Yabancı dizi önerisi arıyorum yardımcı olana eig?

Şöyle diyim zamanında çok dizi ve film izlediğimden basit diziler önermeyin.Önereceğiniz çoğu diziyide izlemiş olucağım %80. O yüzden bilindik olsada önerin ama gidip doctor who filan demeyin onları izleyeli çok oldu :D
Aradığım şey dizinin kurgusu sağlam olsun , gidip mankenlerin oynadığı oyunculuğun 0 olduğu arrow vs istemiyorum. Ciddi anlamda kaliteli bir dizi arıyorum. Bilim kurgu , fantastik vs olursa sevinirim. Biliyorum biraz fazla şey istiyorum ama sağlam önerileri bekliyorum.

Güncellemeler:
Yorum yapan yapmayan herkese teşekkürler , eig ler başka bahara kaldı :D Tam olarak aradığımı bulamadım sanırım , nasip :D
@DoctorGraham ,
Sanırım istediklerinizi söyleyip sonrada görüşü kapayacak kadar sığ bir insansınız. Sanırım bunun sebebi cevap veremicek kadar aciz olmanız. Helede laflarınızı çarpıttığımı söylerken daha ilk cümlelerinizde beni bilgisizlikle suçlayıp 2 dakika sonrada engelleyerek bunu bana ve herkese göstermeniz de ayrı bir komedi. Teşekkür ediyorum insanların ne kadar sığ olabileceğini bana kanıtladığınız için.

0|0
19|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ne demek istediğinizi anlıyorum. CNbc-E dizilerini seyredenlere takılmak istemiyorsunuz.

Internette dizileri takip edebileceğiniz bir çok site var. Örneğin http://www.dizibox.com/
    Buradaki dizileri sıradan seyredebilirsiniz.

Benim tercihlerime gelirsek ;

Helix
    Bir grup bilim adamının tehlikeli bir virüs ve onun etkisi altındaki insanlarla olan mücadelesini anlatıyor. Sy-fy kanalının yapımı. 2. Sezon yakın zamanda bitti. Biraz hafif. Beklenilen o müthiş etkiyi yapamadı ama yine de izlemeye değer.

Falling Skies.
    Uzaylı istilası konulu dizi. 4. Sezon devam ediyor. Biraz fazla drama katılmış ve bilimkurgu kısmı vasat kalıyor ama uzaylı konulu pek fazla dizi yokken izleniyor.

The Last Ship
    Evet bir Cnbc-E dizisi ama 2. sezon bildiğim kadarıyla gelmedi Türkiye'ye. Dünyanın bir virüs ardından yaşadıkları anlatılıyor. Temposu güzel. Konu bilinmedik değil ama yine de izlenebilir.

Agents of shield
    Ajan Coulson'ı hepimiz hatırlarız. Ekibin tatlı ve sempatik üyesi. Ne yazık ki ölmüştü. Yoksa ölmemiş mi? :) O da kendisine bir ekip toplayıp devam ediyor. Avengers'ın yancıları. 2. sezon yeni bitti. Beklentileri karşılayamadılar ama Marvel diye izliyoruz.

Dark Matter'a baktım ama sevmeyip bıraktım. Belki siz hoşlanabilirsiniz.

The Flash iyiydi. Uzun uzun anlatmayacağım.
    Dominion'a henüz başlamadım ama onu da seyredeceğim.

0|0
    0|0
    • Öncelikle yorum için teşekkürler , çok iyi dille anlatmışsınız ama yazdıklarınız tamda benim dediklerimin zıttı :D Verdiğiniz örnekler yanlış hatırlamıyorsam cnbc e de çıkan dizilerdi,
      falling skiesi izledim , helix te aynı şekilde , the last ship ve agent of shield aradığımın taban tabanına zıt. Özellikle the last ship i de izlediğimi belirterek kurgu ve amirikan propagandasının bu kadar öne sürülen bir yapım izledimmi emin olamıyorum. O yüzden onu asla izlemeyi düşünmüyorum. The flashta pek aradığım kriterlere uymuyor.

