Hayatımızda televizyon olmasa ne değişirdi?

Bence çok güzel olurdu saçma sapan diziler yapıyorlar bir de insanlar onu hiç kaçırmadan izliyor insanların arasındaki sohbeti engelliyor herkes gerçek olmayan bir şeyi izliyor yani bence televizyon futbol dışında çok gereksiz bir şey izlenmez

Güncellemeler:
...

0|0
124|172

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence çocukluğumda diziler, çizgi filmler, yayınlanan filmler çok güzeldi. Ailecek izlerdik. O dönem televizyonun benim gibi arkadaşı olmadan büyüyen bir çocuğa çok faydası dokunduğunu söyleyebilirim

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 171

• Dizlerdeki ahlaksızlıklar yüzünden kara aldık ve Eşimle beraber 3 aydır televizyon izlemiyoruz anca çocuklar çizgifilm izliyor ve hiç bir şey değişmedi daha iyi oldu

4|1
    0|0
  • Bence de TV olmasa daha güzel olurdu hayat.

3|1
    0|0
  • Vala bende pek bir şey değişmezdi.. Olmasa da olur..

2|0
    0|0
  • Film izlemek için her zaman sinemaya gitmek , maç izlemek için stada gitmek zor olurdu
    Görsel haber takip edemezdik
    Aile içi sohbet eski tadında olurdu

0|0
    0|0
  • toplum ahlakı degişmezdi, kitaplar önemini koruyabilirdi, obezite olmazdı, ahmet mahmut ünlü akp iktidar olamazdı

1|0
    0|0
  • Televizyon olmasaydı insanların bir gayesi bir hayat felsefesi bir yasam tarzı olurdu. miskin miskin her aksam evde oturup tvlere esir olmasaydık "bugün ne izlesem " sendromu yasamazdık. kitap okumak bir alışkanlık, sohbet etmek bir gelenek olurdu. yemek yemek bir hobi, temizlik yapmak eglenceye dönüşürdü. ve söyleyemediğim nice şeyler..

1|0
    0|0
  • Futbol basketbol ve diger spor oyunlari ve haberler siyaset vs disinda pek biseyden mahrum kalmazdik bence

1|0
    0|0
    • Siyasette baydı artık 1 tane doğru dürüst parti yok hiç biri Atatürkçü değil saçma sapan iş peşinde koşuyorlar

• Valla bizim evde yok aksam oldumu hep beraber oturup sohbet ederiz herkez derdini anlatir cozum aranir bu yonden babami hep takdir etmisimdir ablam evlendi oda sokmadi evinin icine bende sokmamayi dusunuyorum

1|1
    0|0
  • film ve dizilerin genel kuralı şu. bir olay yarat insanları onun çevresinde kıvrandır dur. ve gelsin paracıklar. biz de salak gibi izliyoruz. o yüzden genelde güldüren film ve dizileri izlemeyi severim. veya biyografi.

2|0
    0|0
  • bir boka yarayabilirdik

1|0
    0|0
  • Hiç izlemiyorum değişen bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • valla çok güzel olurdu belkide milletçe daha bilgili daha üst seviye olurduk o aptal kutusuna ayırdığımız zamanda daha yararlı işler yapabilirdik ömrümüzün yarısı uyuyarak kalan yarısın önemli bir bölümüde televizyon karşısında geçiyor maalesef öyle bir durum oldu ki izlememe gibi bir durumumuz yok kesinlikle bağımlı durumdayız NEYE YAZIK Kİ...

0|0
    0|0
  • Televizyon kanalizasyonları toplumu parça parça bölmektedir. Toplumsal ahlakı bozmaktadır. Rating ve reklam geliri uğruna yapılan yayınlar toplumu paranoyak hale getirdiği gibi milli birliği de bozdu.

0|1
    0|0
  • yoklugu bıle hıssedılmezdı emın ol eskı zamandakıler nıye soyluyorlar bızım zamanımızda aile degerlerı vardı hoş sohbetler vardı

0|0
    0|0
  • Ne değişecek radyo dinlemeye devam ederdik :)

0|0
    0|0
  • Çok daha iyi olurdu oturur sohbet ederdik zaten evde tv var ama izlemiyoz sadece lig tv izleniyor evde o kadar bir kaç tanede dizi onun dışında bir halt yok bir arada medya kralını izliyordum.

