Muhteşem Yüzyıl Kösem nasıl bir dizi olmuş?

Muhteşem Yüzyıl Kösem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Benim şahsi görüşüm dizi güzel bir yapım olmuş. Kendine has müzikleri, çekim yerleri, kostümleri, oyuncu kalitesi ve oyunculuk açısından 10 numara bir dizi. Bu diziyi, tarihi açıdan ve cinsel açıdan eleştirenleri işittim. Bir kere öncelikle şunu bilmeniz lazım. Bu bir dizi. Belgesel değil. Yani gerçekleri olduğu gibi yansıtmak zorunda değil. Ki zaten olduğu gibi yansıtsa kaç kişi izler. TV’de her gün onlarca belgesel yayınlanıyor. ‘Kaç tanesini izliyorsunuz?’ Bunu sorgulamak lazım. Tarihten alıntılar yapabilir. Ama bu tarihin aynısını yansıtmak zorunda bırakmaz. Cinsel içerik mevzusuna gelince belirgin +18’lik bir durum yok. Ama halvet sahneleri eleştiriye maruz kalıyor galiba. Ama bu bir insanlık gereği sonuçta. Tabii milletin okulda öğrendiği ile burada gördüğü uyuşmayınca bazılarından ister istemez tepki oluşuyor. Ama okulda da çıkıp harem anlatılacak değil sonuçta. Geçmişte Muhteşem Yüzyıl 45 ülkede 210 milyon seyirciye ulaşan bir yapım oldu. Ayrıca yayınlandığı her bölümü reyting 1.’si bir yapımdır. Şimdiki Muhteşem Yüzyıl Kösem de yayınlandığı 2 bölümde de reyting 1.’si olmuş bir dizi.

Sonuç olarak diziyi izlemiyorsanız bile bence emeğe saygı gösterin. Ben saydığım özelliklerden dolayı Muhteşem Yüzyıl Kösem’i izlemeye değer birkaç diziden biri olarak görüyorum…

Not: Ben sadece dizinin bir izleyicisiyim. Herhangi bir set çalışanı ya da oyuncusu değilim…

• İyi bir yapım olmuş
    A seç
  • Kötü bir yapım olmuş
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
1316

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 15

Yükleniyor...