Türk dizilerinin topluma kötü örnek olduğunu düşünüyor musunuz?

Bazı senaristlerin dizi senaryolarının bokunu çıkardığını düşünüyorum.Örneğin; bugün ekranlara gelen Analar ve Anneler dizisinde dayısı yeğenini öldürüyor.Ölen çocuğun annesi gelinine öfkesinden doğan bebeğinin öldüğünü söyleyip bir başka doğum yapıp çocuğunu kaybetmiş anneye veriyor. O anne kimden hamileydi bilin. Sevdiği çocuğun babasından! Adam oğlunun sevdiğine tecavüz ediyor. Bu tür konuların Türk toplumunun ahlakını bozduğunu düşünüyorum. Millet izliyor özeniyor sonra sapıtıyor. Siz ne düşünüyorsunuz tv programları hakkında?

0|1
34|50

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında sorun senaristlerde değil...
    Sorun kanal yönetimi ve bu tür dizileri izlemeyi seven halkımızda...
    Zengin kız fakir oğlan, aşiret davalarındaki aşk üçgeni, racon kesmelerle dolu mafya özenti yapımları vb vb vb...
    Kimisi zengin genç kızların ve kaslı ergenlerin hayatlarına özenip kısa yoldan zengin olmanın hayalini kuruyor ve ailesine fakirliğinden dolayı dert yanıyor.
    Kimisi izlediği aşk hikayelerindeki maço ve delikanlılık ayağına kapılıp sevgilisine ve ailesine zarar veriyor.
    Kimisi ise gördüğü mafyalığı reel hayatında yaşatmaya çalışıyor.
    Yani, aynı tas aynı hamam sürüp gidiyor.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Milleti yok etmenin en kolay yolu yanlış görseldir.
    Olmayanı oluyormuş gibi lanse etmektir.
    Dallas ile başlayan yozlaşma furyalarının cıvıklaşmış son noktaları bu diziler.
    Bir kaç seneye kadar da ensest ve eşcinsel temalar gelecek.
    maydonoz dediydi dersiniz.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Ortalıkta neden bir anda mantar gibi gerizekalı türedi sanıyorsun. Hep bu gerizekalı saçma sapan dizileri izleyenlerin bilinç altı dışa vurdu. Gerizekalı topluluğu oluştu

4|0
    0|0
  • Medyanın geçmişten günümüze kadar en birincil ve en önemli fonksiyonu nedir prenses?
    PROPAGANDA...
    Bu kelimeyi en geniş anlamıyla düşün tabii... Sadece siyasette değil.
    Yani anlayacağın, bir toplumun ahlakını bozmak, plan ve program gerektirir...

3|0
    0|0
    • Mantıklı

• Hiç de alakası yok, biri çıkıp atıyorum Dexter veya Breaking Bad tarzı bir dizi yapsa tutacak mı Türkiye'de? Tutmayacak. İnsanların anlamadığı şey akşamlarını televizyon başında geçiren kitlenin istediği, izlemeyi sevdiği dizilerin o salak yapımlar olduğu.

Ortadoğu'nun sömürüldüğü için o halde olmaması, o halde olduğu için sömürülmesi gibi, halk zaten ahlaksız, o yüzden fitne, fesat, aldatma, yalan, dolan, entrika gibi şeylere ilgi duyuyor.

• Bu daha mantıklı 😀

• İslamı yoketme projeleri.
    Bende işe yaramıyor tabii ki fakat ilerde çocuğum olduğunda , dizilerde dònen olayların normal olduğu izlenimine kapılmayacağı ne malum? Herkese de sòylüyorum televizyondan pc den telefondan uzak tutun çocuklarınızı diye. yoksa çok kötú bir nesil yetişiyor kimse farkında değil

2|0
    0|0
    • Dizide anne babaya bağırıp çağırmayı normal birşeymiş gibi gòsteriyorlar bu bile en basit örneği yani

