Allahi görmek mümkünmüdür ?

Soru kısa ve net gorebilirmiyiz Rabbimizi bu dünyayı var eden sanatkari ?

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Hz. ismail görmek istemıstır sadece sahabelerden.

O da sadece cibril aleyhisselamin yonlendırmesi ile büyük bir dagın yok olusunu seyretmıstır ve bunun sadece kudretının bır parcası oldugunu soylemıstır.

Gercegine görmenin insan yukumlugunu kaldırılmayacagı dusunulmektedir.

0|1
    1|0
    • Hiç mi goremeyecez ?

• Bazı kitaplarda ahirette görecegimiz baska yerde ise goremeyecegimiz yazılmaktadir.

Kızlar Ne Diyor 9

• inşallah nasip olur bize.. göreceğimize dair bir çok ayette yazıyor..

“Yüzler vardır ki, o gün ışıl ışıl parıldayacaktır. Rablerine bakacaklardır (O’nu göreceklerdir).”

0|2
    1|0
    • Dünyada görmemiz mümkün değil o zaman.

• “Yüzler vardır ki, o gün ışıl ışıl parıldayacaktır. Rablerine bakacaklardır (O’nu göreceklerdir).” bu namaz kılan, salih emeller işleyip allahın emirlerini yerine getiren insanların yüzüne düşen nurdan bahsediliyor. (: Göreceğiz inş hepimiz.

• herkes farklı yorumluyor, ama çoğu Allahın görülmesi ile yorumluyor.

• İNŞAALLAH öbür alemde görmek nasip olsun RABBİMİZİ cemi cümlemize Amin

1|2
    0|0
  • Görmeyişimizin de hayrı vardır. Kaldıramayız belki.

0|0
    0|0
    • Evet, kimse kaldıramaz. Kaldı ki, kuran-ı kerimde ''biz ayetlerimizi bir dağın üzerine indirseydik, o dağ un, ufak olurdu'' diyor. Burada demek oluyor ki, allemlemlerin rabbini, dünyada görmeye hiç kimse layik değildir.

• saçmalama ALLAH bir nesne bir eşya gibi değil ki gözle göremeyiz o her yerde

0|1
    0|0
    • Tamamda niye bu kadar sinirlendin ki ?

• yok canım sinirlenmedim de hani basit birşey gibi sormayalım diye :) sonuçta ALLAH

• Tamam canım sakin ol :)

• Süperman'i bile gösteririm, ama olmayan şeyler gösterilemez

1|1
    0|2
    • Ateist zırvalıklarını kes senle uzun tartışmaya girmek istemem girersem cevap verecek halin kalmaz.

• Bu dünyada sen neden varsın?

• Gördugumuz her sey o zaten. Tek bi' varlik degil.

0|1
    0|0
  • Bu dünyada göremeyiz ama ahirette görebileceğiz

0|1
    0|0
  • mümkün degil galiba

0|1
    0|0
  • rabbimizin yuzunu hic bir insan oglu gormez peygamber efendimizde dahil.

0|1
    1|0
    • İsanlar gibi bir yüzünün olduğuna ben inanmıyorum onun eşi benzeri yoktur çünkü.

• Dünyada evet (: ahirette göreceğiz inş.

• hayr goremiycez .

Erkekler Ne Diyor 10

• Hacım valla hadislerde Cennetlik kimselerin göreceği söylenir. Kim yüzlerin nimetten ak pak olacağı, kiminin kararcağı söylenir. Ama net evet göreceksiniz diye ben ayet hatırlamıyorum.

0|2
    1|0
    • Olur mu (: cennette herkes görecek. Ayrıca, sinesinde zerre kadar iman olan da cenente girecek. Hatta alemlerin rabbi kuran bile okuyacak, bunun gibi hadisler var. (:

• İşte hadisler çok da, rivayetler yerine kesinkes ayetler yok onu söylüyorum :))

• etrafına bak

0|1
    1|0
    • Bakıyorum göremiyorum

• Var neyi anlatmaya çalışıyorsun

• 10. dakikadan itibaren izle.açıklayıcı link

• ÖNCELİKLE CENNETE GİRMEN GEREKİR VE EN ÜST KADEMEDE OLMAN GEREKİR.

ALLAH (c.c.) kusursuzdur.

ve ALLAH'ın müsadesi ile alakalıdır.

ALLAH (c.c) kendi müsade ettiklerini gibi gözükecektir...

ALLAHa iman aşkı ile ulaşılır dolayısı ile amelin ile alakalı bir durumdur.

Amelin iyiyse ALLAH (c.c) müsade ederse kapılar açılıverir :)

0|1
    1|0
  • o isterse göruruz

0|1
    1|0
  • çık çarşıya görek seni çok istiyorsan.

0|1
    1|0
  • ben gördüm desem:D

0|1
    1|0
    • Dalga geçeceksen cevap yazma.

• Sen gelecekte ibadet etmeyeeğini ya da Allahın afetmeyeciğini nrden biliyon ?

• Sen daha bir şey görmedim (: o toprağın altına girince görüceksin. bekle, biz sabredenlerdeniz, sende bekle...

• Cennete kavuşursak cemaliyle Müşerref olacağız inşallah

0|1
    1|0
  • Hayır, alemlerin rabbini görmeye bu dünyada kimse layik değildir. Ayrıca o her şeyden müstesnadır. Ona ''sanatkar'' sıfatı da takman doğru değil o herşeyden münezzehtir. Sen önce bunları bir anlamaya çalış, görmeyi görüşmeyi boşver. Tehlikeli kelimeler bunlar dikkat et.

0|0
    0|0
  • cennette hakeden müminler görecekler .ve gördüklerinde aldıkları zevk muhteşem üstü olacak .dünyanın 1000 sene mutlu hayatı cennetin bir saatine karşılık ,cennetin bin sene mesut hayatı ise rabbini gördüğün bir dakikaya mukabil .var sen düşün .

0|0
    0|0
  • Allah (c.c) insana ait özelliklerden münezzehtir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...