İyi bir kürt hakkında düşünceleriniz nedir?

Meraba arkadaşlar.Ben kürdüm ama pkkdan ve onu destekleyen herkesten nefret ediyorum o yüzden çevremi sevmiyorum.Vatanımı ve Atatürk ü seviyorum ama insanların önyargısı beni sıkıyor.Peki sizin düşünceleriniz nedir?

Güncellemeler:
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler

0|0
13|32

En İyi Erkek Görüşü

• Kendini "iyi kürt" diye bir sınıfa sokman bile son derece yanlış bir tutum. İyi bir kürdüm dememelisin, ben kürdüm demelisin. Kürt olmakta yanlış bir yön yok ve her kürt kötü diye bir şey de yok. Kötü insan ve iyi insan vardır, bu ırkla ya da dinle falan ilgili değildir. Kişilikle ilgilidir. Kendini özellikle iyi olarak nitelemen yanlış. İnsanların ne dediğini boşver. Mesela laz olan birisi ben iyi bir lazım demiyor. Ben lazım diyor. Sen de öyle olmalısın. Seni kürt olduğun için yadırgayan terbiyesizler utansın, sen değil.

3|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 31

• Kürt kelimesi ilkkez osmanlıda kullanılmış sınır uçlarında yaşayanlara söylenmiş ," dağda yaşayan Türk anlamına gelmektedir. "

Kendini Türk hisseden herkes Türk tür ! Sen Türksün soyun Kürt. Ben Türküm soyum kırgız.

pkk dediğin Kürtlerin kurduğu bir örgüt değil asala ile ermenilerin birleşerek oluşturduğu bir örgüttür . Kesin bir bilgi söylüyorum pkk nın yöneticilerinin %70 ermenidir. Yani bizi bölmek için Kürt Türk ayrımı çıkarttılar - ki Kürtler zaten Türk- kardeşi kardeşe düşürdüler. Güneydoğu insanının bilinçsiz ve eğitimsiz olmasını kullandılar oyuna gelmeyin kardeşlerim. Kürt , Çerkez , Laz , Kırgız vs. kendini "Türk hisseden herkes Türk "tür !

1|2
    2|2
    • heytt beee ne güzel ezbertletmişler:)

kürt kelimesi ilk osmanlıda kllanılmışmış. bide tarih dersi veriyo haspam:)

bi kelime konuşmadan önce bir araştır. Selehaddin Eyyübi bir kürttür. selçuklular zamanında yaşamıştır. Anadoluda kürt tarihi türk tarihinden eskidir.kürtlüğü kabul edemeyenler bunları size ezberletiyorda siz hiçmi araştırmıonuz...

• hay senin insanlığına ben varya...

amerikada eskiden zengin beyazların yanında ki köle zenciler vardı. bunların bazıları kendilerine göre iyi bir durumda ise uşaklık gibi falan diğer beyazdan daha fazla beyaz olur zencilerden nefret ederlerdi.

tamda o durumdasın varya. tiksindim şimdi...

0|1
    1|2
    • kusura bakma vatanına ihanet edeni sevemem

• kimmiş o vatanına ihanet eden?

hem sen kimsin ne biliyorsunda iyi kürt kötü kürt ayrımı yapıyorsun?

türk olununca bu vatana ihanet edilmiyormu? bu ülkeyi satan ne türkler varken kürtün kötüsünü hain ilan etme hakkını kim veriyor sizlere?

• Rus arkadaslarimiz var onlarin geneli türkleri sevmez türkleri kücümseyip dururlar, türkler icin onlarla kavga edip onlarla kontagimi kestim, ama kürdüm ve türkleri cok seviyorum. Kürdüm demekle vatan haini oluyorsa ben vatan hainiyim o zaman.

• en iyi kürt ölü kürt demişler.

1|0
    2|2
  • Vatanımı vatan bilen herkes kardeşimdir vatanımı düşman bilen herkes düşmanımdır türk kürt fark etmez.

0|0
    0|2
  • iyi kürt atatürkü severıyomla olmaz kötü kürt de pkklı olmakla olmaz her ırktan ıyısı ve kötüsü olur

bende kürdüm aa ne pkkyı taırım ne atatürkü biz Muhammediyiz bitti

ALLAH katıda üstünlük ırkta değil takvada dır

0|2
    1|4
  • Karşındakilere göre de sen kötü Kürtsün. Özel bir şey düşünmem hakkında da. Normal insansın işte.

1|0
    0|2
  • Kürt olduğunu zannetmiyorum senin.

