Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan İzleyecek misiniz?

Ekim ayında başlayacak sabırsızlıkla bekliyorum :D fragmanı

@tarihibişey sen de artık Kösemle ilgili sorulara başlarsın :D

0|0
41|39

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı Tarihinde en korkulan kadınlardan birisi.
    Hürrem ne ki dedi ilber ortaylıı Hoca
    fakat bunu ne kadar yansıtacaklar diziye bilemem
    Yine harem sahnelerinin fazla oldugu bir dizimi olur farklımı olur bilinemz:)

1|0
    0|0
    • Hürrem zaten masumdu Kösem fena kadınmış bakalım görücez artık :)

• Hürreme masum diyemeyiz tamamen :) ancak zeki kadındı ve Kanuninin yanında olmasını iyi kullandı
      Ancak bu bambaşka ne kadar yayınlayacaklar onları bilmiyorum ama.. En korkulan kadın :)

• evet orası öyle :) ben umutluyum diziden umarım güzeldir :)

En İyi Kız Görüşü

• Fragmanı güzel gözüküyor izlerim ben 🙆🏻

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Muhteşem Yüzyıl'a göre kaliteyi aşabilir mi bilmem? Hülya Avşar gibileri oynayacağından oyunculuk sıkıntılı benim gözümde. Halit Ergenç olağanüstü bir padişah portresi çizmişti, Meryem Üzerli dilini bile bilmediği bir dizide müthiş iş çıkarmıştı, Okan Yalabık, Mehmer Günsür falan çok iyidi. Bu diziden o yana bir beklentim yok.

Muhteşem Yüzyıl özellikle son sezon çok baymaya başlamıştı bunda ne kadar sürükleyiciliği tuttururlar bilmem.

Dönem açısından düşünecek olursak, Kanuni'nin devri ne kadar dramatikse Kösem'in devri de bir o kadar psikopat. Bizim millet ne kadar kaldırabilir bilmem. Gerçekçi olacaksa 4. Murat'ın bildiğin psikopat olması lazım mesela. Ama bizim millet 'Padişahlar evliyadır' mavallarına inandığından gelemez böyle şeylere.

Aynı şekilde Kösem'in gücü elde edişi, 1. Ahmet'in vicdanına düşkün yapısı, Genç Osman'ın feci ölümü, yeniçerilerin başıbozuklaşmaları, devlet erkanının laçkalığı, Deli İbrahim gibi bir sürü manyak olayı içerecek dizi. Kaçta kaçını yansıtırlar bilemem.

Muhteşem Yüzyıl'da mesela Fatma Sultan'ın kocasının oğlancılığını geçiştirmişlerdi. Bir sürü şey daha var da aklıma gelmiyor şimdi.

1|0
    0|0
  • Soruyu görür görmez aklıma @tarihibişey geldi ki etiketlenmiş :)

Bence de izlenmez
    Öbürünü de izlemedim ben

1|0
    0|0
    • :D e sıkıldık Hürrem soruların dan artık rahat bıraksın ölmüş kadını :D Ya ben Muhteşemi hala internetten izliyorum acayip seviyordum o diziyi buda ona benzemişse eğer izlenir bence :)

• aynen :D bakalım ilk bölümden belli eder kendini :)

• Bakalım :) :)

• Meryem uzerli gibi bir seçim olmadığı surece izlenmez pek bence..

1|0
    0|0
  • Osmanliyi dünyaya nasil tanitiyorlar rezillik..

Osmanlinin adini kullanarak yonetmen rettinf rekorlari kirip paralar elde ediyor izlemeyin sahtekarlar.

