Diriliş Ertuğrul dizisi sizce de izleyenin zeka seviyesiyle alay etmiyor mu?

* Gündoğdu sırf pusu yediklerinde orda değil diye- ki keşfe kendisi gönderdi- Hamza'yı suçluyor. Sebebi ne? Moğol askerinin ölmesi, ama gayet iyi hatırlıyorum ki, moğol askeri öldürüldüğünde adamın başında Kocabaş denen herif vardı?

Gündoğdu onu hatırlıyor da, niye Kocabaş'ı hatırlamıyor? Senaristin işi kolay * , izleyen herkesin embesil olduğu tezi üzerinden senaryo yazıyor.

Güncellemeler:
Hadi diyelim Hamza'dan şüphelendi, o dizi başladığında adı Rahman olan ama sonra Abdurrahman'a evrilen tiplemenin günahı neydi? Keşfe yollayan sensin, adam bu kadar ucuz biçimde suçlanır mı?

Gündoğdu dizide Ertuğrul'dan çok daha zeki ve liderliğe yatkın bir karakter olarak yansıtılıyor, ama senarist sürekli böyle saçma, ve karakterle bağdaşmayan mantıksızlıklarla Gündoğdu'yu aşağı çekip Ertuğrul'u öne çıkarma çabasında.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• TRT bağımsız mı? Hayır... kim var? AKP... AKP tarih hakkında ne bilir? hiçbirşey (din hakkında bildikleri bakara makara) Ben bu diziyi izleyip neden sinirleneyim?
    İzlemiyorum diziyi, çünkü senarist kesinlikle çok atlama yapacak, aşk meşk konuları bol bol anlatacak, 3-5 ihtiras ve gerilim sahnesi koyacak. Milyonlar ekran başında olacak bitti gitti...
    Elalem ufacık tarihleriyle ilgili dizi yaparken her ayrıntıya dikkat eder ve çokta iyi tasvirler, betimler... Bizim gerizekalılar, ellerinde eşşşek gibi koskoca tarih var ama uyduruk yapımlara imza atıyorlar. Battalgazi, malkoçoğlu filmleri şu anki türk tarih dizilerinden daha iyi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ragnarcan emin ol vikingler daha salakçaydı ama izledik di mi?

0|0
    0|0
    • hah
      haklısın valla :)

• Kalite farkı tabii ki olucak. Sen bana Ertuğrul gibi kaç tane Türk dizisi sayabilirsin? Dizilerin hepsi bir evde, konakta, sarayda falan geçer bizde. Ertuğrul bu açıdan bir ilktir. Senaryoyu yazanın kendini biraz geliştirmesi gerekir evet ama dizi tarihi bir dizi olduğu için belli sınırları var. Tarihte olanın dışına çıkamaz. Ancak süsler. Sen ilk olan bir diziden mükemmeliyet bekliyorsun. O da olur ama zamanla.

• Mükemmelliyet beklemiyorum, dizi tarihi açıdan çok başarısız, dönem türklerinin kültürünü, islama bakışını falan çok yanlış yansıtıyor, propagandaya çok kaçıyor.

Kurgu zaten rezalet, her bölümde bir büyük saçmalık var, bu haftakinde de Hamza'nın, hele Abdurrahman'ın saçma sapan biçimde sırf Ertuğrul'la birlik olup obaya dönüp Gündoğdu karşısında Ertuğrul'a daha fazla destek ortamı yaratılsın diye harcandı.

Gündoğdu aslında obanın şaman olan kısmını ana yurda dönelim diye ayırıp gidecek ama öyle bir olayı yansıtma imkanları yok çünkü dizide kayılar yarı yarıya şaman olmayı geçtim, sanki direkt sahabeden.

Erkekler Ne Diyor 2

• akp zihniyeti işte 😂😂

0|0
    3|0
  • ya aslında en son keşfe cıkmak için gönüllü olduklarından şüphelendi daha çok
    :)

0|0
    0|0
    • Türkiye'deki gibi yeni gelişen bir sektörde normal şeyler bunlar. Geçen sezonda 1 mantık hatası bile yoktu. Ama bu bölüm aceleye gelmiş sanırım :)

• Evet dediğin durum öyle ama kılıcın tersiyle öldürdü moğolu, tekmeleyip öldürdüğü de oldu. Hepsini gördüm ama adamlar güzel bir kurgu yapıyorlar o kadar hata olsun dedim.

• @neo-ist HAyır değil, zibilyar tane mantık hatası vardı, olayların saçma kurgusu gırlaydı. Yav bak aklıma gelen bir tane olay söyleyeyim, şu Eftelya mıdır nedir, kendini bir eve kapatıp içerideki kadını yakıp dışarı attı, Ertuğrul ve ekibi içeri girip bakmadı bile.

Adamlar gizlice kaleye sızmak isteyen bir plan kurdular, planda kale kuşatması vardı.

Titus obada yangın çıktığında şüpheli sınıfına girdi, ama izleme görevi kendisini obaya getiren Kurdoğlu'na verildi.

Kurdoğlu kafasına göre obadan şehzade çıkarabiliyordu, canı istediğinde Haçlılarla görüşüyordu, Süleyman Şah Kurdoğlu'nu izleme emri verse dizi 10 bölüm sürerdi.

Ayrıca El Aziz'in sarayında geçen dönemdeki zibilyar saçmalama da var.

Ne mantık hatası yok'u, mantık hatasının olmadığı bölüm yok dizide.

Yükleniyor...