0|0
    1|0
  • bizim fabrikadada var on numara arkdasım belki burada dogup büyüdü ama hatta arkdaslar kıro der ben demem tabi ona bile takmıyo cunku milet onu benimsemiş

0|0
    0|0
  • kürt türk laz herşey olabilirsin senide bizide Allah yarattı insanlar evet önyargılı kürtünde kötüsü iyisi var türkünde iyisi kötüsü var utanma hiçbir zaman ben kürdüm diye

0|1
    0|2
  • Bir kürdü ya da kürtlüğü iyi ya da kötü diye hiç düşünmediğimi fark ettim sorunu okuyunca. İyi ya da kötü insan vardır benim için. Kürt olması iyi ya da kötü olmasının bir göstergesi olamazki. Biri etnik kökendir diğeri ise yaşam kültürü ve yaşam felsefesi.

0|0
    0|0
  • hepimiz etten kemikten organlardan var olduk Kürt Türk Arap Laz Çerkez ne fark eder oç yine oçdur insan yine insandır sen kendi kafanda kendini ezilmişlik sendromuna koyma psikolojini değiştirme böyle şeyler için iyi insan siyahta olsa kör de olsa 1 metrede olsa 200 kiloda olsa iyidir

0|0
    0|2
  • bende kürtlerin arasında büyümüş biri olarak çok seviyorum. PKK dediğimiz örgütün Kürtlükle alakası yok sadece bir ırkı arkasına alabilmek adına uydurduğu bir palavra var.Kürtlerin haklarını koruyoruz palavrası.Bu palavrayı kendi g*t lerini kurtarmak için uyduruyorlar.Bu millet bu ülke birdir ve öyle kalacak.Herkes bizim kardeşimiz.

0|0
    0|2
  • Dünya'da yaşayan herhangi bir insanın Türk, Kürt, Alman, İngiliz vs. olarak sınıflandırılmasına karşıyım. İnsan merkezli düşünür ve ona göre yaklaşırım. İyi Kürt veya iyi Türk yerine iyi insan kötü insan (tanıdıktan sonra) karar verilmeli. Evrensel düşünüp, ön yargılarımızdan kurtulmalıyız artık...

0|0
    0|2
  • İyi kürt İyi Laz İyi Ermeni İyi Türk Yoktur insan insandır kötüsüde iyiside aynı yere gider ırklar isi ekosistem gibidir onların ekosisteminde eğitim daha az olduğundan sorun faha çok çıkıyor.İkinciside insanlar kötüleri kendileri dışladığında kötüler gidecek yer bulamayacağından vaz geçecektir kötülükten.Sonuç olarak iyi kötüden ziyade cahil ve aydın olarak tanımlamak daha doğru

0|0
    0|2
  • Önemli olan insanligi dini inanci ve irki önemli degil.

0|0
    0|2
  • Bir çok kürt arkadaşım var Hepside iyi hiç bir kötülüklerini görmedim.

Türk - kürt

Dinci - Atatürkcü diye ayırdılar insanları artık

Allaha şükür Atatürküde Seviyorum Dinimide yaşıyorum vatanımıda Seviyorum Partilere bağlı kalmadan.

0|2
    0|2
  • türk hiddesen herkes türktür ama*hiç bitanesi TÜRK hissetmiyor .. size bir örnek gecen arkdasa sordum kürt türk sorunu var mıbu ülkede kardeş dedim çocuk bana var dedi*git yemek yeme bizimle bu sofrada o zaman dedim .. o kadar çok değiştki bunlar ınanamıyorum biri var agzında sürekli*ben dağa çıkcam bılmem ne. siz daha iyi deyin. yüzde 20 si iyi.ancak

0|1
    1|2
    • türk hissetmeme kismina katiliyorum. yurtdisinda yasadigim icin dil bilmeyen teyzeler kizim türkmüsün dediginde; evet türküm diyorum yanlis anlamasin diye. ama hci bir zmn türk gibi hissetmedim kültürümüz cok farkli ayni ülkeden gelmis olsakta gene farkliyiz. ama dünyada en sevdigim irk türklerdir, misafirperverlikleri, mutfagi, arkadasliklari vs.

• soru biraz saçma olmuş . iyi kürt yoktur iyi insan vardır . nice kürt tanıdım türk olanlardan daha öte daha cana yakın daha mert daha yürekli .. kürtleri seviyorum Anadolu nun saf temiz masum insanları ...

0|0
    0|0
  • Pkk lilar pic kurt tur kotu kurt degil ayrica Atatürkü sevmiyen turklerde kotu turktur buda belirtile

Fikirlere kursun islemez vi (ne kadar eksilesenizde badem biyiklilar )

0|0
    0|3
  • canım kürt böreği çekti

0|0
    0|4
  • Bu şekilde açılan her konu yolu sapıtır. İyi ırk diye birşey yoktur, iyi İNSAN vardır.

0|0
    0|0
  • Ben insanları Kürtlüğüne Türklüğüne göre değil, lümpen olup olmamasına göre seviyorum

0|0
    0|1
  • Evet haklısın ama istisnalar kaideyi bozmuyor ne yazık ki!

0|0
    0|2
  • Asıl PKK' yı destekleyenleri Kürt saymamak gerekir. İnsanların ön yargılarını takma boşver.

