Bu vizyonsuzluk, geri kalmışlık nereye kadar?

Eskiden tv'yi açtığımızda izleyecek ya da zaman geçirebilecek bir şeyler bulurduk. Şu an tv'yi açtığımda izleyebildiğim tek şey o da rastlarsam eski Türk filmleri..
Türk tv sistemi halkı aptallaştırmaya çalışmıyor mu sizce de? Beyninizi hiç kullanmaya ihtiyaç duymadan 7/24 izleyebileceğiniz o kadar çok program dizi var ki...

Öyle sanıyorum ki 7 gün içinde izlenebilecek program sayısı 3'u geçmiyor. Hadi gündüz kuşağını geçtim tamam. Anlamıyorum neden incirin hoşafına kadar dizi yapma ihtiyacı içinde bu ülke?

O dizilerdeki romantik lüks içindeki aşka, saçma sapan entrikalara inananlar kaldı mı hala yahu?

Merak ettiğim konu ise;

Sizin bunlarla ilgili düşünceleriniz. Sizce neden? Siz şu an yayınlanan dizi/programları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sizce de halkı okumamaya cehalete sürüklemiyor mu?

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• Kapitalist medya endustrisi... izleyecegin seyi onlar secer. Trendleri ayni saatlere koyarlar. Zaten akilli olmayan toplumuz gitgidede koreliyoruz. Haftasonu evinde oldugunda bile bisry goremiyorsun. Kaliteli yayinlari da parayla satiyorlar. Bu isin uzmani olan adamlar, bu programları yapan insanlar tv izlemiyorlar. Ordan hesaplayabilirsiniz.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• benimde hoşuma gitmiyor. bişeyler, coğu kisiler uyutulmaya çalısıyor.. olaylar unutturulmaya calsıyor.. sohbetten muhabbetten daha önemli bir yere sahip bir hale geliyor..
    herkes birine özeniyor.. dizideki karaktere aşık oluyor bazı kızlarımız, toplumsal yozlaşma yaşıyoruz resmedn.7

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Aynen. Kemal Sunalı açıyorum devam :) ne varsa onda var

2|2
    0|0
  • insanları özendiriyorlar tv deki o hayatlara
    herkes öyle olmak icin cabalıyor
    felanca dizideki karekter su cantayı aldı
    su yüzügü taktı
    su elbiseyi giydi diyerek
    ekonomiyide canlandırıyorlar
    alan memnun satan memnun özetle

1|0
    0|0
  • İki yabancı dizi dışında dizi izlemiyorum.
    Televizyon izlemiyorum.
    Televizyon, aptal kutusudur bana göre.

Bazı insanlar, beyinlerinin düşünme fonksiyonunu kaybedeli çok oldu.
    Yiyip, içip, yürüyorlar ama düşünemiyorlar.

Çözüm, televizyonsuz bir hayat bence.

1|0
    0|0
  • Sadece Türkiye'de değil ve ya Tv de değil , İnternette , dizi ve filmlerdede bu bu şekilde kardeşim sen kendinden sorumlusun ve kendine zarar verdiğini düşündüğün şeylerden uzak duracaksın ben mesela uzak duruyorum.

1|1
    0|0
  • Eskiden diziler bile güzeldi şimdi hepsi ergen dizileri oldu

2|1
    0|0
  • Televizyon izliyorum cok seyrek oda arka sıralarda olan kanallar eski dizi filmler reklam şirketleri yüzünden sanal ürün yerlestirme yüzünden film dizi izlenilmez hale geldi. daha dogrusu bilgisayardan eskimiş dizileri filmlere bakıyorum. Herkesin dısarılarda tartıstıgı bugunun dizisi sorulduklarında o nedir diyorum.

1|1
    0|0
  • yıllardır cnbc-e , nat geo , discovery ntvspor ve lig tv dışında kanal izlemem. o yüzden kanallarda ne var ne yok onu da bilmem. bilmekte istemyiyorum ama insanımız bunu hakediyor. kendi kedine düşünme ve mantıklı olanı yapma yetisini kaybetmiş bir nesil vaar memlekette hemde nerdeyse 7 den 70 e

1|0
    0|0
  • aynen öyle eğitici program dizi filan yok. hele tv8 resmen layloylom gençlere hitap ediyor :D

1|2
    0|0
  • Bilmem kaç yüz tane televizyon kanalı var, maalesef hepsi birbirinden berbat. Bu halkın seçimi olmaktan çıktı artık, seçilen değil, dayatılan bir şey haline geldi.

1|0
    0|0
  • tv bende hep kapalı...
    hah bu izlenir dediğim dizi yayından kaldırılıyo...
    leyla ile mecnun
    beş kardeş
    mutlu ol yeter
    işler güçler
    kardeş payı

1|0
    0|0
  • Genelde belgesel izlerim yabancı kanallar izlerim discovery chnnl history nat geo falan onları izliyorum

1|1
    0|0
  • Tamamen zaman kaybı TV izlemek bence. Artık insana hiçbir katkısı yok boş vakit geçirmekten başka.

