Yabancı diziler bana göre daha başarılı sizce de öyle mi?

Siz hangi dizileri izliyorsunuz? Türk dizilerinde pek bir anlam bulamiyorum konuları genelde stabil şeyler zengin-fakir, aşk , duygusallık vs başka birşey yok denilecek kadar az haksız mıyım?

0|0
60|52

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• aynen kanka ben mesela netten her gün yabancı dizi izliyorum türk diziler bir anlamlı gelmiyor bana yabancılar daha iyi katılıyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 59

• Tam bir dizi manyağıyım.

İzlediğim yabancı diziler:
    Game of Thrones
    American Horror Story
    Downton Abbey
    Sense8
    Resurrection

Yerli diziler:
    Muhteşem Yüzyıl Kösem
    Paramparça
    Aşk Yeniden
    Poyraz Karayel
    Eve Dönüş
    Kara Ekmek
    Güllerin Savaşı
    O hayat benim
    Evli ve öfkeli
    Hatırla gönül

Vakit bol zaar

0|1
    0|0
  • kesinlikle çok doğru türk dizilerinin konuları birbirinin aynısı. The vampire diares, The walking dead ve Teen Wolf izliyorum.

1|1
    1|0
  • Yabancı dizilerde artık Allah'ın emri hâline gelen Game of Thrones'u izliyorum elbette, aşk ile, heyecan ile. The Walking Dead izliyorum. Shameless izliyorum arada. Türk dizilerinden de Muhteşem Yüzyıl Kösem'e bakıyorum, nasıl bir şey çıkarmışlar diye. Başka yok.

1|1
    0|1
  • Her şeyden önce Türk dizilerin büyük çoğunluğu yabancı diziden uyarlama
    Adamlar üretmiyor sorun orada

1|1
    0|0
  • şu an izlediğim türk dizisi yok.. Bayadır yok hatta ama yabancı dizi izlerim severim. Onların konuları daha farklı oluyo.. Zombi kurtadam vampir falan türkiyede böyle bir dizi yok.. Yaparsalar da nası yaparlar artık bilemiyorum.. Ben TEEN WOLF cuyum

0|1
    0|0
    • @Gizemlişeyy Teen Wolf u bende severek izlerim güzel bir dizi. Türkiye'de böyle diziler yok henüz.

• Son sezon da iyice saçmaladılar teen wolf te de

• @Sm0ke evet en başta Derek'in gitmesi çok kötü oldu.. Stiles la Scott ın araları açıldı.. Scott sürekli dayak yiyo falan .. Ama herşeye rağmen diziyi bırakmayı hiç düşünmedim gelecek sezon bomba gibi olucak bence.. Gerçi burada diziye ara vermelerine çok sinirlendim.. Çünkü 20 bölüm olcak demişlerdi..

• Eskiden güzel dizilerimiz vardı vama şimdi evet çok vasat sıradan ve kalitesiz bu aynı zamanda sinema sektörü içinde geçerli. ... Haklısın yabancı dizilerin konusu içeriği daha güzel farklı ve izleyici çeken bir etkisi var.

0|1
    0|0
  • türk dizilerinde 90 dakika süre koşulu var, her hafta bu kadar sürelik senaryo yazmaya çalıştıkları iin saçmalıyorlar elbette. behzat ç. gibi birkaç diziyi çıkarırım, gerisi fasa fiso

0|1
    0|0
  • Adamların her bölümü ayrı bir film gibi yani, var sen hesap et.

0|1
    0|0
  • yabancı dizi izlerim ama ergen yabancı dizilerini değil daha çok psikolojik , gerilim ve bilim kurgu severim örneğin
    sons of anarchy
    the sopranos
    hell on wheels
    fringe
    the x files
    the wire gibi

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Hatta yabancı dizilerin türk dizilerinden çok daha edepli olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • @Patolojik aynen katıliyorum sana türk dizlerinin içinde sevişme sahnesi olmayan bölüm yok neredeyse ve farkına variyorum da ne kadar ahlak seviyesi düşürülüyorsa o kadar da çok izleniyor maleseff. s

• Tabiki de yabancı diziler bayılırım Amerikan hollywood dizilerine adamlar efsane :)

0|1
    0|0
  • türkdizileri başarılımı ki daha kelimesi fazla bile

0|1
    0|0
  • Haklısın bu konuda kesinlikle sana katılıyorum. Hatta arkadaşlarımla katılıyoruz.

