Türk sanatçıların kliplerindeki beceriksizlikleri neden olabilir?

Genel olarak baktığımızda hep klişe birbirine benzeyen sade klipler yapıyorlar ben bunu tembellik diye yorumluyorum sizin düşünceniz nedir?

0|0
21|9

En İyi Kız Görüşü

• Kreatifliğin 0 olmasından kaynaklanıyor.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

• Özgünlüğün toplum tarafından marjinalleştirileceğinden ve bireylerin ön yargıyla yaklaşabileceklerinden korkuyor olabilirler. (hiç bitmeyecek sandım 😂😂)

0|0
    0|0
    • bunun türkçe meali nedir :D

• "Toplumumuz haliyle değişikliklere alışkın bir toplum değil. Dolayısıyla piyasadan değişik seyir edenler farklı olarak algılanırlar. Ki bu farklılığın toplum tarafından kabul görmesi zaman alır. Sanırım bundandır piyasanın aynı kalışı." demek istedim meali bu.

• Üretici zeka yok ya da işlerine gelmiyor o kadar uğraşmak. .. Yabancı ülkere baksan adamlar kliplere ne kadar emek harcıyor bizimkiler hâlâ renkli ışıklarla efek yaparlar kliplerde bknz Serdar Ortaç ve hâlâ daha ucuz stüdyo klipleri yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • Turkler surekli klipte duvara falan yaslaniyo ne bilim elleri surekli yuzlerinde. somine basinda veya deniz kenarinda hic olmadi arabada soyler sarkiyi ve en onemli silahlari gozluk her sanatcimiz mutlaka klibinde gozluk kullaniyor ne ozelligi varsa

0|0
    0|0
  • sadece kliplermi şarkılarda berbat ötesi rezalet. Mazhar alanson , yavuz çetin ve ilhan şeşen gibi isimler varken.

0|0
    0|0
  • hayal gücü sıfır boş beyinli gelip boş beyinli gidiyoruz klipte ben hikaye olmasını severim Katy Perry - The One That Got Away ya da Duman - Yürek gibi klip den anlam çıkartmayı seviyorum ama bizim popçular ya yatakta çekiyolar ya da duvarın önünde anlamsız saçma sapan

0|0
    0|0
  • kopyacılık, özenme, fikir üretmeme, fikir üretmek istememe başlıca nedenler

0|0
    0|0
  • kliplerini izlemiyorum bile ama son zamanlarda acayip saçma sapan şarkı sözlerinden tiksindim eski şarkılarla kendimi avutuyorum

0|0
    0|0
  • vizyonsuzluk

0|0
    0|0
  • Özentiler çünük

0|0
    0|0
  • sanatçı olmamalarından kaynaklanıyor. sanat yokken klibe yükleniyorlar. o da yabancı özentiliği ile. e haliyle berbat işler yapıyorlar. bknz: gülşen -bangır bişey

0|0
    0|0
  • türkler bu işlerden anlamıyo https://www.youtube.com/watch?v=eQWG8BVeryU adamlarda yetenek te var.

0|0
    0|0
  • Tembellik değil cahillik :)

0|0
    0|0
    • Hepsi için geçerli değil ama

• Genel konuşuyorum.

• Sadece klipler değil Türk dizileride öyle birbirinin kopyası adeta. Yaratıcılık sıfır.😒

0|0
    0|0
  • Hayal etmeye güçleri yok.

0|0
    0|0
    • Şarkıyı nasıl yazıyorlar o zaman

• şimdi şarkıyı yazan besteci farklıdır klipte oynayan şarkıcı farklıdır her ikisini de yapanlar var mıdır evet ama onlar usta sanatçılardır..

• Var benim çalıştığım ajansın sahibi mesela 😊

• Tembellik degil yaratici degiliz. Anca özenti

0|0
    0|0
  • görüntü yönetmenleri kötü

0|0
    0|0
  • Tembellik değil paraya kıyamamak

0|0
    0|0
  • izlediğimiz kliplerin maliyetleri de düşük. biraz da sebebi bu.

0|0
    0|0
  • sanatçı değiller aslında ondan

0|0
    0|0
  • Evet aynen öyle tembellik ve onunki boyle benimki yine şu-şu klipten iyi düşüncesi vs

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Türkiye'de mimariye bak, İstanbul'da bir mimar bir tasarım yaptıysa alayı hiç bozmadan aynını yapar.

Aparmacı, hazırcı bir milletiz.

O kliplerdeki şarkılar da genelde birbirinin aynı zaten.

0|0
    0|0
  • Duygusal şarkı içeren bir klipte seksi kıyafetlerle çekim yapılması. Örneğin Gülşen.

0|0
    0|0
  • Ben katılmıyorum sana. Şarkılarin çoğu her ne kadar kalitesiz olsa da klip çekiminde başarılıyız.

0|0
    0|0
  • Sarki guzelse klibin ne onemi var diyorlardr

0|0
    0|0
  • Başka bir şey yapsa belki elinde patlar diye korkuyolar

0|0
    0|0
  • avrupa kendini aşmış, biz hala ley ley ley :D

0|0
    0|0
  • Hakikaten çoğu rezillik..