Kapat

Yerli Dizi Tarihinin En Güzel Sahneleri

Öncelikle belirtmek isterim ki iyi bir dizi izleyicisiyimdir. Aralarında sıra oluşturmadım karışık.

Suskunlar

Suskunlar'ın final sahnesi. Ecevit ölümü "hayatında başına gelen en güzel şey" olarak nitelendiriyor. Çünkü bu sadece ölmek değil, aşık olduğu kadının kollarında ölmek. Bu duygusallık, Ahmet Kaya'nın "Ayrılığın Hediyesi" şarkısıyla birleşince ortaya muhteşem bir şey çıkmış. Oyunculukların ne kadar iyi olduğunu belirtmedim bile.

Merhamet

Bu sahne klişeden çok uzakta. İki en yakın arkadaş ya da kardeş mi demeliyim? 😄 Deniz'in sürdüğü arabada kaza yaparlar, belki de ölmemişlerdir ha?

Karagül

Sevdiği adam düğünlerinde gözlerinin önünde öldürüldü Melek'in. O da sevdiği adamı ve onu hayattan koparan insandan intikamını alır. Ve Sabri'sinin yanına gider. Bu da sevdiklerine ve etrafına kötülük saçan abisine mesajlar içeren veda konuşması.

Leyla İle Mecnun

Leyla ile Mecnun deyince akan sular durur😄 En sevdiğim sahne diyebileceğim bir sahne yok ama içimden bir ses bunu koymalısın dedi. Ölüm ne kadar güzel söylüyor: "İnsanoğlu kendini feda etmekte bulduğu mutluluğu hiçbir şeyde bulamaz."

Beş Kardeş

Beş Kardeş'in aceleye getirilen final sahnesi.Alışılmışın dışında,birden insanların hayatı yarıda kesilebiliyor. Güzel haberi veremeden gidiyorlar. Aslında Onur Ünlü biraz da erken yapılan finale gönderme yapmış😄 (Ah bide sonda çalan Leyla ile Mecnun müziği)

Benim Adım Gültepe

Düzene meydan okuyan bu dizi fazla sürmezdi zaten. Dünyanın iğrenç sistemine direniyor Seyfi. "Ben okumıcam,ama dediğin gibi büyük adam olucam görüceksin."

Kavak Yelleri

Bu diziyi duymayan yoktur,bana göre en çarpıcı sahnesi.Hayatlarını değiştiren bir kaza,halbuki evlenmeye gidiyorlardı. "Çoban Yıldızı" parçası da bir sahneye bu kadar mı yakışır?😄

Unuttuğum bir çok şey olabilir,umarım sıkmamışımdır.Okuduğunuz için teşekkürler😊

NOT: Bunu paylaşmak istiyorum😄

Birbirimizi tüm farklılıklarımıza rağmen kucaklamayı bildiğimiz,güzel bir dünya diliyorum😊


7|2
18|19

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 19

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 18

Yükleniyor...