Türk dizileri neden hep yalılarda, plazalarda şirketlerde geçmeye başladı?

Hayattan çok uzaklaştı ve hepsi birbirine benzemiyor mu?

0|0
17|20

En İyi Kız Görüşü

• Evet hepsi zengin klonlanmis gibiler çözemedim gitti

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de dizi izleyici kitlesi ne gerçekçilik arar, ne de zeka. Zengin, ne iş yaptığı belli olmayan adamların mantıksız çirkefliklerini izlemeyi seviyorlar. Hepsi de birbirinin aynı diziler zaten.

Ama yapımcılara da hak vermek lazım. Bu ülkede riskli, cidden sıradışı ve zeka içeren bir iş yapsan tutacak mı? Bak mesela Diriliş Ertuğrul diye bir dizi var güya çok kaliteli, onu izlerken ben senariste küfrediyorum 'Ulan ömründe hiç mi Vikings, Tudors falan izlemedin bu sikindirik senaryo' diye.

İzleyiciyi gerizekalı yerine koyuyor Türkiye'de diziler. Konu salağa anlatır gibi anlatılıyor.

1|3
    0|0
    • Bu tarz şeyler için bütçe olayı var atlamışsın o konuyu.

• Diriliş dram dizisi değil. Bütçe de her şeydir. Kaliteyle doğru orantılıdır

• @Kuskuun Yav oyle para donmeyen bir sektor degil bizdeki, onlarca ulkeye pazarlaniyor, paralari yok mu saniyorsun?

Dirilis dram dizisi demedim zaten ben. Modern hikayelerde oyle cok buyuk setler falan da gerekmiyor ondan bahsettim.

Bizde sorun senaryolarda.

Kızlar Ne Diyor 16

• ben köylü ve fakir figürlerine şaşıyorum.
    bizim köyde elbise altına basma don giyerler dizilerdeki köylüler diz üstü elbiseyle cıbıl cıbıl geziyor.
    fakirinde ekmek alacak parası yok ama her yere taksi tutuyorlar.

1|3
    0|0
  • Valla ben eskiden dizi izlemeye bayılırdım. Artık diziler 3-5 bölümden sonra dediğim gibi sıradanlaşıyor. Diğer bölümlerde ne olacağı az çok tahmin edilebiliyor. o yüzden artik pek izlemiyorum. bir yabancı dizilerim var Teen Wolf, Game of thrones gibi onları izliyorum. Onun dışında film izlerim. Bide bu diziler insanı kendi hayatını yargılamaya itiyor çocuklar bile dizilerdekiler gibi olmaya çalışıyor artık. Tehlikeliler yani bir bakıma

0|0
    0|0
  • Bu insanlari manipule etmenin en iyi yolu televizyondan geciyor. Amac aptallastirmak olunca sonucu da ona göre oluyor ne yazik ki.

1|0
    0|0
  • Benziyorlar ama dizisizde olmaz:)

0|0
    0|0
  • Kore dizilerinden özenti hep

0|0
    0|0
  • aynen bunu bende hep düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Zenginlik ozentisi napican 😅

0|0
    0|0
  • Hep bir tane kadın var 4-5 erkek onun peşinde. Ya biri ölür, ya yaralanır, ya hapse girer. Zengin ve fakir vardır

0|0
    0|0
  • Hep öyleydi :o

0|0
    0|0
  • hakkaten ya

0|0
    0|0
  • o yüzden daima yabancı diziler izlenmeli :) bizim diziler hep aynı üçgenli beşgenli kimin eli kimin cebinde belli değil :)

0|0
    0|0
  • izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Son dönemde çıkanların hepsi aynı çok uç hayatlar Fazla abartı en güzeli poyraz karayel

0|0
    0|0
    • evde izlenenler var mecburen bakıyorum ama paramparça kaliteli gibi

• Haklısın kesinlikle normal hayatlarla alakası yok hiçbirisinin.

1|1
    0|0
  • Türkiye son 13 yılda oka da r çok gelişti ki burdan anlayabilirsin :) dizilere bile yansıdı.

1|0
    0|0
  • Artık hepimiz fabrikalarda, şirketlerde çalışmıyo muyuz? Bir bana mı normal geliyor?

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 19

• Çünkü insanlar ulaşamadıklarını hayranlıkla ve imrenerek izlerler...
    Sadece izlerler, izlemekle yetinmek zorundalar...
    Senarist ve yapımcılar da milletimin bu zaafından faydalanıyorlar, işin özeti bu.

0|0
    0|0
  • fakirin dizi de sergilemesi prim yapmıyor :)) fakirlerde entriga ve kalleşlik olmadığından tutulmaz:))

0|0
    0|0
  • T. v izlemiyorum = )

0|0
    0|0
  • En basitinden para olsa dövüş sanatı bilen kılıç kalkan bilen filme uygun oyuncular oynatılır bu en kötü senaryoyu bile iyi etkiler öyle boş boş böğürmezler en azından. Demek istediğim bu. Tipe bakılarak seçildi dirilişteki oyuncular dizinin konusuna göre sadece tiple olmuyor. Bassalardı parayı farklı olurdu

0|0
    0|0
  • Kızlarımız da öyle dizilere özenip başa bela oluyorlar
    o kızı zengin biri becerdi benim de sevgilim zengin olacak
    o yalıda oturuyor ben neden müstakil evde oturuyorum

0|0
    0|0
  • 3. dünya ülkelerine genelde öyle olur.. arjantin ve brezilya dizileri de öyle

0|0
    0|0
  • Zenginlik ozentisi

0|0
    0|0
  • artık hep aynı şeyler oluyor klasikleşti farklı olsun diye yapıyolar.

0|0
    0|0
  • Türk dizileri açıklanmayacak kadar saçma düzeydedir istisna kardeş payı, behzat ç gerisi boktan ulan millet fakiriz der herkesin altında bmw elinde ıphone kim bu fakirler?

0|0
    0|0
  • Buna kiziyorum cunku hep luks yasama ozendiriliyo insanlar sonra halime bakip o seviyeye cikmak icin sacma sapan seyler yapiyolar siddetle kiniyorum bu durumu iyi bir yere degindin kardesim

1|0
    0|0
  • yabanci özentisi dizilerdede bas göstermeye basladı

0|0
    0|0
  • ben çocukken pembe diziler vardı güney amerika yapımı iğrenç şeyler.. şimdi de bizim diziler var..

0|0
    0|0
  • fazla çekim yerlerine para gitmesin diye diziler devir değiştirdi

0|0
    0|0
  • parayı pulu açık saçık giyinip modernleşmeyi batılılaşmak için insanları en kolay o şekilde paranın kölesi yaparak lüxs yaşam için hayvanlaştırmak

0|0
    0|0
  • Aynen işte ama planlı birşey bu durum

0|0
    0|0
  • Maçlar harici tv izlemiyorum diyebilirim. Önceden neydi Ekmek teknesi izlerdik. Kirli vardı. ah be

0|1
    0|0
  • ayni brezilya lilara donduk aclik dan nefesimiz koyuyor dizilerde ne polyanalar yasaniyo

0|0
    0|0
  • Ne varsa eski de var

0|0
    0|0
  • Hayaller guzeldir

0|0
    0|0
Yükleniyor...