0|0
    0|0
  • Hem ücretsiz hem de kaliteli belgesel kanalları olsa güzel olurdu. Belgeselde kasıt kötü anlamda değil tabi :) Discovery Channel gibi belgesel kanalları ücretsiz olsun demek istiyorum :)

0|0
    0|0
  • akrabalık insan ilişkileri keisnlikle çok daha fazla gelişirdi bundan eminim ayrıca geçenlerde face de yazmışlardı çok doğru bir tespit eski dizi ve filmler aile bağlarını samimiyeti konu alırdı şimdikiler nasıl aldatılır nasıl dolandırılır nasıl çalınır aile bağları nasıl koparılır onun dersini veriyor hakkaten çok doğru

0|0
    0|0
  • Saçma sapan dizilerden çok daha fazlası var televizyonda. Haberler, belgeseller, filmler vs. Pek televizyon izleyen biri değilim olmasada bir şey kaybetmem.

0|0
    0|0
  • Olmasa da olur

0|0
    0|0
  • senin bu kafan 1900ler kafası bence sen 21. yy a ayak uyduramazsın sizin yeriniz KÖLELİKTİR ÇALIŞMAYA DEVAM

0|0
    0|0
  • Iyi olurdi sacma sapan seylerden kurtulurduk

0|0
    0|0
  • Bu yıl Tv yi evden çıkardık. Evdeki muhabbet arttı

1|0
    0|0
  • Televizyonu belgeseller ve haberler dışında izlemem

0|0
    0|0
  • Şimdi bazıları ben hiç televizyon izlemiyorum diyecek burada 8-10 saat takılıp guru master olurken :D

0|0
    0|0
  • olmasa da olur benim için

0|1
    0|0
  • Zaten hayatımda televizyona yer yok kimse beni yönetmen ben onları yönetirim bir filmi bir dizi dön dolaş 40 kere veriyor gereksizler

0|0
    0|0
  • Fazla izlemem zaten genelde bilgisayarda oluyorum işimden dolayı birşey değişeceğini sanmam tersine daha zeki oluruz bkz.

https://www.youtube.com/watch?v=ub8D9ybRNTI

0|0
    0|0
  • Eskisi gibi tv izlemiyorum farketmezdi.

0|0
    0|0
  • Bencede çok güzel olurdu gerçi evde iki tane olmasına rağmen izlemiyorum ama

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    141

Kızlar Ne Diyor 123

• Bence de cumhurbaşkanı olsaydım ilk yapacağım iş dizileri kaldırmak olurdu heralde hep sıkıcı belgeseller koyardım :)

1|0
    0|0
  • Bizim evde televizyon yok. Hiç olmadı. Ben her evde televizyon olduğunu ilkokulu bitirene kadar da fark etmedim. Bizim evde herkes birbiri ile sohbet eder. Okuldan gelince, işten gelince kimse odasına çekilmez. Annem gün içinde ne yapmışsa anlatır. Okuma günümüz vardır. Herkes okur, anlatır, tartışır.
    Esikliğini hissettiğim zamanlar oldu. Arkadaşım bir filmden ya da diziden bahsetse benim fikrim yoktur.
    Yeni bir şarkı çıksa bilmem. misafirliğe gitsem televizyon açıksa reklamlara dahi bakarım.

0|1
    0|0
    • Suç teknolojide değil.

İradeli olunmasını yanlış gören inançlarda suçu aramalı.

Haydi bir şeyler yapalım denildiğinde tembellik yapsak ne olur ki denilmemesi gerekir.

• türkiye amerikayla kapuışıcakkadar zeki olurd

1|0
    0|0
  • Evimde Televizyon var. Türk kanallari yok o sacma sapan dizileri izlemiyorum.. :D Sadece Dirilisi ve Galatasarayin maclarini netten izliyoruz o zaman Tv`ye bagliyoruz.. O zaman gereksinim duyuyorum. Diger zamanlar en fazla 1 saat acik oluyor.. Insanin düsünme yetegini hayal kurma beynini calistirma yönüü cok etkiliyor..

