Türkiye artık Kore'den Amerika'dan dizi çalmayı bırakmalı? Nerede Türk orjinalliği?

Amerikan dizilerini çalmayı bitirdik. Sıra Kore'de.

Türkiye artık Kore'den Amerika'dan dizi çalmayı bırakmalı? Nerede Türk orjinalliği?
O da olmazsa yazarların kitaplarını dizi yapıyoruz.
En belirgin çalınan Kore dizisi "Full House". Show TV nin İlişki durumu karışık.

Şimdi de "May Queen" şimdi adı tamamen aynı şekilde, mayıs kraliçesi olarak seyircilerin önünde.
(May Queen harika bir diziydi, ben kolay kolay şaşırmam ama entrikalar beni dahi şaşırtan entrikalar ve sırlardı)

Orjinal bir senaryo yok mu ya bizim hayal gücümüz yok mu?

0|0
13|8

En İyi Erkek Görüşü

• iyi konuya deinmissin ama burası Türkiye cem yılmazn söylediği gibi : uşak bahçıvana , bahçıvan aşçıya , aşçi şoföre sonra herkes uşağa tek mantk bu bizde zengin fakir ask olur sadace en fazla

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü bizim tek becerebildiğimiz.
    ''Saf ve masum kızla , arsız ve patavatsız oğlan kavga ederek tanışırlar. O masum kızımızın içinden kavga ederken bir canavar çıkar !'' olduğu için böylesi daha iyi.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Deme öyle bak türklerin yaz dizileri çok orjinal bence
    Gerçi her yaz aynı senaryo, zengin çocuk fakir bir kıza aşık oluyor gayet orjinal:)

1|0
    0|0
  • yemeyip içmeyip bunlar mı araştırdın ne

1|0
    0|0
    • Bütün bu bahsettiğimiz kore dizilerini izledim ben. Türk dizilerini bazen takip ediyorum seyrettiğim dizilerle ne kadar bağdaşıyor diye. Mağlum korece öğreniyorum biliyorsun :)

• artık bıraktımmmm

• E teşekkür mü etmeliyim :D

• bohunu cıkardılar eskıden bızımkıler vardı cocuklar duymasın vardı bucurcadı vardı

1|0
    0|0
  • bizim ülke böyle. herşey çakma. %100 yerli dedikleri mallarda bile yurt dışı malzeme çıkıyor :D kekliyorlar milleti salak yerine enayi yerine koyuyorlar. tabi biz herşey yiyoruz ya. D basit bizi keklemek yani :D

1|0
    0|0
  • bu sadece dizilerde değil her alandaki beceriksizliğimizin küçük bir parçası sadece

1|0
    0|0
  • Turkler ucuza kaciyo amerika bilim kurgu aksiyon yaparken biz ask mesk yatak pesindeyiz

1|1
    0|0
  • Bizim dizi anlayisimiz yokki neyden bahsediyon sen ya... Sacma sapan seyler işte

1|0
    0|0
    • Öte yandan bir Türk kadını ortalama 6 gün dizi seyreder.

• Konu hep ayni olunca... bir kac bolum sonra bozuluyolar... Dallasa donuyo hemen... kimin eli kimin...

Kızlar Ne Diyor 12

• Turklerle ne ilgisi var yahu. sen su ulkede supernatural'i cekersen basina ne isler acilir bir dusun bence. yok cehennemin krali yok tanrinin oglu vallahi tefe koyarlar bizi. game of thrones desen dizi komple rtuk vurgunu yer. yani aslinda senaristlerle ilgisi yok toplum yapisi buna izin vermez

1|1
    0|2
    • Acaba dini bakış açısını supernatural a nasıl işleyecekler acaba adam iki rekat namaz kilip iblis avına mı çıkacak

• Iste bunu yapamicagimiz icin kopyalamaya mecbur kaliyolar

• Orjinal senaryolar bir halta benzemeyince bunlara yoneliyorlar iste

1|0
    0|0
  • Türkler özentiliği bir kenara atamaz. Taklitçi millet.

1|0
    0|0
  • Tembel millet tembel. Oturup da yazmak zor geliyor.

1|0
    0|0
  • supernatural da geliyo allahın sen koru

1|1
    0|0
  • Yapma be birak calsinlar bizim yaptigimiz diziler hic bitmiyo gormuyonmu arka sokaklar doktorlar ben dogdum dogali varlar birak turkler dizi felan yapmasinlar

1|0
    0|0
  • aynen özentilikten başka bir şey yok türkiyede gerçi özenmeyide beceremiyorlar ama herneyse

1|0
    0|0
  • Ne zaman oldu ki? diye sorduruyor insana. Maalesef.

1|0
    0|0
  • İlişki durumu karışık kore dizisi olduğunu bilmiyordum

1|0
    0|0
    • Daha pek çok var :D
      Çilek kokusu
      Kiralık aşk
      Kiraz mevsimi

Aklıma bunlar geldi birkaç tane daha tespit etmiştim.

Mesela paramparça da switched at birth in versiyonu. Tabii yanlız annenin diğer çocuğun babasına aşık olması tamamen Türkleşmesi senaryonun :D

• kiralık aşk ın aslının adı ne?

• Can love become money?

• E hazır gelmis seviyoz entrika kim niye ugrassn :D

1|0
    0|0
  • türklerin ne dizisini izliceksin ne müziklerini dinliceksin

1|0
    0|0
  • aynen bunaldım

0|0
    0|0
Yükleniyor...