"Ne tür müzik dinlersin"sorusuna verilebilecek yaratıcı cevaplar neler?

bu soruya cevap verirken zorlanıyor musunuz? hım şey kulağa hoş gelen müzği dinlerim mi diyorsunuz yoksa hemen lap diye ben şu tarz müzik dinlerim en çok şu sanatçının şu şarkısını seviyorum mu diyorsunuz?

0|0
12|19

En İyi Erkek Görüşü

• Aylar önce bir yazım vardı bu konu hakkında site de... Aynen kopya edeyim buraya;

Cidden bu olay toplumun kanayan bir yarası. Yani; KULAĞIMA HOŞ GELENİ DİNLERİM...!

Kulağına hoş geleni dinlemek nedir sizce? Yani müziğin amacı şudur bana göre ve büyük bir çevreye göre; Belli birşeyi şarkı sözleriyle, müziğin tınısıyla dinleyiciye hissettirmek. Yani boşuna ağız oynatmıyor vokalist. Birşey anlatıyor, dinleyiciye birşey sunmak durumunda kalıyor.

İşte sorun burada çıkıyor. Bu "Kulağıma hoş geleni dinlerim." ci'ler müziği amacına göre dinlemeyen tipler. Adam 1 gün pop dinliyor, ertesi gün pop müziğe tezat oluşturmuş bir tür olan Heavy Metal dinliyor... Heavy Metal, Pop kültürünü tamamen eleştiren ve onun insanları sömürmesini anlatan bir müzik tarzıdır. Peki bu insanlar hep değişiyor mu? Yani bugün liboş iken, yarın devrimci mi oluyorlar? Hayır... Ama bu olay toplumda büyük bir müzik kirliliğine sebebiyet veriyor. Adam telefonundan bir müzik açıyor Orhan Gencebay - Bir teselli ver çalıyor, arkasından atıyorum Megadeth - A tout le monde çalıyor. Birbirine tezat oluşturan şeyler.

Yani kısaca şunu diyorum; "Kulağıma hoş geleni dinlerim" ci'ler belli bir tarzı olmayan, arada kalmış ve müzikten anlamayan insanlar oluyor. Çünkü hepsinin anlattıkları, tarzı, tınısı, hissettirdikleri farklı. İnsan dediğin tek tip olur ve karakteristliği tektir. 4-5 farklı yanı olmaz bir insanın. Yani her insanın bir tarzı vardır. "Kulağıma hoş geleni dinlerim" demek; "Benim beynim müzik çöplüğü oldu artık" ne olursa dinliyorum demektir. Kişiliksizliktir, tarzı oturmamışlıktır, arada kalmışlıktır ve müzik bilgisinden yoksunluktur...

Biliyorum konunun dışına çıktım diyeceğim o ki eğitimde müzik tarzının gelişmesinde önemli bir yardımcıdır, sosyal çevre de. Sosyal hayatı düzgün olan bir insan neden arabesk dinlesin mesela? Arabesk bir insana birşey ifade etmez hüzünlü olmadığı bir zaman. Kulağıma hoş geliyor diyip dinleyen ise müziğin amacına aykırı hareket eder ve zevksizliğini belli eder.

Black Sabbath dinleyip arkasından, Lady Gaga dinlenir mi? Biri popu yeren müzik, diğeri popu yücelten... Daha da uzar gider.

____________________________________________________________________________

Belli bir tarzım yok ama beynim müzik çöplüğü de değil... Şarkı sözü teması aynı olan ve kökeni Caz/Blues/Klasik müzik olan çoğu türü dinliyorum... Yani Rock, Hard Rock, Progresif Rock, Heavy Metal, AOR, Smooth Caz, Latin Blues, Delta Blues gibi türleri bir arada dinlerim.

Bunlar aynı yolun yolcusudur zira... Yukarda ki yazımda olduğu gibi birbirlerine tezat oluşturmazlar.

3|1
    1|2
    • Hayranınım :)

• ben de herkesin özüne döneceği kanısındayım.arada kalmışlık bile bi tarz oluşturabilir.tarz edinmek kolay yani.dediğin gibi kültürel anlamında birbiriyle çelişen müzikleri dinlemek arada kalmışlığın göstergesidir bu da yaşam tarzının bi sonucur.yani tarzları yok denilemez.

• @phantom; Teşekkür ederim. :)) Fanlarım günden güne artıyor evet. :O

@Soran; Alın şu tinerciyi(spagetti) buradan...

@Disco; Caesar üşenmez... Teşekkürler. :)

@Soran2; Özüne dönmeyen var işte... Müziği tek bir bütün olarak alıyor insanlar, bir tarz oluşturma, bir tarz edinme ve kendini yansıtanı dinleme çabası yok kimsede. Böyle insanların kafasını da kırsan, o gidip tarz edinemez.

