Sizce Allah yok mudur? Buyrun

Yoksa neden yoktur?olmamasına gerek varmıdır? Teşekkür ederim

Güncellemeler:
Müslümanım
Ateistlere sordum bunu yoksa neden yok

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• Herşeye çok uzaktan bakıyoruz.Biraz daha yakından bakmak lazım.Elimize yeni doğmuş bir bebeği aldığımızda sadece sevmeyelim.Düşünelim hangi zorlu süreçler sonunda dünyaya geldiğini,yediğimiz yemeklerin oluşum süreçlerini düşünelim.Ama en derinine kadar toprağı suyu molekülleri azot çevrimini genetiği düşünelim. O zaman bu mucizevi tasarımları muhteşem matematiği daha iyi kavrar ve bunların tesadüf eseri olamayacak kadar düzenli yapılar olduğunu anlayabiliriz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Güzelim insanların anlamadığı olay şu. Biz bu evrenin odak noktası degiliz. Var olan herşey bizim irademizden ibaret degil. Hele ki Tanrı. Yani bazı insanların inanmaması onun yok oldugu anlamına gelmez. O biz inansak da var inanmasak da . Şimdi sana delillerini uzun uzun anlatmayacam sadece şunu bil yeter. Bildigin herşeyin ama herşeyin tıpkı senin gibi iradesi sınırlı veya hiç yok. Sınırlı iradeye sahip olan bizler mi karar verecegiz tanrıının yok olduğuna. Kaldı ki var olan herşey onun varlığını işaret ediyor. Bilimsel örnekler bir yana dursun. Başın gerçekten ama gerçekten belaya girdiginde ne annen ne baban ne polis ne devletin sana yardımcı olamayacagı kadar çaresiz hissettiginde sana yardım etmesi için kısaca sığınmak için senden güçlü bir varlığa ihtiyaç duyarsın. Ancak o zaman bütün varlığınla Tanrıyı duyumsarsın. Özellikle ölüm anında ya da ölüme ramak kala. İnsan beyni bir gariptir. Normalde %3 nü kullanırsın ancak ölüme yaklaştıkça kullanım kapasitesi artar. Hele ölmeden önceki son saniyeler %100 e ulaşır işte o an görüş gücün keskinleşir ve Tanrı var mı yok mu tam manasıyla anlarsın ancak dikkat ölüm anı diyorum yani herşey için çok geç olunan an. Firavunu düşün keyfinden mi ölmeden önce sedeye vardı sonra tıpkı kur'an da geçtigi gibi secdeye varmış ve bedeni çürümemiş şekilde bulundu ve şimdi bir müzede sergileniyor. Büyük düşün kardeşim büyük. İki başlı ejderha nerde hani niye göremiyorum demekki yok diyebilirsin ama Allahı aynı kefeye koyup göremiyorsam yoktur diyemezsin o kadar basit digil.

1|0
    0|0
  • Hz. Ali’nin inanmayan bir komşusu vardı. Ona ''Allaha, Ahirete inanıyorsunuz. Peki ya yoksa” demiş. Hz. Ali ise ''Yoksa benim kaybedecek bir şeyim olmaz. Ya varsa sen ne yapacaksın'' der.

0|2
    0|0
    • varsa bişi yapmıcam derdim ben :) niye bu yaratan var ya da yok cevabına mı bakıyo derdim :) neyse no tartışma :)

• yahu ben anlamıyom ateistleri. ben mmüslüman değilim. kendimi deist olarak niteliyorum çoğunlukla ama o bile değilim belki de :) ama şu var ki allah yok demek ayrı şey allah var ya da yok bilemiyorum demek ayrı şey. tabi burada allah dediğiim yaratan yani. nasıl bir huy kazırsan kazı tanrıya olmadığını ya da olduğunu da bilmiyorum demek her zaman yok demekten daha mantıklıdır...

1|0
    0|0
    • kız müslüman olduğunu söylemek zorunda kaldı ya :) yazıklar olsun böyle ülkeye de böyle ülke vatandaşına da.

• Sen alay konusunu sohbet olarak görüyorsun. bence sende sorun var

• alay konusu mu. abi şaka mı çeviriyosunuz. kız allah var mı dedi. neye göre var. neye göre yok dedi. biri çıkıp gerekçeleriyle hoş cevap verir de bu kız cevabını tatlıca alır bu iş bu kadar. sizin kafaya kalsa islam kelimesini de kullanmayalım. burada islami bişey bile sormuyo. yaradan var mı diyo. e ne diyim usta siz bu kafayla enginizisyon çağında yaşarsınız anca

• Eğer neden , niçin derseniz dini zaten kabullenemezsiniz birşeye inanmayan birine gidip sorduğunuzda hep neden niçin der kanıtla der. Ama onunda inandığı şeyler (Ateistler bir tanrıya inanmaz ama insanlığın nasıl geldiği konusunda fikirleri %80 aynıdır) kanıtlanamaz yani din kanıtlanması için çalışıyorsanız öncelikle her dinin kutsal kitabını okuyun size uygun gelen hangisi ise onu yapın ben öyle yaptım ve Tanrı'nın var olduğu kanısına rahatlıkla vardım bu sorularınızın cevaplarını burada yeteri kadar alamazsınız çünkü.