• Çok doğru

• Türk dizileri genellikle insanları uyutmak için yapılıyor zaten
    2,5 saat sürer mi bir dizi

4|0
    0|0
  • kesinlikle hele kadınları tam yoldan çıkardı kapitalist modernitenin esiri oldu kadınlar resmen metalaşma süreci hızlandı erkek sap hegemenyası daha vahşileşti

3|0
    0|0
  • Valla toplum neye ilgi gosteriyorsa adamlar ona gore dizi yapiyor. Toplum zaten ahlaksiz

1|1
    1|0
  • bu ne la aşçı bahçivana bahçivan uşağa uşak dadıya dadı dayıya dayı amcaya sonra hepsi ev sahibine :D

1|0
    0|0
  • evet çoğusu topluma kötü örnek.

2|0
    0|0
  • İzleyip sapıtmaktan ziyade. Bence kimseyle konuşalamadığı bu hisleri dizilerde görünce, "ulan bu normalmiş" hissine kapılıyor. Sonra uygulamaya çalışıyor ama hayat dizi değil.

3|0
    0|0
  • toplum değerlerini bozup bilinçsiz bir toplum yaratmak için yıllardır düzenli bir şekilde kültürümüze saldırıyuorlar ve bunu büyük ölçüde başardırlar sosyal mühendislik bilinçli bir saldırı yöntemidir her hanlesi bir sonrakini destekler ve amacına ulaşmak için sinsice ilerler

1|0
    0|0
  • eskiden bizimkiler mahallenin muhtrları ekmek teknesi gibi diziler vardı.. güldürür duygulandırır hüzünlendirir bazen eğlendirirdi.. onlarda hiç kötü örnek bişi görmedim.. şimdiki nesli bozmaya çalışmanın emelleri bunlar.. bunlar hep batının oyunları :)

1|0
    0|0
  • evli adama aşık olmak. bu da dizi ürünü kızların kafasına yerleşti. kuyumcudan evlilik yüzüğü alıp öyle dolaşacam mk.

2|0
    0|0
  • Kesinlikle siyonizmin oyuncağı yapıyorlar milleti, millet farkında olmadan. saçma sapan herkesin birbiriyle öpüştüğü gençlik dizileri yaz dizileri artık ne neyse. karadeniz doğu vs yerleri tecavüz ile cinayetler ile anlatan diziler bir sürü rezillik bunları izleyenler ister istemez bozuluyor öpüşmeyi normal görüyor cinayet kolaylaşıyor.

1|0
    0|0
  • bakış açına göre değişebilir evet gördüğüne özenecekler elbet çıkacaktır ama gördüğünden ibret alanlar da çıkacaktır aradaki fark toplumun eğitiminden ve çevresinden kaynaklanacaktır kısacası herşeyi devletten beklememek lazım ;)

1|0
    0|0
    • Oda bir bakış açısı doğru

• Aslında dediğiniz gibi olmalı ancak herkes aynı düşünemiyor

• @BULUUUT işte sıkıntı burada sadece dizilerin yanlışı özendirici senaryolarında değil neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretemeyen ailelerde bu yüzden de bence klasik suçu birine atıp kurtulalım taktiğine gerek yok biz her gördüğümüzden ders çıkarmayı feyz almayı bilmiyorsak asıl suçlu yine kendimiziz

• Evet dusunuyorum kimin eli kimin cebinde birde zenginlik luks yasam tarzi guzel kizlar eglenceler ozenti kotu hemde cok kotu ornek oluyorlar

1|0
    0|0
  • kesinlikle çok kötü herkes heveslendiriyolar ...

3|0
    0|0
  • elimde olsa dizileri yasaklardım ya da topluma uygun senaryolar isterdim
    eski türk filmleri gibi...

1|0
    0|0
  • ufak çocukların etkilendiğini düşünüyorum...