0|0
    0|2
  • Senin gibi düşünen bir sürü kürt arkdasaım var. Artık insanlığın etnik kimliği bırakması lazım

0|0
    0|2
  • YETMEDİ BABA BİZE BU TOPRAKLAR YETMEDİ...

0|0
    0|2
  • Biz kürtleri sevmiyor değiliz sadece pkk lı ve bu ülkeyi sevmeyen kürtleri sevmiyoruz !

0|0
    0|2
  • benim icin hangi irktan olduğun önemli değil.insan ol yeter.

0|0
    0|2
  • Herhangi bir düşüncem yok, normal insansın işte

0|0
    0|2
  • ben öğrenciyim yazları bir şirkette çalışıyorum yaşadığım şehirde kürtler de gelip çalışıyor hatta bazı inşaatlarda sohbet ediyoruz onlarda bizim gibi insan bazıları iyi niyetli çalışıyorlar bazılarıda dağa cıkmış artık hangi akla hizmet ediyorlarsa yani demek istediğim kürt falan diyoruz ama aralarında iyi cıkanlarda oluyor ama dağa cıkıp TSK hainlik yapanlar en adi o* çocuğudur.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 13

• Iki tane enistem var kürt , en sevdigim is arkadasim kürt , hatta bir tanede ermeni is arkadasim var hepside cok iyi insanlar ben insanlari diliyle diniyle irkiyla ayirmam benim icin insan olsun yeterki , her yerin iyisi kötüsü var bunu unutma , ayrim yapanlar utansin

0|0
    0|1
  • Sen salaksin yagcisin kendi ırkıni reddediyorsun

1|1
    1|3
  • İyi bir kürt nedir hıammına? Herkes eşit, ayrımcılık yaparak bu ülkeyi bu hale getirdiler. Pkklılar kürt değil ayrıca, onlar artık ayrı bir ırk. apo ermeni kırması bir pezemeng bunu hala bilmiyorlar mı?

1|1
    0|1
  • Uzgunum ama sen iyi bir kurt degilsin, asimile olmussun bebegim.

1|1
    1|0
  • İyi Kürt, kötü Kürt tabirini uygun bulmuyorum. Onun dışında düşüncelerini yalnızca takdir ediyorum. Sen de diğer tüm insanlar gibi değerli birisin. Irkın, milletin ne olursa olsun.. Önemli olan insan olabilmek.. Üstün Dökmen'in çok güzel bir sözü var. "İnsanların yüzlerinin ve gözlerinin rengi başka olsa da gözyaşlarının rengi hep aynıdır." diyor.

0|1
    0|2
    • Teşekkür ederim. Düşüncelerimiz karşılıklı.

• Rica ederim. Tüm içtenliğimle bu dileğinize katılıyorum. :))

• Siz de hoşçakalın. :))

• Çevrende o çürük o ç larından çok var anlaşılan? böyle kanı bozuklardan.

1|1
    0|3
  • Ben Acikcasi hic iyi kürt görmedim hepside ayi kusura bakma ama sen oyle olmiyabilirsin magdem cevrendekilerle rahatsiz oluyorsun yha yanliz takil ya da vatan haini olmiyan birilerini bul.onlarla takil :d

1|0
    1|5
    • sevmediklerimle takılmam zaten

• canım kadar sevdiğim bir arkadaşım kürt.. benim kürtlerle efendim dadaşlarla, lazlarla falan filan bir sıkıntım yok.. PKK işin içine girmediği sürece1..

0|1
    0|2
  • önce insan olmalı. türkmüş kürtmüş vicdan olmadıktan sonra. benimde bir çok kürt arkadaşım var. hepside harika çocuklar. ön yargılı insanları görmezden gel. tebrik ederim seni arkadaşım

0|0
    0|3
  • kürt kürttür bu kadar basittir

0|0
    0|0
  • Iyi Kürt- Kötü Kürt diye bir ayrım mı varmıs. Irkcılıgınız batsın. Kime göre kötü, kime göre iyi?

Ha burada sende Tc'de ki Türklerin tam istedigi Kürtlerdensin. seni severler...

1|1
    0|0
  • pkklı olsan bile sana insan olarak vereceğim değer değişmez.

not: türküm, pkklı falan değilim.

0|0
    0|2
  • öncelkle biz ALLAHn bir kulluyz gerisinn bir önemi yok...hic bir irka karsi bir düsmanligim yok olamaz, sonuc itibariyle hic kimse ailesini secemiyor...farkli düsüncelere karsida sonsz saygm var..genelde empathie yapmaya calsiyorum..ve bazen o farkli düsünne arkadaslarida anliyorum...herkez atatürkü sevmek zorundada değil...bende öcalani sevmyorum..Insanlari degstremesn ön yargili kalmak isteyen öyle kalr...kmmnle arkadaslk yapcani ve kimmle konusmak istedigini ama sen secebilirsn...

0|0
    0|2
Yükleniyor...