Bizde biliyoruz osmanlinin icine gizli kisilerin girip kotu kadinlarin padisahlarin kafasini kazidigi son padisahlarda ancak kanuni suleyman gibi adamlar hep savasmistir. Izlemeyin yalancilar bunlar

0|0
    2|0
    • savaşmamış olarak göstermiyorlar ki ama övgülü olarakta bahsediliyor diziler de sadece aşk konusu olduğu zamn diziler daha çok reyting yaptığı için yapıyorlar öyle sahneleri

• Yav arkadaş, şakamısın ya? Birincisi Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni'nin hiçbir savaşı atlanmadı. Adam 46 sene tahtta kalmış, seferdeki süresi 9-10 yıl falan. Tarih öğren önce.

Osmanlı'ya kadınlar sızdırıldı da bilmem ne. He * , hep yabancılar.

Hiç açıp 4. Murat'ın kardeşi İbrahim'in delirmesine sebep olan psikopatlıklarını okudun mu? İçkiyi yasaklayan Murat'ın kendisinin sirozdan öldüğünü, tarihçilerin psikolojik sorunları olduğunu düşündüğünü hiç açıp okudun mu?

Hep kadınlar mı suçlu * ya? Ulan bir kere de 'Atalarımız belli bir yerden sonra bu işi becerememiş' diyin.

İngilizler Tudors'a senin gibi tepki veriyor mu mesela? Bu diziler onun kadar gerçekçi olsa yönetmeni diri diri yakar senin gibiler.

• Galiba senin KAFAN basmiyor bu islere @Ragnar_Lodbrok cahil misin? Ben sadece icimize sizan kadinlari mi sucladim? Uza gorusumden beni sinir etme

• Evet aynı zamanda Diriliş Ertuğrul

1|0
    0|0
  • izleyelim baklaım

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • çArşı bu şekilde yayınlanan dizilere karşı

0|0
    0|0
  • işim olmaz.

1|0
    0|0
  • hayır izlemem

0|0
    0|0
  • ak parti sayesinde Osmanlıdan nefret ettim, o yüzden izlemem sanırım

1|0
    2|0
  • Yok izlemiycem

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • hayır izlemem

0|0
    0|0
  • Muhteşem Yüzyıl taklidi olacağı belli.
    Tutmaz bu dizi.

0|0
    0|0
  • tarihimizi olduğu gibi değilde brezilya dizisi gibi aşk-entrika-seks üçgenine indirgeyen yapımlardan nefret ediyorum

0|0
    0|0
    • Ulan çok övündüğün Kanuni'nin Hürrem'e yazdığı şiirleri benim diyen brezilya dizisinde göremezsin.

• bir insanın eşine 4 çocuğunun annesine yazdığı duygu yüklü şiirleri senin gibi değerlendirenide gördük çok şükür

• M. Yüzyıl'dan sonraki diğer kültür rezaletinden başka bir şey değil!..

0|0
    0|0
  • İzlemem 😒

0|0
    0|0
  • Osmanlıyı kötüleyen hiç bir diziyi izlemem.
    Yazık bu millete ki kendi ecdadını ayaklar altına alıp rezil gösteren böyle yapımlara prim veriyor.

0|0
    0|0
  • izlemeyeceğim vaktim yok :)

1|0
    0|0
  • İzlemem :Dd

0|0
    0|0
  • izlemem

0|0
    0|0
  • İzlemicemmmm

0|0
    0|0
  • BBeren saat varsa izlemem

1|0
    1|0
  • gene tarihin mına koyacaklar, muhteşem rezaletten kurtulmuştuk ne güzel

0|0
    0|0
  • izlemem.

0|0
    0|0
  • Hayır izlemeyeceğim

0|0
    0|0
  • Osmanlı tarihine ediyolar izlemem

0|0
    0|0
  • Yine yakışıksız olmuş.
    İzlemeyeceğim.

0|0
    0|0
  • ooooo gene bol seks dolu bir sezon :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 40

• Fragman çok güzeldi.
    Sapıtmazlarsa izlerim.