Not : Hristiyanım.

0|0
    0|0
  • Görmeden inanamayacagimiz seyleri inanmadan göremeyiz zaten.

0|0
    0|0
  • Şöyle sorular sormayın artık ya. Herkes kendine saklasın. Şimdi iki üç dallama çıkacak alay konusu haline getirecek.

2|0
    1|0
    • senin alay dediğin sohbet hacı. tartışmaları alay görüyosan git kral oyuna gir

• dydunmu hacı sohbetmıs

• hee küfür etmediğin sürece muhabbettir sohbettir canım benim. küfür ya da hakaret edersen bu kavgadır showdur. do you understand me baby

• Kimsenin kimseyi inandığı ya da inanmadığı için yargılamaya hakkı olduğunu düşünmüyorum öncelikle. Ben kendi fikrimi söyleyecek olursam bir yaratıcı olduğuna kesinlikle inanıyorum. Ancak dinlerin yaratıcı tarafından gönderildiğini düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence vardır. Çünkü ölünce tamamen yok olacağımı aklım almıyor. Ayrıca kötü şeyler yaptığımda beni cezalandırdığını da hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Allah kendinin öldürebilir mi?

Allah kaldıramayacağı bir taşı yarata bilir mi?

Allah ikinci bir tanrı yaratabilir mi?

Bunları cevapla ben de cevaplayayım

0|0
    0|0
    • ne alaka hacı :)

• nerden bilelim biz onu taşı yaratır ama diğerlerini nerden bilelim

• bence matematik sonsuz - sonsuzun nasıl olduğunu açıklayabilirse (limit sorularında vardır bunun en basit şekli) daha kolay anlayabiliriz tanrı kendini öldürebilir miyi.

• 0|0
    1|0
  • bilinç altın tehlikede dikkatli ol

0|0
    0|0
  • Yoktur.

0|0
    2|0
  • benim bir tanrım yok. ihtiyacım da yok

0|1
    1|0
    • dimi sen git Allahın yarattığı ymuşak ekmeği ye sütünü iç ekmek elden su gölden yaşa sonra Allah yok

• haklısın fırıncıya minnettarım o konuda. su konusu biraz karışık ama. doğayı ve suyu kirlettikleri için su firmalarına gıcığım

• fırıncıya nerden geliyo malzemeler

• Objektif bakınca, olmama ihtimali çok daha yüksek görünür insana..

1|1
    3|1
    • sende bana aklını göster demekki herkes akılsız yoksa insanlar görürdü değilmi

• biraz daha orijinal cevaplarla gel fuo.

ben bir şeyi görmediysem o yoktur diye düşünemeyiz zaten. biz objektif bakmaktan bahsediyoruz. tanrının olmasını gerektirecek bir sebep yok evrende.

• yoksada varsa da umrumda degil

0|0
    0|0
  • Sen ne kadar sacma soru sordun ALLAH var da sende o kurku yok galiba

0|0
    0|0
  • bence var:)

0|0
    0|0
  • Fark yapmaz bana

0|0
    0|0
  • bence vardır yani sonuçta gerek var dimi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• hela vela velvelaa

0|1
    2|0
  • Yok, olmasına gerek de yok.

0|0
    0|0
  • Bu soru sorulmaz varlina inanan var der unanmatan hangi msntik der. Var olan mantigini bulur insnmayansa bumu mantik diye crvap verir. Bu kalbinle ailenle alakali bisey. Ben inaniyorum cok sükür kimseyle din tartismazinada girmek istemem ve girmem inancim benim bir tutunagim bana iyi geliyir. Din gönül meselesi...

0|0
    0|0
  • hangi allah ?

0|1
    1|2
  • deistim ama tanrı vardır bence her şey tesadüf olamaz

0|0
    0|0
    • işin komik kısmı da o ya zaten. tesadüf olmasına gerek yok. canlılık kavramı canlılardan beri ortaya çıkmış bir şey değil. aslında bizim yapımızla gezegen galaksiler ve atomların yapısı arasında büyük benzerlikler var.

• en derine in gezegen kavramı vs nasıl ortaya çıktı kendi kendine mi

• nasıl bir soru soruyosun ya :D

0|0
    0|0
  • Hadi ateistler bunu da cevaplayın :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...