Erkekler Ne Diyor 18

• matematiği olan müzikler dinlerim.müziğin matematiğini açmam gerekirse;

müzikte matematik bir senkronizasyondur.yani akıcılıktır.bu nadiren sözle,genel olarak enstrümanla olan bir olaydır.bu da türk sanat müziği,klasik müzik ve jazz müzikte var.çıkmış eserlerin her biri gerçek anlamda başyapıt oluyorlar.bunun sebebi de insanların duyabildiği ancak adını koyamadıkları müziğin matematiği diyerek somutlaştırdıkları histir.bana bu soruyu soran birisine bu zırvalamayı yaptıktan sonra belli dönemlerde amatör müziğe ilgi duyduğumu amatör yerli veya yabancı grupları da takip ettiğimi söylüyorum.ve cümlemi birçok müzik tarzına zaman ayırdığımı söyleyerek tamamlıyorum.bunun sebebi ise kendiminde amatör olarak bu işle uğraşması,esinlenmeye ihtiyaç duymam,vsvsvsv.bunun dışında hakkkında fikir sahibi olmadığım en az 15-20 farklı insandan dinlemeden hiç bir müzik hakkında yorum yapmam,yapanı da sevmem.özellikle rock vs rap,pop olayına karşıyım.her müzik insanı kendine göre özel bir şey yapmaya çalışıyordur.beğenilir beğenilmez bu onun bileceği iş.

1|0
    0|0
  • Fantezi link

1|0
    0|0
  • basit aletlerle kendimizi ima etme sanatı hiphop

1|0
    1|0
  • neo-klasik endüstriyel arabesk..

1|0
    0|0
  • Türk Sanat Müziği ve Türkü dinlerim,sanatçıları seçerim,

0|0
    0|0
  • beni tahrik eden her müziği dinlerim... bu aralar çok fazla incesaz dinlemeye başladım...

1|0
    0|0
  • Genelde homo sapiens lerin yapmış olduğu, amerikan conconlarının it sandzzzzz guuuudd dedikleri kulağa hoş gelme deyimini kullanırım ;))

0|0
    0|0
  • (Asmalı'da bir mekan, nereden baksan askerden yeni geldiğim zamanlar)

+ Ne tür müzik dinlersin?

- Chris Rea, Lisa Stansfield ve Barry White.. Bu üçü, müzik zevkimin ana omurgasını oluşturuyor.

+ Eöö..

- Nasıl eöö?

+ Şey, demet akal...

1|0
    0|0
  • Atmosforik doom death speed metal

1|2
    0|0
  • Çok Slow hariç dinlerim genelde yabancı r&b pop rock blues rap

0|0
    0|0
  • slow, haraketli slow, birazda karışık, asla rep rap dinlemem kesinlikle!...

yaşar,ege,rafet el roman,teoman,ayna, tarkan,baha, gökhan kırdar, gökhan tepe,murat göğebakan, ajda pekkan, ali güven, aşkın nur yengi,barış manço vs işte öyle gider :)

0|0
    0|0
  • Rakçıyız kızım! metalci metalci konuşabiliriz birazdan hatta 3<

1|0
    0|0
  • beni tahrik eden her müziği dinlerim... bu aralar çok fazla incesaz dinlemeye başladım

0|0
    0|0
  • DAMARRRRRRRRR

0|0
    0|0
  • Arabesk en sevdiğim tarz bunuda herzaman söylerim.

0|0
    0|0
  • hepsini dinlerim ben mesela ruh halime göre

0|0
    0|0
  • kulağıma hoş gelen müzikleri dinlerim

0|0
    0|0
  • kulağa hoş gelme meselesi favorimdir

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ruhumu kucaklayan müzikleri dinlerim,rengim hep farklıdır müzik zevkim de bir önceki günden farklıdır.

0|1
    0|0
  • kulağa hoş gelen müzikleri dinlerim diyorum özellikle sorulursa sanatçıları sevdiğim şarkıları söylerim

0|0
    1|1
  • Kulağıma hoş gelen her müzik olabilir.

0|0
    0|0
  • Bu sorulara cevap vermiyorum :( Belli bi tarzım yok lanet olsun :((

1|0
    1|1
  • bi saniye bile düşünmeden rock derim dedim bile şu anda.

0|1
    0|1
  • zkimzonik bombastic ölüm metali

1|1
    0|0
  • Her tarz. Ama genelde metal severim. Ancak bağlı bir türe bağlı kalmam.Şöyle söyleyeyim hayatta dinlemeyeceğim türler:Arabesk,Türkçe rap.Asla dinlemem

0|0
    0|0
  • Hoşuma giden her türlü müziği dinlerim bazen gitmeyenleride dinlemek zorunda kalırım o yüzden müziksiz mekanlar tercihim

0|0
    0|0
  • Kulağıma hoş gelen müziği dinlerim diyorum

0|0
    1|1
  • etnik müzik..balkan ve çingene müzikleri.

0|0
    0|0
  • kulagima hos gelen diyorum

0|0
    1|1
  • Yaratici bi cevabim yok. Ruh halime gore kulagima hos gelen her muzigi dinliyebilirim..

0|0
    1|1
Yükleniyor...