Joker'i neden bu kadar sevdik?

Joker'i neden bu kadar sevdik?
Kara Şövalye filminden Joker kuşkusuz en sevilen kötü karakterlerden biri. Bu kötü adamı bu kadar çekici kılan neydi peki?

Güncellemeler:
Çizer bir arkadaşa gidecek cevaplar. Var mı başka görüş arkadaşlar?

0|0
1337

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• nolan'ın üçlemesindeki joker anarşist yönde çünkü. Nolan'ın batmanı gerçek dünyaya uyarlanıcak en gerçekçi düzeyde uyarlandı ondan dolayı çok seviyoruz

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 36

• Sıradışı performans, Heath Ledger'ın olağanüstü, akılda kalıcı oyunculuğu ve film yayınlanmadan ölmesinin etkisi, karakterin Batman'i ve genel olarak tüm iyi tayfayı çaresiz bırakan zekası, sonda kazanması falan.

Orjinal bir karakter olduğu için sevildi.

2|0
    0|0
  • Heath Ledger başlı başına yeterli bir sebep.

6|0
    0|0
  • bu serideki joker anarşinin bir yansıması. Ne doğruyu savunur ne de yanlışı. Yani tarafsız. Sadece hayatı gösteriyor. Yaptığı terör, amerikanın yüzü olmayan teröre bir metafor. Bunları yaparken ne para ne de ün için yapıyor yani maddi şeyler umrunda değil, tamamen manevi olarak yapıyor. Batmanin tutumuna, kişiliğine karakterine karşı bir hareket. Hatta bazen batman den daha zeki olduğunu bile gösterebiliyor.

1|1
    0|0
    • Batman düzenin yılmaz savunucusu, süper ego, kanunun koruyucusuyken Joker insan doğasının bir yansıması, bencil, sadece hissetmek isteyen, o değerleri ve Batman'in temsil ettiği medeniyet, güvenlik, huzur kavramlarının sahte olduğunu gören, insanları sahte düzeni reddedip anarşiye yönlendirmeye çalışan bir tip.

• Aynen öyle. Benim türkçe o kadar iyi anlatamıyor işte :)

• @Ragnar_Lodbrok bu da çok güzel bir özet oldu.

• En sevdiğim filmlerden birisi. Karakterin akıllı olması hatta çok akıllı olması, oyuncunun karakteri benimsemesi, mimikleri ve gerçekçi oynaması filmi defalarca izlemeye yitiriyor.

1|0
    0|0
  • İnsanlar kötü karakterleri örnek almaya meyillidir.

2|0
    0|0
  • İçimizdeki Kötüyü korkusuzca yansıtabiliyor olmasından dolayı
    Mesela Delilerden korkarız ama içten içede severiz Acıdığımız içinmi? Hayır Bizim yapamadıklarımızı dilediği bigi yapabildği için

1|0
    0|0
  • Her insanın içinde gizlediği psikopat yönünü dışa vurduğu için, bizi bize anlatıyor, bu yüzden manyakları severiz vesselam...

1|0
    0|0
  • Durus bakis konusma sekli...
    Heath Ledger bana gore oynamadi bu rolu, yasadi. Ve yeri hic dolmiycak, Jared Letoya da pek guvenmiyorum acikcasi.

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=h-XyPDCbt1E

adamın zekasına hayrandım :D

1|0
    0|0
  • Bize farklı gelmesi standartların üzerinde daha önce bu tarzda karakter oyuncularının çok az olması stili hoşumuza gitmesin herzaman ii karakterler sevilcek diye bişe yok bazende kötü karakterleri sevmek gerekir

1|0
    0|0
  • Roluyle butunlesmesi. Zaten sonradan ogrendim rahmetli bu rol icin kendini bir ay otel odasina kapayip bu role calismis ve gunluk tutmus.

1|0
    0|0
  • eğlenceli, zeki, karizmatik, manyak daha ne olsun:))))

1|0
    0|0
  • Adam gibi adam çünkü :D

1|0
    0|0
  • Filmde hic yalan soylemiştir dürüsttür kimseden korkmaz.. iyi insanlarda bile meziyetler yok ondan sevdik

1|0
    0|0
  • sıradışı, orijinal bir karakter ve heath ledger oynuyor

1|0
    0|0
  • ruhumuz psıkopat kanımız ısındı :D

1|0
    0|0
  • Gülüşüne hasta olduk :D

1|0
    0|0
  • Adam zibidi cunki ayni ben 😂