Muhtesem Yüzyil Kösem basladi. Yorumlar?

Ben uzun zamandir bekledim, tarihi dizileri severim ayrics tarihtede sevdigim bir karakter Mahpeyker Sultan.

Zevkle izliyecem insallah Muhtesem Yüyzil kadar güzeldir.

Kösem'i canlandiranda cok güzel ayrica. Kiskandiracak kadar...

eeee siz izliyecekmisiniz?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• İzledim. Bir dizi maksimum 45 dakika olur, çok uzatılıyor. Her hafta 150 dakikalık film çekmekten vazgeçmeye niyeti yok kimsenin...

Ekin Koç ve soyadını yazamadığım 17'lik Anastasia iyi oynuyor... O Almanya gurbetçisi Meryem Uzerli bir Rus kızı rolüne uymamıştı, aksanıyla kulak tırmalamıştı, hiç de iyi oyuncu değildi ama bu dizideki Anastasia yetenekli bir liseli... Etnik köken ve yaş konusunda neredeyse tam isabet var, gerçek Kösem de 14-15 yaşında bir Yunan olan Anastasia isimli biriymiş sonuçta... Ama çocuk yaşta tahta geçen padişah rolünü 15-16 yaşlarında bir çocuk oyuncuya verip Ekin Koç'u ikinci bölümde diziye katabilirlerdi. 23 yaşındaki Ekin Koç'u o fizikle "hala sünnet olmayan biri" diye göstermeye kalkmak komik olmuş.

Ayrıca ta 1617'lerde olacak bir isyandan hemencik ilk bölümden bahsetmeye başladılar, Truva filminde "Homeros ileride sizi yazacak" geyikleri gibi olmuş... Dizi 3-4 sezon sürmeyecek gibi bir izlenim verdi. Bu gidişle 1650'lere 1 sezonda ulaşılır :)

Her hafta izlediğim bir dizi yok da bunun bazı bölümlerini takipte olacağım. Muhteşem Yüzyıl'da Pir Sultan Abdal'a falan yer verilmedi, çok şey pas geçildi. Mesela bu dizide Genç Osman'ın öldürülmesi nasıl anlatılacak bakalım? Mustafa'nın büyük halini, Genç Osman'ı, 4. Murat, "Deli" İbrahim ve de Hatice Turhan Sultan'ı kimler oynayacak bakalım. Malzemesi bol, renkli bir dizi. Tarihi gerçekleri öğreneyim diye izlenmemeli tabii, kurgu sonuçta...

Twitter'daki yobazların tepkileri de komik, Osmanlı'daki haremi bilselerdi keşke...

0|0
    0|0
  • Ne tarihi dizisi arkadaşım bizim tarihimiz cinsel birliktelikten mi geçiyor yapmayın tarih diye kandirmayin artık kendinizi hülya avşar gibi bir kadının canlandiracagi tarihi bir karakteri de izlemem

0|1
    0|0
    • tabi hepsi tarihten alinma degil sanki okadar cok ugrasiyorlardi padisahlar haremdeki olanlarla. ama dizi olarak iyi.

• Yalnış bir tarihimizi anlatan ecdatlari abaza bir kesim olarak gösteren diziyi izlemem benim görüşüm

• Osmali dewleti eskiden tarihte de geci nedense guzel kadinlar bastakilerini hep bastan cikarir hüküm kurar ya var mı bole bisey

0|0
    0|0
  • saçmalıgın daniskasııı. sadece karalama kampanyası yapıyolarrr...

0|0
    0|0
  • Hülya Avşar var nasıl izleyebilirimki.

0|0
    0|0
  • daha izlemedim

0|0
    0|0
  • Lanetliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayir izlemiyorum izlemiycem de

0|0
    0|0