3|0
    0|0
  • Hep zengin hep sasa hep mafya hep vur kir silah asiret baska bir halt yok televizyon izlemek icin neden yok hepsi sahte bir dunyadan ibaret kitap okumayi tiyatroyu filmleri tercih ederim gercek hayati izleyip yorumlamayi insanlari analiz etmeyi ve sonra insanlarin cogunlugundan tiksinmeyi ogrenmek bunlar daha guzel 😂

1|0
    0|0
  • kesınlıkle cok kotu bı durumda dızılerımız
    ensest ılıskler baslarsa dızılerde hiiiis sasırmam

3|0
    0|0
  • Bu gibi dizilerin senaryosu hayal ürünü olmaktan ziyade utanmamız gereken gerçeklerimizi gösteriyor. Bu gibi olaylar sadece bizlere özgü değildir fakat bir çoğu bizim ülkemizde oluyor.

1|0
    0|0
  • Bazı Türk dizileri sanki özel proje gibi toplumun ahlak kültürünü bozma eğilimindedir. 2 -3 sene önce bir şey duydum ve çok üzülmüştüm. Bu diziler arap ülkelerinde de oynatılıyor. Suriyede insanlar arasında en ağır hakaret senin... türk dizisinde oynuyor denirmiş. Yabancı ülkelerin toplumlarıda ülkemiz insanlarının hayatları böyle zannediyor. Aslında bu kültür yozlaşması o noktaya doğru ilerliyor.

1|0
    0|0
  • 2 aşk arasında kalanlar, zengin-fakir aşıklar, para için karı koca gibi davrananlar...
    yeşilçamın makyajlı hali. açar eski türk filmi izlerim daha iyi. tiskiniyorum alayından...

1|0
    0|0
  • Evet, en basitinden önceden erkekler kızların peşinden koşardı.. şimdi tam tersi. bunun sebebinin türk dizileri olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • evet bazı dizler

1|0
    0|0
  • Kesinlikle, şu an ki neslin Ahlakı gerçekten bozulmuş. Tv izlemeyelim İzletmeyelim Bir sürü subliminal mesajl dolu olduğunuda unutmayalım...

1|0
    0|0
  • Aynen öyle.

1|0
    0|0
  • suç senaryoyu kabul eden kanallarda zaten bu tür konulara maalesef izin veriyorlar

1|0
    0|0
  • Bence millet neyse diziler de o ,

1|0
    0|0
  • Evet aşkı memnu izleye izleye evli kadınlar gencecik çocuklarla birlikte evli erkekler de gencecik kızlarla çok o... bir millet olduk yanı kimin eli kimin cebinde belli degİl mk

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 33

• O nasıl dizi tren yapmışlar adeta ama hepsi de böyle nerdeyse. yabanci diziler de izliyorum onlar toplumlarını yansıtıyor ütopik hayatlar yok ve 40-45 dk olduğu icin senaristler daha yaratıcı daha üretken oluyor.

1|0
    0|0
  • Hoş bulmuyorum ve sana katılıyorum.

1|0
    0|0
  • Malesef, birçoğu kültürel değerlerden ziyade popüler dış kültürlerin değerlerini aşılıyor insanlara.

1|0
    0|0
  • arz talep ilişkisi millet neyi izliyorsa onu koyuyorlar işte o yüzden evimdeki televizyonu mönitör olarak kullanıyorum

1|0
    0|0
  • Oha iyiki izlemiyorum :D

1|0
    0|0
  • Dizi başlı başına bir saçma zaten pek tutacağını sanmıyorum :D Analar ve anneler ne ya başka isim mi bulamamışlar

1|0
    0|0
    • kiralık aşk falan izliyor musun?

• tamam öyleyse. hepsi saçma rezil olduğu da bir gerçek tabii

• @Behnann aynen öyle bir çok dizi saçma zaten senaristler iyi saçmalıyor böyle dizileri yazarken :D

• Evet öyle olduğunu düşünüyorum. Ensestliği özendiriyorlar sonra da ahlaklı toplum diyoruz.