• Ama sizin anlamadığınız nokta şu ki , sinama / televizyon yapımları bağımsız olduğu kadar başarılı oluyor. Şimdi star wars filmlerinde 2 uzaylı ırk savaşırken ekranın heryerinde amerikan bayrakları dalgalansa o film serisi bu kadar başarılı olabilirmiydi? Eğer öyle propaganda yapılsa sanırım uzaya amerika çıkıcak , çin cıkıcak değil ya demeniz biraz abes kaçmazmıydı?

• Helix Cnbc-E de yayınlandı mı?
      The Last Ship'in 2. sezonu geldi Cnbc-E'ye diye belirtim.
      The Flash daha Cnbc_e'ye gelmeden başlamıştım. Açıkçası televizyonda tanıtımını görünce de memnun oldum. Sonunda doğru düzgün bir dizi seçmişler dedim.

Sözlerimi çarpıtarak işinize geldiği gibi bir çıkarım yapıyorsunuz. Çok sevimsiz bir tavır.
      Açıklama yapma gereği bile duymuyorum. Söylediğim bir şeyi "Sizin mantığınızla gidip" diye başlayan bir yorum yapmak en hafif ifadeyle sözümü çarpıtmaktır. Seviyesiz ve yakışıksız. Bu tavrınız hiç hoşuma gitmedi. Bu kalitesizliğin bir parçası olmayacağım. Konuşma adabı vardır ve çocukken yaptığımız şeyleri hala sürdürüyorsunuz.

Star Wars'un giriş cümlesi
      "A long time ago in a galaxy far, far away..."

Benim tezimi haklı çıkarttığınız için teşekkür ederim.

Tartışmaya açık değilsiniz. Sizi engelliyorum. Keşke adam yerine alıp da sorunuza hiç gelmeseydim. İsminizi bilsem engellediğim kişiler listesine eklerdim.

Kızlar Ne Diyor 19

• Supernatural, two broke girls, scorpion, the100, haven, ressurrection, sleepy hollow

1|0
    0|0
    • supernatural two girls , scorpıon the 100 izledim. diğerlerine bakmadım bakılabilir ama verdiğin öneriler aradığım tarz olucağını sanmıyorum ama bakıcam.

• Hiim begenmemis olabilirsin ben cok bilinmeyenleri oneriyim dedim

• aslında önerdiklerin zaten biliniyor haven ressurrection u daha önceden görmüştüm , resmini vs hatırlıyorum. Şimdi sleepy hallowada baktım onuda görmüştüm dizi ararken filan ama dediğim gibi izlemediklerime bakmayı planlıyorum.

• izleyecek dizi bitti maalesef arkadaşım. tüm iyi dizileri izledik diye düşünüyorum. en son geriye dönüp mentalist izledik. yüksek beklentilerin olmamalı. bir süre sonra suçluyu sen bulmaya replikleri onlar söylemeden sen sıralamaya başlıyorsun ama karakterleri sevmiş ve bu yüzden bitirmiştim ona başla istersen.

0|0
    0|0
  • Madem bilimkurgu izlemeknistiyorsun ben adamdan nefret ettiğim için izlemesemde belki seversin : cosmos: a spacetime odyssey

0|0
    0|0
  • Forever

0|0
    0|0
  • PrisoN break

0|0
    0|0
    • izlendi.

• İyi seyirler 😀

• Sizede :D

• the walking dead
    çok duyuldu belki izlemişsindir

0|0
    0|0
    • Çok saçma buluyorum ve evet izledim.

• the mentalist?

• Aşağıda bir yorumda yazdım onu izlemedim ama kaliteli gibi duran bir dizi onada ileriye doğru başlayabilirim.

