Muhteşem yüzyıl kösem dizisini izleyen var mi?

Ben eski ve yeni serisini hiç izlemedim ve beğenmiyorum hayal ürünü olsa bile ahlâk dışı şeyler tarihimizi zedeliyor!

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• izlemedim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• izlemiyorum sadece muhteşem yüzyılın bir veya iki bölümüne baktım bir tarihçi olarak söylüyorum çok büyük hataları vardı madem bir tarihi dizi çekiyorsun o zaman iyi araştırılması gerekir ama buna dikkat edilmemiş resmen

0|0
    0|1
    • Ne var mesela büyük hata? Çok meral ettim. Önüne gelen ahkam kesiyor.

Bir önceki diziye de böyle atlanmıştı, koskoca duayen İlber Ortaylı bile ilk başta 'Eksiği var ama öyle kötülenecek kadar değil' diyince duruldular.

• ya lütfen bir okuyup araştırsınlar sonra söylesinler

• Diriliş Ertuğrul berbat, saçma sapan bir dizi. Hiç dönem türklerinin hayat tarzıyla bir alakası yok.

Erkekler Ne Diyor 9

• Tarihi zedelediğini söyleyenler tarih hakkında ne biliyor acaba.

Süresi çok uzun ve bazı şeyler uzatılıyor, kılıçlarda falan problem var.

Onun dışında şu an Türkiye'de yayınlanan en kaliteli dizi.

1|0
    2|0
    • savaştan çok maşallah haremde geçiyor kıyafetler bir şey demiyorum bile sadece bir veya iki bölüm izledim gördüğüm bu

• Yildirim Bayezid doneminden sonra, eger bir baska hukumdar kizi degilse padisahlar pek evlenme egiliminde degildiler.

Cariye dedigin sey islam hukukunda mesru. Davas esirlerinden ganimet olarak padisaha veriliyor. Hatta dizide bile bunun gantanasi vardi. Sehzade Mustafa gayrimuslim bir kizi haremine almak ostemisti, padisah 'Kiz esir degil, duskun degil, hur insan. Sen usulleri bilmez misin?' diye firca cekmisti.

bir zahmet islam nedir onu ogren. Ulan hepsini gectim, Hurrem Sultan padisahla nikahlandiginda uc tane mi ne sehzade dogmustu. Hatta azad edildigi icin 'Ben hurum Sulu'cum, seks yapamayiz, gunah' demisti.

Ne saniyorsaniz artio Osmanli'yi.

Ula 3. Murat oldugunde kendisinden hamile ona yakin cariye vardi haremde. Islam'da maksimum nikah sayisi 4.

• Osmanli Balkanlarda fethettigi topraklarda Islam'i ne kadar yaydi o da tartisilir. Arnavutlarin ve Bosnaklarin haricinde, hicbir cenah Islam'a gecmedi pek.

Osmanli Islam hukmunu yaymak gibi iyi bir bahaneye sahipti ama milleti musluman yapma gibi bir amac tasimazdi pek.

• Rtürk ve hükümet varken hiç bir tarihi dizi izlemem sansüre uğratıyorlar kafalarına göre yorumluyorlar genelde tarih öğrenmek istersem kitap okumayı tercih ederim

0|0
    0|0
  • RTÜK hala o kahpelerin dizisini kaldırmadiya RTÜK un taaaa. Diziden tarih öğrenen ahmaklar var onların taaaaa

0|0
    0|0
  • izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Tarihimizi kötüleyen haremden ibaret olarak yayınlanan bir diziyi izleyip reyting kazandırmam

0|0
    0|0
  • Ben izliyorum

0|0
    0|0
  • hiç öyle birşey yok dizimiz gayet güzeldir kösemimizin 2 tane tarih danışmanı vardır aynı şekilde eskisindede muhteşem yüzyılımızı ve kösemi tabiki izliyorum desteğimizi veriyoruz sende izle harika bir dizi dir eleştirenlere inat arkasındayız

0|0
    0|0
  • Ya tamamen atalarımızı kötülüyorlar. Sanarsın ATA'larımız 7/24 kadınlarla sevişmiş de falan filan. Uyuma Türkiye ATA'n elden gidiyor

0|0
    0|1
  • berbat izlemiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...