1|0
    0|0
  • haklısın

1|0
    0|0
  • Kalite o eski Türk filmlerinde ama anlayana 😇

1|0
    0|0
  • Bilinçli bir vatandaş olmandan dolayı seni 👏🏻👏🏻😊

1|0
    0|0
  • program değil aslında kanal kirliliği var ve o kadar kanal var ki izletilebilecek hiçbir şey bulamıyorlar bu kadar yeşilçam filmi vere kanalı aynı anda ilk defa görüyorum

1|0
    0|0
  • haklısın

1|0
    0|0
  • Değil mi gerçekten öyle mantık akıl içerwn bir program belgesel bulunmuyor

1|0
    0|0
  • Sadece cehalete degil islam uzerine kurulan duzeni bozmata calisiyorlar ahlak kurallarimizi hice sayip bunu bozmaya yonelim filmler var coguda cinsel icerikli ensets olaylari olanda var gunumuzde

0|1
    0|0
  • 5 yıldır tv kullanmıyorum; kafam rahat

0|1
    0|0
  • 2-3 saat süren saçma sapan diziler, gereksiz evlendirme programları, yetenek sizsinizdeki kalitesizleri 1. yapmak falan ben zaten türk kanalı izlemeyi bıraktım yabancı kanalları izliyorum dizilerini falan

1|0
    0|0
  • Türkiye'de yazılı ya da görsel tüm iletişim araçları gerçek amaçlarından saptırılmış, ahlaki çöküntüyü hızlandırmak için kullanılan birer silah halini almıştır ve bu silahlarla da ahlaki savaşı kaybetmemiz ve psikolojik olarak mankurtlaştırılmamız amaç edinmiştir. Her geçen gün de büyük zafere adım adım yaklaşıyorlar ne yazık ki.
    Peyami Safa'nın dediği gibi "Bir milleti yok etmek isterseniz, askeri istilâya lüzum yoktur. Ona tarihini unutturmak, dilini bozmak, dininden soğutmak ve dolayısıyla manevi değerlerini, ahlâkını soysuzlaştırmak kafidir."

1|0
    0|0
    • Kesinlikle ktılıyorum. Ahlaki değerlerden yoksun cahil kıt nesiller yetistiriyoruz nekadar yazık

• Milleti yönetenler adalet ve ulus kavramından yoksun olduğu sürece bu düzen böyle gider. Özellikle din sömürücüsü devlet yöneticileri milleti kukla gibi parmaklarında oynatmakta çok iyiler. İstatistiklere bakıldığı zaman Türkiye'deki kütüphane sayısı 1435(bu kütüphanelere kayıtlı üye sayısı 30bin civarında) iken toplam cami sayısı 82bin civarında. Bu da eğitime ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor. Eğer din işlerine önem verdiğimizin yarısı kadar eğitime önem verseydik ne bu kadar saçma dizi, program ortaya çıkardı ne de ahlaki açıdan yok oluşa sürüklenebilirdik. Üzülerek söylüyorum ki kanla, şiddetle, silahla yıkamadıkları bu devleti kültürümüzü, ahlakımızı elimizden alarak yıkıyorlar...

• Yalnız beyler bayanlar ahlak sadece kadınla ölçülen bir kavram değil. ahlak mertliktir.

Kızlar Ne Diyor 8

• tv izlemiyorum sadece akşam haberlerini takip ederim onu da zaten pc den canlı yayından izliyorum bazen bakayım diyorum o kadar saçma diziler var ki resmen insanları özelikle ergenlik çağında ki kişileri özendiriyorlar onlardaki telefonlar çantalar arabalar vs ama şu da bir gerçek ülkede ki çoğu kişi açlık sınırında ya da altında yaşıyorken onları alması imkansız ama aile çocuğum üzülmesin şöyle böyle derken almaya çalışıyor demem o ki özentilikten ve gerçek dışı yansıtılıyor insanları aptallaştırıyor gibi ben izlemiyorum izlenmesini de tavsiye ediyorum

1|0
    0|0
  • Bazı diziler çok saçma evet gerçek dışı

1|0
    0|0
  • Evet katılıyorum sana. Gerçekten hiçbir şey yok.

1|0
    0|0
  • Eski Yugoslavya halkinin cöküsü bile bu televizyon yüzünden oldu. Tv aptallastirmaya calismiyor, alenen aptallastiriyor.

1|0
    0|0
  • televizyon aptal kutusudur hele şu devirde. eskilerle yetinerek idare ediyoruz.

1|0
    0|0
  • sonsuza kadar

1|0
    0|0
  • tostos aynen öyle. çok haklısın. eski yeşilçam filmleri hele. zaten milletin ahlakını huzurunu bozmak için yapılmış filmler. aslında adi değiller. bilerek o şekilde yapıldılar bence. şimdi ki dizilerde öyle. ama bizim milet aptal. bunlara pirim veriyor. koca koca adamlar kendini polat sanıyo kadınlar hürrem. bizim millette de salaklık var. arkadaşın dediği gibi kemal sunaldan şaşmamak lazım aynı zamanda şener şen, ilyas salman ve zeki metinden de. gerei kalanın hepsi koca bir fasafiso.

0|0
    0|0
    • biBİZİ BU DİZİLERLE OYALAMASALAR NASIL YUTTURACAKLAR HERŞEYİ ;)

• kötülüğünü, aileyi hiçe sayıp kötü arkadaşlarla takılmanın nasıl felaketlerle sonuçlandığını, herkese güvenmememiz gerektiğini çok sert bir dille de olsa anlattı. 80 lerin filmleri belki de bir nesli kurtardı

• ama işin ilginç yanı kaynatasıyla kırıştıran filiz akın, iki kardeşi birbirine düşüren türkan şoray, annesinin gençlik aşkı olan adamla aşk yaşıyan hülya koçyiğit iyi kadın olurken, öpüşen ahu tuğba, mayolu poz veren banu alkan, dekolte giyen serpil çakmaklı ahlaksız kadın oldular. bir nesli bu ahu tuğbalar uyandırdı be ve türkan şoraylar mavetti.

• haklısın saçmasapan programlar yapılmış 50 tane 1 tanesi bile izlenebilir değil zaten artık hiç bakmıyorum tv ye falan yakında televizyonlarımızda biter çünkü yeni bişey üretmek çok zorlarına gidiyor hep aynı hep aynı hep saçmalık hep saçmalık

1|0
    0|0
Yükleniyor...