0|1
    0|0
  • Tabiki yabanci

0|1
    0|0
  • Öyle ama TR insanı da seviyor bunu

0|1
    0|0
  • bence de Türk dizileri artık tekdüzeliğe girdi , izlemiyor değilim ama , yabancı dizileri daha çok seviyorum , Mr. Robot , The flash , doctor who , american horror story

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle türk dizileri çok klişe

1|1
    0|0
  • aynen katılıyorm

0|1
    0|0
  • Aynen aynen bende😂

0|1
    0|0
  • yabancı filmerde daha iyi bence

0|1
    0|0
  • evet öyleler çünkü adam akıllı senaryolar var kopya değil

0|1
    0|0
  • türk komedi ve polisiye dizilerini seviyorum.. aşk entrika beni geriyor..

0|1
    0|1
  • aynen ya :D aşırı varoş 5 10 sene deva ettirilen saçma sapan aşk dizileri

0|1
    0|0
  • bencede kesinlikle! cunku dunyanin parasini harciyorlar hem filmler icin hem yazarlar icin (egitim ve equipment icin). turkiyede resmen sadece ask acisi ceken ya da ihanete ugrayan senaryo yazarlari kendi hayatlarini yaziyolar sanki :/

0|1
    0|0
  • O kadar çok yabancı dizi izledim yarım bıraktım ki saysam illa eksik kalır bir kaç tane. En çok severek izlediğim the originals ve suits olmuştu. Şu sıralar Türk dizilerine de sardım azıcık.

0|1
    0|1
  • Kesinlikle katılıyorum adamların yaptığı her iş mukemmel farklı sıradışı orıjınal =)

0|2
    0|0
  • haklısın

0|1
    0|0
  • bence de daha iyiler

0|1
    0|0
  • tabi ki de daha başarılı. Karşılaştırılamaz bile

0|1
    0|0
  • arrow-blindspot izliyorum

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    29

Erkekler Ne Diyor 51

• Yerli dizilerin bir çoğu yabancı dizilerden uyarlama. Esinlenme ise normal kabul ediliyor. Malessef kalite çok düştü. Bunun çeşitli sebepleri var ama halk önlerine konanı kabul ettikten sonra sorun yok.
    Ben genellikle yabancı dizileri takip ediyorum. Yerli dizilerin abuk subuk hikayeleri, anlamsız sahneleri, yetersiz hikaye ve kurguları bana hiç hitap etmiyor. Macera türünde dizi bulmak çok zor. Dramların ilkelliği eski Brezilya dizilerini aratmıyor. Yerli diziler insanı aptal yerine koyuyorlar.

0|1
    0|0
    • haklısın o kadar saçma şeyler oluyor ki bazen denk geliyorum bazı kısımlarına normal bir insanın yapmaması gereken ne varsa onlar yapiyorlar bunun adına da heyacan katmak diyorlar insanları aptal yerine koyarak para kazaniyorlar... Hiç izlemiyorum artık en son Leyla ile mecnun izledim oda absürt komedi ve Türkiye'nin en iyi dizisi seçildi.

• Türk dizilerinin kötü olmasının sebebi halk. Biz burada istediğimiz kadar bu dizileri kötüleyelim ne farkeder. İzleyici kitlesinin anca yüzde yirmi ya da otuzunu oluşturuyoruz. Geri kalan büyük kesim bu saçmalıklara bayılıyo çünkü anlayabiliyolar. Elbette bizim senaristlerden de bir breakin bad, sopranos ya da walking dead çıkar, buna yüzde yüz eminim. Çıkar da, kim izler? Biz. Biz kimiz? Azınlık. Üç beş seyirci için hiçbir yapımcı risk almaz, tutmuş olan işi önümüze ısıtıp ısıtıp koyar ve bu ortalama zeka seviyesindeki halk da oturur izler.

0|1
    0|0
  • Haklısın.
    Birde yabancı dizilerin her bölümü 45 dakika kadar oluyor.
    Ve her sezon taş çatlasın 20-25 bölüm.

Bizim diziler reklamlarıyla beraber en az 2.5 saat.
    Her sezon en az 50-100 bölüm. D

1|1
    0|0
  • bir kaç tane başarılı türk dizisi var onun dışında yabancı diziler daha başarılı bencede.

0|1
    0|0
  • yabancı dizilerde birde kimsenin yeri garanti degil
    dizinin baş rollerinden bile birisi sezon sonu ölebilir..
    Game of Thrones gibi mesala :)

ama bizde kahramanlar ölümsüz oluyo resmen :)

0|1
    0|0
    • en güzelide o işte daha gerçekçi oluyor bizde bir aktör 10 yıl baş rol de kaliyor adam resmen ölümsüz...

