Kösem sultan şehzade mustafa duygulandırdı var mı benim gibi olan?

Bu nasıl bir oyunculukturya hala icim bir acayip o cellatlara kestane uzatan ufacık elleri belki kestaneyi alırlarda beni boğmazlar düşüncesi vardı belkide o küçüçük kafasında tarihte böyle şeylerin yaşanmış olduğunu bilmekte ayrı bir acı var mı benim gibi bu sahnede gözleri yaşaran

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Tarihini ne kadar iyi biliyorsun?

Ben bu zihniyeti anlamıyorum, bizim kadar tarihini bu kadar karalayan dizilere ehemmiyet veren başka bir millet daha yoktur.

Atatürk ve Osmanlı ikisi hakkında hiç bir şekilde böyle diziler yapılmamalı ve izlenmemeli.

Kardeş katli Osmanlı'nın kara bir yüzüdür, ama gerekçeler de bir o kadar haklıdır. Sultan 1. Ahmet'de belki de en başta yapılması gerekeni yapıp bir kanun çıkararak kardeş katline son vermiştir. O izlediğiniz dizide ki gibi bir kez olsun yeltenmemiştir kardeşini öldürmeye..

0|0
    0|0
    • kardeş iyi güzel diyosunda bana osmanlı tarihini anlatma ben bunun tezini yazmışım nerdeyse bilmediğim kızmı kalmamıştır belkide osmanlıda kardeşini katletmemiş veya kardeşinin katline yeltenmemiş tekbir padişah yoktur ayrıca birinci ahmet kardeşini katlini istemiş ama döenmin paşaları birinci ahmetin oğlu olmadığı icin karşı cıkmış eyer sen ölürsen senin yerine kim gececek diye ben herşeydoğru demiyorum hatta filmin yönetmenleride aynı şeyi diyor herşeyin doğru olmasını beklemeyin bizde bazı enrikalar katıyoruz inkar etmiyolar ama görünen yüzünde olayların yüzde 60 70 doğru

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben o sahneyi izledim ve ağladım bile, yaşlandım acaba düşündüm. Çocuklar konusunda çok hassasım. Mükemmel oynadılar. Kestane ayrı bir mevzu.

0|0
    0|0
    • Annemde az önce ablamı aradı raslantıya gelirken kestane al yaparız dedi bende icerden hayır bu evde bir daha kestane istemiyorum diye bağırdım kardeşime diyo delirdi bu cocuk galiba :)

• bende cocuklar ağladımı acı cektimi dayanamıyorum bu konuda biraz hassasım anlaşılan normalde beni boğsalar belkide ağlamam ama konu cocuk olunca bilmiyorum

• Zaten normali bu değil mi. Çocuklar bizim çiçeklerimiz onlar olmasa bu Dünya çok çirkin olacak. Umarım padişah uzun süre şehzadeyi kıyamaz. Padişahlar tarihi kitapları pek okumadım da.

• Ben agladim bile hele o celatların sehzadenin elini açıp kestaneleri uzatıgı anyokmu beni bitirdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...