Müzik entrümanı çalan var mı? Ud çalmak istiyorum.

Merhaba.

Aramızda müzik entrümanı çalan var mı?

ud çalmayı öğrenmek istiyorum.

İki sene öncesine kadar klasik gitar çalıyordum. Ara verdim. Şimdi tekrar bir enstrüman çalmak iatiyorum ve udda karar kıldım.

Ne dersiniz, gitar çalmamın yardımı olur mu?

ud çalan var mı? Nasıl öğrenebilirim? Ders mi almam gerekli?

teşekkürler.

0|1
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• -geçmişte gitar çalmanın faydalarını görüceksindir elbette.

-öğrenim konusunda sana tavsiyem şudur; temeli öğrendikten sonra dersleri bırak ve kendin saatlerce çalış. keşfede keşfede olayı daha iyi anlarsın. bir zaman sonra eğer kendinde eksiklik hissedersen derslere devam et.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Valla bende ne zamandır ud çalan bir bayan istiyorum ama yok :D

Bence çok güzel yoldasın. Böyle devam et. Heehheeyt ud çalan kız geliyor.

Şimdiden 41^2 maşallah:)

Bastım puanları, yıldızları...

1|0
    0|0
    • senin de kriterlerin cok yuksek be. yok ud calsin yok amuda kalkip yemek yapsin yok mavi gozler kirmizi yanaklar ama kesin su olsun vs vs

belki buakdar cok secmesen hayatinin askini coktan bulmsutun

• kim aldi sevdigini.

sevdigin baskasina gidebildiyse bosver sevmemen daha iyi olmus

• 23 yildir piyano caliyorum , sonucta daha onceden enstruman ve muzik bilgisi deneyimin var yardimci olur. tavsiyem profesyonelden ders al, kendiliginden ogrenildiginde gereken degerini verecek duzeye gelemiyorsun enstrumanlarda

1|0
    0|0
  • ney veya keman mükemmel aldım bir ney parmaklarım yetişmiyor nefesim yetmiyor bazen ses çıkarıyorum netten ne kadar indirilecek sufı müziği varsa indirdim hele flemenkoylayla sufi karışımları var mükemmeldi keşke bunlara yönelsen gitar ud nedense sıradan geliyor bana.

0|0
    0|0
  • bu soruya cevap vermek için üye oldum.Udun perdesiz olması kafanı karıştırmasın.Gitar eğitimin olduğu için kulağın daha yatkın olcak.Çünkü gitarda ud ailesindendir.Udun farklı teknikleri var.Günde 2 saat çalışırsan 3 ay sonra aile içinde mini konserler verebilirsin.Birde hoca tavsiye ediym sana.Kadıköyde oturan Cenk Dinçer isimli bi hoca var.Bende ondan eğitim aldım.İstersen internetten aratırsın.Ud ile beraber makam ve musiki bilgiside verir sana.

0|0
    0|0
  • herhangi bir estrümanı çalan hatunlar acayip talep görüyor. bak nedenini ilk kez şimdi sorguladım :)

0|0
    0|0
  • gitar çalmak, parmak eğitimi konusunda kesinlikle yardımcı olacaktır. ud yetenek isteyen bir enstrüman; ders alman şart.

0|0
    0|0
  • Ders almadan çok zor..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• daha onceden muzikle alakan olmasinin kesinlikle yardimi olcaktir sana.

gitari da boslama derim ancak gercekten guzel bi alette karar kilmissin ;) sor sorustur soyle guzel deneyimli bi hocadan al dersini

1|0
    0|0
  • Ney üflüyorum bir süredir.

Ud, Ney, Kuddüm ... Doğu Ensturmanlarında maalesef ders alman şart. Batı müziği ensturmanları metodiktir, metod kitaplarıyla öğrenebilirsin ama doğu müziği ensturmanları (aslında doğuya özgü tüm sanat dalları) MEŞK ile öğrenilir yani birebir, bir hoca sana öğretir ancak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...