• hello monster

0|0
    0|0
  • Fringe, Nikita, the 100, lost room.

0|0
    0|0
  • Fringe (:

0|0
    0|0
  • Breaking bad dicekdim ama onu da izlemisindir galiba :)

0|0
    0|0
  • American horror story deriiiim ısrarla

0|0
    0|0
  • skins, da vinci's demons, shameless, american horror story

0|0
    0|0
  • Fringe çok iyiydi ya 2 haftada 99 bölümlük diziyi bitirmiştim.

0|0
    0|0
  • True blood izledin mi

0|0
    0|0
    • İzledim ve o dizi cinsellik dışında + yönü yok. Kurgu vs 0 , oyunculuk 0 , ana karakteri kızda insanı diziden soğutuyor. Son sezon hariç izledim , son sezonda müslümanlığa saydırdığı için bıraktım. Çok boktan kısaca.

• breaking bad

0|0
    0|0
  • AMERICAN HORROR STORY özledikçe en bastan tekrar izliyorum bagımlılık yapıyo desem yalan olmaz

0|0
    0|0
  • fantastik tür olarak black mirror, misfits, angels in america, carnivale, ahs öneririm. bir de true detective'i izlememissin sanirim kesinlikle izlemelisin bence ama sadece 1. sezonu :)

0|0
    0|0
  • Once Upon A Time
    Legend Of The Seeker
    Nikita

0|0
    0|0
  • Sherlock izle bütün bölümleri birbirinden farklı yani istersen sezonun ortasındam bile izleyebilirsin bilim kurgu biraz.

Heralde Lost'uda izlemişsindir :)

0|0
    0|0
    • Evet lostu izledim , sherlock içinde aşağıda açıklama yapmıştım :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Da Vinci's Demons - Fantastik, Dram, Tarih, Macera
    Mr. Robot önerisi aldım birçok arkadaşımdan fakat ne diziyi araştırdım ne de bir bilgim var hakkında.

0|0
    0|0
    • davinciyi izledim. Güzeldi ama öyle aman aman bir yönü yoktu bence.
      Mr robot ta yeni başlamış bir dizi , bilgisayara filan bir ilgin varsa hafif bir asosyallik varsa seversin ama oda aman aman muhteşem bir dizi değil.

• Benden bu kadar :) Topu topu 4 tane dizi izleyen adamım zaten, başka öneri veremem size :)

• Teşekkürler hocam canın saolsun :)

• 1-The mentalist
    2-Supernatural
    3-House md
    4-True blood
    5-Teen wolf
    6-The vampier daires
    7-Under the doom
    8-The 100
    9-The walking dead
    10-Game of Thrones
    11-Spartacus
    12-Lost
    13-Sherlock
    14-Vikings
    15-How i meet your mother
    16-The big bang theory
    17-Doctor who
    18-Mr robot
    19-Dominion
    20-Person of interested
    21-The flash
    22-Arrow
    23-Forever
    24-Grimm
    25-South park
    26-Simpson
    27-Merlin
    28-The tomorrow people
    29-Heroes
    30-12 monkeys
    31-last man on earth

0|0
    0|0
    • ilk 10 dakiler arasında kendini kanıtlayan ; game of thrones house , supernatural ve thementalist (bunu ve housu izlemedim ama kaliteli gibi duruyor) hariç diğerleri çok vasat. İstersen tek tek açıklayabilirim nedenlerini.
      10-20 arasındakiler bilindik zaten. Dominion vasat sayılır , özellikle 2. sezon çok vasat başladı.
      20-31 arasıda , flash arrow ergen işi , diğerleri için yorum yapmıcam , merlin heroes simpson vs izledim bilindik şeyler zaten.