• The Walking Dead izliyorum.
    Devam ederse, Fear The Walking Dead'i izleyeceğim.

Televizyon ve Türk dizilerini izlemiyorum.
    Yabancı hayranlığı değil bu.
    Sadece kendi tercihim ve seçimim.

1|1
    0|0
    • @Yorgan_Freeman The walking dead bende şimdi izliyorum 1 hafta da 3 sezon bitti bırakiyorum resmen :)

• Teşekkür ederim ama, başka dizi izlemiyorum. :)

• kesinlikle

0|1
    0|0
  • Evet öyle

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle.

0|1
    0|0
  • Bende öyle düşünüyorum. Keşke dizi konusunda daha iyi şeyler üretebilsek...

0|1
    0|0
  • Aynen doğru söylüyorsun. Biz de sanat genellikle yeteneksiz ahlaksızların elinde. Açık saçık dizi çekmekten başka bir şeyler bilmezler. Fakat yabancı diziler bir numara özellikle kore dizileri muhteşem. Bizde ki hain sanatçılar ecdadı aşalar iken, koreliler tarihlerini mükemmel çekiyor.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle öyle. Şimdi türk yapımcılar diyor ya yok onlardaki bütçe bizde onlar falan filan. Adamlarda ufuk var ufuk.

0|1
    0|0
  • Türk dizileri tabi ki yabancı dizilerden bir tık daha kalitesiz basit ve zekaya değil duyguya hitap eder şekilde olmalı. Yoksa %49 ne izleyecek? Demokratik olmaz öyle

0|1
    0|0
  • Yabancılar bizimkiler gibi starbucksta oturup senaryo yazmıyor

0|1
    0|0
  • Yapıma harcanan parayla alakalı. Bizim halk aşktan başka dizi izlemediğinden yapımcılar doğal olarak daha az maddi kaynak gereken aşk dizilerini kullanıyorlar. O da bir süreden sonra saçmalıyor zaten. Yabancılara bakarsan dizilerin sezonları önceden programlıdır. Az bölüm sayısı ve maddi kaynağın yüksek olmasıyla doğal olarak dizileri daha kaliteli oluyor.

0|1
    0|0
    • Yani bizim dizilerin iyi olabilmesi için yaratıcı fikirlere ihtiyacımız var. Breaking Bad'den örnek vermek gerekirse kim çeker bizim ülkede bir adamın 50 yaşından sonra uyuşturucu yapmasını, satmasını vs. 2. olarak daha fazla kaynak ayırıp bölüm sayılarını düşürmeliler.

• İzlemedim yalan söylemeyeyim

0|1
    0|0
  • Sonuna kadar katılıyorum. 40-50 dk suruyor genelde. Ve her bölüm bağlantılı fakat farklı olaylar işleniyor. Bizim Türk dizilerinde 1 adam çıkıyor 3 ay onun peşinden koşturuyoruz. Veya bir olay oluyor çöz anam çöz.

0|0
    0|0
  • Bizim diziler malesef her daim devlet kontrolünde. Yabancı diziler özgür, komedisi romantizmi herşeyiyle. 90 dakika dizi şartı diye kural mı olur ya.

0|1
    0|0
  • Evrensel konular çekiyorlar, daha başarılılar.

0|1
    0|0
  • Diriliş 'Ertuğrul' çıkana kadar öyle düşünüyordum, fakat Diriliş gerçekten mükemmel bir kalitede. Vikings ayarında..

0|1
    0|0
  • Haklısın kardeş

0|1
    0|0
  • Titanic ve yüzüklerin efendisi serisi çok başarılı.

0|1
    0|0
  • bazıları çok başarılıda oluyor bakınız kardeş payı

0|1
    0|0
  • bana göre sana göre yeterli ölçüt değil, objektif olarak daha iyiler

0|1
    0|0
  • Yerli dizilerdeki tek konu Aşk..

0|1
    0|0
  • Bence yabancı dizilerin başarılı olması öznel değil nesnel bir durum.

0|1
    0|0
  • kesinlikle doğru dedin

0|1
    0|0
  • The Flash

0|1
    0|0
  • Bencede öyle

0|1
    0|0
  • Bizim diziler rezalet, kalitesiz zaten.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21
Yükleniyor...