Susam sokağı diye bir çizgi film varsa zararları nelerdir?

Arkadaşlar münazaraya katildim ve karşı tarafin konuşmalarına tanık oldum onlar yararlarını bizler zararlarını savunuyoruz. neyse onlar bize susam sokağıni savunucak sizler susam sokagi hakkında herhangi bir subliminal mesaj falan gorduyseniz yazarmisiniz

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Subliminal mesaj kolay kolay dikkat çekmez çok zordur. Ama zararları vardır. Bir kere susam sokağı yerli yapım değildir. Yani bambaşka bir kültürün ürünüdür. Bu yüzden susam sokağı önce çocuk zihinlerinden başlayarak kendi kültürünü farklı bir kültüre benimsetmeye çalışır ve kültürel emperyalizm yaratır. Daha sonra bu çizgi film çocuk zihinlerine ve onların yetişmesine yönelik olduğu için çocuk kendi kültüründen uzaklaşır ve karşı kültür içinde çocuğun içine doğduğu kültür erimeye başlar. Bu şekilde ergenlik çağına geldiklerinde çocuk kendi değerlerinden uzaklaşır ve zamanla bu kültür emperyalizminin boyutu ülkenin ahlaki ya da geleneksel değerlerini yok edebilir. Aynı şekilde susam sokağı yapım olarak evrensel değil hristiyan ülkeler tarafından gerçekleştirilmiştir. Ve öğretmeye çalıştığı dinsel öğeler hristiyanlığın bir parçasıdır. Bu şekilde de misyonerlik faaliyeti şeklinde geniş olmasa da var olduğu ülkedeki dini değerleri de zayıflatıcı etkiler yaratmaktadır. Buradan yola çıkarak farklı bir çok teori üretebilirsin. Kolay gelsin :)

1|0
    0|0
  • işin zor. bir zararı yok malesef. bulursan da saçma sapan şeyler olur. kötü bir konu almışsın.

0|0
    0|0
    • Aslında zor değil çünkü yararindan çok zararı var çizgi filmlerin sadece savunacagi şeyi kötüleşmeye çalışıyorum yoksa konusmam falan hazir

• ne diyeyim kolay gelsin

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...