• Supernaturalı 4 kere izledim
      House md 4 kere izledim
      The mentalist yeni izledim
      Forever güzel dizidir ergen dizisi değil
      The tomorrow people başlarda iyidir sonradan ucundan bozmuş olarabilir
      Dominion yani hocam güzel dizi ama diğerleri gibi öyle gözünüz açık izleyemiyorsunuz sıkılabiliyorsunnuz
      Lost çok güzel dizidir 10 yaşımda bşalamıştım diziye ya da 13 tü hatırlmaıyorum
      Sherlock acayip güzel bir dfizidir house md gibidir

• Supernaturalı bende izledim bitirdim hocam , house unda kaliteli olduğu belli oluyor + bir kaç bölümünü izlemiş olmam gerek. The mentalist ti izlemediğimi belirttim ama oda kaliteli gibi ileriye yönelik izleyebilirim.
      Forever dominion lost u izledim.
      The tomorrowa baslayabilirim. Teşekkürler yorum için.

• bende senn gibi duruma zamannda çok düştüm
    su an shameless'i izliyorum devamlılık için güzel bir dizi
    fakat, şiddetle tavsiye ederim
    the lost room, bu mini diziyi izle neden devamı yok diye ağlarsın :D

0|0
    0|0
  • Smallville
    Pretty Little Liars
    How to get away with a murder
    Merlin
    The originals
    Fringe
    The secret circle
    Nikita
    NCIS los angeles
    Stalker
    Hepsini izledim dersen oha derim :(

0|0
    0|0
  • Last Ship fena değil.

0|0
    0|0
  • z nation dene olmazsa pencereden atla

0|0
    0|0
  • Arkadaş bana izle deyip duruyordu dizinin adı Luciferdı daha bakmadım da baya bı dızı ızledı o da baya sevmıs :D

0|0
    0|0
  • Sense8

0|0
    0|0
  • supernatural i tavsiye ederim izlemediysen

0|0
    0|0
  • House of cards i tek gecerim

0|0
    0|0
  • Prison break 😄 izlemeyen kalmadı bide sen izle

0|0
    0|0
  • True Detective. Herkese aynı şeyi yazıyorum ama...

0|0
    0|0
    • Buda hoşuma gitti gibi ileri doğru bakmayı düşünüyorum , yorum için teşekkürler :)

• Birinci sezonu dün akşam bitirdim. Gerçekten güzeldi ama ne bilimkurgu ne de fantastikti. O yüzden soruyu soran üyenin aradığı yapım değil.

• Olsun orda olursa sevinirim demiştim , bu değil ki asla sevmem. Yazdığım yorumların birinde fargo örneğini verdim , fargoda bilimkurgu fantastik değil , kara mizah ama seviyorum :D

• Bende EİG sahibi arkadaşın önerdigi dizilerden biri olan Falling skies öneririm

0|0
    0|0
  • Breaking bad

0|0
    0|0
  • Teen wolf dicem ergen diceksin dogaustu fimler hosuna gidiyorsa izlenebilir

0|0
    0|0
  • kore dizisi izle, efsane prens, denizler imparatoru mesela :D

0|0
    0|0
    • Aynen geçenlerde onlara başlıyacaktım :D

• Alt yazının düzgün olduğu site biliyorsan link atabilirsin. İyi olur.

• Under the dome. Kesinlikle bilim kurgu fantastik gizem ağırlıklı bir dizi bilmece gibi. İzlemen lazım

0|0
    0|0
    • İzledim ama pek beğenmedim oyuncular vasat kalıyor bence. şu an ki sezonuna başlamadım henüz. Başlamayıda planlamıyorum.

• Belkide sen haklısın dostum , 2. sezonun başı dahil izleyip te beğenmediğim için öyle diyorum :) sevenine güzel gelir muhakkak :D
      Battlestar galacticayı ekşide filan okursan zaten ne demek istediğimi anlarsın :)

• Tabii zevkler ve renkler ayrıdır :) Sağol kardeşim konusunu araştıracağım bir, sen tavsiye isterken sen tavsiye etmiş oldun :D

Yükleniyor...