeren, taraflı tarih anlatımı olan, propaganda yapan, dönemin şamanizm soslu gayrisünni müslümanı türklerini ümmetçi göstermeye çalışan bir ilkokul piyesidir aslında.

• @TuranTürk e katılıyorum

• Dizi iyi, özellikle görüntü yönetmenliği on numara olmuş, her yeri apaydınlık saray falan yok.

İzleyiciyi gerizekalı yerine koyarak anlatmıyor dizi hikayesini, izlerken cidden izleyiciden dikkat, alaka talep ediyor, atmosfer boğucu dönem havasına uygun.

Prodüksiyonda tek sıkıntı kılıçlar. Hafif olsun diye alüminyumdan kılıç yapmışlar şaka gibi resmen, kılıçlar berbat duruyor, eğriliyor falan.

'Tarihimiz öyle değildi, ecdadımız at sırtındaydı' diyenlere de itibar etmeyin tarih falan bilmiyorlar.

0|0
    0|1
    • kendini tarih profesörümü sanıyorsun aslan benim görüşüme zıplama bidaha senin hayatın kadar osmanlı tarihi okudum

• @ENRIQUE1990 Teknik olarak mümkünde değil yaş farkımız 2. 2 yaşından beri Osmanlı tarihi okumamışsın.

Sorsan Kadir Mısıroğlu bile tarihçiyim diye geziyor bu ülkede.

• @ENRIQUE1990 O kadar okuduğun tarihte türklerin gayrı sünni müslüman olduğunu ve Diriliş'in geçtiği devirde şamanizmin halen görülür olduğunu da bilmen icap ederdi mesela.

• pkklıları ovenlerın başrolde oynadığı bır Osmanlı dızısımı... guldurmeyın benı allah askına.. kurgu masal hıkaye dmeyın.. netıcede bu adamlar prım yapıyorlar..

2|1
    0|0
  • Gerçekten bütün yorumları hayretle okudum kimi vatan haini ilan etmiş kimi tarih profesörü sanmış kendini. Kimi çok beğenmiş kimiyse başka yapımlarla kıyaslamış!
    Arkadaşlar bütün dizilerde bütün filmlerde kurgu vardır tarih birebir anlatılamaz bilinemez! Hangi insan kanuninin ya da fatihin ya da sultan ahmedin her gün neler düşündüğünü kimle ne konuştuğunu haremiyle neler yaptığını bilir ki? ayrıca Prof. İlber ortaylı tarihi akışın doğru olduğunu açıklamış kurgununsa tarihe çok yakın olarak yorumlamıştı. Vatan haini ilanederken neye dayanarak neye göre vatan haini alenen oyuncular hakkında medyada yürütülmüş bir algı operasyonudur.
    Bizim insanlarımız nefret etmekten karalamaktan çok haz alır zaten ''bak duydun mu bu şunu kullanıyormuş, bu bunu demiş, bu bu partiye oy vermiş aaaaa kesin öyledir zaten ondan bekliyordum'' vsss.
    İnsanlara iftira atmayın gözünüzle görmediğiniz sürece dinsiz hain demek çok günahtır. Kul hakkı ödenmez Allah c. c. kul hakkını asla affetmez.

0|0
    0|0
  • muhteşem yüzyılı öyle güzel yaptılar ki insanın beklentiside çok oldu bu diziden ama fazla güzel değil henüz ilerde toparlarlar diye umuyorum. Timur Savcı işini bilir

1|0
    0|0
  • ertuğrul diriliş daha gerçekçi

2|1
    0|1
    • Game of Thrones bile Diriliş'den daha gerçekçidir o dizinin tarihle zerrece alakası yok.

• izlemedim, bişey diyemem, tv'de hakkında çok muhabbet çıkmış babam öyle söylüyor. izlemeyin falan diyorlarmış. tarih'e yanlış şeyler mi ilave ettiler nedir. millet galeyana gelmiş.

0|0
    0|0
  • Çok kaliteli bir yapım, ilgiyle takip ediyorum her bölümünü. Oyun içinde oyun dönüyor.
    Kısaca ''yerli Game of Thrones'' diyorum :)

0|0
    0|0
  • Boş beleş dizilerdense tarihi saçma diziler daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Bence beğenmedim diyenların yarısından çoğu izlemedi ve Muhteşem yüzyıl ile karıştırıyor, ama aralarında çok büyük fark var. Çok güzel bir dizi bence.

0|0
    0|0
  • Cunku izlmedim

0|0
    0|0
  • türk dizisi olduğu için beyenmedim

0|0
    0|0
  • Tarihi iyi yansitmiyor ama zevk icin izlenir
    .

0|0
    0|0
    • Zaten kurmaca ögelerin olacağını söylemişlerdi :)

Yükleniyor...