0|1
    1|0
    • Televizyon çok etkiliyor zaman çalıyor bende izlemiyorum

• @Kovboy_istanbul En iyisini yapiyorsunuz.. Düsünme yetenegi falan kayboluyor.. Hele cocuklar icin cok gereksiz ve tehlikeli onun yerine Kitap okumak daha mantikli. :D

• Kitap çok severim, belgesel iyi oluyor sadece TV de

• Her akşam kestane pişirme akşamı olurdu, çok da güzel olurdu :D

1|0
    0|0
  • izlemiyorum hicbisey degismezdi.
    izlemiyorum diyince boynumda fularimla oturuyorum sanilmasin.
    internetten izliyorum ne izleyeceksem.

0|0
    0|0
  • 2 senedir hayatımda televizyon yok. Bir de internet olmasa tam süper olacak. İnsallah

1|0
    0|0
  • Pek değişlik olmazdı , pek izlemem zaten.

0|0
    0|0
  • Mükemmel olurdu yaşamak

0|0
    0|0
  • Hic bisey telefon var nasilsa telefon yetiyo ahahaaha

0|1
    0|0
  • Benim hayatımda yok gibi zaten, daha iyi. :D

0|0
    0|0
  • Olmasa da olur.

1|0
    0|0
  • benim hayatımda yok televizyon gayet güzel

0|0
    0|0
  • Futbol disinda? Belgesel ve spor kanallarini severim. Geri kalan ana akim medya cücükleri beni irgalamaz

0|0
    0|0
  • Diziler saçma , programlar yapmacık olmasa da olur.

1|0
    0|0
  • Ben öyle düşünmüyorum Nasıl ki diyoruz internet doğru kullanıldığında yarar sağlar aynı şekilde televizyon da doğru kullanıldığında yarar sağlayacaktır. Tarihle coğrafyayla ilgili söyleşiler oluyor hastalıklarla ilgili bilgi veriliyor. Gidip magazin açarsan vurdulu kırdılı film izlersen televizyon olmasaydı dersin.

0|0
    0|0
  • Televizyon candır.

0|0
    0|0
  • TV izlemeyen biri olarak, bende her şey aynı olurdu herhalde. :D

0|1
    0|0
  • hayatımın bazı kesımlerımde ( öğrencıyken, yeni işe başladığım da) televizyonsuz yaşadım insan bir zaman sonra alısıyor ve aramıyor onun yerine daha fayda seylerle uğrasıyo:) ders çalışmak kitap okumak ve kendını farklı alanlarda gelişdirmek gibi

0|0
    0|0
  • Çok iyi olurdu valla

0|0
    0|0
  • Hayatımda televizyon diye bir şey yok.

0|1
    0|0
  • Belgeseller spor vs. Seyler takip edilmeli bence

0|0
    0|0
  • hayatımda televızyon yok zaten ^_^
    ve televizyon hayatımdan çıktıgı beş yıldan bu yana değisen seylerı söylemem gerekırse
    daha çok okuyorum
    daha çok arastırıyorum
    daha çok hobılere vakit ayırıp yenı seyler yapıyorum
    internetten izleyeceğim yeni ve farklı şeyler buluyorum.
    görüsmek istedıgım ınsanlara vakit ayırıyorum.

0|0
    0|0
  • Benim için birşey değişmezdi hiç tv izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Benim için pek bişi değişmez zaten çok izlemiyorum ama çizgi filmsiz yapamam ben😔

0|0
    0|0
  • daha yaşanılabilir her neslin izleyipte kötü örnek alıp hemen uygulamayacağı gayet güzel bir dünya olurdu

0|0
    0|0
  • bir şeyleri anlatınca anlamayanlar olunca görerek anlatmak açısından iyi yoksa dizilerin konusu baya saçma

0|0
    0|0
  • bencede faydalı bir araç aslında ama toplumda ailede heryerde gereğinden fazla önem veriyoruz birarada olduğumuzda bile çoğu zaman televizyon açık oluyor ve herkes ona kilitlenmiş oluyor bu çok kötü bişey iletişim kaybına neden oluyor insanlar arasındaki

0|0
    0|0
  • Televizyon değil de türkler dizi çekmesin lütfen 😂

1|0
    0|0
  • Izlemiyorum zaten çok bir şey değişmez benim için

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    93
Yükleniyor...