1|0
    0|0
  • katılıyorum. Ayrıca fazla dram

1|0
    0|0
  • İnsanlari uyutma amacli bombos goruntu ve seslerden ibaret. Bir de halk bunu seviyor demezler mi? Halka baska secenek sunduklari mi var? Elalemin dizileri filmleri muthis zeka urunu ufuk acici bizimkiler bas agritici

1|0
    0|0
  • Bence Turk toplumu senaristlere kötü ornek oluyor.

1|0
    0|0
  • toplum mal oldugu icin öyle diziler var zaten arz talep.

1|0
    0|0
  • Yuh😂 okurken kafam karıştı😂😂😂

1|0
    0|0
    • Ben izlerken noluyoruz ulan oldum 😀

• Bakmamak lazim yaa, ben mesela dersten kafami kaldiracak vaktim olmuyo, dizi falan izlemiyom, çok rahatım. Millet diyo izledikçe özeniyom falan diye, ne özenti var bende ne bişey. Izlememek en iyisi😂

• Kesinlikle.

1|0
    0|0
  • bencede bukadar ahlaksız toplum olmamısın sebebi diziler. terbiyesiz konuları izleye izleye insana artık normalmiş gibi geliyor

1|0
    0|0
  • yabancı dizi izliyorum.

1|0
    0|0
  • kesınlıkle oyle. kadınların gurursuz tavırları, herkesın bırbırıyle yatıp kalkması, evlılık dısı ılıskıler, hamılelıkler, cınayetler vs vs. toplumun bu hale gelmesınde buyuk etken

1|0
    0|0
  • kesinlikle düşünüyorum berbatlar

1|0
    0|0
  • Bir iki tane izleyip cevap vermek isterdim hic bir fikrim yok

1|0
    0|0
  • Turk dizilerinin konusu ne olursa olsun ana unsuru ask ve cok afedersiniz uçkur. izlenmemeli

1|0
    0|0
  • Amannnn tipik Türk dizisi bojjjverrr zaten bizim toplum bozuk olmasaydi bu diziler olmazdı

1|0
    0|0
  • Türk dizilerini izlemiyorum

1|0
    0|0
  • Okurken kafam karıştı, bu nasıl dizi sonra bahçıvanamı kayıyorlar mk

1|0
    0|0
  • Evet gerçekten yok yengeye çak üvey kardeşe çak. Ahlaksızlık resmen

1|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın 😐

1|0
    0|0
  • ben dizi izlemem

1|0
    0|0
  • Çoğunun konusu da birbirine benziyor hep aynı şey üzerinden gidiliyor

1|0
    0|0
  • Türk dizileri hatali bir kelime olmus hic yabanci dizi izlemiyorsun sanirim medya farkli bir olay insanlar izledigi icinmi bu dizileri yapiyolar yoksa yapildigi icinmi insanlar izliyor tartisilmasi gerekn bir konu demekki insanlar bunu istiyo fsrklilik yapmaya calsyorlar ki tutsun dizi basarimilar nuda tartisilir cogu basarili turk dizisi yabanci dizilerden uyarlama yani tartisilcak bir soru sormussun

0|0
    0|0
    • Yabancı dizi izlemiyorum o yüzden bilgim yok konuları hakkında. Evet tartışmaya açık bir konu oldu yorumlara göz atarsan bir çok mantıklı sebepler var aslında ve hepside bir yerde buluşuyor..

• Doğru halk sebebiyet veriyor yine etkilenen halk oluyor.. Konuşmaya başlasan çok derinlere iner ve uzar aslında bu konu. En iyisi hakkımızda hayırlısını dilemek. İyi geceler.. ☺️

• Iyi gecelerr

• Hayır

0|0
    1|1
  • Evet kesinlikle düşünüyorm. Tv izlemeyi sevmiyorum zaten

1|0
    0|0
  • Hemde dena halde körü örnekler ya iğrençleşiyolar süşünüyorm arda ya kendi ailemden şüphe edesim geliyo

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...