1|0
    0|0
  • muhteşem yüzyıl ekibi çok güzel bir dizinin hem müziği hem de kıyafetleri bu kadar güzel olamaz ya dizideki insanların duruşu gülümsemesi jestleri mimikleri harika yalnız mahpeyker kösemin dönemi daha farklı kösem osmanlı 11 yıl yönetiyor oğullarını torunu tahta geçiriyor her ne kadar da beğenilse yine bazı tarihçiler tarafından eleştiri alacak

1|0
    0|0
  • Evet izlicem.

1|0
    0|0
  • Çalışmaktan vaktim kalırsa izlerim 😄

1|0
    0|0
  • İzlemeyi düşünüyorum

1|0
    0|0
  • İlk bölümüne kesin bakıcam 😂

1|0
    0|0
  • Sevdim güzel oyuncular var bakıcam.

1|0
    0|0
  • Muhteşem yüzyılı izliyordum. Biz kızlarda dizileri sevdiğimiz için şahsen ben izlerim eski tarihi anlatan diziler (iç tasarım, kıyafetleri, o zamanki davranış şekilleri, entrikaları) dikkatimi çekiyor o yüzden hele bir başlasın bakalım güzelse ve dahası tam iyi giderken bozmazsa büyük ihtimalle izlerim 😃

0|0
    0|0
    • evet erkekler bende çok severim bide ben Muhteşemin tekrarlarını hala izlerim bakalım bu nasıl :D

• Geçen fragmanını ızledım gercekten ıyı bır diziye benziyor izlenir yani :)

1|0
    0|0
  • Hayır izlemicem Meryem üzerli yok çünki

1|0
    0|0
  • Yurtta tv yoktur di mi :( amaaan zatrn tv izlemem :D :D

1|0
    0|0
  • İzlicem tabikii bayilirim entirikali dizilere

1|0
    0|0
  • izlerim

1|0
    0|0
  • Annemle bunun kavgasını yaptık izleyecem izlemeyeceksin diye izlemem ben

0|0
    0|0
  • Basrolde beren saat olcakti
    Fragmanda hulya avsar var -,-

0|0
    0|0
  • ne zaman başlıycak

0|0
    0|0
  • hayır izlemeyeceğim. terörist yandaşının dizisini izlemem.

0|0
    1|0
    • beren yokmuş dizi de kimse istemiyor onu ben de o girerse bakmam

• Kösem sultanı beren saat oynayacak kesin bir şey bu. Kösem sultanın gençliğini yunan bir kız oynayacak. Fragmanda da o yüzden yok beren saat.

• televizyon izlemiyorum

1|0
    0|0
  • Sacma sapan bir dizi daha

0|0
    0|0
  • izlemicem

0|0
    0|0
  • İzlemicem tabiki. Bukadar güzel tarihi olupta anlatamayan tek ülkeyiz haremden başka anlatılacak birşey yok mu rezillik diz boyu zaten. Ayrica beren saat oynuyor buda izlememek için başlıca bir neden zaten.

0|0
    0|0
    • yok hayır beren yok başka birini bulmuşlar

• gençliğini yunanlı bir kız oynuyormuş 9. bölümden sonra beren gelicekmiş diye biliyordum ben umarım o gelmez belli çok izlenicek gibi prim yaptırmasınlar bari :D

• tarih konulu hiçbirşeyi sevmem😒

0|0
    0|0
  • Bunun fazla izleneceğini sanmıyorum

0|0
    0|0
  • aman tarihle alakası yok onların

0|0
    0|0
  • Hayir dizi sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır.

0|0
    0|0
  • Bence eskisi kadar izlenmez bakalım.

0|0
    0|0
  • Hayır, işim olmaz :D

0|0
    0|0
  • Ben kösem sultanın kitap serisini okudum dizisi güzel olucak eminim fragman müthiş ekininde oyunluğu süper inşallah bunda daha çok kendini gösterir muhteşem yüzyılı severek izliyodum :)

0|0
    0|0
  • Izlemem

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10
Yükleniyor...